Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

babka jagodzińska

czy ktoś wie jak sie nazywa niżej wymieniona funkcja aparatu?

Polecane posty

Gość szafa gra
to chyba nie jest konkretna funkcja, po prostu musisz ustawić ostrość na ten bliski przedmiot/osobę, a tło zostaje rozmyte. Mozna też na odwrót v- ustawić ostrość tła, a pierwszy plan rozmyty. Mnie, dopiero to wychodsziło, jak zakupiłam nowy porządny aparat - lustrzankę, bo z poprzednim cyfrowym mi to nie wychodziło. Ale to tylko obserwacje na podstawie mojego amatorskiego pstrykania, być może są jakieś inne złote sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowanie to
zwykla 'wycinanka' zdjecia a ty autorko pytalas sie na macierzynskim i bardzo dokladnie ci wyjasnili, myslisz ze jak zapytasz sie w kazdym dzilae to samo ci wyjdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy tu nie chodzi o jeden z
programów o nazwie 'przyjecia' - opis sie zgadza, chyba ze zdjecie przerobic w jakims formacie przez rozmywanie ;p]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa GŁĘBIA OSTROŚCI i nie jest funkcją trybową, a efektem, jaki uzyskuje się poprzez największe otwarcie przysłony i złapanie ostrości na obiekcie, który nas interesuje - np. na twarzy osoby, której robimy portret. Ciężko coś takiego uzyskać w zwykłych aparatach kompaktowych, najlepiej wychodzi to w lustrzankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×