Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _borja_

Jutro mamy rocznicę śl. i choć nie miało byc gości to będą co mogę zrobić szybko

Polecane posty

Gość _borja_

Wiem banalne, mogę poszukać w necie ale to nie to samo.. suzkam czegoś sprawdzonego bo na razie się uczę kuchcić - jestem świeżą "panią domu" i nie mam jeszcze sprawdzonych przepisów na żadne dania, przystawki, sałatki i wogóle (oprócz jednej sałatki z ryżu+tuńczyk+kukurydza :o ) Wam bardzo bardzo wdzieczna za pomysły !! Jstem normalnie w korpce i przerażona bo boje się że mi nie wyjdzie dobre i co wogóle mogę podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na cieplo proponuje: Piersi w serach ok 90 dkg piersi z kurczaka pokroic w kostke, posypac dwoma zupami cebulowymi Knorra (nie gorace kubki z grzankami a zwykle zupy!) i zostawic na jakies 15 min. W tym czasie wymieszac 400 ml smietany kremowki (30% np laciatej) z dwoma tartarami smietankowymi (wazne zeby byl tartare nie inny serek) to nie musi byc gladka masa. polaczyc to z piersiami i wlac w naczynie do zapiekania z pokrywka. na wierzch zetrzec kulke sera mozarelli wedzonego Piec w piekarniiku ok 1,5 hew temp 180 st (przykryte caly czas) Szybciutko sie robi i pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
lomatko, kurczak w zupie cebulowej :P nie rob tego kobieto, bo sobie wstydu przy gosciach narobisz. jak juz, to przypraw tego kurczaka normalnymi przyprawami, a nie chemicznym proszkiem smakujacym jak syfik z teniego baru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _borja_
No to raczej nie przejdzie bo troche drogo wyjdzie bo do tego musiałabym zrobić jeszcze inną rzecz na ciepło ponieważ kilka osób nie lubi piersi z kurczaka (ogólnie mięsa z kurczaka) Musze lecieć do sklepu czas ucieka czy nikt nie ma jakiś jeszce propozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram poprzedniczkę
A czy to ma być uroczysty obiad czy uroczysta kolacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może by tak...
paróweczki w cieście francuskim, sałatka grecka z sosem czosnkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titina
proponuję makaron z brokułami w sosie smietanowym: brokułu podzielić na różyczki i zblanszować. W taj samej wodzie ugotowac al dente makaron (najlepiej rurki). Na patelni podsmażyć wyciśniety czosnek (3-4 ząbki), w to wrzucić makaron i brokuły. Zalać białym sosem Knorra (lub zrobić po prostu zasmażkę z mąki) i zagotować. Nastęopnie wlać ok 0,5 l kwaśniej śmietany (śmietana musi ostac uprzednio rozmącona) i posypać startum serem. NIE DOPUŚCIĆ DO ZAGOTOWANIA bo smietana sie zetnie. potrzeba: 1 brokuł paczka makaronu 3-4 ząbki czosnku biały sos 0,5l ukwaszonej smietany żółty ser SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolejszo
jezeli to ma byc kolacja to polecam dobre spagetti, tylko,z e w sosie wlasnym niesklepowym ztorebki. kup najlepiej makoron, koncentrat pomidorowy i oliwe z oliwek włoskie, rozpoznaszje przez kod kreskowy, wloskie kody kreskowe maja na poczatku 8, apolskie prodkty 5, kup pieczarki, papryke, mieso mielone, cebule, paryke ostra sypana, czasnek, ale nie sypany, bedzie potrzebna vegeta, oregano,chili sypane, i jaies przyprawy ktore lubisz :P najpier podsmarz mieso mielone(najlepiej na oliwie) podczas smarzenia chlastaj je na jak najdrobniejsez kawalki, pokroj na drobne kawalki papryke, na wieksze kawałki pieczarki, potem cebule, wszystkiego ma byc duzo!!! kiedy mieso bedzie juz podsmarzone i woda z niego juz wyparuje,wrzuc pokrojone warzywa do miesa troche przsmarz troche poddus (ok 10 min. najlepiej wedlg wlasnego uznania) pozniej wlej koncetrat do tego i zacznij przyprawiac... duzo pieprzu, chili, troche vegety, drobno pokrojone 2 labo 1 zabek czosnku, duuzo oregano, i tak przyprawiaju az ci bedzie smakowalo, dobrze bybylo gdy by sos wyszedl by ci ostry, makoron gotuj w wodzie wymieszanej z oliwa. bardzo dobre i szybkie jezeli szybko kroisz to zajmie ci to godzine, a jak wolno to 1,5 h smacznego!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolejszo
a na obiad jakies de volaie, jak maja pieczarki, ogorka kiszinego i ser w srodku, to sa bardzo dobre!1 kotlety rozbij,przypraw (pieprz i sol i co tam kto lubi), po stronie w ktorej bedzie farsz na syp ostrej paryki (nie zaduzo, to nie ma byc ostra, a ma miec fajny posmak), podsmarz pieczraki, ,, na kotlecie podluzne kawalki ogorka, sera i nasyp troche pieczarek zawin i kotlety umocz w jaju potem w bulce tartej. smaz na malym ogniu az bedzie dobre, a i do tego jakies ziemniaki zrob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
dobry strogonof nie jest zły albo kupic kawał karkowki lub szynki jeden dzien potrzymac z przyprawami w lodówce i potem w całosci upiec w folii lub rękawie i do tego z dwa sosy.. sałatka sledziowa jest dobra -w śmietanie lub na słodko w pomidorach i z rodzynkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolejszo
no dobre, ale dziewczyna ma malo czsu... a jaie sosy polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktorrrrek
żurek z torebki w chlebkach. Kup małe chleki (okągłe, są dostępne w piekarniach, specjalnie do żurku). wydrąż środek, mocno podpiecz w piekarniku. Jak już goście przyjdą to wlej do środka każdego chlebka żurku. pycha!!!!!!szybciutkie i sycące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktorrrrek
zjadasz i zupkę i talerzyk (:. nie ma póżniej naczyń do umycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolejszo
poza tymi co podalas anno. az zglodnialam jak mysle o tym jedzieu calym.... kotlety, pieczenie, spagetti, zupy.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
wolejszo - sos pomidorowy zrobiony z przecieru i vegety nie jest w niczym lepszy od sosu gotowego, moze byc nawet gorszy :o lepiej z pomidorow i przypraw normalnych (ot chocby sol i pieprz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o przystawki to kup jakieś śledziki, są także czasem takie marynowane szaszłyczki z warzyw koktailowych. Możesz także usmażyć pieczarki w cieście naleśnikowym ( 2 jaja, trochę mąki, trochę piwa, szczypta proszku do pieczenia, szczypta soli, aby ciasto było nie stałe, tylko konsystencji jogurtu mniej-więcej). Możesz też kupić makaron muszle (takie wielkie) i nafaszerować je szpinakiem, szpinakiem z ricottą, pieczarkami usmażonymi z cebulką - co ci tam podpowie wyobraźia. Możesz również zrobić faszerowane jajka - musisz je ugotwać na twardo, przekroić, i wyciągnąć żółtko. Farsz robisz z rzeczonego żółtka i: pieczarek, sera żółtego, tuńczyka, serka białego - co ci tam fantazja podpowie. Wkładasz farsz w dziurę po żółtku i na wierzch ciapiesz kleks majonezu. Na gorąco możesz zrobic parówki w cieście francuskim - parówę zawijasz w cienki plaster sera i to w gotowe mrożone ciasto francuskie. Po wierzchu smarujesz roztrzepanym jajem i pieczesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
parowki to wiesz, przydatne sa czasem jak nie ma co jesc a na szybkiego mozna chwycic parowke, ale gosciom podawac to raczej lekki obciach, chyba ze goscie pokroju parowka i chinska zupka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _borja_
Był torcik i ciasto z kawą :) Zrobiłam 3 sałatki (brokułowa, z kurczaka i z serem feta) do tego wędliny i frankfuterki. Żadna tam wielka impreza najbliższa rodzina i to na 3 godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×