Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwie_kreseczki

nietolerancja laktozy

Polecane posty

nietolerancja laktozy -- czy któreś z Waszych dzieci dopadła ta przypadłość? Jeśli tak jakim mleczkiem karmiłyście i jak długo trwało \"wyleczenie\"? Dodam że mój synek cierpi na wtórną nietolerancję - po kuracji antybiotykowej - ma 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna karmic nutramigenem. Jest bez laktozy. Niestety nie pomoge, bo moja cora ma skaze bialkowa, a to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ze temat jest stary
ale nie chcialam zakladac nowego,wiec moze ktos mi pomoze.moje 3 miesieczna coreczka od zawsze miala kolki duze wzdecia i ogolnie zawsze bardzo plakala,niedawno lekarz zalecil podawanie mleka bez laktozyprzez 20 dni,i jak reka odjal bole minely,lecz po tygodniu mala zaczela wymiotowac,i znowu bardzo plakac,z racji tego ze dzisiaj niedziela,na konsultacje z lekarzem pojdziemy jutro,wiec moze by mi ktos poradzil co robic?moze ktos mial podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ze temat jest stary
naprawde nikt nie moze mi pomoc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie_kreseczki ale bebilon pepti zawiera laktoze przecież; przerzuć się na nutramigen, to jedyne bezproblemowo dostepne mleko nie zawierające laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, nie zauważyłam, że to stary topic i dobrze mi się wydawało, że dwie_kreseczki rodziła w sierpniu 2008 ;))wiem ze temat jest stary -> zacznijmy od tego że nie piszesz JAKIE mleko stosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ze temat jest stary
ngLka nie mieszkam w pl wiec nie wiem czy bedziesz mogla mi pomoc,wczesniej podawalam mleko zwykle nutriben a teraz nutruben bez laktozy,wczeniejsze mleko tolerowala dobrze,z tym ze miala okropne bole,po mleku bez laktozy wymiotowala,wrocilam do mleka zwyklego,zobacze jak bedzie,jak cos to spowrotem do lekarza i ak w kolko ,dziekuje ze wogole odpisalas.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze byc rownie dobrze skaza bialkowa, jak najbardziej moze objawiac sie w ten sposob (bole brzucha, biegunka, wymioty, nieprzybieranie na wadze), wtedy zmiana na preparat bez laktozy niewiele daje bo mimo, ze jest to hydroliat, to zawiera bialko z mleka krowiego; w takiej sytuacji stosuje sie preparaty calkowicie pozbawione w/w; u niektorych wybawieniem jest mleko sojowe. Problem pojawia sie wtedy, gdy soja uczula...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×