Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_aniołeczek_

Jak przygotować się do ciąży?

Polecane posty

Może to mało romantyczne, ale planuję urodzić dzidziusia w grudniu 2009 albo kwietniu 2010 :) Zostało mi więc trochę czasu na przygotowania... Od czego powinnam zacząć? Wskazana jest większa aktywność fizyczna - jakiś basen czy aerobik? Jakie witaminy powinnam brać? Czego powinnam unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażyscie nie przysługije
a lekarze w twojej okolicy tego nie wiedzą?? zebys się nie zdziwiła z tym planowaniem:p zajście w ciązę czasem sprawia wiele trudności:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe uzgadniałam tego jeszcze z "lekarzami w okolicy", zależy mi na poradach kobiet, które już przechodziły ciążę i wiedzą, co im w tym okresie pomogło... Co tzn. zdrowo się odżywiać? Czy jeśli lubię słodycze (a jestem od nich uzależniona), to powinnam z nich zrezygnować? Czy powinnam przedtem zrobić kompleksowe badania, aby upewnić się, czy jestem w "idealnym stanie" zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażyscie nie przysługije
:o brak podstawowych wiadomosci...:o idź dziewczyno do lekarza i zapytaj:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołeczku, bardzo dobrze że chcesz porady. Powiem Ci że najlepiej udać się do swojego ginekologa i wspomnieć mu że planujesz ciążę - powinien Ci wszystko dokładnie powiedzieć. Oczywiście kwas foliowy - jak najbardziej wskazany a wręcz obowiązkowy min 3 miesiące przed zajściem w ciążę, ruch jak najbardziej ...a zdrowe żywienie...no cóż - ktoś kto to napisał miał na pewno na myśli regularność posiłków i przedewszystkim unikanie fastfoodów, ostrych przypraw i smażonych dań... Co do słodyczy i bez ciąży nie działają dobrze na Kobiety - sama pewnie wiesz o tym - zalecałabym umiar ... jeżeli faktycznie jesteś od nich uzależniona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka 30
bierz kwas foliowy,i odwiedź koniecznie stomatologa,ja tego nie zrobiłam i w ciąży zaczęły mi się sypać zęby prawie całą ciążę przesiedziałam u stomatologa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za porady! A propos dentysty: powinnam zatem wyleczyć przed ciążą wszystkie zęby? Czy daje mi to gwarancję, że nie pojawią się problemy z zębami w trakcie ciąży? O takich przypadkach właśnie słyszałam i zastanawiam się, czy to typowe, czy po prostu dotyczy tylko kobiet, które zaniedbały higienę i dbałość o klawiaturkę? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażyscie nie przysługije
zakładając temat na forum nie masz prawa nikogo ograniczać co do wypowiedzi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy
i cynk dla męża, dieta bez alkoholu. A z drugiej strony świetny plan, chcę urodzić dziecko w grudniu 2009, chce wygrać miliony w totka w środę 5 listopada, chcę polecieć na ksieżyc. Do tego się sprowadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: o tabletki antykoncepcyjne. Na ile wcześniej powinnam je rzucić? Nigdy nie byłam przekonana co do cudownych ich właściwości, tak naprawdę postrzegam je jako zło konieczne (wcześniej nie miałam warunków, aby mieć dziecko) i wiem, że robią spustoszenie w organiźmie... Znam dziewczyny, które zaszły w ciążę tuż po odstawieniu tabletek, ale ja chciałabym przygotować organizm na noszenie dzidziusia - czy 3 miesiące przerwy wystarczą, a może pół roku? jest w ogóle jakaś norma? Z góry przepraszam wszystkie osoby zdruzgotowane moim poziomem wiedzy na ten temat... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"stażysto" - to był oczywiście żarcik, choć osobiście uważam, iż zabieranie głosu, gdy nie ma się nic do powiedzenia, nie ma żadnego sensu... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy
oczywiście, że ci się uda :P Już rzucaj piguły, jak masz plan nagrudzień :D. Powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpek321
wyleczyć zęby, zrobić cytologię, odwiedzić gina, zeby sprawdził, czy wszystko ok, zrób morfologię krwi (sprawdź poziom hemoglobiny, bo w ciąży spada i czeste są anemie), schudnij jeśli masz nadwagę. odstawić używki (alkohol, papierosy, kofeina), oczywiście kwas foliowy - nawet pół roku przed. Jedz wiecej warzyw! Zadbaj o kregołup (czasem boli w ciąży)., wiec jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa byłyby wskazane. Mąż też niech odstawi używki (szczególnie papierosy!). ale się tego nazbierało! Wypisałam rzeczy, o które ja zadbałam, nawet nie wiedziałam, ze tyle tego było. jeszcze zrobiłam badanie na przeciwciała toksoplazmozy i cytomegalii, ale mój gin powiedział, ze to nie było konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażyscie nie przysługije
jak to nie mam nic do powiezenia?? a to ze napisałam zębyć poszła do klekarza to nie rada?? to chyba lekarz będzi eprowadził toją ciąże a ie kafeteria?? przecież oczywiste jest ze należy wykonać wszystkie podstawowe badania zeby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam do tego
cytomegalia toxo szczepienie na WZW B przeciwciala rozyczki hormony tarczycy dentysta ewentualne przeswietlenia zębów morfologia+OB cytologia usg piersi i usg wewnętrzne usg brzucha mocz, posiew z moczu chlamydia folik 3 miesiace "przed" dla męza folik, salfazin, selen ruch zdrowe odżywianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przepraszam jeśli Cię i jeszcze kogoś uraziłam - "stażyst (k)o"! Jestem w wielkich emocjach, bo uświadomiłam sobie nagle, jak bardzo chcę mieć dzidziusia... Nie mam co prawda męża, a partnera, z którym nie do końca wiem, czy być powinnam, ale dziecko jest dla mnie najważniejsze! Chcę być mamą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażyscie nie przysługije
:D nie rozwalaj mnie proszę:D jest z gosciem któregoni ejest pewna i dzieciaka chce sobie z nim zrobic:D a potem będzie wyc bo ja zostawi a jej jako samotnej matce wszystko sie należy:o masz racje zrób sobie dzieciaka:D jak nie jestes pewna jego to mogę dać ci namiar na mojego sąsiada:D kilkanaścioro juz narobił więc i tobie zrobi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołeczek - ja powiem tak: przestalab mrac tabletki anty w styczniu. Od tego czasu nie uwazalismy... i dzidzius sie nie pojawil. Od czerwca zaczelismy juz polowac na dni plodne i udalo sie dopiero we wrzesiu wiec nie jest to takie proste :) Badania jakie zrobilam to morfoligia, hormony tarczycy i ogolne badnie moczu. Pomijam badanie ginekologiczne (wczesniej mialam dosc czesto odnwiajaca sie torbiel na jajniku ) Leki to : kwas foliowy i magnez czasami zelazo. Po za tym zadnej diety, zadnych ograniczen, ciaza to nie choroba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze robienie 1000 badan jest torche przesadne... do tego faszerowanie meza tabletkami :) nikt nie powiedzial ze on bez tych wspomagaczy nie jest w stanie :) mysle ze jak sie okaze ze cos jest nie tak wtedy mozna sie nad tym zastanowic. Dieta? moim zdaniem bzdura... w koncu okaze sie ze mozesz jesc tylko marchewke i jabłka, bo cała reszta nie jest zdrowa. Nie dajmy sie zwariowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorizla
na pewno z wszystkim trzeba podejść z rozsądkiem, ale zrobienie chociaż podstawowych badań, poziomu cukru, zmiana diety na zdrowszą i zgubienie paru kg jeśli ma się nadprogramowe przed ciążą sie przydaja, ja brałam mama dha premium, ginekolog mówił ze pomoże mi to uzupełnić braki witamin, szczególni ekwas foliowy jest wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laminka

  Zdrowa dieta, odpowiednio dobrany suplement i ruch na świeżym powietrzu to podstawa. Ja łykałam mama dha premium,  dieta głownie śródziemnomorska. Codziennie dużo spacerowałam,  biegałam , robiłam przysiady :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka

Ja monitorowałam sobie dni płodne i stosowałam żel prefert vaginal. Komputer cyklu myway pokazywał mi kiedy najlepiej jest współżyć i udało się po 5 cyklach, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Licena

Zmieniłam swoją dietę, trochę uregulowałam swój dzień, więcej spałam, zaczęłam też łykać kwas foliowy (konkretnie Naturell Folian), ograniczyłam kawę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja

Ja sobie właśnie czytam jego właściwości bo stoję przed wyborem kwasu foliowego. Ciążę planuję w najbliższym czasie, najlepiej żeby urodzić w przyszłym roku latem 🙂 Ma fajny skład, fajne opinie, a do tego 60 kapsułek to tylko 13zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×