Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SARA2009

JEDNO MARZENIE...

Polecane posty

witajcie! No i cudowna, słoneczna pogoda się skończyła. Od wczoraj leje jak z cebra :( Wyszłam na chwilę z psemi i wróciłam mokra, jakbym z godzinę siedziała na deszczu. Asiulka - trzymam kciuki za wysoooką betę :) Egz - pytałas, dlaczego tak późno będe testować. Tak wyjdzie, od 20 października będę brała tabsy przez trzy tygodnie, potem dwa tygodnie na wyciszaczu, potem dwa tygodnie stymulacja, no i dwa tygodnie czekania na wynik. Chyba, że coś sie poprzestawia, albo dadzą mi krótki protokół. Nie mogę sie już doczekać, kiedy wszystkie zaczniemy. Ja też trzymam - to super, że ty tez dołączysz do nas. Będzie raźniej. Pozdrawiam :) Lilia Wodna - ale ci zazdroszczę tych przygotowań do narodzin dzieci. To musi byc super przeżycie. Kupowanie ciuszków, wybieranie wózka, łóżeczka......ech, rozmarzyłam się. Sportsmenka, Kiki, Fijolecik - kciuki zaciśnięte, musi być dobrze :) Inka, Guzia, Georgio - co u was? Saro, Nadiewa, Gawit - jak wasze pociechy? Mam nadzieje, że zdrowo rosną. Dziewczyny, bierzecie jakis zestaw witamin? Jesli tak, to jaki polecacie? Tyle tego w aptece, że nie wiadomo co wybrać. Moje in vitro wypadnie na sezon grypowo- przeziębieniowy, wiec muszę sie jakoś zabezpieczyć. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki34
Asiulka trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!! Napisze wiecej troche pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka też sie dołaczam do grona kibiców i mam nadzieję wieczorem przeczytać dobre więści :) Fjolecik ja planuje jutro rano jechać na bete, to będzie już 10 dni po inseminacji i mój 27 dzień cyklu więc coś już powinno być wiadomo... Lilia wodna ciesze się że wzieliści się za urzadzanie gniazdka dla waszych maluszków, ja osobiście tez bardzo lubię motyw z kubusiem puchatkiem, tygryskiem, osiołkiem i prosiaczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny i chlopaki:) Bylam troche w rozjazdach i nawet nie mialam jak wam napisac o nowych wieściach, no ale szybciutko nadrabiam :) Przede wszystkim widze, ze nasze dzielne staraczki juz zblizaja sie do mety:) Caly czas Wam kinicuje i zycze upragnionych 2 krech i wysokiej bety!!! Asiulka mysl pozytywnie, dziewczyno nie zakladaj z góry niepowodzenia, żadne objawy o niczym nie swiadcza, ja nic nie czulam, ze jestem w ciazy, nic szczególnego sie nie dzialo, tak naprawde nawet później jesli kobieta nie ma wymiotów lub innych dolegliwosci (a ja nie mialam), to nie czuje, ze jest w ciazy, drobne objawy czasem sa niezauważalne. Także glowa do góry ! pisz nam tu szybko o wyniku oczywiście pozytywnym:) Fiolecik trzymam kciuki za wysoka bete, mysl pozytywnie, bedzie dobrze:) marzenia sie spełniają:) Kiki za ciebie tez kochana trzymam kciuki, licze, ze twoje komoreczki a szczególnie ta twojego meza przyjma sie pieknie i spelnia sie wasze marzenia, tego ci zycze z calego serducha, zasługujesz na to:) Sportsmenka strasznie jestem podekscytowana twoim podejściem, bardzo bym chciala, zeby tym razem spelnilo sie twoje marzenie:) zaslugujesz juz na odpoczynek i piekny brzuszek z kruszynka w środku:) Trzymam kciukasy:) Alicja, Egz to cudownie, ze juz niedługo wasza kolej:) to bedzie sie dzialo:) Dziewczyny tak sobie pomyślałam, ze najwyższy czas na spelnienie Waszych marzeń, zasługujecie na odpoczynek od tych cholernych staran! dosyć juz męczarni! tym razem musi byc ten ostatni, szczesliwy raz:) Zycze wam z calego serducha, aby wszystkie przygotowania poszly zgodnie z planem, dbajcie o siebie, dobrze sie przygotujcie i dołączajcie szybko do grona mamusiek:) Lilia Wodna Super, ze ci sie udalo zakupic mebelki po okazyjnej cenie:) na pewno teraz czujesz, ze juz blisko sa twoje maluchy:) Super! Ja jak ogladalam mebelki, to ceny mnie powalily, nie wiem, czy u was jest tez tak drogo, ale ja jak pomnożę x 2 do tego ciuszki i wozek i pelno innych rzeczy, to nie wiem skąd na to wszystko weźmiemy kase?! Ale jedno sobie powtarzamy, ze skoro pan Bog dal nam nasze szczęścia, to i da nam na te szczęścia kase:) wiec staram sie nie martwic, jakos bedzie, aby tylko maluchy byly zdrowa, to najważniejsze:) Georgio- czekam tez na Was,dla was tez należny sie odpoczynek i spełnienie marzen, wiec licze, ze teraz dla wszystkich nastal dobry i szczęśliwy czas :) Teraz co u mnie Ja kochani wlasnie tydzien temu (niestety bylam w rozjazdach i nie mialam jak wam napisac) dowiedziałam sie ze bede miala wymarzona parke ! chłopczyka i dziewczynkę, az sie poplakalam ze wzruszenia :):) jestem mega szczesliwa, moj maz tez. Najśmieszniejsze jest to, ze od samego IVF powtarzałam, ze bede miała parke i tak sie stalo:) Z tej okazji poszliśmy zaraz po wizycie zakupic po malym drobiazgu dla kazdego dzidziusia:) Teraz oglądamy sobie ciuszki i coraz bardziej czujemy, ze to naprawdę nie sen, tylko naprawdę oczekujemy naszego potomstwa:) USG prenatalne nie wykazalo żadnych nieprawidłowości, maluchy rosna, narządy maluchow w porzadku, u mnie tez macica i szyjka macicy ok. Maluchy mialy po ok 200 gram brykaly, robily akrobacje :) w czwartek zaczne 20 tydz. brzuszek rosnie i jest widoczny, na reszcze widac, ze jestem w ciazy:) Powiem wam, ze wszystkie na to czakalysmy, zobaczycie jak to jest, czlowiek czuje sie na wreszcie dumny i spełniony, super uczycie:) Zycze Wam abyście szybko doczekały tych doznań:) Guzia - pozdrawiam cie kochana, mam nadzieje, ze sie pomału pozbierałaś po tych perypetiach, życzę ci przede wszystkim zdrowia, bo jak jest zdrowie to wszystko inne sie pookłada, ściskam:) Inka - pozdrawiam cie rowniez, czasem mysle o Tobie czy juz doszlas do siebie po tych przykrych chwilach, czas jest najlepszym lekarstwem, choc jak tracimy tak bliskie osoby to nigy nic ich nie zastapi, im na pewno jest juz lepiej ale nam zawsze bedzie ich brakować, takie to nasze zycie, życzę ci wszystkiego dobrego. Sara - co u Ciebie? Zamilkłaś zupełnie, daj znac jak twoje malenstwo. Dosia - jak sie czujesz? Ty jestes chyba 4 tyg przede mna, pewnie masz juz spory brzuszek:) Ja czekam kiedy poczuje pierwsze ruchy:) Pozdrawiam wszystkich pozostałych, ktorych nie wymieniłam, pa :) Rozpisałam sie ufff... tak to jest jak ma sie kilkudniowa przerwę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja polecam szczepienia na grypę. Pracujęw branży medycznej i samaszczepię się co roku we wrześniu i NIGDY nie miałam grypy. To szczególnie polecane dla kobiet w ciąży lub starających się. Nie mówię oczywiście o przeziębieniu, które sama miałam ostatnio, ale to zupełnie inna sprawa. Sportsmenka - to faktycznie możesz już testować jak masz 27 dc. Ja mam w sobotę 27 dc i dlatego uparłam się na testowanie w sobotę. Trzymam kciuki za Ciebie bardzo mocno... A masz jakieś objawy typu bóle brzucha albo bóle piersi?? I wogóle jak się czujesz? ja mam już niestety pierwsze objawy @ Osobiście nieznoszę tych cholernych bóli podbrzusza, zwiastujących nadchodzącą @. I równie cholernego uczucia "wyciekania", którego nienawidzę bo co chwilę biegam do toalety sprawdzać czy to już... Czuję się zdecydowanie na okres a nie na ciążę, choć wiem, że objawy mogą być podobne. Dziewczyny dlaczego to jest takie trudne????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia gratuluje przeczucia, będziesz też miała za jednym zamachem upragnioną parkę, chłopca i dziewczynkę, podobnie jak Lilia Wodna - wow! Jak bym miała mieć bliźniaki to byłby dla mnie wymarzony scenariusz, nawet już wiem jakbym je nazwała :) Asiulka czekam tu z niecierpliwością, zaciskając mocno kciuki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia 72 dopiero teraz ujrzałam Twój wpis. Vhyba pisałysmy jednocześnie. Strasznie się cieszę, że będzie parka. My też z mężem marzymy o takim zakończeniu. Ależ super... Daj znać jak będziecie myśleć nad imionkami :) Ja podłamuję się troszkę, nie mówię, że poddaję ale to chyba już blisko. Pokładałam takie nadzieje w tej IUI a tymczasem wszystkie reakcjemojego organizmu wskazują na okres :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spostsmenka a jak Ty się czujesz? Mam jakies bóle brzycha, piersi i tak dalej? Czy nie czujesz kompletnie nic? Ja wiem że każda z nas jest inywidualnością ale ja strasznie się stresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijolecik Musisz wiedziec, ze bole brzucha po IUI i IVF jak jesteś w ciazy sa praktycznie takie same jak przed @ wiec, wcale nie powiedziane co tym razem te bole przyniosą, ja wierze, ze nie @ trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imion, to muszę wam sie przyznać, ze jak sie poznaliśmy sie z moim mężem wtedy rozmawialiśmy o dzieciach i wybraliśmy od razu dla nich imiona właśnie dla chłopca i dziewczynki :) Pamiętam ten dzień doskonale:) wtedy obiecaliśmy sobie, ze nikomu nie zdradzimy imion aż do narodzin naszych dzieci:) wiec wybaczcie, ze ta słodka tajemnica pozostanie tajemnica:) Może to dziecinne, ale to bardzo emocjonalna sprawa dla nas:) tym bardziej, ze długo czekaliśmy na spełnienie naszego marzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki34
Misia, nawet niewiesz jak milo mi bylo czytac Twoje posty. Moje gratulacje, to jest po prostu idelne. Bije z nich tyle radosci, ze az sie usmiechalam sama do siebie czytajac je. Ja mam bete wyznaczona na piatek i caly czas modle sie zeby wszystko poszlo pomyslnie. Tez czuje bole przed miesiaczkowe ale dalej mam nadzieje, ze ta wstretna, przebrzydla @ nie przyjdzie. Caly czas jestem glodna, ale to chyba z nerwow. Tak bym chciala zeby sie udalo bo obydwoje z mezem jestesmy juz starsi i zegar nie ublagalnie tyka. Egz, Alicja, inka , tez trzymam teraz wasza kolej mam nadzieje, ze pojdzie szybko, bez przeszkod i z szczesliwym zakonczeniem. Dziewczyny musi sie nam udac. Koniec zlych wiadomosci. Lilia Wodna, alez to musi byc cudowne uczusie, wybieranie mebelkow, ubranek i juz niedlugo w pokoiku beda spaly dwa sliczne dzieciatka. Dosia a Ty jaki motyw wybralas dla swojego chlopczyka? Sportsmenka, czy Ty masz jakies objawy ? Ja caly czas siedze i wyczytuje, niektore dziewczyny mialy klucia jak przed miesiaczka inne nie mialy nic, wiec trudno cokolwiek powiedziec. Nie wiem jak ja wytrzymam do piatku, o ile wczesniej nie przyplacze sie ten nieproszony gosc@. Pozdrowienia dla reszty dziewczyn i Gorgia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale napiecie robi sie na forum,wyczekiwanie i trzymanie kciukow ;) Misia ja tez boje sie tych wydatkow,dlatego meble kupilam uzywane bo wiem ze potrzebuje jeszcze mase innych rzeczy. Ciuszki tez kupuje zwykle po przecenie i akurat co sie trafi. Wiem ze po kilku tyg i tak beda za male. Fajnie ze badanie penetralne ok.;) Chetnie bym cos poczytala o dzieciaczkach naszych mamusiek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia z tymi imonami to troszkę Cię rozumiem, ja też jeszcze przed ślubem rozmawiałam z mężem i ustaliliśmy wymarzone imionka, i skoro chcecie zrobić niespodziankę to super! Kiki i Fjolecik, ja się starałam po IUI nie wsłuchiwać zbytnio w swój organizm, przez piersze 5 dni po IUI miałam bóle w podbrzuszu, nie takie jak skórcze przed okresem, ale takie silne ukłucie przy każdym rozciąganiu, ale to z kolejnymi dniami przestało się nasilać, i chyba się przyzwyczaiłam, bo nadal czuję, ale już mi nie dokucza... piersi mnie troszkę pobolewają, ale przed okresem też tak mam... a cod o śluzu to biorę globulki dopochwowe, wieć ciężko stwierdzić. To podejście, moje 4 zresztą, nie przebiegało scenariuszowo, i miałam wrażenie że wszystko idzie nie tak, że nawet termin inseminacji nie wiem czy był prawidłowo dobrany, w zwiazku z tym starałam się już po jak najmniej myśleć o tym czy się powiedzie. Dopiero dzisiaj sobie pozwoliłam na trochę przemyśleń, i wpuszczam wiarę i nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia będziemy miały jeszcze większą niespodziankę jak urodzisz i powiesz nam jakie imionka będą. Eh... Jużnie mogę się doczekać.... Asiulka a jak Twoje wyniki??? Kiki powodzenia w piątek i sportsmenka jutro, będę siedziała jak na szpilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia- witaj po przerwie:) Rzeczywiście z wielką przyjemnością czyta się teraz Twoje wpisy:) Uśmiechałam się od ucha do ucha a jak przeczytałam że masz parkę to juz w ogóle była radocha:) Chyba dla każdej z nas to scenariusz idealny:) No i najważniejsze że dzieciaczki zdrowo rosną! Pozdrawiam Cię gorąco i czekam na kolejne takie wpisy:) Asiulka- no i jak beta????? Sportsmenka-nie wiem jak ja wytzrymam jutro w pracy, a kończę późno i będę biegiem pedzić do domu żeby zobaczyć Twoją betę, mi się wydaje że teraz właśnie pomimo tych przeciwności powinno się udać:) Kiki, fjolecik- za Was też zaciskam kciuki!!!! Pod koniec tygodnia wszystkie tu będziemy Wam kibicować! Boże jakby było cudownie gdyby wszystkim Wam się udało... A zatem w napięciu czekamy!!! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynik negatywny.... świat się troszkę zawalił ....miałam w końcu dwa zarodki i dupa blada..... ale wymyśliłam sobie że się teraz zajmę sobą...zapisuję sie na siłownię.... dziś kupiłam krem na cellulit w aptece jako pierwszy krok :) poczekam teraz na @ a potem zacznę nad sobą pracować bo skoro się nie przyjęło to znaczy że coś ze mna nie tak... na razie sobie odpuszczę wszelkie metody wspomagawcze...pójdę tylko na spotkanie z lekarzem żeby zobaczyć co tam przeanalizowali niestety względy finansowe też nie ułatwiają życia... nie wiecie ile trzeba odczekać do następnej stymulacji?? muszę wiedzieć ile mam czasu... jeden jest tylko plus...nie palę fajek i już do tego nei wrócę ale od razu wróciłam do ukochanej kawy... tak mi smutno też że nie mam dobrych wieści bo one nastawiają pozytywnie, ja np. lubię czytać że komuś się udało i nie ma we mnie zazdrości tylko dostaję wtedy powera do życia... dziękuję Dziewczyny za wszystko słowa i niestety będę tu z Wami jeszcze troszkę :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akleon78
witam ja tez bede za jakis czas przygotowywana do in vitro bo mąż ma azoospermię, jak to jest po kolei z tymi badaniami, lekami itd, jak długo to trwa, ja jak na rzie jestem zdrowa wiec zobaczymy lekarz mówi ze do dwoch miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 34
asiulka tak mi przykro. ciesze sie, ze juz masz plan zeby zajac sie soba. Ty i maz mlodzi jestescie wiec moze uda sie naturalnie. Moja kolezanka zaszla w ciaze a wyniki meza nie byly za ciekawe. Sciskam Cie mocno, tez mialam nadaieje, ze nam sie wszystkim uda i zaczniemy dobra passe. Sciskam Cie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka przytulam Cię strasznie mocno. Wiem jak to boli jak wynik wychodzi negatywny. Ale dobrze, że walczysz. Siłownia to super pomysł, ja tez mam taki plan, jak się nie uda. Fajnie, że będziesz z nami, będziemy dalej walczyć razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek bardzo mi przykro:(:( przytulam:( po inseminacji mozna startowac do kolejnej w następnym cyklu, o ile wszystko w porządku z jajnikami, to znaczy nie ma jakiś cyst czy innych problemów. Dobrze, ze podjelas jakies dzialania, super pomysł, to pozoli ci nie stracic równowagi psychicznej. Asiulek moze pomysl o IVF, ja mialam 6 a moze nawet wiecej IUI, powiem ci, ze ja juz po 3 wiedziałam, ze to bez sensu, ale względy finansowe braly gore i próbowaliśmy dalej, co potem okazało sie totalna glupota, bo wydaliśmy tyle kasy, ze mielibyśmy za to IVF a ja czułam od razu, ze dla nas to jedyna szansa. Moze u ciebie wystarczy IUI, kazda para ma inny problem, kurcze szkoda, ze sie nie udalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVF .... i wcale przygotowanie nie trwają miesiącami ja miałam zastrzyki z menopuru 3 fioki na 1 rozpuszczalnik przez 10 dni, potem ovitrelle i za dwa dni ma się punkcję, po punkcji za dwa dni transfre czyli 14 dni męki i potem 12 dni czeka się na wynik..... i te 1 dni to jakaś masakra.... dzięki Dziewczyny gdyby nie takie pogaduchy to byłoby ciężko bo tak gadać ze znajomymi czy przyjaciółkami face to face jest ciężko bo się płakać chce...a tu jakoś tak fajowo... cieszę się że Was "spotkałam" na swojej drodze i mówię Wam że wszystkie tu napiszemy UDAŁO SIĘ :) pierwszy raz tak naprawdę w to wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka- bardzo mi przykro..:(:( Ale dobrze że nie załamujesz się i nie poddajesz, trzeba walczyć dalej,nie ma wyjścia, w końcu się uda! A co do odczekania to różnie lekarze mówią, średnio jest to chyba min.2-3 m-ce, zależy jak szybko organizm dojdzie do siebie po stymulacji. Czytałam na necie na jakimś forum że dziewczyna podeszła do kolejnego in vitro już w następnym miesiącu na krótkim protokole i się jej udało! Ale uważam że to zdecydowanie za wcześnie, Ty jesteś młoda więc odczekanie nawet dłuższego czasu nie będzie chyba złym pomysłem, ja mam już 32 lata, zegar biologiczny tyka i mam takie poczucie że nie mogę odczekiwać nie wiadomo jak długo, chociaż może by i się przydało. I tak najważniejsze co powie Twój lekarz. Trzymaj się i nie poddawaj! Zobaczysz że się już niedługo uda!!Ściskam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka bardzo mi przykro. I prosze nie mysl ze z twoim organizmem jest cos nie tak,bo na pozytywny wynik wplywa wiele czynnikow oraz szczescie. Napewno to wiele nie pomoze ale moja bratowa wiele lat sie leczyla az w koncu w wieku 34 lat zaszla spontanicznie w ciaze i ma 2 dzieci. Sport to dobry pomysl ja przed icsi tez cwiczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka, jaka szkoda że tak wyszło.Pamietam ,że kilka dni temu robiłas test z moczu i wyszedł ujemny. Tak to juz czasem jest że czasem zarodki sie przyjmuja a czasem nie i z jakis przyczyn nie utrzymały się. Rozumiem że nie masz mrożaków. w trakich sytuacjach nie wiem co można poradzić, chyba tylko tyle żeby zająć czyms myśli. Pisałaś o siłowni , o rzuceniu palenia i innych wyzwaniach-tak trzymać! na takiej siłowni można sie maksymalnie odstresować , bo wszystkie nerwy które w sobie kumulujesz bedziesz mogła tam wyzwolić. Tymczasem nie odmawiaj sobie innych przyjemności bo to nadaje życiu barw i lepsze samopoczucie. Marzenie o dziecku cały czas jest w tobie i wkrótce sie zrealizuje, badz tylko dobrej myśli i mam nadzieje ze ta porażka cie nie zniechęci-na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 34
Sportsmenka, powodzenia jutro, bede trzymac kciuki :) !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka przytulam Cię mocno, przykro mi bardzo że się nie udało :( ale ciesze się że się nie załamujesz - widać silna z Ciebie kobieta, i tak jak pisza dziewczyny młodzi jesteście, to było wasze pierwsze podejście, więc na pewno wcześniej czy później się wam uda 🌼 ja sobie non stop wymyślam zajęcia by odciągać myśli, ale jutro to się chyba już nie uchronie przed stresem, pomódlcie się sie za mnie i trzymajcie kciuki, a ja postaram sie wam jak najszybciej dać, oby dobre, wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane czekające na wyniki!!! czekam z Wami i modlę się by się Wam udało wtedy ten tydzień będzie mozna zaliczyć do udanych!!! nie mogę doczekać się jutra!!! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia, chciałam ci pogratulować uroczej parki, warto czasem wierzyć w spełnienie marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 34
Sportsmenka napewno sie pomodle. Tak bym chciala zeby nam sie udalo. Ja sie tak denerwuje, ze co chwila latam do lazienki sprawdzic czy @ nie przyszla. W pracy sie na mnie patrza dziwnie a moj boss wkurza mnie, ze unikam go jaktylko moge. To chyba przez te zawirowanie hormonow. Dziewczyny i Gorgio my zaslugujemy na macierzynswo i ojcostwo, wiec zycze duzo wytrwalosci i sil w walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×