Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hmmmm nowości nie ma moje kochane.... bylam dzis u swojego pracodawcy ktory powypisywal mi wszystkie daty czyli kiedy zaczelam prace kiedy poszlam na macierzynskie, kiedy urodzi sie dzidzius a on sam biedaczek nie wie skad są te 23F i odeslal mnie spowrotem do JC i w razie pytan z JC maja do niego dzwonic .... no szlag mnie trafia :[ co by bylo malo jak poszlam do JC to kazali mi gdzies dzwonic i tam rozmawiac, ale oczywiscie od godziny 11am do tej pory sie nie dodzwonilam .... cyrk na kolkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze.... to bym tam poszla i powiedziala ze to jest nieludzkie by kobiecie w ciazy nikt nie chcial pomoc i powiedzialabym rowniez ze nie moglam sie tam dodzwonic i ze nie wyjdziesz z tamtad do puki nikt ci nie pomoze :) Masz racje cyrk na kolkach :( mozliwie faktycznie ze on nie ma z tym nic wspolnego...i trzeba to zalatwic w JC...zapytaj sie wprost dlaczego dostajesz Maternity Allowance a nie Maternity pay???? i ze domagasz sie wyrownania :) znajac moj charakterej ja bym im pokazala!!! jak czytam takie sytuacje to cisnienie mi sie podnosi i do d..z taka birokracja!!! zeby kobieta w ciazy tak sie denerwowala!!! :(:(:( 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane, mam problem z jedna piersia, strasznie boli mnie w okolicy sutka, ktory jest zaogniony i goracy. Nie moge przystawic malej, odciagnelam troche aktatorem ale malutko, zasze odciaglam 90ml, a teraz tylko jakies 40ml. Boli mnie bardzo, co to moze byc? Jak sobie pomoc? Chyba bede musiala dokupic jakies mleczko, jedna piersia jej nie wykarmie:( :( Czy ktoras z was tak miala? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilciaWakefield a skad dostajesz te pieniadze? tzn.JC Ci placi czy zaklad? Dostajesz pay slipy z pracy z wszystkimi wyliczeniami? Bo powinnas dostawac pay slipy z zakladu pracy tak jakbys ciagle pracowala tylko powinno pisac SMP i kwota.A jesli mozna zapytac to pracujesz u jakiegos prywaciarza czy w fabryce np.? Cos mi sie zdaje ze To Twoj pracodawca cos sciemnia.... Cherry ja czytalam w mojej encyklopedii,ze moze dzidzius zle ssie tzn w zlej pozycji,sprobuj zmienic pozycje zeby caly sutek z obwodka byl w buzi,na bol pomagaja oklady z saszetak pazonej herbaty,masc z lanoliny i przedewszystkim wietrzenie piersi i dokladne osuszanie nawet niezbyt cieplym strumieniem powietrza suszarki.Ale nie przestawaj karmic ta piersia,zaczynaj ot tej bolacej(choc kilka minut)...miejmy nadzieje ze to tylko podraznienie sutka jezeli tak to powinno minac jak dzidzius bedzie dobrze przystawiony,mam nadzieje ze troche Ci pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W Coventry cudowna pogoda a my siedzimy w domku, bo Czarek ząbkuje na całego i beczy cały czas a po paracetamolu tylko śpi. A ja nadal jeszcze nie wyglądam odpowiednio na wyjście na spacer. Cherry - śmiało wykarmisz dziecko jedną piersią, tylko przystawiaj tak często jak ona tego chce, wtedy cyc naprodukuje tyle ile trzeba.A z bolącym sutkiem poszłabym do kliniki laktacyjnej lub GP, bo to może być tylko ból, bo Cię dziecinka za mocno possała, ale też może być jakiś stan zapalny. Ja rodziłam po terminie 11 dni, w niedzielę.Na 12-sty dzień poniedziałek, miałam umówione wywołanie.Kilka dni po terminie miałam robiony masaż szyjki.nie zrażajcie się dziewczyny, może to nie jest najprzyjemniejsze, ale trzeba sie zrelaksować i będzie ok.Mi robiła to p.doktor w szpitalu, ale może też być położna, a najlepiej mąż...:D Niestety po masażu nic mi nie było poza kilkoma straszakami.A poród zaczął się po ciężkiej harówce w ogrodzie dzień wcześniej w sobotę.Próbowaliśmy prawie wszystkich sposobów nakłonienia Czarka do wyjścia, z groźbami włącznie i nic. Głowa do góry i myślcie pozytywnie a dzidzie wyjda jak będą gotowe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
payslipow juz nie dostaje od kiedy odeszlam na macierzynskie a ta smieszna kwota przychodzi mi z firmowego konta z ktorego wczesniej otrzymywalam pensje a tak ogolnie to nie dostaje ani Maternity Allowance ani Maternity pay bo zadna kwota do tego nie pasuje.zreszta jutro mam zamiar isc do Citizens Advice moze tam mi pomoga a zatrudniona jestem w fabryce ktora wykonuje zlecenia dla Asdy , czyli sprawdza jakość owocow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli twoj szef emilcia nie wie skad te 23 Ł to zapytaj osobę ktora jest odpowioedzialna za tego typu sprawy. Najprawdopodobniej ktoś z head office. Chociaz pracodawca nie powinien sie czuc zwolniony od wyjaśnienia co i jak. Jest jeszcze pewien dzial Inland Revenue, ktory pomaga w tych sprawach. mi pomogli.bo też mialm nie jasna sytuację - szef nie potrafil mi odpowiedziec praktycznie na zadne pytanie dot macierzyńskiegozanim poszlam na urlop. Zalatwilam to nie wychodzac z domu, przez tel. potem przysylali mi odpowiedzi, ktore \"wymusili\"od mojego pracodawcy. chcesz to poszukam nru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...to dziwne Emilcia, ze payslipow nie dostajesz. Przeciez caly czas jestes zatrudniona na pelny etat, nawet jesli jestes na macierzynskim to sie nie zmienia bo gdziekolwiek wypelniam jakies dokumenty to wciaz jestem full-time working i normalnie dostaje payslipy od pracodawcy co miesiac jak kazdy pracownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia-Ja mojemu pracodawcy nawet nie pokazalam tego MATB1. Po prostu z head office dostalam listy od kiedy moge isc na urlop macierzynski, ile tygodni mam platne, podzial na podstawowy i dodatkowy urlop, kiedy powinnam powiadomic pracodawce ze wracam do pracy, rowniez ze moge przepracowac 10 dni-tzw. Keep In Touch days(KIT)w trakcie urlopu nie tracac prawa do zasilku macierzynskiego, itd. Twoj pracodawca powinien jasno okreslic Twoje prawa i obowiazki na pismie-tak uwazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka* jesli mozesz to poszukaj tego numeru a co do wyjasnien od pracodawcy to dziwna sprawa.... dostalam pismo od kiedy przysluguje mi macierzynskie i do kiedy do tego SMP no i odesłano mnie z tym wszystkim do JC po pier.... niczonae to wszystko, teraz jeszcze na dodatek dostalam dziwnych boli w pachwinach i kregoslupie, Michaś dzis caly dzien prawie nie daje o sobie znac.... oszaleje zaraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla i Monika, dziekuje za odpowiedz. Smaruje mascia Lansinoh caly dzien, nie wiem, czy pomaga, sutek goracy :(. Malej do tej piersu nie przystawiam, bo boli niesamowicie jak ona ssie, tylko odciagam laktatorem. Ktos moze wie, jak znalesc lokalna przychodnie laktacyjna? Jest moze przy baby clinic, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry - a sprawdziłaś w czerwonej książce, nigdy nie musiałam do nich dzwonić, ale tam gdzieś z tyłu powinny być jakieś help lines ( u mnie remont, teraz nie znajdę, sorki).A jak nie to zadzwoń do baby clinic albo spytaj swojego GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry 76, oto numer NCT breastfeeding helpline 0300 330 0771, mozna dzwonic do 22/7 dni w tygodniu.Bardzo polecam, mnie pomogly ich rady lepiej niz HV, GP i midwife razem wzieci. Gdyby nie ten telefon to zaprzestalabym prob pobudzenia laktacji bo inni postawili na mnie kreske. Kobieta doradzila mi przez telefon a potem wyslala mi poczta dodatkowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć słoneczka Moje dziecię chwilowo bawi się na kocyku przy babci więc chociaż napisze, że doleciałyśmy bez problemów i odkąd tu jestem Maja jest o niebo spokojniejsza. Cieszy się widząc tyle ludzi i jak ktoś do niej mówi To dobrze i źle... bo jak wrócimy znów będzie skazana na mnie i nasze małe mieszkanko... Do nowego łóżeczka się przyzwyczaja i je w nocy chyba ze 4 czy 5 razy :/ więc jestem jak Panda albo żyje w niewygodzie gdy musi zostać w moim łóżku Pogoda tu ogólnie piękna, aż chce się wychodzić na spacerki i przed dom A tu niedługo Wielkanoc więc będzie jeszcze piękniej i jeszcze więcej ludzi :) Nie doczytałam Was ale może później przejże co tam słychać Pozdrawiam wszystkich i witam nowe brzuchatki buziaki ps. A mama Eli doleciała ?? Czy zjadła ją nerwica przed lataniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilcia juz zwatpilam ze znajdę. to bylo 3 lata temu a z moja pamięcią oj nie za dobrze... A więc: What happens if my employer says I do not qualify for SMP? Your employer will tell you why they cannot pay SMP to you. They must give you form SMP1 explaining the reason. You may be able to get Maternity Allowance. You will need to send form SMP1 to Jobcentre Plus with your Maternity Allowance (MA) claim form. If you believe your employer’s decision not to pay SMP to you was wrong, then you should talk to your employer. If you cannot resolve the problem contact HM Revenue & Customs Statutory Payments Disputes Team on 0191 2255221. i link do tekstu http://www.dwp.gov.uk/lifeevent/benefits/statutory_maternity_pay.asp#donot no, twoj pracod niestety, nie wyjaśnił dlaczego. Z tego co piszesz dostajesz MA(maternity Allowance). nie pamietam dokl ale jak mialam placone za nastepne tyg macirzynsk to przelewy też byly od mojego pracodawcy chociaz pieniądze szły od pańastwa, czyli tak jak u ciebie.piszesz ze dostalaś formę SMP. Czytam na stronach,ze ta forma wyjaśnia dlaczego nie kwalifikujesz się do otrzymywania SMP. Ja zwrocilam sie do nich o pomoc, bo moj pracod nie powiedzial mi czy pieniadze od niego mi przysluguja a czekac dlużej nie moglam bo mijal czas do kiedy moglam zlozyc papiery do Job Center. sprawe zalatwili sprawnie i szybko. dostalam odp ilebede dostawać i w jakim czasie. O citizen advice bureau(?) nie wiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila , cieplutko mi sie zrobilo po przecz twojego posta. Fajnie masz ty i twoja niuncia. Też chcialabym dla mich dziewuch trochę wiecej rozrywki(rodzinka i znajomi w Pl) ale kurcze boje sie tak z nimi pojechać. boje się ,z e to bedzie bardziej męczące niz warto. I ten klimat świąt w Polsce...niepowtarzalny. tesknie za tym bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wy gdzie wszystkie dziewuchy???rodzicie?czy dzieci płaczą? juz srodek dnia przecież!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie, emilcia, to mysle, ze nie masz czym sie martwic. dostajesz MA bo z jakiegos powodu SMPdostac nie mozesz, dobrze byłobz wiedziec z jakiego. teraz 23Ł a potem pewnie bedzie wyrownanie, tak jak ktos pisał. A ci z inland ranenue jak sie z nimi skontaktujesz sprawdza czy decyzja twojego pracod jest słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc borowka, oj...dzieci placza, przynajmniej moj. Teraz bloga cisza po pol godzinie wycia syreny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie kolejny zapracowany dzionek w pracy. Mam nadzieje, ze chociaz popoludniu sobie odpoczne. Wczoraj bylo to samo a dodatkowo ten kurs komputerowy... martwi mnie, ze spedzam tyle godzin przy kompie. :( Ale jest tez dobra wiadomosc. 25.04.2009 jedziemy do Londynu zobaczyc czy z nasza fasolka wszystko ok. Z moich obliczen to bedzie juz prawie 8 tydzien :) :) Wybieramy sie do dr Tajchman. Slyszalyscie cos moze o tej Pani? Czytam o tym urlopie macierzynskim i widze, ze to nie zawsze taka prosta sprawa... a co moze byc powodem tego, ze pracodawca nie bedzie placil macierzynskiego? Ja pracuje w niewielkim biurze zatrudniajacym 15 osob od 02.01.2007. Jest to full time- 35 godzin tygodniowo, dosc czesto mam tez nadgodziny. Firma ostanio troszke slabiej przedzie z racji kryzysu, chociaz zle na pewno nie jest....ale powiedzcie czy jest jakas mozliwosc zeby pracodawca odmowil mi macierzynskiego? Bede oczywiscie do Was zagladac! Milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, pytanie z innej beczki. PILNE! kupowałyscie kiedykolwiek soczewki kontaktowe przez internet. szukam wiarygodnego dystrybutora oryginalnych soczewek kontaktowych i nie wiem juz ktory taki jest!!pomocy cos mi sie w ustawieniach klawiat przestawilo i nie moge znalezc ynakow!!! powody odmowienia SMPprzez prac, po ang bo tam jest ich najwiecej http://www.dwp.gov.uk/advisers/ni17a/smp/smp_5.asp#inelig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaaaaaa
a gdzie jest bes????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Witajcie dziewczyny.Zaczne od tego ze nie wiem jak to zrobic zebym nie byla na pomaranczowo wstyd sie przyznac ale ja od paru miesiecy mam dopiero komputer i czasami poprostu sie gubie.Pisalyscie o JC ja troche z innej beczki mam pytanie mianowicie mój maz w w lutym nie pracowal 3 tygodnie zostal zwolniony ze wzgledu na recesje calt czas szukal pracy oczywiscie byl zarejestrowany w j c jako szukajacy pracy udalo mu sie i wrócil do firmy w której kiedys pracowal z tym ze pracodawca przedluzal mu umowe co 2 tygodnie ze wzgledu na kryzys od tygodnia maz znowu nie pracuje nadmienie ze nie dostalismy zadnej pomocy od panstwa przez ten czas,mamy córeczke 6 letnia chodzi tu do szkoly ja rodze w maju niestety nie pracowalam tu i nie mam zadnych dochodów czy mozecie mi doradzic co w tej sytuacij mozemy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Statutory Maternity Pay (SMP) You can get Statutory Maternity Pay (SMP) for up to 39 weeks, as long as you meet the conditions. To qualify for Statutory Maternity Pay you must have been: employed by the same employer continuously (some breaks do not interrupt continuous employment) for at least 26 weeks into the 15th week before the week your baby is due earning an average of at least £90 a week (before tax) emilcia tutaj masz czy sie kwalifikujesz na statuary maternity pay twoje dochody musza byc wyzsze niz 90funtow tyg brutto a jezeli pracowalas po 48 godz to napewno byly wyzsze i powinien placic ci pracodawca , napewno gdzies jest blad i nie ma z reguly zadnych wyrownan chhyba ze byla pomylka, jeszcze robia tak ze biora ostatnie 12tyg przed kwalifikujacym sie tygodniem i wszystko wyliczaja wiec musialabys moze chodzic po jednym dniu w tyg przez te 12tyg zeby dostac taka sume a chyba pracowalas normalnie tak? mi tez zrobili srednia z 12tyg i wypadla blado bo czesto mnie nie bylo w pracy ale kilkoma gfuntami zalapalam sie na smp emilcia gdzies jest blad zrobiony trzeba to wyjasnic a jak wyjasnia to napewno ci wszystko zwroca glowa do gory i nie daj sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Witajcie dziewczyny.Zaczne od tego ze nie wiem jak to zrobic zebym nie byla na pomaranczowo wstyd sie przyznac ale ja od paru miesiecy mam dopiero komputer i czasami poprostu sie gubie.Pisalyscie o JC ja troche z innej beczki mam pytanie mianowicie mój maz w w lutym nie pracowal 3 tygodnie zostal zwolniony ze wzgledu na recesje calt czas szukal pracy oczywiscie byl zarejestrowany w j c jako szukajacy pracy udalo mu sie i wrócil do firmy w której kiedys pracowal z tym ze pracodawca przedluzal mu umowe co 2 tygodnie ze wzgledu na kryzys od tygodnia maz znowu nie pracuje nadmienie ze nie dostalismy zadnej pomocy od panstwa przez ten czas,mamy córeczke 6 letnia chodzi tu do szkoly ja rodze w maju niestety nie pracowalam tu i nie mam zadnych dochodów czy mozecie mi doradzic co w tej sytuacij mozemy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Witajcie dziewczyny.Zaczne od tego ze nie wiem jak to zrobic zebym nie byla na pomaranczowo wstyd sie przyznac ale ja od paru miesiecy mam dopiero komputer i czasami poprostu sie gubie.Pisalyscie o JC ja troche z innej beczki mam pytanie mianowicie mój maz w w lutym nie pracowal 3 tygodnie zostal zwolniony ze wzgledu na recesje calt czas szukal pracy oczywiscie byl zarejestrowany w j c jako szukajacy pracy udalo mu sie i wrócil do firmy w której kiedys pracowal z tym ze pracodawca przedluzal mu umowe co 2 tygodnie ze wzgledu na kryzys od tygodnia maz znowu nie pracuje nadmienie ze nie dostalismy zadnej pomocy od panstwa przez ten czas,mamy córeczke 6 letnia chodzi tu do szkoly ja rodze w maju niestety nie pracowalam tu i nie mam zadnych dochodów czy mozecie mi doradzic co w tej sytuacij mozemy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Witajcie dziewczyny.Zaczne od tego ze nie wiem jak to zrobic zebym nie byla na pomaranczowo wstyd sie przyznac ale ja od paru miesiecy mam dopiero komputer i czasami poprostu sie gubie.Pisalyscie o JC ja troche z innej beczki mam pytanie mianowicie mój maz w w lutym nie pracowal 3 tygodnie zostal zwolniony ze wzgledu na recesje calt czas szukal pracy oczywiscie byl zarejestrowany w j c jako szukajacy pracy udalo mu sie i wrócil do firmy w której kiedys pracowal z tym ze pracodawca przedluzal mu umowe co 2 tygodnie ze wzgledu na kryzys od tygodnia maz znowu nie pracuje nadmienie ze nie dostalismy zadnej pomocy od panstwa przez ten czas,mamy córeczke 6 letnia chodzi tu do szkoly ja rodze w maju niestety nie pracowalam tu i nie mam zadnych dochodów czy mozecie mi doradzic co w tej sytuacij mozemy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Witajcie dziewczyny.Zaczne od tego ze nie wiem jak to zrobic zebym nie byla na pomaranczowo wstyd sie przyznac ale ja od paru miesiecy mam dopiero komputer i czasami poprostu sie gubie.Pisalyscie o JC ja troche z innej beczki mam pytanie mianowicie mój maz w w lutym nie pracowal 3 tygodnie zostal zwolniony ze wzgledu na recesje calt czas szukal pracy oczywiscie byl zarejestrowany w j c jako szukajacy pracy udalo mu sie i wrócil do firmy w której kiedys pracowal z tym ze pracodawca przedluzal mu umowe co 2 tygodnie ze wzgledu na kryzys od tygodnia maz znowu nie pracuje nadmienie ze nie dostalismy zadnej pomocy od panstwa przez ten czas,mamy córeczke 6 letnia chodzi tu do szkoly ja rodze w maju niestety nie pracowalam tu i nie mam zadnych dochodów czy mozecie mi doradzic co w tej sytuacij mozemy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×