Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

silme co to jest to health in pregnancy grant?? kurcze ja to faktycznie nawet w tych benefitach sie nie orietuje:(:( mam teraz child benefit jakies 20f/tydz Child Tax Credit.56f na miesiac dla synka no i te chorobowe 79.15/tydz. staralismy sie o Working Tax Credit ale nam nie przyznali ale wtedy przedstawilam zarobki jak jeszcze pracowalam jutro bedziemy dzwonic do revenue moze cos sie zmieni tym bardziej ze jestem na chorobowym.. temat infacol:):)juz dopisuje do listy zakupow:):) Niulek cudowny masz ten pokoik jejku tez juz bym chciala zaczac przygotowania...moja znajoma ostatnio dostala mieszkanie z counsilu no i masakra!!!!do kapitalnego remontu dziury w podlogach i scianach bez piecyka no doslownie ruina ciekawe jakie nam sie trafi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Selena :( te mieszania z councilu takie straszne??? My wynajmujemy prywatnie...bo pewnie lista oczekiwania wynioslaby 6 lat jak to ktoras z Was ostatnio napisala :( Kiedys nawet sprawdzialismy jakie sa kryteria...i byla lista powodow dla jakich mogliby dac nam mieszkanie...i jak nie odchaczylas kilku to praktycznie zadne szanse :( powody byly takie...jak np bezdomnosc :( albo ze jak sie wynajmowalo prywatnie wczensiej to nie ma powodu by nie bylo stac na wynajem teraz aaa i takie tam.. :( Zalezy gdzie sie mieszka...tu w Birmingham nie polecam domow czy mieszkan z counciu bo jest poprostu niebezpiecznie.. :( Pewnie sa jakies miejsca gdzie sa domy z councilu i wyglada to dobrze..tzn jest bezpiecznie...i da sie tam przyjemnie mieszkac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek25 no my zakwalifikowalismy sie bandu B..wczesniej bylismy w D ale donioslam im MAT B1 mamy synka w wieku szkolnym,no i dostalismy wypowiedzenie mieszkania(no pokoju bo wszyscy meczymy sie na jednym) no i u nas byly dwie babeczki z counsilu na kontroli warunkow za glowe sie zlapaly w jakich warunkach mieszkamy:) a ta moja znajoma to chyba napisala ze chce do remontu wtedy takie miszkania szybciej przyznaja chociaz ona i tak rok czekala ale ma juz dosc dorosle dzieci tak wiec powoli bedzie sobie remontowac ja sie wlasnie tego boje ze jak dostaniemy rudere to nie zdarzymy przed porodem(a babeczka z counslu obiecala ze do rozwiazania powinnismy cos dostac) no finansowo:(:( jejku jaka nerwowka teraz jeszcze do tego to macierzynskie tyle biegania zalatwiania:(:(a czas leci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh a ja znowu nie mogę spać jak nie przez brzuch to przez kota. od kilku dni upodobał sobie spanie w łóżeczku małego:/ wie że tam nie może bo go gonię ale i tak próbuje. dwa razy drzwi otwierał do tamtego pokoju, niestety dopiero za drugim razem wypryskałam próg cytrynowym odświeżaczem powietrza. no i już zasnąć nie mogę.. Ma któraś kota i małe dziecko?? Teraz wypuściłam tego naszego marudera na dwór, może zmęczę się przy kompie i jeszcze trochę zasnę. Selena o tym health in pregnancy grant powinna powiedzieć ci położna, tym bardziej, że na pewno wie że na chorobowym jesteś. Pisało też o nim w Pregnancy Book, którą dostałam od położnej, ale nie wiem czy wszędzie ją dają. Domagaj się tego papieru na następnej wizycie!! I szybko wyślij bo trochę się na to czeka. a o mieszkanie się nie martw. znajomi dostali 7 dni przed porodem i to kompletną ruinę. Musieli podłogi i ściany zrobić, ale On wziął urlop i skończył wszystko jeszcze przed czasem:) i wam się uda, tylko bądź dobrej myśli. Niulek chyba wszędzie się długo czeka na socjal a kryteria wydaja się nierealne.. ale podobno warto. znam przypadki, w których byli na iluśtysięcznym miejscu oczekujących i dostali. co prawda trwało to 2 lata, ale mieszkają dziś w nowiuteńkim bloku. wcześniej tez wynajmowali ale poprosili landlorda o wystawienie im listu że nie płacą i że zamierza on ich eksmitować. Ja mam tutaj własny dom więc sama też taki list kiedyś wystawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jest lepiej (tfu tfu żeby nie zapeszyć) położyliśmy małego po kąpieli o 22 i spał do 2 (jupi) zjadł + infacol i potem już co 2 h się budził na jedzonko, bez wrzasku i prężenia. Nie dawałam mu leku za każdym razem, tylko wczoraj wieczorem i o 2 drugą dawkę, teraz dostanie rano jak wstanie bo widzę ze wystarcza, kupki idą, bączki zaczął puszczać (oby tak dalej). 4h snu ciągiem to i tak sporo jak czytałam na temat dzieci karmionych piersią koło 1 miesiąca życia powinien mieć jeden taki dłuższy sen resztę co 1,5h się budzić (mój się budzi co 1,5-2h) bo tyle się trawi pokarm ludzki. Ja w końcu nie chodzę jak robocob ;) i nie dogrzewam mieszkania (jejku jak mi wczoraj zimno było,, najszczęśliwsza byłam jak go kąpaliśmy bo nagrzane na maxa) Co do benefitów -my nie mamy żadnych ale wysłałam już formę z baunty pack na CHB i odesłali akt urodzenia młodego szybciutko bo po 5ciu dniach roboczych (sprawa w toku). Nie mogę doprosić sie formy na CTC raz wysłali pod inny adres gamonie teraz czekam i znowu nic, w przyszłym tygodniu znowu tam zadzwonię, już nie będzie tak miło! pisze ze formy są do odebrania w jobcenter-a guzik, u nas nie ma;/ Złożyłam tez formę o becikowe i odesłali ze niby nieczytelnie NIN wpisałam, to im zrobiłam ksero karty i wyśle w sobotę, uparta jestem i juz! Ten grant 190 f niby na dożywianie matki w ciąży należny sie każdej ciężarnej która rodzi po 05 kwietnia bodajże czyli każdej teraz, ja dostałam wpłatę po miesiącu bo byłam jedną z pierwszych aplikujących, straszny bum był wtedy tych podań dlatego tak długo. Więc tak wygląda nasza walka z benefitami, nie mieliśmy nigdy żadnych wiec teraz sie uparłam i będę walczyć, a co inne nacje biorą na 12cioro dzieci i może być a nam na jedno, dwoje czy troje mają problem dać choć żyjemy tu i pracujemy po kilka lat, jeszcze mój jest self employment wiec płaci podatki jak za zboże. Ale sie rozpisałam - znowu, nic zmykam na śniadanko puki mała gadzina spi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! u nas rodzinka sie powiekszyla ooooo Wiktora!wczoraj o 11 meza siostra urodzila!o 8smej rano byli w szpitalu,a o 11 juz wiktotek byl,wiec herbatka z lisci dziala;) selena jak dostaniesz mieszkanie do remontu to mozesz sie starac o talony na remont!!! ja juz nie mam slow do tych z chb wyslalismy forme na amelke odeslali tez po tygodniu certyfikat i minely 3mies.a tu nic wiec dzwonimy,a oni ,ze sprawdza dlaczego nie dostajemy,bo widzi,ze w kompie nie ma nic o wyplatach.i co wyslali nam forme jakas dziwna mamy napisac nip,pesel i zyciory z 2003 roku szok normalnie moj maz wtedy w polsce byl i pracowal a chb pobiera od marca 2007,nie wiem po co im to wszystko!!!??? annnnna ciesze sie bardzo,ze jest lepiej,malenstwo sie nie meczy,infacol jest super tez na Amelie od razu zaczol dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widzę, że poruszony został temat mieszkań counsilowskich... My złożyliśmy z mężem podanie o takowe mieszkanie i jesteśmy na liście, UWAGA, 964 :D Rokują jakieś 5 lat. Także nie liczymy nawet na nie. Teraz wynajmujemy dom, ale nie było by nas stać gdyby nie dofinansowanie Housing Benefit. Zastanawiamy się nad złożeniem wnisku do jakiejś spółdzielni mieszkaniowej. No ale tam chyba mieszkania nie można wykupić po jakimś czasie... Dofinansowanie dla ciężarnych Health in Pregnancy Grant należy się każdej ciężarnej. Czekałam na nie około 2 tygodni. Natomiast na SSMG czekałam około 3 tygodni. Niulek widzisz niepotrzebnie sie martwiłaś. Synuś rośnie, a do porodu może podskoczyć jeszcze jakieś 200-400 g. Także będzie w sam raz :) Anecia mówisz, że pomaga ta herbatka... Ja ją piję od 34 tygodnia ciąży. To może i u mnie sprawnie pójdzie ;) A powiedzcie mi. Brała któraś z was wiesiołek na "wywołanie" porodu? Bo słyszałam, że powoduje skurcze macicy... A i jak tu się nazywa olejek rycynowy. Narazie nie próbuję wynalazków chemicznych. Liczę, że po seksiku zaskoczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do CB to mnie tez odeslali szybko akt urodzenia, potem przyslali 3 formularze, te o ktorych Anecia piszesz, wypelnilam i po 2.5 mies przyszedl list potwierdzajacy, ze kwalifikuje sie do CB i zapowiedz, ze szczegoly podadza mi w kolejnym liscie :-) Pewnie wtedy tez bedzie juz przelew. annnna- co do CTC to najlepiej do nich po prostu zadzwonic, wybrac odpowiedni przycisk do przekierowania i podac im wszystkie szczegoly odnowienia WTC i CTC ze wzgledu na urodzenie sie dziecka-ja zwykle te formularze wyrzucam do kosza a dzwonie i wszystkie informacje sa od razu w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem,ze ricin to rycyna a olej to oil. agauk ale my juz to wypelnialismy bo na chlopakow dostajemy od marca 2007,a teraz dzwonilismy i powiedzieli,ze wysla forme i zaznacza co mamy wypelnic,wypelnilismy i dalej nic,i znowu dzwonilismy i przyslali na te papiery i tam zapytania cos w stylu napisze po ang.,,What dates have you been in the uk since 1.4.03r?,,have you worked,or been self-employed in the uk at any time since 1.4.03?,, bez sensu mojmaz zglaszal,ze przebywa w uk od 1.12.06!!!po h...im 2003r???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze musisz po prostu to wypelnic-oni w ten sposob zabezpieczaja sie czy nie pobieracie np.rodzinnego w PL, po to tam trezba wpisac NIP, pesel, polski adres poprzedniego zamieszkania, polskiego pracodawce. Ale skoro wy juz dostajecie to na chlopakow to chyba powinno byc tylko takie odnowienie.... Ja dostalam pierwszy raz bo pierwsze dziecko to rozumiem, ze musieli mnie sprawdzac w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis idę na pierwszą wizyte do GP.Czy to lekarz zadaje mase pytań odnośnie naszego zdrowia,poprzednich ciąż czy położna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figleaves u poloznej bedziesz wypelniac karte ciazy i tam bedzie mnostwo pytan. my tam dzisiaj zadzwonimy agauk zapytamy czy m usimy,bo tego dokladnie nie rozumiemy tzn.tych pytan a tlumacz google nie bardzo pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki to GP tylko skieruje na badania moczu tak? i pozniej odezwie sie do mnie położna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki! jak samopoczucie z rańca?Ja od 3 nie śpie. Hrabiabka Ola nie miala zamiaru spać , a gdy wreszcie padła a ja z ogromną ulgą nioslam ja do łużeczka - obudziła się Zuzia, ktora miala spać jeszcze 3 godziny!!!ale jeszcze się trzymam. figleaves gp zrobi ci teścik ciążowy - wynik natychmiastowy albo odsylają to gdzieś. po czym umawia cię na wizytę z położną. wlaśnie, dziwna sprawa, u mnie w drugiej ciąży po pierwszej wizycie u gp odesłano mocz do zrobienia testu ciążowego. czekalam na wynik ok 2 tyg az wreszcie sama zadzwonilam - no dziwadztwa jakieś... Gaga nie pamietam wlaśnie kiedy pije sie olej zwiesiolka. Wiem, ze kuracja potrzebuje czasu. A porodu to to na pewno nie wywołuje a ulatwia go. ponoć regularne picie zmiękcza szyjkę macicy, przez co skurcze nie muszą być tak bolesne i rozwarcie postępuje szybciej, no, i dzidzia ma łatwiejszą drogę. nie no, wlasnei teraz mija 3 godzina od kiedy Olka zasnęła a Zuzia mi mowi ,że chce spać. Jak by nie mogla godzinkę wcześniej!Kiedy ja wreszcie będę miała normalną noc...taką jak za czasów studiow...ech, to były czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli jak się zapatrujesz na pójście Eli do przedszkola? Moja też rusza od września. Może troszke odpocznę? Zapisałam ją do tego samego gdzie chodzimy na play group. Widzę ,że nie bedzie z nią problemu. W ub tyg była tam na probę, ja siedzialam gdzieś w kącie, i wydawałam się zupełnie jej niepotzrebna, ganiała z dziwczynkami za biedronkami. No zobaczymy, póki co cieszę się, ze bedzie miala ciekawie zajęty czas bo przedszkole bardzo mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli jak się zapatrujesz na pójście Eli do przedszkola? Moja też rusza od września. Może troszke odpocznę? Zapisałam ją do tego samego gdzie chodzimy na play group. Widzę ,że nie bedzie z nią problemu. W ub tyg była tam na probę, ja siedzialam gdzieś w kącie, i wydawałam się zupełnie jej niepotzrebna, ganiała z dziwczynkami za biedronkami. No zobaczymy, póki co cieszę się, ze bedzie miala ciekawie zajęty czas bo przedszkole bardzo mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejjj, ja już wiecej nic nie piszę! zawiesila mi sie strona przy wysylaniu i tyle pisania na darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooo to widzę,że nie tylko moje dzieci zwariowały dziś w nocy :) Hania budziła się bardzo często i nie dawała się potem odłożyć do łóżeczka,a po każdym karmieniu była wesolutka i skora do zabawy :O Ola natomiast zrobiła nam pobudkę o 4 nad ranem :( płakała,a raczej darła jak by ją ktoś ze skóry obdzierał jak wreszcie się ja udało uciszyć stwierdziła,że płacze bo jej zimno :O narobiłam się wczoraj jak dziki miś - malowanie potem sprzątanie,obiad,a na koniec ciast a one mi taką nockę zafundowały:( powiem Wam że nigdy mi sie tak ciężko nie malowało,kupiliśmy duluxa i to był błąd,owszem na ścianie wygląda ładnie,ale w konsystencji przypomina kit i nie idzie go nałożyć na ścianę ...........no ale w koncu pokoik pomalowany idę zaraz wypastować panele i może szafę sobie skręcę :) a dziś na obiadek zupka z przepisu Lolli :) napisze Wam czy smakowała nam tak bardzo jak Lenoxowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka tak to jest,dzieci się cieszą a mamy przeżywają :) ja jak poszłam z Olą pierwszy raz to Ola mnie prosiła żebyśmy jeszcze zostały (poszłyśmy tylko na godzinkę ) a jak w następny poniedziałek ją już przyprowadziłam na całą sesję to ona od razu poleciała do dzieci a Pani pocieszała i uspokajała płaczącą mamusię :D kurde nigdzie nie ma takich zasłonek do pokoiku dla Hani jak ja bym chciała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja tylko na chwilke tak sie przywitac wpadlam a pozniej napisze co wyczytalam na temat benefitow jest tego dos sporo o ktore moje sie ubiegac no i znowu lece na dywanik do dyrektorki szkoly:(:(jezuu ja chyba osiwieje:(:(non stop cos:(:(tym razem dzieci bawily sie w mafie udawali ze strzelaja do siebie co nie spodobalo sie nauczycielom dobrze ze nie chodzi tylko o mojego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlaqśnie Frugo, pewnie i tak u mnie będzie :D. Dzieciaki potrafia zaskakiwac. juz myslalam ze tym razem bez pogotowia sie nie obedzie. Starsz popchnela Olkę, ale jak...I co ja mam z nimi zrobić??? 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka...Frugo moje dziecko urzadzilo mi taka noc ze szkoda gadac!!! a w brzuszku jeszcze jest :( Tak sie krecil ze nie dal mi zasnac do 1szej a poz niej budzil mnie co godzine...dwie....i wygladam jak zwloki teraz :(:(:( chyba sobie kawe strzele bo nie dam rady :( aaaaaa moze to ten wredny ksiezyc??? no taka byla wczora pelnia ze szok!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK tak odnawiając benefity tak można ale aplikując pierwszy raz muszę wysłać formę (jeśli ja dostane w końcu wrrrr) w sumie mają nasze wszelkie dane bo przeprowadzali symulacje czy nam się cokolwiek należny a i tak formę wysłać trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny- ktora z was tu chodzila do szkoly rodzenia? bo jestem ciekawa czy tylko teoria tu maja- czy sa tez zajecia praktyczne? niby mam grafik i 4 spotkania- ale nie wiem czego sie spodziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i 2 powoli sie roz\gladam za sklepami on- line zeby maluchowi wyprawke sskompletowac- i ktoras tu kiedys pisala o nakladkach silikonowych na piersi do karmienia- jak sie one nazywaja- i gdzie je moge znalezc? dzieki za wszelkie info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×