Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

czesc dziewczyny :) ja w pracy :( ... ale wiecie co... wzielam sobie jutro wolne :) :D spedze ten dzien z moim maluchem :) ... zabiore go tez do GP zeby zapytac o ta egzeme i wziasc E45 - za darmo oczywiscie, po co mam placic za to jak dzieci maja do 16 roku leki za darmo... 17 lipca jedziemy do Polski wiec musze miec wszystko poukladane ... we wtorek mamy w koncu wizyte w szpitalu, zobacza w koncu ta raczke Mikolaja i gule po szczepionce na gruzlice, mozliwe ze pobiora probke ... juz bierze antybiotyk ok. 3 tyg. i to wciaz jest, co prawda zmieklo ale tylko z wierzchu ... co do benefitow: to my tez nigdy nie bralismy bo nam nie przyslugiwalo, teraz po urodzeniu Mikolaja mamy chtc i chb; na child tax credit czekalam krotko - juz jakos po 2 miesiacach od aplikacji przyznali mi ale child benefit przyznali mi dopiero po wieeeelu wysylanych do mnie listach, z podobnymi pytaniami jak do Ciebie Anecia, i bylo to po 8 miesiacach od urodzenia Mikolaja (a aplikowalam jakos miesiac czy dwa po jego urodzeniu) ... takze cierpliwosci - w koncu przyznaja i wyrownaja :) dziewczyny czy ktores z Waszych maluchow ma alergie na mleko krowie - jak ona u Was wyglada?, czy wystepuje egzema u alergikow na krowie mleko czy alergia objawia sie inaczej?... napiszcie jesli cos wiecie na ten temat ... i jeszcze jedno - czy spotkalyscie sie z wykwitami skornymi u dzieci ktore biora antybiotyk przez dluzszy okres czasu?... i ostatnie - czy uwazacie albo czy probowalyscie podawac probiotyk ale dodany do mleka koziego - podobno dzieci z alergia na mleko krowie tolureja mleko kozie... bede wdzieczna za wszelkie uwagi - z reszta mysle ze kazdej mamie przydadza sie takie informacje :) acha moj Mikolaj tez dzisiaj przebudzil sie w nocy i zrobilam mu mleko no i nie poszedl spac jak zwykle ostatnio tylko zabawa mu w glowie byla - machal raczkam, ogladal je i gaworzyl :) ale jeszcze cos mialam napisac ..... - po poradach Kamili_b juz nie zasypia okolo 22 tylko przed 20 i spi do tej samej godziny rano - wiec sprawdzilam na wlasnym szkrabie, ze takie maluchy MUSZA i CHCA i MOGA spac od okolo 20 do okolo 7 rano z jedna (czsem z dwoma przerwami) ... odkad Mikolaj spi te dwie godziny dluzej - spi lepiej :) ... kapie go o 19.00 albo kilka minut po, daje mu pol godzinki na pobrykanie w lozeczku albo na naszym lozku co go zmeczy i dostaje potem flaszke mleka (i ten nieszczesny antybiotyk) i idzie spac ... Annnna - radze Ci posluchac rad Kamili_b - to sprawdzone rady :) no to stworzylam posta ... wracam do pracy bo mnie zwolnia :o ;) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym probiotykiem to zle sie wyrazilam - chodzi mi o produkty na bazie mleka koziego (tzn. jogurt) z probiotykiem :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewag - szkola rodzenia to jedynie teoria - u mnie tak bylo, i tez mialam 4 spotkania po 2godz. kazde... radze uczeszczac bo nie tyle ze utrwalisz sobie wiedze, ktora juz napewno masz, na temat porodu ale zawsze dowiesz sie czegos nowego i popatrzysz sobie na inne przyszle mamuski :) ja duzow dowiedzialam sie o znieczulenia - to bardzo przydatne i o sposobach rodzenia ... pokaza Wam tez szpital i oddzial porodowy o poporodowy - skorzystaj - WARTO :) kurcze ale nakladki to nie wiem jak tutaj nazywaja, ja musialam odciagac mleko bo nikt mi nie pokazal jak skutecznie karmic maluszka :( - ale jak wejdziesz na ebay i popatrzysz na "feeding" - znajdziesz :) uciekam - papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga, Zuzia miala alergię na białko mleka krowiego plus prawdopodobnie na konserwanty. jak pierwszy raz dostala kaszke na modyfikow zwymiotowala i wyskoczyla jej na buzi pokrzywka, ktora po kilkunastu min zniknęla. po tej akcji odstawilam wszystko co z mlekiem na ok 9 m-cy. przez ten czas bylo dobrze.po czym sprobowalam znowu. reakcja byla lagodniejsza, jedynie miala pokrzywke. odsawilam znowu mleko na kolejnych pare m-cy. jak miala ponad 1,5 r pila juz mleko krowie ale przegotowane, bylo ok. czasem podobne krostki jak pokrzyka miala po ogorku kiszonym, lizaku, wiec przypisuje to konserwantom. dlugo miala awersje do produktow mlecznych. A to jest charakterystyczne dla dzeci ze skaza. Po za tym od kiedy pamietam zuzia miala na policzkach twarde krostki pod skora, nie zmienialy koloru. Wg polskiego pediatry jet to objaw skazy bialkowej, wg tutejszego - nie znaczą nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie byla i praktyka. ćwiczyliśmy dogodne pozycje przy skurczach, wdechy, a nawet pozycje do rodzenia. Było śmiechu po pachy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.mothercare.com/Mothercare-Ergonomically-shaped-bath-support/dp/B000IVQQNQ/sr=1-2/qid=1247142538/ref=sr_1_2/280-7132771-8454324?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core ANNNa z czymś takim napewno wykąpiesz malucha bez czyjejkolwiek pomocy. Zużce slużylo bardzo długo, nawet jak już potrafila sama siedziec dalej ja w tym myłam. Bardzo wygodne przy myciu glowki, nic nie splywa do oczek. na ebay znajdziesz taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) sie dzis wybieram do bootsa- to moze sie od razu zaopatrze w cus takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag u mnie szkoła rodzenia to było 6 spotkań po 3 godziny każde. na pierwszych spotkaniach 1,5h było z fizjoterapeutka a następne 1,5 h z położną. Mówiliśmy o różnych bólach w czasie ciąży i jak im zaradzić, o przebiegu porodu i jak się do niego przygotować, uczyliśmy się oddychać i przyjmować prawidłowe pozycje. Obowiązkowe były tez ćwiczenia mięśni kegla. Z położną omawialiśmy stadia porodu, znieczulenia, komplikacje i opiekę nad dzieckiem z uwzględnieniem karmienia piersią i wyglądu kupek:) Uważam że zajęcia są fajną sprawą nie tylko dla tych które pierwszy raz zostaną mamami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ellllllooooooł ale ruch aż milo czytać :-) widzę ze nie tylko moje dziecię dziś bardzo aktywne noi nie śpi od 6.00 rano :-) witam wszystkie nowe dziewuszki, fajnie ze się przyłączyłyście. można tu znaleźć wiele cennych rad włącznie z kulinarnymi a i czasem jest ubaw po pachy. gratulacje spóźnione dla nowych mamuś, dużo zdrówka dla was i dziecków :-) a my jesteśmy po pierwszym szczepieniu i nawet nie jest tak źle choć płacz był przeraźliwy, myslalam ze i ja zacznę ryczeć :-( dziewczyny która z was robiła chrzciny w Polsce? jakie są potrzebne dokumenty? co do szkoły rodzenia to mnie się podobało uważam ze warto iść. benefity hmmmm ... jest ich mnóstwo, ale czasem dostanie jakiegokolwiek graniczy z cudem-szacuneczek dla wytrwałych :-) gaga ja brałam wiesiołka 3 razy dziennie plus herbatka malinowa, ale nie mam pojęcia czy to coś mi pomogło. ale wiesiołek nie wywołuje porodu, zmiękcza ścianki macicy. frugo a miałaś proszek do pieczenia ciasta :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie ruch dzisiaj na naszym topiku :) annnna-no fakt, jesli niczego wczesniej nie bralas to trzeba wypelnic, ale jesli np. bralas Working Tax Credit wczesniej to wystarczy zadzwonic, ze sie maluszek urodzil i dostajesz wtedy WTC plus CTC jesli sie kwalifikujesz. Widze, ze roznie te szkoly rodzenia wygladaja. Mile zaskoczylo mnie to co opisala silme, ale u nas akurat byly tylko cztery spotkania po ok.1.5- 2 godzin kazde, w tym jedno polegalo na wizycie w oddziale polozniczym, jedno bylo tylko dla kobiet nt.karmienia piersia, inne omawialo rodzaje porodu a na ostatnim przyszla para swiezych rodzicow z malenstwem i opowiadali o swoim porodzie. Ktoras pytala o te nakladki na piersi. Na dole 2 linki do nich: http://www.amazon.co.uk/Avent-Nipple-Protectors-Pack-2/dp/B0011OBW1K http://www.amazon.co.uk/MAM-Nipple-Shields-2-shields/dp/B000R9PFPE/ref=pd_sim_by_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK nic nigdy nie braliśmy, dziś znowu form nie ma , 7my dzień roboczy, jeszcze mają 3 i wojna wrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK nic nigdy nie braliśmy, dziś znowu form nie ma , 7my dzień roboczy, jeszcze mają 3 i wojna wrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej dziewczynki :)) Znow zmieniam date porodu, hehehe, ale sie pne w gore. Z 4 sierpnia na 23 lipca... niezle. Dzis mi potwierdzono na skanie na 100% ze urodze synka ;)). Bylam troszke zszokowana jak sie dowiedzialam ze obecnie wazy 3,5 kg!!! Szok!!! Szczęśliwe Brzuchatki Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jas mysza703...........15.07.2009......39....Southport..syn. . Piotruś gosiaczeko5.......17.07.2009......20.....Luton....Mateus z /Martyna ? czarolinda.........18.07.2009.......39.....liverpool.... .....Weronika/Mia Niulek25.............18.07.2009......38...Birmingham....syn..Jack(Kubus) GaGa_................19.07.2009.....39....Birmingham... .syn....Szymon Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Aga_nton..............23.07.2009....37.....Northampton ...Patrick.... Silme...................4.08.2009.......36........Bristo l...........Adaś Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Selena1515...........03.09.2009......28....Hatfield...có rcia Alicja.... Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......16.......Bedford . ............... Ewag...................12.12.2009......4.......london... ... figleaves ..............17.03.2010 ....5.....Gloucester .............? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda-g pewnie,że miałam :) a co Tobie już brakło :D upiekłam trzy kolorową zebrę i muszę przyznać że jest świetna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
oleniga- moj syn mial alergie na mleko. Jak karmilam go piersia, to ja tez musialam zrezygnowac ze wszytskich produktow mlecznych. W konsekwencji wygladalam jak chodzaca anoreksja. Postanowilam podawac malemu przetwory z mleka koziego. Tak one smierdzialy, ze maly nie chcial pic. Uczulenie wychodzilo mu na zgieciach kolanek, lokci i na policzkach. Takie czerwone skorupy sie pojawialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga-zawsze mozesz sprobowac podac formule z koziego mleka na poczatek-tylko droga dosyc jest. A potem moze jakies przetwory z niego ;( Trudno mi cos doradzic, nigdy nie bylam alergikiem. Zycze sily w zmaganiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babuchy :):):) Jak ja sie dzis wynudzilam to szok!!! Dzieki za linki o bath support i nakladki na piersi :) U nas szkola rodzenia trwa 4h i zajmuje jeden dzien :O dziwnie tak...no ale woleli chyba zrobic wszytsko w ciagu dnia a nizeli rozkladac to na kilka dni :) Tak sie troszke przerazlilam...Oleniga czekalas 8 miesiecy!!! no masakra!!! My mamy pieniazki wyliczone wraz z benefitami na okres maciezynskiego zeby poplacic wszystko i jakos przetrwac te 9 miesiecy dopoki nie wroce do pracy...a bez tego to ja nie wiem jak damy rade...mam nadzieje ze oni nie beda sie tak ociagac :O Nam bedzie przyslugiwac CHB i CHTC i chyba tyle....no mozemy sprobowac dostawac jakas zapomoge na council tax i rent ale watpie bysmy to dostali :( Ostatnio na GMtv byla rozmowa na temat opieki nad dziecmi :) i ze niby rodzice nie zdaja sobie sprawy ze przysluguje im ok 4000 rocznie dopomogi na opieke nad dziecmi...jesli nie przekraczaja razem 40.000 rocznie i chca wrocic do pracy :):):) wiec juz buzka mi sie usmiechnela..ze nie bede miala dylematu powrocenia do pracy bo childminder lub nursery za drogie :):):) Wcinam peach loops z lidla!! No tak mnie naszlo ze szok!!! to sa te zelki z cukrem na gorze i do tego strasznie kwasne...ja i to kwasne w ciazy...moj smieje sie w glos...brzuchol wielki...zelki w reku i komp na kolanach hahaha pewnie wygladam bosko :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta b
czesc dziewczyny chcialabym sie do was przylaczyc .jestem w 31tyg ciazy ,jest to moje pierwsze dziecko w zwiazku z tym bede miala do was mase pytan pozdrawiam mamusie i brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ale tu ruch.... slime ja sie nie przejmuje sasiadami, jesli chodzi o porod w domu, a mieszkam w 2wu piertowym bloczku. No trudno jak im pokrzycze to przeciez tylko chwile, ewentualnie przy partych, ale i tego nie planuje wiec....hihih=) annnnnnna jesli chodzi o pieke dla poloznicy i nowonarodzonego dziecka, to zaraz po porodzie, polozna, po skin-skin bada dziecko, sprawdza jego stan itd podobnie jak w szpitalu wykonuje wszystkie zabiegi. Jesli jest wszystko ok z toba i dzieckiem to nie musisz jechac do szpitala, no jesli cos nie tak no to jasne. Natomiast w ciagu 72h przychodzi pediatra i znow bada. Wiec jak wsyzstko ok, to masz kontrole i mozesz byc sobie w domku, no i masz stand by polozna w razie jakiegokolwiek W. jesli chodzi o benefity to korzystam na starszego syna, i calkiem to fajnie wychodzi. Aplikowalam 3 lata temu, nie mialam zadnych problemow z dostaniem i tylko co roku podaje im P60. z macierzynskim tez nie mam problemu bo juz od 3 lat pracuje w tym samym miejscu, na pelnym etacie itd. a o te domowe benefity to chyba sie nie lapie, a juz w ogole na mieszkanie councilowskie. Od 2006 wynajmuje prywatnie, juz 3 razy zmienialam i raczej tak zostanie. Ja choc mam dobra stala prace jestem liczona jako samotny rodzic, bo nie mieszkam z mezem, ktory pracuje gdzie indziej, wiec chyba z tego tytulu, jak samotna, pracujaca matka, posylajaca dziecko do przedszkola a teraz do szkoly mialam fajne warunki benefitow. Ale po za tym sie nie orientuje. Wiem jedynie ze na ten grant na dozywianie ciezarnych u nas czeka sie okolo 3-4 tygodni w ulotce. W rzeczywistosci 2 razy dluzej bo sa przeladowani. Ale moze w roznych regionach roznie wyglada. a jesli chodzi o szkole rodzenie to nie chodzilam. Nie mialam po prostu czasu, a ze i tak planuje w domu to szpital mnie nie interesowal, zreszta chyba jak jz z 2gim dzieckiem, no to sie sporo wie. Choc z drugiej strony, wie ale wiedzy nigdy nie za wiele.... no ale trudno nie bylam a termin mam na przyszly tydziem, wiec nie ma co sie zastanawiac. kurcze musze dokladnie przeczytac co pisalyscie bo tylko przelecialam wzrokiem tyle tego... buziaki na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Edyta B :) wpisz sie do tabelki :) pomiedzy dziewczynami...bo jestes juz w 31 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej Edyta_b. Pytaj o wszystko. Udzielimy Ci w miare mozliwosci wyczerpujacych odpowiedzi. Trafilas na super forum :) Najlepsze chyba w calym necie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy w Anglii są wkładki,które zabarwiają sie jak sączą się wody? Moja koleżanka ma problem i tak się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu dzisiaj ruch byl:):):)zaraz wezme sie za odczytanie wszystkiego witam nowe dziewczynki!!!!:):) laseczki potrzebuje pomocy...moj synek jedzie w niedziele na wakacje :):)Pl oczywiscie i mam mojej mamie zrobic liste co potrzebuje...poradzcie mi co przyda mi sie z Polski?? witaminke D3 napewno i multi-cebion ale co waszym zdaniem jeszcze...??bo ja nie ukrywam ze pogubilam sie juz:(:( buzka wielka i dzieki z gory a teraz biore sie za czytanie co tez dzisiaj sie wydarzylo....pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga moj Kuba jest na mleku kozim i jego przetworach (wersja pelnotlusta oczywiscie). oprocz tego nadal jest na piersi poniewaz nie toleruje formuly (prawdopodobnie ze wzgledu na dodatek soi). ponoc 80% osob z nietolerancja mleka krowiego nie bedzie tolerowac tez bialka z soi. u nas jednak to wierzcholek gory lodowej :(. wczoraj wyladowalismy znowu na emergency, bo maly lobuz zezarl cos (albo dostal cos od siostry :O ). jest jednak plus calego zajscia - w koncu doprosilam sie testow dotykowych i smakowych oraz uwaga(!) - zaproponowano nam spotkanie z dietetykiem jesli maly bedzie uczulony na kilka rzeczy na raz. nie moge uwierzyc ze w koncu ktos (lekarka) podszedl do tematu ze zrozumieniem. czekam teraz na list ze szpitala. podejzewam ze wrazenie na pani doktor wywarly zdjecia, ktore zrobilam dziecku przed podaniem antychistaminy. zrobilam je, bo ostatnio potraktowano mnie jakbym wymyslila sobie cala historie, poniewaz Kuba wygladal w miare dobrze na 4 godziny po wysypie (i lekach). oleniga jesli chcesz to zadzwon, chetnie podziele sie tym co juz wiem. a tak w ogole to radzilabym Ci pojsc do dobrego dermatologa w Polsce ;) a! jeszcze cos! a na pewno Mikolaj ma egzeme czy tak tylko spekulujesz? sorki jesli juz wczesniej o tym pisalas, przyznam sie ze nie czytalam Was dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki :) ja się kawkuję :) moje dziecko dziś spało pierwszą nockę w swoim pokoiku i było całkiem nieźle,ale mamy inny problem i nie za bardzo wiem co o nim myśleć :O teraz do szkoły a jak wrócę do domku to wszystko napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej:) selena1515 - ja mam z Polski: - DEVIKAP (vit D3) ale bez kontroli lekarskiej nie bede podawala bezposrednio synkowi, tylko sama bede brala jedna kropelke w dni kiedy nie bedzie slonca. - rozek, tu nie ma szans na kupienie go. Podobno w Londynie jakas kobietka sprowadza, ale po co przeplacac, jak masz mozliwosc przywiezienia z Pl. - spirytus do przemywania pepuszka - centymetr do mierzenia obwodu glowki, nie moze przybywac w obwodzie wiecej niz 2 cm w miesiac To w sumie wszystko, reszte kupilam tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no nie strasz mnie borowka z ta skaza kurcze moja amelia ma takie podskorne,ale koloru skory nie ma ropy.i okropnie wymiotuje wczoraj to przegiela z 10razy ja przebieralam.ale na wadze przybiera. mamoEli super,zeobia badania i bedziesz wszystko wiedziec co i jak.dobrze,ze te zdjecia zrobilas i pokazalas! oleniga chb po 8miu mies.i tez musieliscie pisac o6lat wstecz???zaraz do nich zadzwonie.przeciez wszystkie dane maja nasze,a chb dostaje sie niezaleznie od zarobkow!chtc od razu jak zglosilismy amelie to dostalismy:)wtc tez dostajemy moj ma najnizsza srednia i zarabia zaledwie 200na tydz.milego pobytu w pl oleniga:) ok obrzyganiec wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×