Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Nie ma co sluchac i sie zamartwiac, kazdy porod jest inny, ja jak narazie znam same pozytywne historie zwiazane porodem w wodzie, generalnie staram sie nie wsluchiwac jak mnie ktos straszy.... Trzymam kciuki zebys urodzila w wodzie i bez wywlekania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa piszesz o tym engagement 2/5,ze to polozna w ksiazce gdzies zaznacza,a w ktorym to miejscu,bo ja nie wiem gdzie to sie szuka. Ja tez juz czekam na ten wielki dzien,niby 2 tyg,do terminu,ale mi ciezko bardzo,tez mi sie wydaje ze moj niunio taki ogromny,bo ostatnio strasznie sie wierci w brzuchu,jakby mu malo miejsca bylo i w nocy mnie dzisiaj kolo jajnika pobolewalo.W poniedzialek ide do poloznej,spytam sie co i jak.Sny mam jakies kosmiczne,chodze i rozmyslam kiedy bedzie ten wielki dzien.Dobrze,ze moja tesciowa za 11 dni przylatuje do nas,bedzie mi razniej z tym wszystkim. Lomea witaj :) chcesz wiedziec co przydatne z Polski dla dzidzi,a wiec mysle ze rozek,gruszka do nosa,ja osobiscie z Pl tez zabieram kremy i oliwki Bambino,mozesz poduszeczke do wozka(ale to jak dziecko troche podrosnie,bo jak malenkie to nie powinno sie jeszcze dawac podusi ( a tutaj np.ja nie moglam nigdzie dostac takiej poduszeczki malej),masc majerankowa na katarek dla dzidzi (smaruje pod nosek,wiec jest dobra dla takiego malenstwa wrazie W),olejek kamforowy.Jak cos mi sie jeszcze przypomni,to napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no u mnie po dzisiejszym badanianiu engagemennt 3/5- od 2 tyg taki sam :/ wiec sie nie nastawiam ze maly sie szybko wykluje niby rozwarcie sie zaczelo jakies tam robic (na opuszek?) to co sama moglam wymacac- ale jakos mnie nie to nie pociesza dziewczyn- jakies madre kiedy ja urodze? do terminu 5 dni tylko- a prawie zero objawow- i te skurcze jakies takie rzadkie i nijakie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! Lilowa, jeszcze bedziesz wdzieczna ze cie wywloka a nie bedziesz musiala sama zaliczas dlugich dystansow, hehe :) Zartowalam :D Moja kolezanka (Angielka) rodzila pierwsze normalnie a drugie w wodzie i zdecydowanie poleca wode, z tym, ze niestety w trakcie jej sie wymsknelo i zanieczyscila wanne dosc porzadnie, wiec konczyla rodzic to drugie dzieciatko "na sucho". Wszystko trwalo 2 godziny, po 6 byla juz w domku, ale to drugie dziecko bylo, a podobno wtedy idzie szybciej :) Ewag - no wlasnie takie sa (podobno) uroki koncowki. Czekanie i czekanie. Podobno bola kosci lonowe (mnie bolaly od konca 8 miesiaca), podobno lzej sie oddycha bo dziecko schodzi nizej (ja nic takiego nie odkrylam), podobno odchodzi czop (?), podobno...itd. Co ciaza to inaczej, hehe :) Jak ci zle na duszy to wmow sobie, ze pewno masz termin zle obliczony. ;) Kindzulinaa - masz termin na Swieta? Ale fajnie :D CO do rzeczy z Polski to rzeczywiscie, przydaly mi sie jeszcze saszetki tantum rosa, to znaczy srednio sie przydaly bo wystapilo i tak zakazenie i dostalam antybiotyk. Ale przywiozlam. Te krople do nosa mozna kupic tutaj, nazywaja sie saline drops i niczym sie od tych polskich nie roznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzin dybry ciezaroweczki i mateczki.... w razie jakiegos rozpakowania prosze uprzejmie o szybkie info:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa wiem co mialam sie spytac, o wozki.... jakie karety kupilyscie dla swoich skarbow?? Wybieram sie po wozek za dwa tygodnie i ... nie wiem co kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie w dwupaku :) Co jakis czas czuje jak mi brzucho twardnieje i pobolewaja jakby jajniki... mam momenty takie, ze czuje ze juz wkrotce urodze, a za jakis czas mysle, ze spokojnie do swiat w ciazy pochodze. ;) Lomea🌼 my zdecydowalismy sie na bugaboo. Typ- cameleon. Tutaj mozesz je zobaczyc: www.bugaboo.com Sugerowalismy sie jego zwrotnoscia, swietna amortyzacja a przede wszystkim waga : 9 kg. Mam nadzieje, ze za jakis czas bede mogla cos wiecej powiedziec na jego temat. Informacje o engagement znalezc mozna w zielonej ksiazeczce we wpisach od poloznej uzupelnianych co wizyte. Jest tam na to rubryczka, obok informacji o cisnieniu, ruchow dziecka itp. Ewag🌼 ja juz od ubieglego czwartku mam 2/5 ale jak widac ciagle sie trzymam... chyba nie ma co sie tym sugerowac. PS. Czop tez juz mi tydzien temu odszedl a przynajmniej jego czesc...poza tym wieszych oznak zblizajacego sie porodu nie mam. Milego sobotniego wieczoru wszystkim zycze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa dzieki,juz wiem gdzie to jest,ale mi tam polozna nic nie wpisywala,tylko cisnienie,ze dzidzia sie rusza,informacje o moczu i jakie mam dolegliwosci.Tez ostatnio mnie boli na dole jakby jajniki.W poniedzialek ide do poloznej.Jejku juz bym chciala miec mojego dzidziunia przy sobie,ale im blizej terminu,tym bardziej mi sie wydaje,ze jednak do tego 19 .12 jednak nie urodze i bedzie to albo w swieta albo po swietach.Chociaz bole brzucha sa coraz czestsze,to juz sama nie wiem co mam myslec. Co do wozka to ja mam Silver cross,a kupilismy go dlatego,ze ma gondole(wiec dzidzia lezy plasko) i ma fajne zwrotne koleczka,wygodnie sie go prowadzi i ogolnie warty polecenia!To jest link do tego wozka: http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_74_10751_-1_14051_52874_10001_14051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kindzulina🌼 pamietam, ze tez zastanawialismy sie nad tym wozeczkiem ;) ale w koncu zdecydowalismy, ze potrzebujemy czegos super lekkiego i zwrotnego- dodatkowo z duza torba na zakupy ;) No i bugaboo tez ma gondolke. Jesli chodzi o wpisy w ksaizeczce, moze jeszcze nie masz zadnego engagement. Mi polozna zaczela zapisywac je od 36 tygodnia- wtedy bylo 3/5 a od 38 jest juz 2/5. Co dalej? zobaczymy...poza napinaniem brzucha i bolem jajnikow raczej nic mi nie dokucza.Pewnie tez Adas pojawi sie pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lomea - ja tez dolaczam sie do uzytkownikow Bugaboo. My mamy Froga - ponad 9 miesiecy i wciaz jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-obszerny ten Twoj wozek i ladne kolory,ale jak patrze na wage to nie mialabym sily znosic i wnosic go na gore :o Bugaboo ma chyba nieco mniejsza gondole - wystarczyla nam do 7.5 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ciagle cisza... brzucho co jakis czas napina sie i wraca do normy...Rano czytalam sobie horoskopy dla urodzonych w pierwszej polowie grudnia... bardzo podoba mi sie charakterek z 8 grudnia ;) Moze trafimy? :) Wiem, wiem to takie bzdurki ale milo poczytac. Twardy ten nasz Fasol. Od 32 tygodnia mam lekkie rozwarcie i skurcze, a on ciagle tam siedzi. ;) Wg polskiego lekarza nie bylo zadnych szans na donoszenie do 38 tygodnia... a tu prosze - kto wie- moze jeszcze bede musiala miec wywolywany ten porod. Nigdy nic nie wiadomo... Wracajac do wozkow- w cameleonie ( bugaboo) gondolka wydaje sie dosc spora, ma przeszlo 80 cm dlugosci ( musze sprawdzic dokladnie) ale przede wszystkim jego plusem jest waga. Niby mieszkamy w domku wiec nie bede musiala go nosic po schodach, ale mamy zamiar poleciec kilka razy do Polski, gdzies na wakacje, ogolnie sporo podrozujemy- chceilismy wiec zeby byl bardzo leciutki i terenowy ;) No i mozna go zlozyc do naprawde malenkich rozmiarow a i to jest wazne przy podrozach np samochodem. Kurcze, juz nie moge sie doczekac zeby go uzywac !! ;) no Kiedy??!! :) Milej niedzieli Wszystkim zyczymy! PS. Widzial ktos gdzies Brodacza? Zamowilismy sobie zdrowego bobaska i cos sie z nim spoznia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my tez zamowilismy dzieciaczka i blismy grzeczni i tez lippa. ale chociaz byla odpowiec- ze dostarczniem bobasow zajmuja sie bociany wiec do nich skladac reklamacje rany- miejmy nadzieje ze pojawi sie jakis zablakany bociek- bo do kwietnia to ja sie nie widze pomykac z bebenkiem ( ktory z kazdym dniem robi sie coraz wiekszy i ciezszy i coraz bardziej nieporeczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, dziękuje bardzo za gratulacje. Na razie z maluszkiem uczymy się siebie nawzajem, ale mamy mały problem, tzn nie taki znowu mały. Szukam złotego sposobu na zaparcia, dodam,że malutki jest na sztucznym mleku aptamil. Może któras z Was ma jakiś dobry sprawdzony sposób? O porodzie opisze później, jak tylko się jeszcze trochę pozbieramy. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asica, opisz dokladniej co sie dzieje z malym. Robi kupki? Steka tylko i sie napreza czy cos z niego idzie? MA gazy? Niezbyt znam sie na sztucznych karmieniach, ale musisz zapytac HV o dopajanie, bo dziewczyny na topiku pisaly, ze po sztucznym mleku podaje sie wode. Ja karmilam piersia i nie chce ci zle doradzic, ale zadzwon do HV i zapytaj. Stekanie (samo) jest niestety wpisane w robienei kupek, poki uklad wydalniczy sie nie nauczy, mija to zazwyczaj okolo 6 miesiaca zycia. Maks stekal co rano od 4.00 do 6.00 i bylam tym wykonczona nerwowo :D Przeszlo jak reka odjal, samo z siebie. Podobno to dlatego, ze rozwijaja sie miesnie ale sa slabo skoordynowane - jedne pchaja w ta, drugie w tamta. To nic groznego. Trzecia mozliwosc to poczatki kolki i tu ci juz zupelnie nie pomoge, kochana, musisz poczekac az sie zjawia bardziej kumate dziewczyny. Ja bym zaczela od tej wody i obserwowala malego. Jesli w kupce pojawi sie krew albo duzo sluzu to idz do lekarza od razu (do GP, nie na pogotowie). Przepraszam za chaos ale ledwo zyje. Buziole serdeczne dla wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, no właśnie mały już od trzech-czterech dni nie może się załatwić, pręży się strasznie, a potem puszcza gazy, ale nic więcej. Pomagamy mu termometrem, wiem, że to niezbyt dobry sposób, ale z dwojga złego chcemy mu ulżyć. Jutro idziemy do GP, zobaczymy co powie. Przepajam go przegotowaną wodą, ale to nie pomaga. Podaję mu też po troszku herbatkę koperkową, bo jest od 1. tygodnia. Karmię go mlekiem aptamil i coś mi się wydaje,że to mleko jest winne, od jutra mamy zamiar mu je zmienić na bebico. Wiele osób mi je poleca. Nie mam za dużo czasu, a chciałabym poszukać na wcześniejszych stronach czegoś na temat sztucznego karmienia, bo na pewno ten temat był już poruszany. w ogóle mój mały to straszny żarłoczek :) Potrafi zjeść wszystko,co dostanie w butli, Raz dziennie podaję mu moje mleczko - ok 60-80 ml, niestety więcej nie ma i niestety prosto z piersi też nie chce, już się przyzwyczaił do butli, mały cwaniaczek;) Noto czas spać, bo pewnie niedługo pobudka, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To trzymam kciuki :D Zobaczymy co powie GP. Szkoda ze nie moge ci pomoc z tym mlekiem. Wiem, ze dziewczyny czasem mialy problemy (tzn dzieci) i musialy zmieniac, ale nazw niestety nie pamietam. Daj znac co ci powiedzial lekarz i mam nadizeje ze to nie kolka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a wozek kupilam w charity za 15 funtow. Albo za 8? Nie pamietam. Taka rozkladana spacerowke z rain coverami i tymi innymi. Swietna, chociaz taka "no name" :D Udalo mi sie. Lekka i terenowa :) Teraz mam gorszy wozek, tez z charity. Wyglada fajnie ale sklada sie tylko na pol, zajmuje duzo miejsca i jest ciezki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry :) U nas chyba cos ruszylo. W nocy dostalam nieregularnych skurczy, niezbyt bolesnych wkrotce po nich przyszlo plamienie... na poczatek czerwono- wodniste a teraz po prostu brunatne- jakby plamienie na koniec miesiaczki. Bolą mnie pachwiny, lekko plecy i przeczyszcza mnie co chwilke... Moge miec nadzieje, ze jeszcze dzis spotkamy sie z Adasiem? Jednak skurcze znowu sa delikatne, bezbolesne... Nie spalam prawie cala noc a ciagle mnie nosi zeby cos robic. Tak trudno usiedziec na tylku w takim momencie ;) W nocy dzownilismy do szpitala... kazali po prostu czekac i wziac paracetamol- jesli on nie bedzie pomagal, to wtedy dopiero jechac do szpitala...no wiec czekam... Maz poszedl do pracy a ja prasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa, no pewnie ze to moze juz byc... :D trzymamy kciuki!!! Sprawdz czy baterie w aparacie naladowane :) I daj znac za jakis czas zebym sie nie martwila. Powodzenia! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek Liliowa.....trzymam kciuki mocno...:) Dzieki za linki do wozkow, ja szukam lekkiego i nie za drogiego... Onyx buszowalam w charity szopach:P ale nic ciekawego u mnie nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa- jak ci fajnie- trzymam kciuki za szybkie plum :) u mnie to sie nie zanosi- maly sie zabarykadowal i nic wczorajsze badanie u poloznej- engagement 3/5- bz od 3 tyg kurna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asica,z tym termometrem,to uwazaj,bo takie prowokowanie do kupki,to nic dobrego nie przyniesie,bo pozniej malutki Ci sie przyzwyczaji do tego i sam sie nie bedzie umial wyproznic.Lepiej porozmawiaj z lekarzem na ten temat.Moj maly jakis czas tez sie nie wyproznial,to lekarz mi przypisal jakis syrop i pozniej bylo wszystko ok.Ja karmilam piersia,ale pozniej zaczelam dokarmiac mlekiem modyfikowanym no i zaczelam od Hippa,ale po nim mial wysypana buzke,wiec zmienialam sama na Bebiko i wszystko bylo ok,ale to tez mozesz spytac albo lekarza albo hv o zmiane mleka,a z kupka po tym Bebiku niegdy nie bylo problemow. Lilowa a to zycze Ci,zebyscie juz w koncu poznali swojego synusia :)czas najwyzszy :)Trzymam kciuki! Ja wczoraj tez bylam u poloznej ale nie swojej no i ta mi wpisala te enagagement w ksiazke 4/5.Do terminu zostalo mi 11 dni,ale ta polozna mowila,ze moze urodze do tego czasu.Przedwczoraj w nocy jak poszlam siusiu to niby juz skonczylam,ale jeszcze mi lecialo i sie przestraszylam,ze to wody mi sie sacza,ale nie jestem pewna,bo zmyla mnie ten moj kolor moczu,raz jest ciemny zolty raz jasny,wiec nie wiem.No i polozna mowila,ze moglam dzwonic do szpitala.Ale chyba mi sie tylko wydawalo,to przez to,ze tyle mysle kiedy to nastapi.Ostatnio pare dni mialam bole na miesiaczke,ale przeszlo.A przed chwila maly cos mi sie strasznie wiercil,az bolalo,bo sie ukladal na prawa strone,mialam smiesznie wypukly brzuch hihi ;) Ewag Ty na jutro masz termin co??Ciekawe,moze urodzisz,bo dzieci lubia robic niespodzianki,niby na nic sie nie zanosi,a tu nagle skurcze itd. :)Boisz sie?? Aaa chcialam Wam powiedziec,jakie Mikolajki byly fajne,bo same niespodzianki :) Moja kuzynka urodzila coreczke i mojego meza kuzynka-synka urodzila,obie rodzily w Mikolajki i bobaski prawie po 4 kg :) Jeszcze wszyscy czekaja na nasz skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno od momentu krwawienia do porodu moze to zajac kilka dni... wiec kto wie... kto wie. Niby mam skurcze, brzuch sie pręży, spina ale dalszej akcji nie widac wiec Ewag-- moze jeszcze nas scigniesz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa,a to byl ten czop sluzowy??czy poprostu plamienie?? Ja jak mialam w pierwszej ciazy wywolywany porod,to najpierw byly skurcze coraz bardziej bolesne i pozniej mi czop odszedl,a bol byl pozniej ogromny,ale na to nie ma reguly. Wiec jak cos sie ruszylo juz u Ciebie,to moze akurat :D a wizyte u poloznej kiedy masz nastepna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×