Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no ja nie moge

Można gdzieś tanio kupić stanik??

Polecane posty

Gość no ja nie moge

Do tej pory kupowałam takie za 15 zł,ale dowiedziałam się,że noszę źle dopasowane i postanowiłam kupić odpowiedni.Niestety,są bardzo drogie :O Na allegro nawet używane kosztują 30,40 zł plus przesyłka.Nie pracuję,dostaje małe kieszonkowe i nie stać mnie żeby tyle wydać na stanik.Czy nie można kupić gdzieś taniej?Mniejsze rozmiary są taniutkie,a akurat mój drogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki rozmiar? Możesz polować na giełdzie Lobbowej: http://tiny.pl/sfb4 Na wspomnianym ebayu czy allegro (ale we wszystkich tych przypadkach licz się z tym, że nietrafionego zakupu raczej nie odeślesz). Ze sklepów najtańsze są www.dopasowana.pl, www.brastop.com i www.figleavesclearance.co.uk , warto też zerkać na Undercoverexperience - bywają staniki bardzo przecenione a wysyłka jest za darmo. Poza tym możesz spróbować sprzedać swoje stare niepasujące na Allegro - zarobiłabyś parę groszy na nowe (a lepiej mieć jeden dobry niż 10 w złym rozmiarze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja nie moge
Kurcze,no właśnie boję sie,że mimo że wyliczyłam sobie rozmiar to nie będzie pasował i co wtedy,nikt z mojego otoczenia go nie kupi bo nie nosi nikt takiego rozmiaru,a nie mam konta bankowego żeby wystawić w necie :O Ale muszę zaryzykować,mam dosć męczarni z fatalnym stanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja nie moge
Popatrzyłam na tych stronach i niestety wszytskie są drogie,a na te angielskie to nawet nie wchodziłam bo i tak sie na tym nie rozumiem. Czemu małe rozmiary są takie tanie wszędzie a duże takie na maksa drogie?Przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanie są rozmiary \"uzasadniane statystycznie\" : http://tiny.pl/s5qm Im więcej z nas będzie znało swój prawidłowy rozmiar i będzie o niego pytalo w sklepach, tym mniej będzie schodziło skorupek 75B i szarych namiotów 85D, a więcej będzie się pojawiało staników z pełnej rozmiarówki, bo już nawet polskie firmy się zaczynają orientować, że z miskami do D daleko nie pociągną i trzeba w końcu zacząć szyć dla prawdziwych, świadomych kobiet :) Napisz (mail masz na górze, jeśli wolisz), jakiego rozmiaru potrzebujesz to może coś znajdziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja nie moge
Ostatnio chodziłam u siebie po sklepach i sprzedawczynie patrzyły na mnie jak na wariatkę :O Jednej próbowałam wytłumaczyć,że stanik ma się trzymać na obwodzie,to stwierdziła z miną znawcy,że to przecież mi ma być wygodnie.Raczej nie jest jak zapięcie podjeżdża mi pod łopatki a ramiączka wrzynają się w ciało :O Mierzyłam sie i sprawdzałam według tego przelicznika w Twojej stopce i wyszło mi 65E.Ale jak oglądam staniki na allegro to napisane jest,ze to stanik dla dużych piersi i rzeczywiście,miseczki wydaja sie ogromne,aż takie dużego biustu nie mam.Teraz noszę 36/75.Obwód jest oczywiście za luźny,a jak go skróciłam to piersi zaczęły wyłazić bokami z miseczki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.dopasowana.pl/product-pol-210-Biustonosz-LEMON-SORBET-PUSHUP-firmy-Milena-529.html ten jest fajny i tani w porównaniu do innych :) Tylko nie wiem, jaki rozmiar mam zamówić, mierzyłam się w kalkulatorze tej firmy i wyszło mi: Rozmiar biustonosza 65B Ścisły 60D Superścisły 55G Dodam, że pod biustem mam 63cm, kupiłam kiedys Panache Inferno 60D i za bardzo mnie uciska, wiec sama nie wiem... I moje pytanie brzmi - który mam zamówić? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armanda, wiesz co, o Milenę zapytaj na Lobby Małobiuściastych, nawet w wątku rozmiarowym: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=84615230 Ja nie mam doświadczeń z tą firmą więc nie chciałabym wprowadzić Cie w błąd :) Inferno jest stanikiem i raczej ściśliwym, i dość specyficznym, więc marny z niego punkt odniesienia. Milena na pewno jest rozciągliwsza. no ja nie moge, lepiej zajrzyj na Stanikomanię do "biustów na żywo" - zobaczysz, jakie to wielkie piersi takie 65FF (4-5 cm więcej w obwodzie biustu niż 65E) ;) Sprzedawcy na Allegro napiszą wszystko byle sprzedać ;) A skoro po zwężeniu obwodu biust się nie mieści w miseczkach, to znaczy że one od początku były za małe, tylko w za szerokim obwodzie biust się z nich wyślizgiwał i nie było tego widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskakaskakaskakaska
co do tego ze na allegro czy ebayu nie odeslesz nie jest prawda, masz 10 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny. wypowiadacie sie niemajac o tym pojecia i wprowadzacie dziewczyne w bład Zgodnie z : Ustawa z dnia 2 marca 200r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez pordukt niebezpieczny. (Dz. U. 2000 Nr 22, poz. 271) Rozdział 1 Umowy zawierane poza lolakem przedsiębiorstwa Art.2 1 Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni od zawracia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam internetową Milenę
dział PROMOCJE :) cena w tym dziale to od 12zł do 35, ponieważ są to staniki poprzeceniane, tzn długo są po 50, 60zł a potem idą do tego działy (i o dziwo z reguły - na początku promocji- jest cała rozmiarówka, a nie tylko egzemplarze, które nie zeszły :) ja kupuję tylko z promocji :), a bieliznę mam przecudowną, co prawda mojego rozmiaru: 65D/E nigdy nie ma, ale mają w INNYCH usługę zmiejszania obwodu za 7zł z której notorycznie korzystam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do Mileny
ceny fakt, w promocji super :) ale mam pytanie: kiedy chcę zmniejszyc obwód na 65B to mam zamówić biustonosz 70C czy też 70B? Czy z obu moge poprosić o zmniejszenie obwodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam internetową Milenę
jeśli chcesz na 65b, to szukasz rozmiaru 70c :) może, ale nie musi tak być, że mimo wszystko (zmniejszenia rozmiaru) miseczki będą Ci nieco odstawać, dlatego ja zamawiam miskę o rozmiar mniejszy, jeśli chcę miejszy obwód tzn. mam: 65E wybieram 70C i każę zmiejszyć do 65D, wtenczas miseczka leży idealnie : ) No ale u CIebie, nie muszą one odstawiać, zamów na próbę jakiś baardzo przeceniony biustonosz, i będziesz wiedzieć:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poco
A po co chcesz zmniejszac obwod? Zwezany stanik to nie to samo co taki od razu w dobrym rozmiarze. A Milena ma przeciez staniki w obwodach od 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poco
70C to ma byc to samo co 65B? Nie placz dziewczynie w glowie, przeciez zmniejszajac obwod miseczke sie zwieksza, a nie odwrotnie. Odpowiednikiem 65B moze byc co najwyzej 70AA. 70C ma miseczke o tej samej objetosci co 65E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam internetową Milenę
Ma, ale pojedyncze sztuki, nigdy nie nadążam ich kupić, a i tak ceny są z reguły b. wysokie...tak więc wolę z przeceny, dodać te 7 zł i mieć swój rozmiar. Mnie zwężanie się podoba :) i taki stanik leży bez zarzutów, o ile się wybierze dobry rozmiar wyjściowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze jedno pytanie
a z jakiego rozmiaru mogę zmniejszyć obwód na 60D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubione srodki czystosci
słuchajcie co to jest za firma ta panache, wyzsza czy srednia półka? no i czy z tych angielskich stron mozna normalnie do Polski zamawiac? bardzo fajne i niedrogie staniki tam są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubione srodki czystosci
i jeszcze prośba, poleccie inne dobre strony internetowe gdzie mozna zamawiac przede wszystkim staniki, najlepiej takich firm jak playtex, naturana, triumpf, passionata, palmers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze mozna zamawiac z angielskich sklepów (czy z ebaya). Są też polskie sprzedające marki brytyjskie, stacjonarne i netowe. Wszelkie info znajdziesz na blogu Stanikowe Sklepy (patrz moja sygnaturka). A biustonosze Panache czy Freyi mają moim zdaniem o niebo lepszą jakość (o rozmiarówce nie wspominając) niż Triumph czy inne popularne marki :) Zaś co do dyskusji wyżej: zwężania staników nie polecam, przerobione 70B to nie to samo co fabryczne 60E - te staniki wyjściowo mają inną \"geometrię\", 70B ma miskę bardziej płaską, szersze U fiszbin (a zwężenie może to jeszcze pogłębić) więc zebranie i ukształtowanie piersi nie będzie takie samo. A już abstrahując od powyższego: po co płacić za zwężanie 70B firmie, która udowodniła już, że może, chce i umie uszyć staniki 60 czy 65? Nie tędy droga - w ten sposób nigdy nie doczekamy się pełnej rozmiarówki w sklepach. Lepiej napisać do takiego producenta, że my owszem, kupimy chętnie i z radością, ale stanik wyprodukowany w potrzebnym nam rozmiarze, a nie łaskawie zwężoną niepotrzebnie uszytą masówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do best bra
jaki mam rozmiar... mam pod biustem 75, a w biuscie 89..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anais7777
"trzeba w końcu zacząć szyć dla prawdziwych, świadomych kobiet " Rozumiem,że te prawdziwe i świadome to tylko z dużym biustem?Tak wynika z Twojej wypowiedzi. Szkoda,że ja z tym swoim 75 B się nie zaliczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Anais7777 :) Wiesz,ja z moim brytyjskim 65FF/70F też się do nich nie zaliczam, bo wymiary 77/96 dużym biustem raczej trudno nazwać :P Kiedyś na te wymiary (no, niecałkiem, jakieś 78/90 miałam w momencie uświadomienia, po zmianie staników mi dopiero biust wrócił na miejsce i \"w\" przybyło) też nosiłam 75B ;) Bo fakty są takie, że większość kobiet nosi staniki w złym rozmiarze (na prawdziwe 75B trzeba mieć pod biustem, ściśle i na wydechu, jakieś 85 cm, a w biuście luźno 4-5 cm więcej - naprawdę masz takie wymiary, a na ulicach widzisz tabuny takich kobiet? bo zalew skorupek 75B w sklepach sugeruje, że co najmniej połowa Polek tak wygląda), wciskając się w to, co oferują sklepy, czyli w bardzo ograniczoną rozmiarówkę.. I dotyczy to w równym stopniu biuściastych, jak i małobiuściastych - wystarczy zerknąć na wątki \"jaki powinnam nosić rozmiar\" na obu forach. Ty co najwyżej nie zaliczasz się jeszcze do kobiet świadomych swojego prawidłowego rozmiaru (albo jesteś ewenementem, tym rzadkim okazem dziewczyny, która RZECZYWIŚCIE powinna nosić 75B - rzadkim, bo zdecydowana większość noszących ten rozmiar po wymierzeniu okazuje się potrzebować 60-65D, DD, E, F...) ;) Zapraszam więc serdecznie do sprawdzenia tu: http://www.bra-fitter.prv.pl/ a jeszcze lepiej tu: http://tiny.pl/s4bw Na zachętę przykład tego co przy małym biuście daje zmiana z puszapka 70B na koronkę na fiszbinach 60E: http://tiny.pl/p4x1 :) == Dziewczyna o wymiarach 75/89: czy pod biustem zmierzyłaś się bardzo ciasno i na wydechu? Jeśli tak, to zacznij od zmierzenia 70D, tylko musi to być miękki stanik na fiszbinach, żadnych gąbkowych pusiapków, bo w nich nie da się zdiagnozować ewentualnych problemów. Do usztywnianych wrócisz ewentualnie później. Pamiętaj podczas przymierzania o starannym wgarnięciu biustu do miseczek (sięgasz daleko pod pachę, dobrze jest zakładać stanik w lekkim pochyleniu) i podciągnięciu ramiączek (dość solidnym). Po założeniu stanika poobserwuj czy cała pierś jest w miseczce i nic nie ucieka górą (czy linia brzeg miseczki-pierś jest gładka), dołem, pod pachą ;) Potem zrób parę wygibasów: pochyl się i wyprostuj, podnieś ramiona do góry, etc. - czy po tym wszystkim piersi zostały w miskach dokładnie tak, jak je ułożyłaś a obwód ani drgnął (nie podniósł się z tyłu, nie wjechał z przodu na biust)? Uciekające z miseczek piersi czy przesuwający się obwód oznaczają, że stanik jest za luźny i trzeba poszukać ściśliwszego modelu, a lepiej - rozejrzeć się za 65F/G polskim albo 60E brytyjskim. Na blogu Besame są obrazki instruktażowe. A na forach dla każdej z nas ogólna wielka kopalnia wiedzy i informacji :) Zajrzyj do linków z mojej sygnaturki - na blogu stanikowe sklepy są informacje o dobrych sklepach netowych i stacjonarnych (może masz jakiś blisko?), na blogu Besame znajdziesz obrazki instruktażowe, a fora dla każdej z nas to ogólnie wielka kopalnia wiedzy i inforamacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arabellla78
Freya może nie należy do najtańszych, ale komfortu jej noszenia nie da się porównać z żadną inną bielizną. Jeśli wiesz jaki powinnaś kupić, poszukaj bezpośrednio na aukcjach, np. http://odziez-buty-dodatki.shop.ebay.pl/items/Odzie-Buty-i-Dodatki__arabella_W0QQ_nkwZarabellaQQ_catrefZ1QQ_flnZ1QQ_sacZ1QQ_sacatZ11450QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em282?_trksid=p3286.c0.m282 W ostateczności można skorzystać z podręcznego tłumacza a takiej bielizny w cenie przystępniejszej niż w sklepie, nie znajdziesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to czemu? Weź którykolwiek swój stanik i naciągnij go maksymalnie, ale naprawdę solidnie. Ile to naciągnięcie różni się od liczby na metce? 15 cm? 20? więcej? To właśnie ta wartość rozciągnięta powinna być bliska temu, co ciasno i na wydechu zmierzysz pod biustem. Jeśli staniki jakie masz mają na metce 74 czy 80 i się praktycznie nie rozciągają to zdradź co to za cuda. Bo w przeciwnym wypadku sięgnięcie po 70 (a w rozciągliwszych, jak freya arabella, i po 65) jest rzeczą absolutnie logiczną. A w tabelce zobaczysz, że obwodowi 70 odpowiada, przy wartości w biuście 89, miseczka D. Proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stl girly
Według mnie powinni w sklepach z bielizną rozdawać jakieś ściągi obrazkowe które pomagają dobrać stanik. :) Ja kupuję często na przecenach staniki w markowych sklepach wtedy ma się dobrą rzecz za rozsądną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość convi
No tak ja kiedyś jeszcze kupowałam na różnych aukcjach gdzie można było dostać taniej różne marki. Dzisiaj odkryłam, że na jednym z bieliźnianych liekpagy nipplex na facebooku można zostać testerką i dostać komplet bielizny za darmo http://on.fb.me/qUoCyh fajna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka86
Tanie i fajne biustonosze, w sklepie internetowym taniozchin. Ja od czasu do czasu kupuję i jestem zadowolona:) Na pewno lepsze niż te z Tesco! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×