Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

ahmmmmm Nati żeby to wszystko było takie proste! uwierz mi na słowo nie jestem chudzielcem od jakiś 3 lat. przybyło mi tu i tam co się nie obyło bez komentarzy. no bo jak się 8 kg przytyje to chyba widać nie;P:P:P haaaaaaaa nati idziesz na bete??? czy powiesz mamie przed tym:) dlaczego mówisz że nie macie gdzie mieszkać przecież sami jesteście czego wam zazdroszczę!:P a teraz jeszcze dzidzia rodzinka się powiększy:P:P kurde fajnie masz:):P zazdroszczę ci ale tak pozytywnie:P:) hmmm teraz to będziesz miałą zachcianki na jedzonko że ho ho;P:P ja zjadłam na śniadanie truskawki przeszło mi i już mi nie jest niedobrze:) ibuprom max czyni cuda;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski nie mogę pęknę zaraz będzie chaotycznie jak stoicie to usiądźcie 27 maja zrobiłam 3 raz test pamiętacie jak narzekałam na ból piersi curwa wiedziałam że musi być pozytywny czułam to nawet jak mi te dwa wyszły negatywne mój facet się śmiał że się wkręcam jak pojebana i że uparta jestem wbrew wszystkiemu no i wyszły mi dwie kreseczki... dzień później poleciałam do gina bo i tak byłam umówiona po receptę, kazał mi tylko dupka brać a wizytę mam dopiero dzisiaj bo wcześniej nie było po co tam zaglądać @ była 23 kwietnia, a fasolka jest z 8-9 maja wiem to bo byłam na monitoringu:D no i nic wam nie pisałam nikt nic nie wie poza moim menem chciałam wam napisać po wizycie bo się boję że mi facet powie jakieś prima aprilis albo wyskoczy ktoś z kamerą i walnie tekstem: mamy cię! albo że jajo puste albo że mam urojoną no boję się po prostu i sama nie wierzę zaczynam myśleć że mi się te krechy wyśniły albo test się popierdolił w końcu jakiś jeden na tysiąc musi być wadliwy może to akurat ten mój hehe same widzicie jak mi odbija chciałam serduszko usłyszeć zanim coś napiszę no i musialam wam kłamać miałam nic nie pisać ale jak mnie wprost Repetka dręczyła jak wynik to musiałam coś napisać starałam się unikać odpowiedzi przepraszam ale nie chcemy mówić nikomu do 3 mca ja się strasznie boję i ta radość jest taka ostrożna jeszcze ale nosi mnie bo gadanie ze swoim facetem to same wiecie to nie to ufff wyrzuciłam to z siebie nie złościcie się na małe oszukaństwo? i miałam takie mieszane uczucia bo jesteście tu i staracie się dłużej ode mnie, bo Basia, bo same wiecie jak jest, bo czasami mam głupie wrażenie że to nie fair dobra kończę wreszcie tego posta bo zaraz się poryczę sama nie wiem z czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-psik- no właśnie, jak możesz mówić, że nie będziesz miała dzidziusia jak się o niego nie starasz?!Kobietko, weź sie w garść, uwierz że sie uda i zobaczysz że tak będzie!A lekarze czasem plotą głupoty. Ja też usłyszałam, że u mnie z zajściem w ciążę będzie jak z grą w totolotka(wiadomo jaka szansa na wygraną). Kochanie wierzę w Ciebiei Twojego męża, wierzę w Was!Pozwól mu się \"zająć\" wszystkim;) pati- Skarbie jeśli Ty przytyłaś 8kg to ja sobie nie wyobrażam jak wcześniej wyglądałaś!No widzisz, a jak się teraz ma do tej całej sytuacji te moje 12kg które zrzuciłam?:)Mamie powiem przed wizytą u lekarza, już dzwoniłam, mój gin juz na szczęście przyjmuje.Mam sie dziś po 15 umówić na wizytę. Beccia-Boże ja ja się cieszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AAAAAAA, no nie mogę! Czyli jest kolejna i teraz juz jest parzyście:)O matko cóż za wiadomość:)Hura!Przybij piątkę;)Ależ wiadomości się sypią!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dufinki : Ziemniaki ugotować, zemleć. Utrzeć z masłem i kremówką.Doprawić. wykładać na natłuszczoną blachę małe kuleczki.Zapiekać 15 minut w 180 stopniach. Cudownie smaczny pomysł na dodatek do drugiego dania,lub samodzielne danie:) p.s.można dodąc też ubite na sztywno białka (do tej porcji 3) ,wtdy są jeszcze bardziej puszyste:) gratuluje kolejnej fasolki!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becccia :) Gratulatki !!!!!!!!! Kochana no ales nas wytrzymala :P No to mamy kolejna parę :) Teraz chwila oddechu i do dzieła nastepne kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati ale ja sie staralam wczesniej i nici z tego :) a teraz jak mi tak zdrowie zaczelo szwankować to sie wystraszyłam i koniec :) daj znac po wizycie :) Olu jestes wielka !!!!!!!! dziekuje Ci slicznie wlasnie szykuje obiadek a stronka sie zacieła :) Ucałuj Bartusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak szczerze to je też strasznie się boje o moją ciąże chciałam o niej nie mówić do 3 miesiąca ale tak się nieda :/ jak narazie to z rodziny wie część kuzynostwa, brat no i mama a babci jeszcze nie powiedziałam bo wiem jak jej powie to juz cała rodzina będzie wiedziała a mam duuużą rodzine :P moja babcia ma 14 wnucząt i piąty prawnuk jej się szykuje!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nanetka- masz rację, ja też nie chcę za bardzo mówić bo różne rzeczy teraz przychodzą do głowy, też sie boję bo w końcu jest jeszcze bardzo wcześnie i wiele się może zdarzyć, ale nie da sie całkowicie milczeć!A to jest tak wspaniała wiadomość,nie da się o niej nie mówić w ogóle. Babci narazie też nie powiem bo zawału dostanie jak sie dowie, że w ciąży jestem a nie bierzemy ślubu narazie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nanetka gratuluje pokaźnej rodzinki :) zasze o takiej marzyłam ale mam malutka rodzinke. Nie martw sie wszystko bedzie ok pozytywnie myśl :) Nati hehe dobra jestes :) babcie jak to babcie maja swoje zasady :P i rowniez sie nie zamartwiaj :) nie śpieszycie sie ze slubem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa dziewczyny dwa dni was nie czytam a tu taaaaakie wieści :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D nati beccia GRAAAAATKI serdeczne :D:D:D:D:D tak się cieszę :D:D:D:D dziewczynki teraz tylko luz blues, odpoczywajcie, dbajcie o siebie i o swoje fasolinki i o nic się nie martwcie :classic_cool: ja cię nie mogę! super! dziewczyny to nasze forum jest zaczarowane :) zobaczycie wszystkim nam się uda :) Basiu co u ciebie? przytulasam cię mocno 👄 ja czekam do 10 na @ a raczej na jej brak :P pati 🌻 surfitko 🌻 a-psik 🌻 repetko 🌻 lucy 🌻 pierniczku 🌻 nanetko 🌻 nati 🌻 beccia 🌻 evlinka 🌻 choineczka 🌻 ola kp kwiat] dunia 🌻 ja biedna 🌻 sarah 🌻 kammcia 🌻 czy o kimś zapomniałam? mam nadzieję że nie buzialle 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
No zesz curwa!!!!!!!Becciu jestem na Ciebie zla:P:P:P:P:P hehehehe GRATULACJE:D:D:D no widzisz moiwlam ze jeszcze jednej brakuje do pary:P:D no to dobrzez ze nam teraz powiedzialas:P zycze zdrowka i powodzenia na wizycie... Dziewczyny Wy teraz sie schizujecie ze cos sie zlego stanie, jak zdrowko malenstwa itd....no i macie swiete prawo, bo teraz tym zyjecie, a my sie schizujemy i martwimy tym czy kiedys bedziemy sie martwic tym co wy:)nie da sie tego obejsc, przeskoczyc, to siedzi w glowie...wiec nie ma co na sile pocieszac:P przynjamniej ja tak mysle, znaczy bardzo dziekuje ze wierzycie w moje zdechle jajka:D:P ale w tym momencie ja w nie nie wierze i chcobyscie mi napisalayze za miesiac na pewno zajde w ciaze, to bym powiedziala eheeeee....to jest na takiej zasadzi, przynjamniej u mnie, nie wiem jak u innych?!?!?! Mam nadzieje, ze sie nie gniewacie na mnie;) bardzo sie ciesze z Wami, ale pozwolcie mi ponarzekac i poplakac...etraz tak sie czuje i tego potrzebuje:( za kilka dni przejdzie i znow bede milala to wszytsko gdzies a teraz okryam sie pierzynka smutku:P Ps. zaliczylam wszytsko!!!!!!!!!!!!mam trzy piatki:D:D:D:P:P:P heheh zeby w zyciu tak mi sie udawalo slizgac jak na studiach to by bylo bosko...:D:D:D:D:D:D:D Ps. A psik, ja tez sie jeszcze nie staralalm, a mam schize ze hej:O no chyba ze staraniem mozna nazwac raz na jakis czas seksik bez zabezpieczenia:P:P:P hihihih widzicie ja mam naprawde schize:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Asiulko moze zaczniesz kolejna pare???:):):):) Pati cos narzezka na swoje samopoczucie tak?:):):):) hehehe ale by byly jaja, jak berety!!!!!:D:D:D:D no ale zycze wam dziewczynki tego❤️ To wtedy bede musiala jakies pcotki nowe sciagnac;) do nas, bo te co zagladaja oprocz chyba 3 juz brzuchatkami sa:P:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stwierdziłam, że swoim ślubem bardziej uszczęśliwię innych niż siebie w tej chwili!Nie potrzebuje pózniej gadania typu: \"Ci to ślub wzięli ze względu na dziecko\". Założę się, że tak by było. A ślub weźmiemy spokojnie już po urodzieniu dziecka jak troszkę podrośnie. To wtedy będzie masza świadoma decyzja co do ślubu:) Ze ślubem wiąże się wiele nerwów, stresów a ja szczególne nerwowa jestem. A to są emocje, których najmniej potrzebuję teraz więc odkładamy to na \"później\", choć ja oczywiście bardzo chcę wziąć ślub z moim ukochanym:):) Jeszcze raz chcę Wam wszystkim Kochane bardzo podziękować, że tak bardzo się cieszycie razem ze mną:)Oj przepraszam z nami:):)To dla nas wiele znaczy, prawda Beciu,Nanetko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka witaj :) zycze Ci brak @ :) Repetko Ty kujonie gratuluję 555 !!!!!! Same dobre nowiny :) Ja kupiłam sobie alli i nie moge sie zdecydowac czy go wziąć czy nie ??? :) Postanowilam sobie ze będe wazyc tyle ile Pati i Lucy :) hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati gratuluje zdroego podejscia do zycia :) :) :) naprawde tworzycie szczęsliwą pare i należy wam sie dzidzia :) :) Widac ze Kochasz swojego menia nad zycie :) chocby za te kanapki do pracy :P:P:P (moj moze pomarzyc ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
A psiku jaki kujonie, wypraszam sobie:P jestem slizgacz zawodowy, to znaczy przeczytam kawalek skryptu i wchodze na egz.i moge sobie wybrac co chce zdawac:D:D:D:Pnie zawsze oczywisice ale teraz na 4 roku mamy w sumie luzzzzzz ponadto wiecie co ksieza sa lakomi na ladne kobietki:P:P:P powiem nieskromnie:D:D:D:D Nati no i sluszna decyzja, po co leciec szybko do oltarza, slub nie zajac nie ucieknie;)lepiej zrobic pozniej uroczystosc np. razem ze chrzcinami, niz na sile zanim brzuszek urosnie szu\ybko wszytsko zaltwiac...a ludzie, coz zawsze beda gadac....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
A psiku z tym alli to z tego co slyszalam i tak trzeba trzymac diete, i jak np. dzieki diecie schudniesz 3-4- kg to masz bonus i jeden wiecej ci spada po tym alli, nie wiem czy to dobre, moja kolezanka maniaczka odchudzania, mowila ze lepiej jesc ocet jablkowy!!!!!!dodawac to do potraw przynjamniej raz dziennie i masz ten sam efekt bo on rozbija komorki tluszczowe...no i oczywiscie zdrowe odzywianie itd. Ale dzis sie zle czuje. pogoda jest okropna, boli mnie leb, brzuch, niedobrze mi jestem senna i glodna....wrrrrrrrrrr..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Repetko ja tam wierzę zes Ty mądra osóbka :) w sumie ja na studiach tez nie moglam narzekac zawsze mialam na egz tylko to co sie nauczylam znajomi nie mogli w to uwierzyc i posądzali mnie o jakies jasnowidztwo :P:P:P dobra było mineło... A jesli chodzi o alli to wiem ze bez diety sie nie obedzie :) a z dodatkowego bonusu zawsze sie uciesze :) zobaczymy jeszcze sie zastanowie :) Ja juz zmykam dufinki gotowe :) lece na jakies zakupy spozywcze bo jutro imprezke wyprawiam ... czujcie sie zaproszone :D Papapa do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-psik- no tak, te kanapki to jeden z dowodów, że kocham go strasznie! P.S. Dziś oczywiście też robiłam:P Fajnie, że popieracie mnie w tym co zdecydowałam i w tym co myślę:)Miło mi:) A-psik-udanych zakupów:) repetko- Ty mi tu nie gadaj bo ja też studentka jestem i wiem, że trochę oleju trzeba mieć w głowie, więc nie bądź taka skromna i przyznaj, że wiedzę masz!!!!!!Gratki z powodu zdania tego... co tam zdawałaś:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wam laski jak nie wiem co już się nie czuję taka samotna z tym newsem:D Repetko kujonie gratuluję:) fuks fuksem ale faż 3 razy??? jaaaasne... kurde Repetko każda z nas ma w jakimś stopniu podobne jazdy, zobacz, ja w zeszłym miesiącu ryczałam jak dostałam @ no przecież do cholery nie stałam się nagle innym człowiekiem i niczego nie zapomniałam!!! chodzi mi o to że każda laska na forum ma coś wspólnego, inaczej by nas tu nie było. więc marudź sobie do woli, będę najwyżej omijać twoje posty hahahahaha;) ja dziękuję wam bardzo że się cieszycie, bo właśnie wy dokładnie wiecie, ile dla nas znaczą te krechy... aha i nie mam zamiaru się zwijać jak ja_biedna dopóki mnie nie wykopiecie hehe:P za fajne jesteście:P a u mnie będzie ślub w ciąży fajnie:D jeszcze chyba nie będzie widać ale wścibskie sąsiadki się doliczą co i jak i będzie szemranie że ślub przez dziecko a przecież planowany od roku hehehe a w duuuuuuuuuuupieeeeeeeeeeeee mam sąsiadów i tak każdy sobie historie zawsze wymyśla nie mam na to wpływu:P:P:P:P mam kłopoty ze sklecaniem zdań dzisiaj ale chyba jarzycie nie? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Nati ja też popieram w pełni to jest wasze życie i róbcie wszystko w swoim tempie a ludzie jak będą chcieli i tak znajdą okazje do plotowania to taki durny gatunek;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z moim menem jestem 5,5 roku mieszkamy razem od 4,5 po poltorej roku w koncu udalo mi sie zajść a slub bierzemy na początku lipca jakoś :P ale to nie ze wzgledu na ciaze tylko poprostu juz od jakiegos czasu o tym myslelismy ale narazie bierzemy tylko cywilny i to bez wesela ale moze kiedys bedzie to wesele i wezniemy koscielny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no! Kilka dni mnie nie bylo i forum oszalalo!!! Nati87!!!! Beccia!! Ogromnie Wam gratuluje!! Naprawde ze szczescia az mi lezki poplynely:) To takie cudowne wiesci, ze pco-szki zachodza w ciaze!! I to zafasolkowalyscie w tym czasie kiedy ja podjelam decyzje o zaprzestaniu staranek! Dbajcie o siebie i o fasolinki!!:):):) Buziole ogromne! A tak poza tym moje mile... Czytalam ostatnio forum co 2, 3 dni ale sie nie odzywalam bo jakos nienajlepsza forma dysponuje. Chodze przybita. postanowilam zrezygnowac ze staranek... Na dodatek zalamalam sie bo znow utylam. I od dzis znow walka z kilogramami rozpoczeta... Wydaje mi sie ze jeszem nic nie warta:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Beccia, no ciezarnych sie nie bije, ale ci sie nalezy klaps, albo dwa :P Gratuluje kochana i bardzo sie ciesze !!!! Wiedzialam, ze ta twoja zaginiona @ po przebytej owualcji to cos podejrzana jest :P Ale nam to moglas od razu powiedziec...Przeciez bysmy nikomu nie powiedzialy ;) mamo Samiego, ja mam materaz sprezynowy z jakas pianka. Byl prawie najdrozszy w sklepie i go wzielismy ( stweirdzilam, ze musi byc dobry a tu nie ma kokosu, trawy morskiej czy jeszcze tam czegos ). Jest dwustronny, w zaleznosci od wagi dziecka. Ale i tak go z lozeczkiem sprzedaje, albo wyrzucam jak sie chetny nie znajdzie, mimo ze Nina prawie w nim nie spala, bo wolalam turystyczne ( duzo wygodniejsze i podreczniejsze dla mnie). A teraz spi z mamusia, musze ja oduczyc w Polsce. Planuje kupic jej juz takie wieksze lozko tylko z zamontowana barierka by sie w nocy nie zrolowala. No i bierzemy jej turystyczne do Polski. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... hmmm... hmmm... ja pierdole!!!!!!! :D zajebista sprawa... :P to jakis wirus panuje, ze nagle Wszystkie w ciazy sa :D Gratuluje! ;) Moj brzuch nadal podejrzanie duzy... jak tak na niego patrze to sie do mnie pepkiem usmiecha... Masakra... pewnie @ nadchodzi... no chyba, ze... :D chyba, ze zaplodnil mnie jakis kosmita :D bueheheheheheheehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja.tu.nowa
nikt nie wie? czy nikt mi nie chce odpowiedziec? czy przy PCO marker CA125 może byc podwyzszony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu nowa - ja ci niestety nie pomogę bo nie wiem, ale znalazłam coś takiego Torbiele endometrialne (czekoladowe) DEFINICJA Wypełnione zhemolizowaną krwią torbiele, powstałe na podłożu zmian endometrialnych, tworzące się na powierzchni tkanki jajnikowej. OBJAWY I PRZEBIEG Torbiele endometrialne są jednym z objawów choroby zwanej endometriozą. Na skutek przemieszczenia i wszczepienia się fragmentów błony śluzowej macicy (endometrium) w tkankę jajnikową dochodzi do powstawania różnej wielkości torbieli, wypełnionych gęstą, ciągnącą wydzieliną o zabarwieniu brunatnym lub czarnym, przez co często nazywane są torbielami „czekoladowymi”. W trakcie cyklu miesiączkowego wszczepione endometrium podlega takim samym zmianom hormonalnym jak w macicy. Podczas menstruacji zaczyna się ono złuszczać i krwawić. W związku z tym, że krew nie ma odpowiedniego odpływu i gromadzi się tworząc skrzepy, dochodzi do powstawania torbieli wypełnionych krwią miesiączkową. Torbiele endometrialne często współistnieją z niepłodnością i przeważnie diagnozowane są dopiero podczas rutynowych badań diagnostycznych wykonywanych w celu ustalenia przyczyny trudności z zajściem w ciążę. Mogą one być także przyczyną przewlekłego bólu w miednicy mniejszej, będącego pierwszym i czasami jedynym objawem istnienia torbieli. Nie leczone mogą znacznie się powiększyć, a także może dojść do pęknięcia torebki torbieli i rozlania się jej treści do jamy brzusznej, co grozi infekcją, krwotokiem wewnętrznym, a nawet śmiercią. Po pęknięciu może dojść do wszczepienia się endometrium do innych narządów wewnętrznych i rozprzestrzenienia się choroby. Często, szczególnie we wczesnym stadium rozwoju, torbielom nie towarzyszą żadne objawy, lecz czasem mogą pojawiać się dolegliwości typowe dla endometriozy takie jak bolesne, obfite, przedłużające się miesiączki, bolesne stosunki płciowe, ból podczas oddawania moczu i stolca i inne. WEZWIJ LEKARZA, GDY... W przypadku pojawienia się nagłych silnych bólów podbrzusza, z towarzyszącymi omdleniami, wymiotami lub in. należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Może być to objaw pęknięcia lub skrętu torbieli, co stanowi poważne zagrożenie dla życia. Torbiele endometrialne wymagają leczenia farmakologicznego lub usunięcia operacyjnego. Postępowanie uzależnione jest od stopnia zaawansowania choroby, wielkości torbieli, stanu ogólnego chorej oraz od jej planów prokreacyjnych. Są one łatwe do rozpoznania poprzez badanie wewnętrzne, usg lub rezonans magnetyczny. Często zalecane jest również badanie określające poziom markera Ca-125 (najlepiej w okresie miesiączki), którego podwyższony wynik może być wskazówką ułatwiającą różnicowanie rodzaju torbieli, jednak pewność rozpoznania daje jedynie badanie histopatologiczne treści płynu lub fragmentu zmiany pobranego podczas zabiegu operacyjnego. LECZENIE DOMOWE Leczenie zachowawcze torbieli endometrialnych może być prowadzone wyłącznie przez lekarza, odpowiednio dobranymi lekami, według ściśle określonego przez niego schematu. Polega ono na leczeniu lekami hormonalnymi wydawanymi jedynie na receptę. Najczęściej są to leki antykoncepcyjne stosowane w systemie ciągłym, bez 7 dniowych przerw. Ma to na celu uniknięcie krwawienia, a tym samym powiększania się torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×