Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Didda

Problemy z jedzeniem.

Polecane posty

Mam wielkie problemy z jedzeniem. Czytalam na temat bulimi i anoreksji i mam bardzo duzo objawów które wlasnie wystepuje przy tych chorobach. Tyle ze ja nie mam nic takiego ze sie odchudzam czy cos. Ja lubie swoje cialo, a tam jest pelno tego o tej sylwetce. Czasami mam straszny pociag do jedzenia, i wpierniczam wszystko co mi smakuje, obzeram sie jak niewiem co, tylko ze nie ide i nie wpycham paluchów jak robia ludzie przy tej bulimi. Siedze w szkole i mam chleb, moge go zjesc ale nie mam sily bo mnie na wymioty drze. Wiec go wywalam chodz jestem glodna. Jak przychodze do domu wole sie polozyc spac niz cos zjesc, dopiero jak wstane to zjem cos np. jak mandarynka lub kiwi a czasami w nocy mam ataki pokarmowe. Pisalo ze jak ktos mial depresje w rodzinie to geny powoduja to ze robie sie rózne choroby, a u nas to z ta depresja wlasnie byly problemy. To pisalo na wikipedi o bulimi: Przyczyny bulimii brak bliskiej osoby, z czym chory nie potrafi sobie poradzić brak samoakceptacji konflikty rodzinne zaburzenia mechanizmów samoregulacji i samokontroli uszkodzenie ośrodka sytości w mózgu emocjonalne zaniedbanie dziecka w dzieciństwie brak akceptacji przez grupę rówieśniczą (wiążący się często ze zmianą środowiska) I wszystko to pasuje do mnie. Zmiany fizyczne i psychiczne u osób cierpiących na bulimię niedobory pokarmowe ---------------------- odwodnienie ?????????????? zmęczenie ----------------------- ospałość --------------------------- zły nastrój ----------------------- niepokój ------------------ zaparcia ------------------- bóle głowy -------------------- niedociśnienie tętnicze dyskomfort w jamie brzusznej zaburzenia równowagi elektrolitycznej nieregularne miesiączki lub ich brak sucha skóra zgrubienia skóry palców (od prowokowania wymiotów) rany lub blizny na grzbietach dłoni uszkodzenie szkliwa zębów uszkodzenie naczynek krwionośnych w oczach opuchlizna twarzy i policzków (zapalenia ślinianek) awitaminoza ------------------------ rozciągnięcie żołądka do znacznych rozmiarów osłabienie serca, wątroby i układu pokarmowego -------------- podrażnienie przełyku, zgaga, refluks w skrajnych przypadkach - pęknięcie przełyku lub przepony niechęć do samego siebie --------------------- stany depresyjne ------------------ poczucie wstydu i upokorzenia -------------- psychiczne uzależnienie od środków przeczyszczających i odwadniających Możemy podejrzewać anoreksję, gdy osoba: przeżywa silny lęk przed przybraniem na wadze lub otyłością, nawet jeśli ma niedowagę; nie chce utrzymać wagi w granicach normy dla swojego wieku i wzrostu, co nie jest spowodowane żadnym schorzeniem fizycznym ani psychicznym; jej BMI jest równy lub mniejszy od 17,5; nieprawidłowo ocenia wagę własnego ciała, wymiary i sylwetkę; lekceważy skutki nagłego spadku wagi; w okresie dojrzałości płciowej (po okresie pokwitania) cierpi na wtórny brak miesiączki w ciągu co najmniej 3 miesięcy; spożywa posiłki w samotności (ze wstydu przed innymi); gotuje dla innych tzw. \"zdrowe posiłki\"; uprawia intensywne ćwiczenia fizyczne; kłamie o ilości zjedzonych posiłków; główny temat rozmów z osobą chorą to jedzenie, kalorie, zawartość tłuszczu w produktach i diety. NIC Z TEGO NIE PASUJE DO MNIE! Zmiany fizyczne i psychiczne u osób cierpiących na anoreksję wyniszczenie ------------------------ zwolnienie czynności serca i tętna ----------------- niskie ciśnienie krwi ?????????????????? wzdęcia ------------------------------------ zaparcia ----------------------------------- obrzęki dłoni i stóp sucha, łuszcząca się skóra meszek na twarzy i ciele znaczna utrata włosów ------------------- zimne dłonie --------------------------- nadmierne pocenie się stóp ------------------- niedokrwistość (anemia) ----------------- brak miesiączki lub bardzo wydłużone okresy między menstruacjami (kobiety) drażliwość ---------------------- dezorientacja/zakłopotanie ---------------------- nastroje depresyjne (poczucie beznadziejności, niska samoocena)----------- izolowanie się od otoczenia ----------- CZASAMI bezsenność zachowania obsesyjno - kompulsywne, zwłaszcza w odniesieniu do jedzenia ----------------------- krótki oddech ---------------- częste bóle głowy --------------- zawroty głowy ----------------- omdlenia CZUJE SIE ZAWSZE SLABA podkrążone oczy ------------- bladość skóry --------------------- Dodam tylko ze przez cale zycie matka we mnie wpychala jedzenie. I nie moglam powiedziec ze niechce czy ze nie lubie. Cza bylo jesc co ona chce i ile chce by tego jadla i tez kiedy ona chce. Cukierki moglam jesc ale mówiono mi ze bede gruba. Ale od ich wpychania obiadów nie bede. Mam tarczyce i wiem ze ta która mam powoduje problemy z jedzeniem. I sie tak zaczelo ze jak byla w pracy to zeczelam wywalac jedzenie. Czeste zatrucia przez to ze zjadlam cos i wymioty nastapowaly. Poprostu stalo sie to jakby ze jak nie musze jesc bo nikt nie widzi to nie jem, ale pomimo tego nie lapia napady gdzie jem tyle ze szok, caly czas sie czuje glodna. I to zazwyczaj sie dzieje w nocy. Zawsze mam ochote na slodkie ale prubuje sie opanowac z ich iloscia i w tedy jak ich nie dostarcze to jem jeszcze wiecej jak mam te popedy do jedzenia i nastepuja one czesciej, PLIZ pomózcie mi :( Bardzo przepraszam za pismo i ortografie ale nie mieszkam w polsce od dziecka i mam problem z wlasnym jezykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pomyśłałam, że to mogą być jakieś zaburzenia gastrologiczne. Jest na przykład taka choroba, której jednym z objawów jest ogromna ochota na słodycze - kandydoza przewodu pokarmowego, bardzo rzadko rozpoznawana. Czy robiłaś podstawowe badania? Może gastroskopię i posiew kału na pasożyty? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×