Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

casting - Kazdy ma inną wade i niekoniecznie u tamtej dziewczyny wada powróci. Każdy z nas to indywidualny przypadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
Bardzo lubie ....witam cie serdecznie fajnie że zakladasz aparat ,pamiętaj ze nigdy nie jest za póżno,ja jestem w podobnym wieku co ty i obecnie mijam półmetek leczenia został mi rok :-) A co do tej trumny ,to nawet jeśli przyjdzie na to czas to owszem leżeć w niej ale z fasonem :-) pozdrawiam ,jesli będziesz miała jakieś pytania to pisz postaram sie odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam jedno pytanko do was... słuchajcie, przed ta orto co teraz juz jestem u niej konsultowalam sie w innym gabinecie i tamta ortodontka mowila mi ze trzeba u mnie zalozyc hyrax na rok a dopiero pozniej aparat( poniewaz mam bardzo waski luk), troszke sie tym podlamalam, bo sami rozumiecie, czlowiek chce juz aparat a tu ma nosic jakies niewiadomo co przez rok:/zrobilam z 6 miesiecy przerwy i stwierdzilam ze musze zalozyc ten aparat wiec polecono mi ta ortodontke u ktorej teraz jestem. z tym ze ona na konsultacji nic nie wspominala o hyraxie, a gdy ja zapytalam to powiedziala ze hyrax stosuje tylko u dzieci a u doroslych ma inne sposoby na rozciaganie. zaproponowalam mi jakis luk podniebienny, wprawdzie nie wiem jak sie nazywa ale cos mowila ze bedzie zaczepiony na szóstkach czy cos...co wy o tym myslicie? nie jest to dziwne ze kazdy ortodonta ma inna wizje?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Casting a ty za przeproszeniem przestan chrzanic takie glupoty, bo to juz kolejny post przez którego ludzie beda sie zastanawiac czy ten aparat zakladac. Jak dla mnie to jestes jakas niepowazna, nie widzialam od ciebie zadnego pozytywnego postu, w kazdym tylko narzekasz i odradzasz. Jesli nie masz nic innego do powiedzenia to poprostu tu nie zagladaj. malaga Jak tylko uzbierasz kase na aparat to nie wahaj sie ani chwili, bo do konca zycia bedziesz sie meczyc z krzywulcami:P Ja zakladam i zadna osoba glupimi postami nie wybije mi tego z glowy!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys93_XD ->>> nooo ja prawie umarłam :D Aaale to tylko 24h katorgi dosłownie a potem to juz coraz coraz lepiej... najgorsze za mną :) chyba! :D nie licząc oczywiście dwóch ósemek do wyrwania ii ściągania aparatu co ponoć też jest nieciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
czarna a czy ja komus za przeproszeniem odradzam zakladanie aparatu??? wyrazam tylko moja opinie na temat leczenia i tyle - chyba mam do tego prawo, wiadomo ze kazdy przypadek jest inny i inaczej to przebiega ale moze u mnie byloby inaczej gdyby ktos uprzedzil mnie ze bedzie bolec a niestety nikt tego nie zrobil :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
a odnosnie Krakowa bo ktos pytal to ja u mojego orto placilam 1600 za metalowy aparat i wizyta kontrolna 60 zl - os. Na Skarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting - Napisałaś mi że masz 24 lata... Podejrzewam, że założyłaś aparat mając 22/23 lata i w tym wieku nie wiedziałaś, że leczenie wiąże się z bólem??? Nikt Cię nie uprzedził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
no wlasnie nikt mnie nie uprzedzil i jakos teraz tez wydaje mi sie to smieszne ze nie pomyslalam o tym ze wiaze sie to z bolem jednak kiedy zakladam nie bylam tego swiadoma niestety i moze stad to moje rozczarowanie :o ale sa 2 strony medalu, czarna zarzuca mi ze zniechecam do leczenia - nie mam tego na celu jezeli o to chodzi ale dobrze zeby przed zalozeniem aparatu poczytac o plusach i minusach i przygotowac sie odpowiednio do tego a nie tylko czytac jaki to aparacik jest wspanialy i cudnowny nie sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting - No dobrze...a jakie są te minusy?? I czego jest wiecej - minusów czy plusów? Pozostałe wnioski powinny się nasunąć same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
są MINUSY i PLUSY a to ze ktos naskakuje na mnie za to, ze pisze moje zdanie na dany temat jest smieszne bo ja nikogo nie atakuje za to ze jara sie swoim aparatem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) W czwatrek juz ide na zakładanie aparatu. Na razie na dół i metalowy. Zastanawiam sie czy na górę dac kosmetyczny czy też metalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
pozatym o PLUSACH nie musze juz chyba pisac bo swietnie sobie radzicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting - No i widzisz...nawet nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
chyba juz odpowiedzialam we wczesniejszych postach opisujac moje przezycia zwiazane z tym a wiec: BÓL BÓL i jeszcze raz BÓL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
do tego prawdopodobieństwo nawrotu wady o czym duzo ortodontów nie mówi na początku żeby nie zniechecic do leczenia bo wiadomo ze dla nich to kupa kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obserwując z obiektywnej strony opinie innych, jesteś jakimś wyjątkiem, dlatego twoje posty są niezauważalne w tłumie innych :) Piszesz o bólu - a nie potrafisz go do niczego przyrównać, więc jaki to ból? Piszesz o nawrotach - a skąd możesz wiedzieć jak często występują - przeprowadziłaś jakiś ogólnopolski sondaż? Dla mnie jesteś mało obiektywna - wybacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie aparat to same plusy:) Jak jest chwila bólu, to bez przesady, każdego czasem głowa boli czy brzuch i też jakoś ten ból przeżywamy;) Ja np. nie skupiam się na tym ojej jak mnie boli i nie kamlam się nad własnym losem, tylko ojej ale będą miała cudny uśmiech/ albo ooo coś się dzięje aparat działa! =) A przecięz gdzieś podczas ok. 95% czasu leczenia absolutnie nic nie boli!!!! Nie mówiąc o zdejmowaniu ligatur - jeżeli sprawia Ci to "ból" to znaczy, ze nie masz chyba zaufania do swojego ortodonty. Ja np. wiem, że moja babka jest profesjonalistka, robi to niezmiernie umiejetnie, i nic nie boli, tylko jest takie smieszne krecenie wokol zeba i tyle, nawet nie pomyslalabym, ze to moze bolec;) Współczuję Ci, jeżeli tylko wiąże się dla Ciebie z bólem. Ale to raczej wygląda jak przysłowiowy paluszek i główka;) dlatego twoje wypowiedzi są troche kontrowersyjne. A nie po prostu dlatego, że wypowiadasz swoje zdanie. Powiedz o tym orto może coś Ci poradzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
no coz nie mam sily przebicia i widocznie moj przypadek to WYJATEK i noszenie aparatu to cud, miód i orzeszki :D mam nadzieje, ze jednak dzieki moim postom ten topic nabierze troche obiektywizmu :) dla mnie to juz na szczescie koncowka tej katorgi bo jeszcze tylko 2 miesiace :) swoje przecierpialam Wam życze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting - a potem katorga związana z retencją :) I jeszcze ten optymistyczny akcent - powrót ząbków na swoje stare miejsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko użyłam słów, które już wcześniej padły. Zebrałam to w jedną całość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Casting Tak sobie pomysl na logike, że przy prostowaniu zęby przesuwają się z całym korzeniem, kazdy logicznie myslacy czlowiek powinien sobie zdawac sprawy ze jakis bol bedzie. Moze rzeczywiscie nie powinnas zakladac aparatu skoro mialas taka niewielka wade, ale z tego co tu czytam to ty jestes jedynym ewenementem sposród wszstkich aparatowiczow jesli chodzi o bol:) ja jak widzialas mam konkretna wade i zgryzu i stłoczenie zebow wiec kazdy bol przetrzymam, wiedzac ze bede mogla sie pozniej norlmalnie bez zadnej krepacji szczerzyc:) kto wie? moze wystartuje w konkursie miss pieknego usmiechu? :D hahah Zarcik:P Bardzo lubie pytalam tu na forum o to samo, czy zakladac kosmetyczny czy metalowy:) odpisze ci wiec podobnie jak mi odpisano:) to wszystko zalezy od ciebie. Wiadomo ze aparat kosmetyczny jest o wiele mniej widoczny od metalowego, wiec jak masz sie lepiej czuc w kosmetycznym to go bierz:) ja osobiscie zakladam 6 kwietnia narazie na gore kosmetyczny (krysztalowy) a na dol sobie chyba walne metalik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, bardzo polecam opcje góra kosmetyczna plus dół metalowy:) aparatu od razu nie widac a na dole mozna poszalec z kolorowymi gumkami ;) ach, dopadło mnie choróbsko i musiałam przełożyć jutrzejszą wizytę na za tydzień.... apsik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam i górę i dół kosmetyczny plus metalowe ligatury:) Dzięki temu aparat jest mniej widoczny i nie muszę się martwić, czy dane jedzenie zabarwi mi gumki czy też nie:) Bo wiem, że nie zabarwi. A ze drutów wokół zamka kompletnie nie widać, tym bardziej mam duży komfort z tego powodu. Wcześniej obawiałam się założyć aparat kosmetyczny, bo bałam się, że prawie nic nie będę mogła jeść, żeby uniknąć nieestetycznych przebarwień. A tu proszę, jest świetna metoda:) I nie muszę polegać na orto - czy ma ligatury bardziej skłonne do przebarwień czy też takie lepsze:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka a mogłabyś wsadzić jakaś foteczkę i pokazać mi jak to wyglada?:) chcialabym luknac bo moze i jak bym sie skusila...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę się wypowiedzieć na temat aparatu kosmetycznego (szafirowego), póki co na razie taki posiadam. Najbardziej zdumiewa mnie to że on jest tak mało widoczny( mam też biały drucik), osoby które wiedziały że zakładam aparat wyskakują do mnie z tekstem- \"no i gdzie masz ten aparat??\" dopiero po przyjrzeniu się i moim szerszym uśmiechu dodają- \"ojej ale go prawie nie widać!!\". Po tych komplementach :-) zastanawiam się tez nad szafirowym dołem, u mojej orto mozna wziąć na raty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka - aparatka Ja tez na 99% zaloże sobie kosmetyczny (szafirowy), a na dol myslalam o metalowym, ale w sumie chyba to jeszcze przemysle:) Na dol mam czas mniej wiecej 4,5 miesiecy wiec zobaczymy jak to bedzie;) Ja chce juz ten aparat!!! :) a czas mi sie tak dluzy do tego zalozenia ze szkoda gadac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×