Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

kontynuacja poprzedniego watku, w ktorym wystepowaly liczne problemy z dodwaniem postow. wszystkich chetnych goraco zapraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta _27
ja niedługo założe, jeszcze na razie bez aparatu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja oczywiście też sie dołączam do tego nowego wątka :) Kiedyś sie bardziej udzielałam na forum ale taraz jakoś takczasu nie ma... Ale czytam na bierząco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej! Jak miło, oby było sprawniej:) Ejjejj za 3 godz mam pierwszą wizytę! Od wakacji na nią czekałam i leczyłam ząbki! Trzymajcie kciuki :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadila1237556
ja mam aparat od 5 miesiecy dokrecanie bardzo boli po tem te rany ale daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Tu od razu wchodzi treść , a na poprzednim forum od jakiegoś czasu nie chce mi się załadować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo nareszcie :) Odrazu lepiej :) Mam nadzieję że resztą osób tutaj trafi, a nie bedzie mimo wszystko pisać w \"starym\" wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anioleq3 - gdybyś mogła, to ustaw swoja galerie w stopce. To jest wygodniejsze dla innych, którzy chcą nabieżąco śledzić efekty twojego leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff ruszylo. :D do aniolka aby ustawic zdjecia w stopce musisz zaczernic nicka. ja na fotki nie jestem jeszcze gotowa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful, a ta wizyta dzisiaj to zakladanie? pamietam jak sama czekalam na ten dzien :) chcialam jak najszybciej zalozyc aparat, ale jak to sie czesto zdarza wszystko sie przeciagnelo przez wyrywanie osemek :( a i samych osemek nie pozbylam sie bez klopotow :O teraz z taka sama niecierpliwoscia czekam na wizyty i choc czesto czuje ten dyskomfort to przynjmniej wiem, ze dziala:) nastepna wizyta za 3 tygodnie. i od razu lepiej sie pisze ze swiadomoscia, ze posty dodaja sie bez problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
a gdzie się daje tą ` stopke ` ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia***
Hej -2 dzien z aparacikiem(tz.czescia od3 do3 reszta hass)-i nic nie nie boli nooo malutki ucisk na jedynki (nieco duuuzo wysuniete do przodu :( )-czy to mozliwe ze nie boli tak mocno a moze dopiero zacznie???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
ja mam aparat zakladany w poniedzialek i sttarasznie sie boje moi rodzice za aparat zaplacili 3000zl gore i dol mysle ze to taka normalna cena"_ ale nie moge sie doczekac chociaz boje sie bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrulcia87
Ja byłam na pierwszej wizycie. Ale najpierw musze usunać ósemkę której jeszcze nie widać bo jest zatrzymana w kości, bardzo się tego boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie już tutaj nie było jakiś czas. W wolnej chwili coś napiszę i przekażę fotki po drugiej wizycie kontrolnej. Ogólnie to wszystko w jak najlepszym porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z sentymenetem żegnam się za stara stroną, wiele godzin tam przesiedziałam czytająć posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk nie zegnaj sie tylko nas odwiedzaj, bo moze bedziesz pomocny/a, w niektorych kwestiach :) aniolek musisz znalezc opcje na stronie glownej forum : zarezerwuj nick i tam masz juz wszystko do ustawienia, trwa 2 min, a bedziesz mogla dodawac stopke i nick bedzie tylko Twoj :) misia: mnie po zalozeniu wcale nie bolalo bo mialam tak cienku drucik, ze praktycznie nie bylo go czuc, ale po wymianie luku sie zaczelo :O sandrulcia:w temacie wyrywania osemek jestem weteranka :O mam usuniete wszystkie osemki :) dzis sie z tego ciesze, ale nie powiem, ze bylo latwo. wszystkie byly zatrzymane w kosci i ulozone bardzo niekorzystnie do wyrywania :( z tego powodu znalazlam lekarza, ktory pozbawil mnie ich w znieczuleniu ogolnym. ale wiem, ze samo wyrywanie nie boli. od lekarza dostaje sie po zabiegu recepte na leki przeciwbolowe, ktore przydaja sie kiedy znieczulenie przestaje dzialac. najgorsze sa pierwsze dni pozniej wszystko wraca do normy :) nie boj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obudziłam się dzisiaj z bólem szczęki dolnej z lewej strony. Normalnie nie boli tylko jak gryzę i nie mogę jej do końca otworzyć. nie wiem czy to przez hyrax czy nie. Czasem mi sie to zdarza rano ale zaraz przechodzi ale dzisiaj boli nadal :/, a już wieczór prawie. Zdarzyło się to już komuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poro - nic sie nie martw :) Dyskomfort wkrótce minie, tylko ząbki muszą sie przyzwyczaić:) Każdy ma inna wade, i kazdy ortodonta inaczej planuje leczenie z tąd te rozbieżności w odczuciach :)Kazdy z nas jest tutaj indywidualnym przypadkiem ;) crazy_bogie - proszę, wstaw zdjęcia. Ja sama mam nieciekawie w buzi lecz jednak zdecydowałam sie pokazac swoją paszczę (bo twarzy nigdy nie pokaze):P hehe Przynajmniej można zobaczyć efekty a to jest bardzo ciekawe - nie tylko dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć pamietacie mnie jeszcze?? mam trzy pytania: 1.Ile wizyt sie czeka na aparat stały? 2.Jaka jest przerwa pomiedzy tymi wizytami?(oczywiście około) 3.Dzisiaj mi dopiero wypadl ostatni zab no i czy ortodontka bedzie czkac na wyrośniecie czy poprostu zalozy na pozostale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi jak beda efekty to wstawie fotki, a jako wyjsciowe zdjecie zrobie fotke modelu. jak na razie niestety jestem zbyt niesmiala aby dodac moj zgryz :O poro ja po zalozeniu ekspandera czulam sie ok, dopiero tydzien czy dwa pozniej obudzialam sie rano z bolem szczeki z jednej strony. dokladnie bolal mnie zab z pierscieniem. domyslam sie, ze w nocy cos zmajstrowalam zbyt mocnym zaciskiem szczeki albo czyms podobnym i dlatego tak boli :O w kazdym razie wydaje mi sie, ze to przez zmiany jakie zachodza w buzi. przyszla aparatko: ile wizyt sie czeka to wszystko zalezy od wady. czesto wystarczy dwie wizyty. pierwsza na ktorej robi sie fotki i wycisk i mozna zalozyc separacje, a na kolejnej juz zakladac. ale czesto trzeba leczyc zeby badz cos wyrywac i wszystko trwa o wiele dluzej. przerwa miedzy wizytami zalezy od tego jakie terminy sa u Twojego lekarza. nie mam pojecia jak w takim wypadku sie robi kiedy zab jeszcze nie wyrosl. najelpiej zapytaj lekarza. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie u mnie moze tylko bedzie wyrywanie, bo ja mam ogólnie bardzo zdrowe zeby. tylko KRZYWE niestety...u mojego lekarza nie ma długich terminów naszczescie...tylko boje sie reakcji rówieśników bo mam okropna klase...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Przyszła Aparatka j miałam usuwane 2 zęby (trójki na górze oczywiscie mleczaki) , ale miałam najpierw zakładany hyrax na pare miesiecy.. wyszedł tylko jede ząb, drugi jak na złość nie chciał. Gdy poszłam na wizyte na której miałam mieć zakładany aparat na góre zwykły spytałam sie co z tym jednym zębem, powiedziała ze da sobie z tym rade, i wiesz co dała założyła normalnie zameczki na pozostałe zęby i między dwójką a czwórką założyła taką sprężynkę (wygląda bardzo podobnie do tej jak jaest w długopisach) i do teraz tak nosze.. ale juz mi wylazł naszczęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatko: nie wiem jaka jest Twoja klasa, ale wiem, ze ludzie nawet jak nie sa zlosliwi to czesto pytaja o aparat poprostu z ciekawosci. chca wiedziec jak to jest. czasem moga puscic jakis zart, ale nie powinnas brac tego do siebie. w koncu bedziesz go nosic aby miec ladne zabki i lepiej o siebie dbac niz chodzic z krzywymi i napewno to wiesz. opinia innych nie powinnas sie przejmowac. wiesz jacy sa ludzie, jak chca dopiec to zawsze cos znajda nie wazne czy to aparat czy cos innego. mysle, ze beda im sie podobac Twoje wariacje z gumkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×