Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

dziewczyny...ligatury prędzej czy pózniej staną sie żółte i wpływu na to już niestety nie mamy :) Poza tym nie mówcie że to aż tak widać ;) Sam aco wizyte zakładam bezbarwne i nie narzekam :) Lubie je mimo ze za kilka tygodni robią się pożółkłe - ale czy to jest az takie ważne. Ważne są efekty a nie jakieś głupie gumki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY ALE jakie macie aparty- ja mam kryształowy i mam nadzieje ze niepożółknie!!! Staram sie nie spożywac rzeczy którę beda barwić+ tylko papki, nic nie gryzę.....i troszke mnie bolą te zęby i obcierają te tylne metalowe . aha i nie mam pierscieni:) tylko rurki:)Ale mam jeden zamek od wewnątrz -i na nim taki bolec metalwoy, i on mnie strasznie uwiera ale co zrobić -na nim gumka jest-(na dole) i ciągnie sie na górny zamek...ma ktoś coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitalijka - a co ma do tego rodzaj aparatu kosmetycznego? Zółkną ligatury! Ehh można pisac w kółko to samo a i dalej można się spotkać z jakimiś wątpliwościami. W dodatku wcześniej napisałam w swoim poście co żółknie i że to jest poprostu nieuniknione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska2009
A ja tam jem wszystko co leci czy barwi czy nie barwi no oczywiście oprócz mega twardych rzeczy i jakos mi nie zółktnie porcelana tylko gumki troche zżółkły ale przeciez i tak zostana wymienione. w dodatku pije kawe i pale papierosy- grunt to mycie zębów po takim jedzeniu "barwiącym". setsi widziałam Twoją galerie i nie moge wyjść z podziwu jak Ci się ładnie zabki prostuja. ja mam aparat juz prawie od miesiąca ale nie widze nic co by sie zmieniło na lepsze. jeszcze bardziej mi sie wykrzywila dwójka. Juz nie moge się doczekac pierwszej wizyty po załozeniu aparatu aby mi orto rozwiała wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreenFrog
Czesc dziewczyny! Wpadlam tu całkiem przypadkiem i czytając wasze posty postanowiłam też coś napisać i może rozwiać kilka waszych wątpliwości,bo mam trochę pojęcia o tym ;-) anuska2009- po miesiącu noszenia aparatu nie możesz oczekiwać zbyt wiele.Zęby dopiero zaczynają sie "ruszać" i nie martw się tą "2" .W aparacie działają poprostu prawa fizyki-gdzie działa jakaś siła,potrzebna jest i przciw siła.Nie zawsze można wszystkie zęby od razu ustawić w idealnej pozycji. Gumki żółkną czy pijecie kawe,herbate czy nie.Kto ma metalowe zamki polecam gumki w srebrnym kolorze,mało widoczne i nie zmieniają koloru. vitalijka- a nie dostałaś od swojego Lekarza wosku dentystycznego,żeby sobie mały kawałeczek poprostu przykleić na ten uwierający zamek i rurki??Oczywiście to nie jest na zawsze bo podczas jedzenia lub mycia zębów odpada i trzeba potem "nakleić" nowy kawałeczek.Są też inne specjalne masy do tego,ale z pewnością będą kosztowne,natomiast wosk to standart.A ból zębów-no niestety bez tego sie nie obejdzie ;-) To samo dotyczy "ruszających się" zębów! No jakoś muszą się w końcu przesówać bo cudów nie ma ;-) A niepodważalną zaletą zamków Damona jest to ,że najlepiej utrzymują metalowy łuk,bo to wlaśnie dzięki niemu zęby się przesuwają.A im lepiej "siedzi" w zamku tym wieksza i dokładniejsza jest siła z jaką działa,a co za tym idzie mniejszy czas potrzebny do uzyskania oczekiwanego wyniku.I żeby nie było-nie jestem producentem ani nie sprzedaje ich ;-) Tylko patrze na to z fachowego punktu widzenia. Gama wielkości i kolorów w jakich zamki są produkowane jest robiona pod was-pod pacjentów.Dla lekarza jest sprawą drugorzędną.Sama jestem zdania,że wizyty co 4-6 tygodni są lepsze gdyż wtedy można dokładniej prowadzić ustawianie,kontrolować i reagować.Nietety z tego co wiem,w większości przypadków opłata jest za wizyte a nie na kwartał. Chyba niewiele z was usłyszało od lekarza na jakiej zasadzie wogóle zęby się przesówają,chyba wogóle niewiele wam wytłumaczyli co osobiście uważam za dziwne podejście do leczenia i pacjenta wogóle.Bo wszyscy chyba wiedzą,że "uświadomiony" pacjent lepiej współpracuje.To na tyle ,jeśli macie jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości służe wiedzą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GreenFrog - dzieki za opis:) Mam wosk, dostalam od ortodonty-nie wiedziałąm na początku jak go tam wepchać, ale udało sie. Ciezko mi ten wosk włożyc bo pomiedzy górną piątką a dolną czwórką mamgumkę i podpórki na dolnych piątkach. Ciasno i boli:( Nie wiem jak bedzie u mnie polegac to prostowanie-lekarz w ciszy wpatrywał sie w moje zabki bardzo długo:) Ale ufam mu i widziałam efekty jego pracy -zdumiewające przy takich wadach zgryzu. Pytanie: mam pocięte wargi od drucika na przodzie tzn nie mam zamków na jedynkach i dwójkach na góze i dole-tylko te druciki, które pokaleczył mi wargi-CZY MOGE POSMAROWAC wargi od wewnątrz SACHOLEM???? Dziewczyny czy wy tez macie problem ze spaniem, nie wiem jak sie ułożyc by mnie nie bolało:( Te pdpórki mnie bolą , wszytsko mnie boli:/ ALE CIESZE SIE ZE MAM APARAT...tyle ze boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreenFrog
Możesz smarowac,bez problemu.A na końce drucików jeśli sie nie da podgiąc żeby nie raniły to chociaż na noc zaklej też woskiem.A przy następnej wizycie poprostu powiedz,że ci to bardzo przeszkadza,a jak zmienią na nowy to zanim wyjdziesz przejedź dokładnie językiem po wszystkich miejscach i poruszaj wargami,żeby sprawdzić czy coś znowu nie kłuje.Są też,specjalne silikonowe osłonki w postaci przeciętej rurki które zakłada sie na zamki,żeby w czasie snu nie raziły.Możesz spytac o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje:) posmaruje dzisiaj więc sobie:) włożyłam plastry na noc wosku na te rurki i przez noc mi sie zagoiło i mnie dzisiaj boli-ale mówić się boje juz tyle co wczesniej, bo wtedy ociera sie warga o rurki i kaleczy. Zapytam o te rurki na zamki koniecznie!!! bo na tym bolcu od wewnątrz co mam na jednym ząbku-cały czas juz mam woskową kulkę i tez lżej mi wreszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kp
Hej, miło znaleźć taki obszerny topik na nurtujący mnie temat :) Mam aparat biały na górze (od miesiąca) i metalowy na dole (od wczoraj). Na dole zęby bolą mnie strasznie, nawet umyć ich nie mogę, tabletki przeciwbólowe niewiele pomagają, ale mam nadzieję , że przejdzie to niebawem : ) Na g órze tak nie bolało pewie dlatego, że tam są proste ząbki, ale podobno nie wolno nakładać aparatu tylko na dół....tak powiedziała moja ortodontka....oby miała rację... Mam pytanko: czy te gumki, o których piszecie, zakłada się zawsze? Separację do pierścieni miałam już robioną do dolnego aparatu, usunęłam też dolna szóstkę. Właściwie chodzi o wyprostowanie jednej dolnej jedynki...stłoczyła się troszkę z resztą ząbków. Jak myślicie, czy leczenie musi trwać 2 lata? No i o co chodzi z tymi gumkami, po co oe są? I czy zawsze trzeba je nakładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
witam ponownie aparatki :) tym razem mam pytanie :D orientujecie sie ile u Was kosztuje wybielanie zębów ? bo jak wiadomo wkrotce sciagam aparata i chce sobie zafundowac :) znalazlam gabinet z bardzo niska cena i troche mi sie to podejrzane wydaje wiec jak mozecie to piszcie ile u Was i jakie miasto pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska2009
Green Frog dzięki za odpowiedz, zobaczymy co dalej bedzie z ta dwójka a i martwi mnie jeszcze fakt ze górna szczęka wysuneła mi sie troche do przodu - nie wiem czy to tak tez ma byc? a faktycznie ortodonci to bardzo mało informacji przekazuja, mojej gdybm nie spytała sie sama co mozna jesc na co uwazac to by mi nic nie powidziałaby casting u mnie w Poznaniu gdzie robiłam aprat to ceny kszłtuja sie nastepująco: - 120 zł Wybielanie pojedynczego zęba lampa plazmową - 650 zł Wybielanie zębów lampa plazmową ze skalingiem i piaskowaniemw zależności od ilości zakładanego żelu nie wiem czy to jest drogo czy tanio bo nie rozglądałam sie za wybielaniem jeszcze. A u Ciebie ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
nie wiem jak to się fachowo nazywa ale takie wybielanie nocne przez 7 dni za pomocą żelu oki 800 - 850 zł a tą lampą w 30 minut ok 1200... a dzisiaj natrafilam na gabinet w którym wybielanie właśnie tą lampą kosztuje 600 zl dlatego troche mnie to zszokowalo, że jest taka różnica cenowa :o nie znam sie na tym i zapytalam dlaczego tak tanio to uzyskalam odp ze maja konkurencyjne ceny :) podejrzane jednak mi sie to wydaje, ze na terenie jednego miasta jest az taka "przebitka" cenowa nie sadzicie? dodam że to Kraków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurka85
Witam ,ja noszę już aparat prawie 2 tygodnie,zęby nadal mnie bolą a zwłaszcza jedynki, poza tym zauważyłam że lekko się ruszają,mam nadzieje że to normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widoczna ja
ja niosze juz 3 miesiace i nigdy nie zauwazylam zeby sie ruszaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś tu cichutko :( u mnie coraz lepiej ;D kieł już prawie całkowicie na miejscu i cały łuk jest prosty prawie;d właściwie oba :) A od jutra testy pisze;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
cichutko cichutko :), zaglądam tu często, ale żadko się odzywam. aparacik mam juz dosc długo :) góra (hass 6 miesiecy) aparat metalowy 10 miesiecy, dół też metal 15 miesięct :). Czas zleciał mi bardzo szybko. Ząbki dolne wyprostowane idealnie, góre już prawie też. Tylko problem ze zgryzem. Musze przyznać że te gumki mnie wkurzają.. ;| No cóz nic sie nie da poradzić^^ trzymajcie się wszystkie Aparatki :) Od jutra testy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
wybielanie u mnie we wrocku lampa diodowa + piaskowanie -1200 kurcze chciałabym byc na Twoim miejscu i tez przygotowywac sie do demontażu ech..a tu sie najpierw zestarzeć trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
no wlasnie jak patrze na necie na cenniki w roznych gabinetach to ta lampa tez 1200 kosztuje a w tym jednym gabinecie 600 - nie myslicie ze to troche podejrzane ze az taka roznica w cenie? przeciez to 600 zl taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
jeszcze gdyby to bylo 200-300 zl taniej to rozumiem, ze chca byc konkurencyjni ale o polowe? :o moze robia to w jakis szkodliwy sposob i odpadna mi zeby po tym ? :D ale z drugiej strony to pelno ludzi bylo w poczekalni wiec nie moze byc tak zle :P a co do zdejmowania to szczerze mowiac te ostatnie miesiace strasznie mi sie wleka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
A ja tam mam na swoim białym aparacie lekuśko niebieskawe gumeczki i jeszcze się nie przebarwiły i nie rzucaja sie w oczy wcale. Myśle że taki ich kolor jest nawet lepszy od tych bezbarwnych czy bialych. Bardziej denerwuje mnie, że moja kość zębów nie jest tak biała jak aparat i widać lekką różnicę. Mimo że używam tylko past wybielających to nie udało mi się ich super wybielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
jeśli nie znalazłabym informacji i komentarzy osób wybielającyh sobie zęby w miejscu gdzie jest tak tanio to chyba nie ryzykowałabym..tyle się nosi aparat i daje kasy na leczenie, że dla pewności wolałabym już dopłacić niż martwić się że po miesiącu mi zęby wylecą :P:P jesteś casting pewna że od razu po demontażu możesz iść na taki zabieg? czytałam że trzeba poczekać bo zęby są wrażliwe przez jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes97
hej ja juz jutro zakladam aparat ...no i nie powiem lekki stres mam nie chodzi o bol tylko o to co dalej hahaha czyli przez jakies 2 lata ...ale coz tak postanowilam i tyle ...jak tylko ochlone to podziele sie swoimi spostrzezeniami ...a tym czasem pozdrawiam ...gdyby ktos chcial jakies informacje na temat dobrego ortodonty w poznaniu...to zapraszam pozdrawiam wszytkich i juz z gory dziekuje za wsparcie hahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkleił mi sie zamek :( na tym zebie ze względu na który właściwie zakładałam aparat. Wizyte mam dopiero 6 maja. Myślicie ze powinnam zadzwonić i przemówić sie na wcześniej.? :( :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
nie wiem jeszcze nie pytalam ortodonty o to wybielanie, zapytam przy najblizszej wizycie na ktorej mam nadzieje ustalimy juz ostateczny termin zdjecia :D kolega ktory nosil mowil mi, ze bede musiala wybielic bo beda przebarwienia tzn zeby beda jasniejsze w miejscach w ktorych zamki sa przyklejone co jest mozliwe bo przezn 1,5 roku pilam kawe, palilam itp wiec zeby pewnie przyciemnialy ale chcialabym wybielic jak najszybciej bo jak mi sie ma nawrocic wada to chce chociaz troche posmigac z bialymi i prostymi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
justys93_XD : Mi orto od razu zapowiedziała, że w razie jakiś komplikacji, jakby coś sie odkleiło czy baardzo przeszkadzało to bez krępacji dzwonić, nawet numer na komórkę mi podała w razie gdybym w niedzielę chciała zadzwonić. Także uważam że nie zaszkodzi przekręcić do orto, w końcu to on(a) przyklejał(a) zamki i to raczej nie Twoja wina że sie odkleił :) są dwie opcje: albo powie Ci żebyś przyjechała na dniach i przyklei Ci zameczek, albo powie żebyś poczekała do wizyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko że moja orto tylko w środy jest. najbliższa środa dopiero za tydzień... :/ i w tym problem.. Jutro tam zadzwonie i zapytam... Przy okazji zapytam czy bede coś płacić za doklejenie i ile. A zamek mam zostawić (trzyma sie na gumeczkach) czy ściągnąć.? tak swoją droga to jak odchyliłam ten zamek to ten ząbek jest śliczny;D Taki gładki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę czekać do środy, aby mi orto wymienił ten pęknięty łańcuszek, gdyż wcześniej nie ma dla mnie czasu ;/ Grrr, jestem zła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi pekł drucik!!!! na jedynkach i dwójkach nie mam zamków tylko drucik sie ciągnął i ON mi pękł:/ wrrr i do poniedziałku bede czekac równiez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no własnie o to chodzi
mam pytanie...czy mozna sciągnąc kamien z zębów jak nosi sie aparat? jesli tak to jak czesto mozna to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×