Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Gość Koniareczka
Do Katarina...niestety to forum "umarło"... a szkoda, bo mnie też nie udało się uzyskać bardzo ważnych wskazówek na podstawie doświadczeń innych osób z tą chorobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. Poszukuję informacji o zagranicznych chirurgach wybitnych w leczeniu perlaka. Joeperlak- może Ty możesz podzielić się swoimi informacjami. Mój 9-cio letni synek przeszedł 4 operacje w Polsce, niestety jest coraz gorzej. Po przejrzeniu forum dochodzę do wniosku, że wszyscy macie podobne problemy wynikające z niedokładnie przeprowadzonych operacji. Proszę- pomóżcie, jeśli macie jakieś sprawdzone informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam tak wiele pytań i obaw... Od około2 lat mam niedosłuch lewego ucha. Nie szłam z tym do lekarza bo się do tego przyzwyczaiłam i nie przeszkadzało mi to. Ostatnio jednak zostałam zmuszona i poszłam... Prywatnie pani doktor nic nie widziała, po kilku dniach przyjęła mnie w szpitalu państwowym nadal nic. W końcu wezwała chirurga. Gość ledwo zajrzał werdykt: "PERLAK, ROBIMY NA SZYBKO TOMOGRAFIE" . Ale oczywiście służba zdrowia kolejki jak za komuny po strajtaśme. w zeszłym tygodniu byłam na czyszczeniu ucha i pani doktor stwierdziła że to chyba jednak pomyłka bo ona nic nie widzi. Tomografie mam jutro więc się przekonamy ale steres nadal mam. Niedosłuch jest sam w sobie dla mnie żadnym problemem, niestety przy tym mam częste i mocne bóle głowy. Czasami przy tym wymioty. Mam problem z chodzeniem bo chodzę jak pijak slalomem i nie potrafię nad tym zapanować. Ciągle na coś wpadam , potykam się. Czy ten cały perlak może wywoływać aż takie problemy ? Dodam że podobno mam przerost migdałków podniebiennych obustronnie i skrzywioną przegrode nosową lewą. Czy mam się bać tej tomografii ? Rodzina mi mówi żebym nie panikowała i nic mi nie wykryję . Ale ja nadal się boję. Czy jest tu ktoś mądry i wie coś więcej niż ja ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKATRIN
czy ktos wie co to jest masa miekkotkankowa w uchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masa miękkotkankowa w rozpoznaniu TK to określenie na gęstość tkanek w badanym obszarze, w przypadku ucha środkowego może wskazywać podejrzenie perlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zapalenie ucha objawiało się regularnie co roku jak w zegarku. Niech by tylko trochę zimny wiatr zawiał i już ucho boli, ale wkurzyłam się w tym roku i jestem na antybiotyku od dr Gronkiewicz, który ma mi pomóc walczyć z przyczyną tych zapaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam zrobione badanie na posiew wyszlo ze mam gronkowca zlocistego w uchu jestem po operacji perlaka .Lekarz na moje pytanie czy to grozne powiedziala ludzie maja gorsze .chcialam zapytac czy morzna zarazic jnne czesci ciala nap. nos ,ucho czy trudno to wyleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojego męża latem 2015 bolało ucho, po 2 antybiotykach przestało ale pojawiły się wysięki z ucha, od białych po krwiste. Po tomografii okazało się że to perlak. Dostał skierowanie do kliniki otolaryngologicznej w Lublinie gdzie doc Szymański oczyścił ucho i za miesiąc operował / perlak rozległy uszkodził kostki słuchowe i zrobił ubytek w kości czaszki tuż przy oponie mózgowej/. We wrześniu 2016 drugi etap operacji, rekonstrukcja kostek. Dzięki dobrej robocie docenta Szymańskiego rekonstrukcja udana, słuch idealny jak w zdrowym uchu. Dr hab n.med. Marcin Szymański to świetny fachowiec od uszu głównie perlaka, koszt wizyty 150 zł, na NFZ 9 miesięcy trzeba czekać. Oby to paskudztwo nie odrastało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Kasia Moja córka jest po operacji Przed lekarz mi powiedział że nawet tomograf nie da odpowiedzi czy to perlak Dopiero po otwarciu operacyjnym wyszło szydło, a raczej perlak, zbiórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćperla
Wszystkiego najlepszego w 2017 roku zeby perlak nie powracal zeby uszy byly zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest ktoś na tym forum albo może kogoś znacie kto miał tylko jedną operację na perlaka kilka lat temu i jest wszystko ok tzn. słyszy dobrze i perlak się nie odnowił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Od czterech lat walczę z perlakiem, którego hodowałam nieświadomie od wielu lat. 27.04. 2017r odbyła się moja druga operacja radykalna zmodyfikowana, pierwsza natomiast miała miejsce w styczniu tego roku. Ale mam wiążące się z tym pytanie. Czy I jak powinnam chronić uszy? Wiem tylko, że są bardziej narażone na ataki wirusów. Niby to takie proste, ale już po niecałych dwóch miesiącach, pierwsze ucho nadawało się do rewizji. Naprawdę nie wiem co robię nie tak. :\ Czy ktoś z forum jest po operacji radykalnej zmodyfikowanej i wie jak uniknąć kłopotu? Chcę dożyć rekonstrukcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robax
Pytanko do Was.. Miałem trzy operacje na perlaka przed każdą z nich nie było wycieku ropnego. Suchutko jak na pustyni, za kilka dni mam zabieg kolejny tylko że tym razem od dwóch miesięcy ropa leje się jak z rafinerii :))) Czy w takim razie odbędzie się zabieg??? Może ktoś miał podobny przypadek, niby na stronie instytutu jest napisane że ucho musi być suche.. A i czeka mnie tomograf ponieważ w rezonansie wyszły jakieś zmiany kości skroniowej. Ja uważam, że to te złoża ropy dały błędny obraz rezonansu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar78
Owszem, operator wymaga aby ucho było suche do zabiegu. Z drugiej strony perlak czasem nie pozwala zasuszyć ucha i robi sie takie błędne koło. Nie daj się spławić z powodu rafinerii bo będziesz tak czekał na ten zabieg do usranej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam operacje na perlaka i ucho nie było suche. Był wyciek, natomiast troche mniejszy. Stał się wtedy jakiś cud bo od 3 lat ucho było ciągle mega mokre i nic nie pomagało. Niestety u mnie rok po operacji perlak odrasta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry! Otóż od dziecka chorowałam na zapalenie ucha. Ostatnimi czasu podczas badania słuchu lekarz laryngolog nie mógł dokończyć badania,ponieważ miałam mocne zawroty więc skierował na Tomografię komputerową. A oto opis: Badanie KT uszu/piramid kości skroniowych/przeprowadzono w płaszczyźnie osiowej i skaningu przeglądowym,stosując ,mm warstwy przekroju,wykorzystując wielopłaszczyznowe rekonstrukcje obrazu KT. W obrębie jamy bębenkowej po stronie prawejw zachyłku nadbębenkowym oraz w obrębie jamy sutkowej widoczna jest duża ilość miękkotkankowych mas,najpewniej zapalnych,otaczających głównie od przodu kosteczki słuchowe,bez wyraźnych cech ich destrukcji. Zaleganie mas zapalnych stwierdza się również w obrębie komórek powietrznych wyrostka sutkowego po tej stronie. Widoczna jest również całkowita bezpowietrzność przestrzeni ucha środkowego,jamy nadbębenkowej,jamy sutkowej i komórek powietrznych wyrostka sutkowego po stronie lewej przy prawidłowym obrazie kosteczek słuchowych. Całośc obrazu przemawia za obecnością przewlekłych zmian zapalnych,bardziej nasilonych w obrębie ucha lewego. Laryngolog po odczytaniu wyników odrazu skierował na operacje. Ktos miał z tym stycznosc,badz jakos inaczej usunal te masy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokolka
Co robić? 12-letni syn. Po 8 w sumie operacjach na perlaka, w tym operacji radykalnej. Leczony w Kajetanach. Jest wznowa, ponoć gdzieś blisko nerwu twarzowego... Szukać pomocy gdzieś indziej? Komu zaufać, aby ocaliś piękną buzię przed porażeniem nerwów i zawalczyć jeszcze o ten słuch?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sokolka, poszukaj inf o diecie dobrych produktow, zalecana przez lekarza laryngologa,mozesz wiadomosc wyslaAc z zapytaniem,Dr ewa bednrczyk-witoszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwa
Do gość, o co chodzi z tą dietą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda0404
SŁoneczko 86 może wiesz czy jest możliwość zamknięcia ucha całkowicie po radykalnej i zmodyfikowanej operacji ucha. 13 lat temu był Perlak a teraz od prawie 4 lat nic nie odrasta, ucho suche bez wycieków. wcoraj wróciliśmy z Kajetan i stwierdzili ze się nie da, ze juz nigdy syn nie bedzie sie mógł swobodnie kąpać, myć głowy itd. wcześniej w innych klinikach otrzymalismy nadzieje ze da sie tylko syn musi skonczyc 21 lat. czekalismy z nadzieja przez 13 lat a tutaj jedna wizyta i zonk. Może znasz dobrego otolaryngologa z Poznania, bo syszałam ze tam jest jakiś ale nazwiska nie znam. kontakt do mnie mmagdalenarybarska@gmail.com. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam co sadzicie o leczeniu operacyjnym ucha stabilizacja kosteczek sluchowych jestem po dwoch op bez poprawy chodzi o osrodek Kajetany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lindaa
Witajcie, czy jest tu może ktoś kto po operacji ucha skorzystał może z rehabilitacji w sanatorium na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, ja również borykam się z perlakiem, operację miałam ze 20 lat temu, teraz czekam na wyniki rezonansu, prawdopodobnie jest wznowa. Ktoś był operowany na Przybyszewskiego w Poznaniu >>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka

Witam czy miał może tu operację usunięcia ziarniny po perłaku ??chciałabym się dowiedzieć o objawach  tuż pooperacyjnych czy jakieś występują?nigdzie nie mogę tego znalezc.dziekuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Ja miałam usuwaną ziarninę rok temu, pod narkozą, perlak operowany dobre 20 lat temu, teraz podejrzenie wznowy, podczas czyszczenia niby lekarz zauważył perlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Po wizycie,  wznowa się potwierdziła. Dwa ogniska perlaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy ktoś tu zagląda? chciałam zapytać, czy ktoś miał zabieg ossikuloplastyki i myringoplastyki w kajetanach, jakie opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)  czy ucho wróci na swoje miejsce?
20 dni temu miałem zabieg rekonstrukcji błony bębenkowej ucha (tympanoplastyka, myringoplastyka), ucho było rozcięte, następnie zostało zaszyte, aktualnie ucho jest lekko odstające, brak symetrii. W związku z tym mam pytanie czy ucho wróci na swoje miejsce? Czy warto nosić w tym celu opaskę w ciągu dnia/ na noc? W miejscu gdzie było szyte goi się bardzo dobrze - tak ocenił chirurg, dużo szybciej niż u innych. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2018 o 04:12, Gość sokolka napisał:

Co robić? 12-letni syn. Po 8 w sumie operacjach na perlaka, w tym operacji radykalnej. Leczony w Kajetanach. Jest wznowa, ponoć gdzieś blisko nerwu twarzowego... Szukać pomocy gdzieś indziej? Komu zaufać, aby ocaliś piękną buzię przed porażeniem nerwów i zawalczyć jeszcze o ten słuch?...

Moja córka jest po kilku operacjach w Kajetanach. Perlak ostatnim razem odrosl między nerwem twarzowym a błędnikiem. Na szczęście operacja bez żadnych powikłań i teraz czekamy na wynik TK czy całość została usunięta. Czy twój syn jest zdrowy??  Proszę daj znać czy znalazłaś pomoc gdzieś indziej?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×