Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kikkka777

Bydgoszcz - proszę o pomoc

Polecane posty

Niedługo przeprowadzam się do Bydgoszczy - nie znam tego miasta, ale z powodu pracy będę musiała związać się z nim na dłużej. Mam mieć zapewnione mieszkanie (forma hotelowa), ale jako że zamierzam związać sie z tym miejscem na dłużej szukam jakiegoś mieszkania. Doradźcie mi proszę na jakich dzielnicach (bezpieczne, ładne) mogę sie skupić - jeżeli chodzi o kupno mieszkania, znalezienie przedszkola, podstawówki dla dziecka, gdzie mogę (na początek) robić zakupy - chodzi mi o galerie, z którego basenu korzystać, gdzie (na początek) można się stołować - wszystko w okolicach stadionu Zawiszy. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ja jestem z Bydgoszczy :) Uważam, że najlepszym osiedlem pod względem logistycznym jest Fordon (Nowy Fordon). Mamy tu kilka przedszkoli, szkół, 2 baseny, kilka marketów (najlepszy wybór w AUCHAN). A dojazd na Zawisze przez Myślecinek samochodem, to około 20 minut maksymalnie, autobusem, czy minibusem troszkę dłużej. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało na pewno odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirth
Witaj! Najbezpieczniejszym osiedlem jest Osowa Góra. Bliziutko żłobek, przedszkole, szkoła, basen. Zakupy również nie będa utrudnieniem. Okolica jest czysta, las, park, oczka wodne. Bliziutko sklepiki, poczta. Wszystko na miejscu. Utrudnieniem sa korki co rano, trzeba "przebic sie" do miasta. polecam, ja jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cudownie :) przestałam już wierzyć w istnienie miłych ludzi na kafweterii :) dziękuję Wam ok zacznę szukać mieszkania od tych osiedli :) powiedzcie proszę czy w Bydgoszczy wyst. jakaś gwara lokalna, słyszałam że ciężko w sklepie się dogadać - macie jakieś swoje zamienniki słowne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirth
Nie, nie mamy żadnej gwary lokalnej :) Spokojnie sie dogadasz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaznaczam że
autorce chodziło o okolice Zawiszy, a Osowa Góra, to drugi koniec miasta :O Nowy Fordon byłby dobrym rozwiązaniem. Zwany jest sypialnią Bydgoszczy, bo jest tam w miarę spokojnie. Ale z drugiej strony 99% domów to bloki, co się nieuchronnie wiąże z tzw. blokersami. Niedaleko Zawiszy jest osiedle Leśne lub kawałek dalej Bartodzieje. Mieszkają tam głównie starsi ludzie lub spokojne rodziny z dziećmi. Przyjemna atmosfera. Bar mleczny w pobliżu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to za bar mleczny? dobre jedzonko tam jest ? jak się nazywa jako typowa kobieta zapytam o galerie handlowe - zanim zacznę chodzić po wszystkich - która najlepsza i jeszcze basen czy jest jakiś aQua park? czy to prawda że budują w Bydgoszczy ikee ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirth
" Doradźcie mi proszę na jakich dzielnicach (bezpieczne, ładne) mogę sie skupić - jeżeli chodzi o kupno mieszkania..." Jak widać, nie chodzilo TYLKO o rejon Zawiszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirth
Bar mleczny bliziutko , w lini prostej za stacją benzynową, która jest naprzeciwko stadionu. Oprócz baru mlecznego sa bary typu Green Way.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Bydgoszczanki (obecne i przyszłe), W Bydgoszczy są 4 większe galerie: Auchan w Fordonie, Real, Drukarnia i największa Focus Park blisko centrum. Bary mleczne znam 4 w Bydgoszczy: jeden na os. Leśnym - bardzo dobre jedzenie, w Fordonie - dobre jedzenie, na Bartodziejach i na Dworcowej (w centrum) nie wiem, bo nigdy tam nie jadam. Aqua Park jest dopiero w planach za kilka lat, ale blisko Bydgoszczy jest Solec Kujawski i tam jest taki mały Aqua Park :) Plany budowy Ikei w Bydgoszczy są caŁy czas tylko planami, a co będzie, to zobaczymy. A co do tego osiedla w Bydgoszczy, ja nadal będę namawiała Cię na Fordon, a blokersi są wszędzie, więc nie trzeba przesadzać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mieszkam w Fordonie nad Wisłą , przeprowadziłam się z centrum i pooolecam z czystym sumieniem !!! jest gdzie spacerowac, super okolice nad Wisłą ... i praktycznie ja pracuje w Fordonie więc mam wszystko pod ręką ... do centrum wypuszczam sie żadko ... a galeria nowo wybudowana tez się znajdzie polecam Fordon !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzątanie mieszkań domów posesjii biur tanio szybko i solidnie FHU ANNEX zapraszamy tel kontaktowy 665925321 Bydgoszcz serdecznie zapraszamy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzątanie mieszkań domów posesjii biur tanio szybko i solidnie FHU ANNEX zapraszamy tel kontaktowy 665925321 Bydgoszcz serdecznie zapraszamy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do fordonu jest daleko. je sli okolice zawiszy ja mieszkam na gdanskiej, ale dla dzieci to za duzy ruch, os . lesne. ja naprzeciwko swojej kamienicy mam NSR narodowe sily rezerwowe i wojko wiec jest bepzpiecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galeria focus, ale polecam wybrać się na ul dworcową są fajne sklepiki czasem można trafić na coś pieknego i taniego tak smao jak jeden sklepik odzieżowy na os Blonie za tamtejszym ryneczkiem koło żabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukiwanie torebek ul jana III sobieskiego kobeita ma świetne zaopatzrenie i naprawde niedrogie torebki. jeszcze zalezy jaki styl preferujesz ja jestem studentką wiec nie chodze w garniturach ani bialych koszulach. takze musisz się wtłoczyć w tłum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszm nie wtłoczyć w tłum a wtłoczyć w miasto tj zapoznać się z nim a niedługo znajdziesz miejsca które pasują wyłacznie Tobie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Mieszkam na osiedlu Leśnym i mieszka mi się świetnie, jest blisko Zawiszy, obok park piękny kultury i wypoczynku gdzie odbywają sie różne imprezy, na osiedlu jest ładny park i zaraz las z grzybami. Szkoly, przedszkola wszędzie blisko i dobry dojazd do centrum. Mieszka się bezpiecznie i milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriannnnka_nalogowa
Mam kolegę na Fordonie i na prawdę bym polecała :) Mnie się tam podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallla
a co myślicie o ul.Piotrowskiego w centrum? mam dzieci ale po drugiej stronie ulicy park witosa jest tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallla
bez tani :-).mieszkanie w odremontowanej kamienicy,wspólnota 3600/m.czynsz ok 350 za 4osoby. ogrzewanie własne gazowe.warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Bydgoszczanie! Zapraszam Was do szkoły policealne NOVA Centrum Edukacyjne Bydgoszcz <- znajdziecie nas też na facebooku! :D 790-400-178 <- numer do sekretariatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodawierzej2
Jeśli chodzi o kupno nowych mieszkań na sprzedaż to w Bydgoszczy są super budowane przez dewelopera Red Co. Ja już zaplanowałam zakup z mężem, bo lokalizacja jest wspaniała, troszkę oddalona od centrum, ale mnie to odpowiada, bo lubię ciszę i spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widziałam właśnie Red Co. Fajne inwestycje się szykują, bo to rzeczywiście dobre lokalizacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikakałczyk

Ta Leśna 4 od Red Co. super się prezentuje, mieszkania mają być oddane chyba w 2020:) Zastanawiam się nad kupnem pod wynajem, okolica spokojna, z dala od zgiełku miasta. Takie lokalizacje się teraz lepiej wynajmują/sprzedają niż samo centrum miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×