Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

szumy w głowie i uszach dzwonienie tykanie itd- cd.

Polecane posty

ja nie mierzyłam nigdy ciśnienia regularnie ale jak pamiętam zawsze miałam 120 a od stycznia odkąd pojawiły się szumy jak czasami zmierzę to jest właśnie takie niskie. dzis do 11 żadnegonie wypaliłam bo się wystraszyłam taki ból miałam w klatce piersiowej ale jak poszłam do lekarza i na ekg wyszło że to nie serce to sobie już jarnęłam;-) NO MÓW ILE PALISZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela Znam odpowiedź na Twoje dolegliwości!masz niskie ciśnienie i jeszcze je sobie obniżasz fajami,jestes niepoważna.Przestań palic , chociaz zmniejsz dzienną dawke , a zobaczysz ,że szumy się zmniejszą.Trochę silnej woli , a nie wyrzucania pieniędzy.Możesz się obrazić , ale myślałam że jesteś poważniejsza.Masz pojecie co Ty robisz????wybacz ! ale juz sie nie odezwie,Twoje zycie iTwój wybór. Cięzko rzucić palenie , ale można je po trochu ograniczyć.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO PEWNIE ŻE NISKIE CIŚNIENIE POWODUJE SZUMY USZNE, BO ZWĘZAJĄ SIĘ NACZYNIA KRWIONOŚNE Kurcze jakie to proste.Najłatwiej wyrzucac pieniądze z dymem i na lekarzy!brak słów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam Was tylko poinformowac , ze Martyna jest w drodze powrotnej do Katowic .Chyba jest zadowolona z wizyty,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mnie się zdaje że wszystko pozytywnie załatwiła, dziewczynie o takiej urodzie i temperamencie trudno odmówić , poza tym głowe nosi na karku i wie czego chce i tego konsekwentnie się trzyma . Martynka pozdrawiam i dawaj od razu znać co z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI a więc sie wykazałam, no nie???? Morela no co nie skomentujesz mojej życzliwości???? pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM I O ZDROWIE PYTAM! Miłego weekendu zyczę ,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna kurcze gdzie jesteś??????????????????????????odezwij sie wreszcie, czekamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi kochani dolaczam do Was \"szumowiczow\". Problem szumu usznego zglosilam lekarzowi w podszas mojego ostatniego pobytu w Polsce. Od kilku lat mam szum ale ostatnie dwa miesiace to koszmar. Do szumu dolaczyl sie dzwiek, ktory jakby bolal w glowie Przeszlam juz wiekszosc badan - na szczescie te najwazniejsze sa OK ale nikt nie jest w stanie mi pomoc. Czekam teraz tylko na opinie laryngologa dot RM glowy (moze cos uda mu sie stwierdzic) oraz wymaz z nosa. Najblizsza mi osoba czyli moj maz twierdzi, ze zwariowalam ale ja nigdy nie mialam problemow emocjonalnych i to jest pierwsza tego typu sytuacja. Nie zaprzeczam, ze najadlam sie strachu kiedy to lekarze \"poszukiwali\" guza w glowie i moje zachowanie bylo dziwne ale juz sie wyciszylam:) Nie mieszkam w Polsce co troszke komplikuje moj przypadek i dlatego szukam pomocy na Waszym forum :) Z reszta emigracja pozbawila mnie kontaktu ze starymi znajomymi, chetnie z wami popisze. Moj szum po prostu zaczal mnie bolec, to takie jakby drgania w glowie i szyi - jak troszke \"odpromieniuje\" zrobie TK kregow szyjnych, moze gdzies tam jest przyczyna. Co sadzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynajad
Witam wszystkich dziewczyny kurcze tak mi słodzicie ze nawet na swieta nie slysze takich rzeczy. nie wiem skad wysnulyscie takie wniski bo ja w cale nie jestem bardziej zawzieta w szukaniu pomocy niz kazdy z szumowiczow komu to na prawde przeszka. Chce wam opowiedziec jakie wrazenia po pznaniu . alda juz wstepnie wie bo goraco mnie przywitala opieka jak bylam juz na miejscu. Poznan w porownaniu z kajetanami to malutki ciasniutki osrodeczek wcisniety na zaplecze elektrocieplowni. umiejscowienie nie ciekawe ale co z tego. konsultacja z 2 lekarzami. pierwszy pobierznie - szybki wywiad. skeirowanie na badania. badania ze 4 : sluch ogolnie, droznosc trabek i jeszcze ze 2 jakies. mniej niz w warszawie (nie bylo np tego podobnego do eeg - potencjaly z pnia mozgu) no i final - konsultacja z panem Szymcem. Omowienie metody. Przesada ze 2 godziny ale z pol godziny tam siedzialam. moze byloby i dluzej ale pytania mi sie skonczyly. ogolnie on malo skupia sie na przyczynach szumów jest calkowicie skoncentrowany na omawianiu habituacji. mowi ze faktycznie( tak jak twierdzi peterka taz) nie trzeba w nia wierzyc tylko po prostu nosic generatory i habituacja dokonuje sie sama. tylko najwazniejsze zeby sie nie zniechecac. i maja generatory polaczone z aparatami sluchowymi o czym warszawa nie miala pojecia. malo tego warszawa powiedziala ze kula szumow pomaga przyzwyczaic mozg do szumow a szymiec twierdzi ze w zyciu bo to nie jest czestotliwosc danego pacjenta. kula pomaga przetrwac w ciszy i nic wiecej. stosuja tez elektrostymulacje - 40 procent skutecznosci ale odnioslam wrazenie ze polecaja sprobowac kazdemu. to 2 tygodnie tam na miejscu bo 10 zabiegow codziennie po 15 min. pacjenci mieli mieszne opinie w poczekalni. ja sie zdecydowalam na generatory mnostwo kasy. oba 5200 tylko 1200zrraca fundusz. wezme to na 10 rat. wiem ze nie kazdego na to stac. wiem tez ze przez najblizsze 10 lat nie uciesza mnie wydatki na ciuchy i tp jesli nie odzyskam radosci zycia. nikogo nie namawiam na generatory bo to mega duzo ale jesli ktos nie przymze glodem z tego powodu to wtedy trzeba rozwazyc priorytety. Ale za to ciebie morela jesli sie zastanawiasz nad wyjazdem bede namawiac zeby jechac. ale wyjazd rowna sie generatory. musisz wiedziec czy chcesz. jesli nie - nie ma po co jechac, chyba ze reflektujesz na elektrostymulacje. Morela ja moge ci podac kom to opowiem ci ucho w ucho co i jak. pozdrawiam wszystkich i goraco dziekuje alda za wszystko ty juz wiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko kurcze dużo kasy , ale jak ma Ci pomóc???????????????? to warto spróbować skoro nie możesz się do nich "przywiazać" to je zlikwiduj kiedy po generatory jedziesz.................tzn kiedy Ci założą czy "coś tam , coś tam"? Powodzenia i informuj nas jak na Ciebie działaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna NO WRESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja przez Ciebie od zmysłów odchodze! czy Ty zyjesz, czy zabładziłaś itd.!!!!!!!!!!!!! Pisz,pisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mnie zabraknie , to wam sie dopiero oczy otworzą, no nie???? Moje dziewczyny ???moje dzieci nie maja tak dobrze ze mna jak Wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvia Twój problem przypomina mi problem juz tutaj opisywany,ale dokładnie nie pamietam kogo.Czy miałas robiony rezonans głowy ??? Opisz powoli co odczuwasz i kiedy ciebie te kręgi zaczeły bolec i u kogo z tym w kraju byłas.Może kojarzysz z tymi szumami kiedy to sie zaczeło i od czego.Tzn.Choroba,wypadek itp.pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silviaa Sory ! doczytałam sie miałas rezonans głowy i czekasz na wyniki.Ale co miałas robione uprzednio????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna dzieki za tak obszerne informację, ja na razie 28 jadę do Kajetan ale poweim Tobie , że ta suma za generatory mnie przeraziła ja liczyłam tak okolo 3000 zł. Też chcę się zdecydować na te generatory, bo z tymi szumami nie da się żyć, jeszcze raz dzieki buziaczki, ja znowu opiszę co i jak w Kajetanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alda, moje badania to RTG zatok-OK ale skrzywiona przegroda w str ucha prawego. audiometria-OK z mala roznica miedzy uchem prawym a lewym, prawe szumi i jest troszke slabsza ale i tak OK tympanometria- OK ABR tzw BERA - OK Doppler kregow szyjnych -OK RM glowy-OK, budowa mozgu i naczyn krwionosnych w normie, guza nerwu sluchowego nie wykryto-taki mam opis przeplukanie zatok- sitowe \"zaczopowane\" W tej sytuacji znajomy laryngolog wyslal mnie do neurologa a tamten zbadal mnie i zlecil Dopplera kregow szyjnych poniewaz czasami odczuwam cos takiego jak tetnienie w szyi i uchu oraz bol karku. Poniewaz przyjal mnie w szpitalu zrobiono mi to badanie na miejscu i tam pani odetchnela z ulga mowiac, ze na szczescie nic tam nie ma ( ciesze sie cokolwiek to mialo znaczyc). Takze tetnice OK. Ale robiac mi to badanie pani dr doradzila mi zrobienie TK kregow szyjnych. Neurolog powiedzial, ze musze zrobic RM glowy bo nie mam pojecia ile chorob glowy zaczyna sie takimi symptomami. Po powrocie poczulam sie znacznie gorzej-wyslano mnie do szpitala. Tam odmowiono zrobienia RM natyychmiastowo i lekarz nawet nie zapytal jak sie czuje. Mialam zawroty glowy i mdlosci. RM zrobilam prv-nie placilam bo mam prv ubezpieczenie. A kiedy to sie zaczelo? Nie pamietam bo kiedys myslalam, ze sasiad cos montuje i szumialo, nie wiedzialam, ze to u mnie w uchu. Bylo to okolo 4 lat temu. Nie bylo to polaczone z zadnym innym wydarzeniem W moim przypadku jest wiele przypadlosci, ktore moga sie skladac na tez szum np zwyrodnienie stawu szczeki-lekarz dentysta kiedys to odkryl ale wtedy nic mi nie szumialo. Mam skrzywiony kregoslup-dlatego TK kregow szyjnych musze zrobic. Skrzywiona przegroda podobno z impresja na ucho. Z tego powodu splywa mi tez ciagle z prawej zatoki i od 2 tyg mam leciutko powiekszony wezel chlonny- w pn pobrano mi wymaz z nosa-czekam na wynik. Oddalam takze Cd z RM laryngologowi, bo wydaje mi sie, ze tam zobaczy ucho srodkowe i zatoki. Lekarze, u ktorych bylam Polsce nie sa specjalistami od szumow-zostali mi oni poleceni przez innych lekarzy jako dobrzy specjalisci w swoim fachu i co najwazniejsze ani jeden nie wzial zlamanego grosza za wizyty (SZOK). Szum wzmozyl sie wtedy gdy zaczelam go leczyc! tzn bylo to polaczone z przedmuchiwaniem trabek sluchowych, plukaniem zatok, pozniej syn \"sprzedal \" mi infekcje-moze to podraznilo ucho, nie mam pojecia. Bralam tez leki poprawiajace kondycje zyl ale nie sadze,zeby to mialo jakis wplyw na ucho:) jestem w miare mloda i lekarze wykluczlali to co najgorsze, chwala im za to bo mialam malo czasu na leczenie w Polsce,wykazali sie profesjonalizmem aczkolwiek nie pomogli mi. Teraz biore antybiotyk ze wzgledu na bol zatok, ktore nigdy wczesniej mnie nie bolaly albo nie zwracalam na to uwagi. Wezel chlonny przestal bolec i zatoki takze. Prawa strona glowy pobolewa mnie troszke i staw szczekowy(zawsze mialam takie bole przy przeziebieniu). Wiem,ze jestem trudnym pacjentem i nie bedzie latwo ale jestem dobrej mysli. Marze o nieszumieniu:) Zycze tego wszytkim szumiacym. Nie wiem co mam jeszcze zrobic, moze cos przeoczylam. Acha no i mam zrobic otoemisje akustyczna nastepnym razem w Polsce. zazywalam Histimerck ale wtedy pojawily sie zawroty-z pewnoscia z innego powodu ale jakos tak sie to zgralo. Lekarz przepisal mi xanaks czy cos takiego ale ja sie nie denerwuje-jedynie kiedy sie obudze to trudno mi zasnac bo szum jest dosc glosny. Teraz np czuje jakby mi zasysalo ucho do srodka glowy, takie silne drzenie. No i mam nadwrazliwosc dzwiekowa-podobno niemmozliwe bo tympanometria jest Ok ale naprawde glosne dzwieki mnie bola. Mam wrazenie, ze moj problem to jakas bzdura, ktora jest bardzo latwa do wyleczenia:) Pochodze zw slaska, tego kolo Katowic i nie ma pojecia gdzie tam leczy sie szumy. U Was juz tak pozno, u mnie 1 godz wczesniej. Spokojnej nocy zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silviaa Dzięki ,że sie tak bardzo rozpisałaś, ale niestety a moze niestety miałaś zrobionych szereg badań o których częsc tutaj szumowiczów nawet nieśniło.Ja nie jestem lekarzem, ale podejrzewam że Ty głownie masz problem z krązeniem, no i z skrzywoną przegroda nosową.No i szczęką , która uciska nerw.Zyczę wytrwałości i miłego kontaktowania się z nami,powodzenia w dalszym poszukiwaniu przyczyny,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za te wywody ale nie moge sie z tym szumem pogodzic. Tutaj za granica jestem skazana na jednego lekarza i dlatego szukam pomocy u Was. Wydaje mi sie, ze krazenie mam Ok jesli doppler wyszedl prawidlowo.Tak samo RM mialam zrobiony pod katem krazenia. Ponawiam pytanie czy ktos zna klinike leczenia szumow najblizej Katowiic??? W kraju, w ktorym mieszkam takowej w ogole nie ma :( Dzis w nocy byl sztorm i szumu nie bylo slcyhac prawie wcale :) Tylko wiatr i deszcz. Szkoda tylko tych, ktorzy tej nocy byli na morzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silviaa Tak ! Kajetany pod Warszawą i Poznań! Morela i Martyna własnie tam sie konsultują, a Martynka własnie z tamtąd wróciła i poczytaj sobie na forum ich opinie.pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko 86 Jak mozna pokochać cos czy kogoś co Ci życie \"zatruwa\",pa Gdzie reszta????odezwijcie się! Czarek pewnie z drzewa zejśc nie może , bo śnieg gałęzie przykrył,co? A JA sTOJE W PUSTYM OKNIE I STADIONU WIDZE BLASK KIEDY DESZ JEST,SŁONCA CHCE KIEDY SŁOŃCE JEST DESZCZU CHCĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczko drogie, nie jestem w stanie pokochac mojego szumu bo nie znam jego przyczyny i tym bardziej, ze moje samopoczucie jest gorsze kiedy go slysze. Czasami zanika, np po locie samolotem-to ciekawe. Musze to wyjasnic.Musze, musze, musze. Alda, dziekuje za podpowiedz z tego co widze to w Poznaniu nastawiaja sie na generatory ale kiedy cos podobnego zaproponowal mi audiolog tutaj na miejscu to bylam zdumiona-jak to? Mam tego nie leczyc??? Od razu ostatecznosc??? Bez wyjasnien??? Kajetany chyba tylko wchodza w rachube - musze tam zadzwonic, ciekawe czy bede mogla tam sie leczyc nie bedac mieszkancem Polski??? Tutejszy wydzial zdrowia chyba pokryje mi koszty leczenia jezeli takowego tutaj nie ma. Nie wiecie czasami jak czesto mozna sie przeswietlac? W ostatnim czasie czyli 3 miesiecy mialam rtg zebowx1, rtg glowyx2 i RM 2 tyg temu. Jestem zmeczona tym poszukiwaniem. Wiem, ze w tej kwestii moge liczyc wlasciwie tylko na siebie, szukam i draze temat sama. A tutaj jeszcze trzeba zyc, pracowac i prowadzic dom. Dziekuje, ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silviaa marty.na i Morela są ze śląska,one Ci podpowiedzą co gdzie jest. A co do RTG.To chyba raz w roku, ale co do zębów to chyba nie ma ograniczeń.Mówia , ze TM mozna mieć raz na4 lata i RM też , ale ja mam regularnie co roku, bo takie są wymogi lekarzy.Najlepiej soytaj o to jakiegokolwiek lekarza,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno! ja miałam radioterapie i równoczesnie badanie tomografem głowy i jakos nikomu to nie przeszkadzało , a ja jak widzisz jeszcze jako-tako żyję!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przywołuję Martynke i Morelke , aby pomogły nowej koleżance .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SILVIAA musisz tam zadzwonić i zarestrować (Kajetany k. Warszawy)) się ale musisz mieć przekaz od lekarza rodzinnego lub laryngologa. Myślę , że Cię przyjmą, bo to klinika międzynarodowa. Na wizytę czeka się około 3-4 miesięcy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×