Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Tosiu jak boli cie brzuszek to wez sobie nospe 3 razy dziennie po jednej tabletce, tylko ta zwylka nie forte. Ja w pierwszej ciazy bralam do 5 miesiaca bo mialam takie skurcze i pomagalo. I uwazaj na siebie i jak najwiecej odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
uważam uważam... ale ostatnio robię jakieś durne nadgodziny za free... psychicznie praca mnie wykńcza ale sama myśl że "rosnę" dodaje mi energii i spokoju żeby to wszystko przetrwać... a nospę faktycznie wezmę... dzięki Rybcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! U mnie 28dc i tempka skoczyla jeszcze wyzej. Czuje napiecie w podbrzuszu i piersiach, ale poza tym nic. Babki z 28dni.pl namawiaja mnie juz na testowanie, bo to 13dfl i teoretycznie powinno byc wiadomo czy sie udalo czy nie ale mam takiego stracha przed rozczarowaniem, ze sama nie wiem. No i dzis w pracy bede musiala dlugo siedziec a tak mi sie chce juz weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska13
czesc kochane:) smily testuj kochana,bedziesz wiedziala,ja zakupilam sobie testy ale te 20mlu i mysze poczekac ale szczerze nie wiem do ktorego dnia,,,powinien byc dzien pokresu ale teraz to mam namotane ,przez cast mialam spozniona owulacje. tosiakk kochana dbaj o siebie i lykaj nospe,tutaj polecaja paracetamol ale nie wiecej niz dwie tabletki na dobe.mam pytanie do ciebie ,jak to bylo z twoim testowaniem:zanim wyszedl pozytywny ciazowy wczesniej mialas pozytywne owulacyjne tak?dobrze pamietam? milego dnia kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Mam pytanko czy mozna go brac gdy poziom PRL jest w normnie ale cykle sa nieregularne??Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
aska... testy uwoulacyjne w dniach 20dc-21dc ok dwie kreski, później jedna słaba, w dniu kiedy miałam otrzymać @ zrobiłam test owu i dwie kreski test ciążowy jedna kreska w między czasie pojawiły się dziwne upławy - trwały kilka dni, ale były inne niż na owu później już cały czas bialy śluz tydzień po spodziewanej @ byłam u gin, powiedział mi że szyjka jest zaczerwieniona ale to jeszcze nic nie oznacza, i poszlam na betę beta:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
urwało treść..hmmm beta 1,2 straciłam nadzieję ale @ nie było, po trzech dniach od bety test ciążowy dwie kreski i tak już pozostało do gina w następnym tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska13
dzieki tosiakk.pozyjemy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, kurde ale mam zly nastroj...moj maz dzisiaj byl w Lodzi pani doktor, pani mu laske zrobila, ze go przyjela choc byl umowiony wlasciwie po znajomosci przez jakiegos dr dyrektora:/ a ona jakas zakrecona chyba, ze go nie przyjmie- ale dr zadzwonil zrypal ja i go pzyjela.....nawt nei wiem co mu dokladnie powiedziala...okaze sie wieczore w domu... zamontowali nam okna:)!!!! piekne! ale jeszcze tyle pracy i kasy musimy wlozyc w to....szkoda gadac.. postanowilam brac castagnus i pic te ziola przez miesiace i jesli bez efektu, to pojde do ginekologa na badania od a do z. Taki mam plan.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja chyba dobrze zrobilam, ze nie pokusialm sie na ten test ciazowy, bo wlasnie wrocilam z kibelka i troszke rozowej wydzieliny jest, wiec pewnie jutro bedzie @. Ale jestem zla ze przeoczylam owulke!!! Ale skad moglam wiedziec? wychodzi na to, ze ten cykl bedzie tylko 28 dni a zawsze mam 33 dni! AJJJJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny !! a ja 31 maja bede miała zabieg-laproskopie+drożność ..jak sie oczywiscie mi nic z okresem nie pochrzani...bo to musi byc zrobione do 13 dc także to juz 2 tyg tylko...nie boje sie , chce miec to za sobą i widzieć co i jak tam w środku. musze jeszcze odebrać jakis odpis grupy krwi z innego szpitala...bo innaczej bede musiała zrobic krew na grupę :-( no i jeszcze jedna tura szczepionki ja juz na nic nie licze.. .no moze troche licze przekornie ze okaże sie ze mam jakies tam zrosty czy coś..a oni to naprawią:-) i zaraz zajde w ciąże:-))) takie mam pobozne życzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny!!! Jestem tutaj nowa tzn. od ponad miesiąca sledze dzien w dzien wasze wypowiedzi i z góry gratuluje dziewczyna którym sie udalo :) ... Piszę do was bo wiem że juz jesteście bardzo dobrze obeznane w "tym" temacie :) i mam pewne wątpliwości i pytania i mam ndzieję że mi pomożecie... Staramy sie z narzeczonym o dzidziusia co prawda nie dlugo bo dopiero 3 miesiące ale wszystko wydawało sie byc tak prose... a tu hmmm... zaczęłam brać castagnus + kwas foliowy i olej z wiesiolka i wyczytałam między innymi tutaj ze prawie każdej z osób biorących casta spóźniał się @ a ja mam dostać 18.05 (zaznaczę że wcześniej przed casta miałam co do dnia i co do godz.) a wczoraj wieczorem dostałam jakies dziwne plamienie ale nie wyglada to na okres i zaczynam się troszke martwić a same wiecie że do gina trzeba troszke sie naczekac i dlatego pomyslalam ze wyjde z ukrycia i zapytam was co sądzicie... bardzo będę wdzięczna jeśli ktoraś to przeczyta i mnie troszkę uświadomi... Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje że was nie zanudzilam tym moim esejem ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska13
hej manosia.ja wlasnie czekam na okres po castagnusie,to mo pierwszy cykl z tymi ziolowymi tabletkami i jestem przekonana ze okres sie spozni poniwaz owulke mialam pozniej niz zwykle...o dziwo nie mam zadnych plamien co wczesniej bylo zmora!zastanawiajace sa plamienia u ciebie.przyczyn moze byc naprawde mnostwo.moze wynikac z zakloconej gosp hormonalnej,moze byc zapowiedzia okresu,jak rowniez oznaka zagniezdzania.tak naprawde mozemy sobie gdybac.i tez stwierdzam ze robienie dziecka to nie jest prosta sprawa;)pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o castangusa...
Witajcie dziewczyny! Gratuluję wszystkim, które są w ciąży :) a tym, które się starają życzę zadomowienia sie fasolki! szybkiego! Mam do Was pytanie: czy przed decyzją brania castangusa robiłyście badanie prolaktyny? i czy to badanie trzeba wykonywać na czczo? Sama staram sie już dlugo o dziecko :( mam za sobą poronienie :( nie mam już sił.. staram sie nie myśleć o ciaży, odsunąć ją na bok, ale nie potrafię.. a gdy słyszę o kolejnych ciążach dookoła.. uczucie zazdrości, że to znów nie my :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje asiu13 za odpowiedź... wieszzzz u mnie to jest tak że ja zaczęłam tak troche od d... strony brac ten casta bo jakos 5 dni po @ i zastanawiam sie co jest grane bo robiłam testy owu od 11 i cały czas pokazywało 2 kreseczki a jóż później przestałam robić bo mi zabrakło i jakoś stwierdziłam że czekam no i wczoraj cos sie dziwnego pojawiło jakieś dziwne hmmm małe skrzepy i dzisiaj nic czyściutko :/ więc juz sama nie wiem co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
Witam wszystkie dziewczyny,które przeżywają ten sam problem.Jestem tu nowa na forum.Chciałam dowiedzieć się czy mogę brać na własną rękę Castagnus i wiesiołek?Biore obecnie od około września 2008 Bromergon gdyż stwierdzono u mnie hiperprolaktynemie (ginekolog dał mi test na poziom hormonów,tradzik mam)-przypadkowo z powodu bardzo częstych bólów głowy (wysoki poziom prolaktyny nawet 2300 a norma do 618),myslałam ze to może tez bóle od wzroku bo mam wysoka wade od dziecka +7,8 dioprii noszę okulary!!.miałam rezonans magnetyczny głowy robiony w grudniu 2008 i nic nie wykazało.Jeszcze wtedy nie współżyłam nigdy.od czerwca 2009 zaczęlismy z męzem współżyc i starać o dzidziusia niestety do tej pory bez skutku.Od wrzesnia 2009 poprawiły się wyniki prolaktyny i jak narazie są w normie do tej pory ale bromergon mam cały czas póki nie zajde tak mówili lekarze ginekolog i endykrynekolog.Tsh mam w normie mimo to dr endykrynekolg przepisał mi od pazdiernika 2009 lek eutohyrox 25 który brałam przez około 3 miesiące,potem kontrola wynikow i do lekarza nadal w normie ale dr przepisal dalej brac ale zwiekszona dawke eutohyrox 50 i biore do tej pory.wizyte mam 2czerwca zobaczymy co dalej.Pomimo staran juz od roku o dziecko jeszcze nie zaszlam.Dodam ze zaczelam brac od lutego kwas foliowy folik i omega3.wczoraj kupiłam castagnus i wiesiołek bez recepty (mam nadzieje ze pomoze) i zastanawiam sie jak go brac bo na opakowaniach nic nie pisze ze brac go od 1dc?Ponadto biore folik a mezowi kupilam ten cynk na F... nie pamietam nazwy.Wiem ze castagnus obniza prolaktyne a bromergon tez wiec chyba odstawie bromergon i zaczne brac castagnus,wiesiolek juz zaczelam brac od wczoraj.Dodam jeszce ze miesiaczki mam regularne 28dni,chociaz z rok temu mialam po 33dni,chyba przez bromergon wyregulowaly sie.Odkad dostalam okres zawsze mam bardzo bolesne,brzuch boli,glowa,nerwowa jestem,od pol roku nawet troche piersi bola.Doradzcie mi cos dziewczyny.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
w styczniu trafilam do szpitala z powodu silnych bolow w podbrzuszu,niby torbiel w jajniku niewielki,potem kontrolne usg i znikł. pecherzyk 22mm w kwietniu mialam robione cytologie 1raz i wynik jest dobry cale szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
ostanio miesiączke miałan od 5maja-8maja,9resztka.Ostanio przez jakiesś 3miechy mam przeddzien plamienie 1 dzien sredni 2 dzien bardzo mozcno ze skrzepami krwi,3 dzien malo 4 dzien malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elus1982 wyniki wyszły nie za ciekawe ale plemników jest dość dużo tylko morfologia bardzo słaba ale gin powiedział że da się z tego coś zrobić Antonina 01 - ja też mam mieć laparoskopie i drożność bardzo się boje i dziwne bo ja żadnych strzypionek nie biore , A ty jakie strzypionki brałaś na co ? a co jeszcze dziwne to byłam w 21 dc i lekarz powiedział że endometrium 12 i pęcherzyk 16 tylko nie stwierdził czy pękł . ale kazał się starać ale testy owul. pokazują słavbą 2 kreskę i temperatura niska nie wiem co z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie babeczki! Ale nam się tu wysyp nowych twarzyczek zrobił :) Pozdrawiam Was ciepło. Ale od początku: manosia - dobrze, że wyszłaś z ukrycia i mam nadzieję, że będziesz z nami pisać. Co do tych plamień, to jak już aska13 pisała przyczyn może być wiele. Niemniej jednak myślę, że nie masz się czym mrtwić, gdyż zdarza się to wielu kobietom, również mi. Sądzę, że Castagnus może być z tym związany, aczkolwiek nie musi, bo osobiście znam przypadki kobiet, które nie biorą Castagnusa i mają takie plamienia na krótko przed okresem. pytanie o castagnusa - w moim przypadku, zanim zaczęłam brać Castagnus, zrobiłam najpierw badanie prolaktyny. I tak, trzeba je robić na czczo oraz w początkowych dniach cyklu. Jeśli jednak poziom prolaktyny jest znacząco podwyższony sam Castagnus nie pomoże i warto zgłosić się o pomoc do lekarza, który zaopatrzy Cię w odpowiednie leki na zbicie prolaktyny. Bardzo Ci współczuję poronienia i wiem co to znaczy, gdyż to samo przytrafiło mi się 3 lata temu i do tej pory nie zostałam mamusią. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę wszystkiego dobrego! Ania85pomorskie - Twoja historia jest troszkę bardziej skomplikowana i już od dłuższego czasu jesteś pod opieką lekarza. Myślę, że wiesiołek i kwas foliowy jak najbardziej możesz sobe brać, ale nie podejmuj sama decyzji o zamianie Bromergonu na Castagnus, bo możesz sobie jeszcze jakoś namieszać. W Twoim przypadku skonsultowałabym to z lekarzem. Skoro masz regularne cykle to powinnaś umieć zaobserwować owulację i próbować się wstrzelić w odpowiedni moment. Trzymam kciuki! nowa1983 i antonina01- trzymam za was kciuki! Moja koleżanka z pracy w dwa miesiące po zabiegu od razu zaszła, więc optymistycznie trzymam kciuki i za Was!!! U mnie 29 dc i @ się na razie nie pojawiła. Tempka też w górze, cycki bolą, ale na cud nie liczę. Ściskam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
smily4kama dziekuje za porade,wizyte u ginekologa mam 26maja w Gdansku wiem ze jestem skomplikowana hehe gratuluje ciazy mucha,toska i innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny!!! A te nowe w szczególnosci :)) U mnie bez zmian, jak zwykle zreszta - 33dc i piersi nadal mrowia. Nie ciagle tylko takie fale mrowienia przychodza co chwile. Nie wiem czy jutro nie zrobie teo tesciku dla pewnosci bo wlasnie jutro swietujemy imieniny mojego meza i nie chcialabym w razie czego zaszkodzic % fasolce:)) Ale pewnie bedzie jedna krecha znowu buuuuuuu...... No to ja spadam do domciu bo dzis chyba mnie polnoc w kuchni zastanie ......... Milego weekendowania :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki nowe i stare :D ja juz po wizycie u gina i ..... widzialam fasolke :) wszystko jest w porzadku i sie prawidlowo rozwija na poczatku czerwca powinno juz bic serduszko....:) jestem pelna nadzieii...choc boje sie tak do konca cieszyc....buziaki dla Was..a i wyniki robilam krwii i moczu i wszystko jest ok :) ech oby wszystko bylo dobrze...:*pozdrowionka dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska13
znowu ja...dzis kupilam sobie testy paskowe 10mlu i tak sobie mysle kiedy by tu zatestowac tak zeby bylo w miare wiarygodnie.owulacje mialam tak pi razy drzwi 6tego maja...hmmm...dzis oczywiscie juz robilam ale null i cos tak czuje ze tak zostanie. wszystkie zafasolkowane kobietki dbajcie o swoje malenkie skarby w brzuszkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska13
manosia ja tez zaczelam brac cast tak ok 6go dnia cyklu,razem z wiesiolkiem,magnezem,b6 ,kwas foliowy juz od pol roku a i zapijalam to guajazylem na rozzedzenie sluzu....wiesiolek oczywiscie do owulacji,przesunietej bardzo w tym cyklu.ach no i testy owu tez jakies dziwne i tak jak u ciebie pozytywne kilka dni.najwazniejszy jest oczywiscie jego pierwszy poz wynik od ktorego liczymy 24-36h do owu.gdzies wyczytalam ze tak dlugo poz test oznacza dobra owulacje?no jestem ciekawa tego cyklu.napewno bedzie dluzszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
smily4kama może zrób test ciążowy rano.A u lekarza na usg nie wyjdzie tak szybko kwestia 4-6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie jakoś nie chcę robić testu, bo coś mi się wydaje, że może być tylko wielkie rozczarowanie. Za dobrze znam swój organizm i szczerze mówiąc raczej wszystko wskazuje na @ niż na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
Smily... na spokojnie, jak wiesz ja też musiałam się naczekać na wynik.. i taka niepewność do samego końca, i tak naprawdę ciągle mam ją w sobie... mi test ciążowy pokazał dwie kreski ok półtorej tygodnia po spodziewanej miesiaczce..ale ja od samego początku czułam że się udało.. i było to zupełnie inne uczucie niż co cykl ... wszystkim WAM życzę spełnienia tego marzenia... ;D a tak w ogóle to dzień dobry weekendowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×