Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saasds

czy moge podac 4- miesiecznemu....

Polecane posty

Gość saasds

dziecku brukselke zmielona w zupce??? na taka papke??? czy jeszcze za maly jest??? bo puki co dostaje zupki tylko z marchewki, pietruszki i ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
a co dla takiego bobasa jeszcze moge dorzucic do zupki prucz tego co napisalam?? jeszcze czasem daje seler. Z warzyw co moge jeszcze dac?? a miesko od kiedy i jakie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buraczek czerwony, kalafior, brokuła, dynia... ja sie na schematach nie znam wiec nie mam pojecia kiedy wprowadzac miesko. jak uznasz za sluszne to wprowadz. bruklselka to warzywo kapustoate a kapusta jest wzdymająca wiec bym nie polecala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
ok, dziekuje wam. A jeszcze jedno, czy to normalne ze maly zjada na raz takiej zupki 250ml raz dziennie??? reszta to mleko i kaszka. Ale tak sie zastanawiam czy to nie za duzo jak na takiego szkraba. Maly wazy 7 kilo. jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dynia Jabłko Ryż biały Nabiał: Masło Marchewka Ryż brązowy Oliwa z oliwek Ziemniak Kasza ryżowa Mąka ryżowa Kasza kukurydziana Mąka kukurydziana To można po 5 miesiącu - ale ja się aż tak nie trzymałam sztywno, że jak skończy to dopiero. PS:najlepiej kiedyś w sklepie pooglądaj sobie słoiczki dla dzieci po 4 miesiącu i pospisuj co można dawać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
a jak dam np buraczka do zupki to razem z innymi wazywami czy tylko tego samego buraczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
a jak dam tego buraczka do zupki to razem z innymi warzywami wymieszac czy tylko samego buraka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
upsss, dwa razy mi sie weszlo, sorry. O ryzu to nie wiedzialam ze mozna, na pewno mozna dla 4 miesieczniaka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz jadl wczesniej ziemniaczka i marchewke to mozesz dodac buraczka do tych warzyw bo wiesz ze one go nie uczulają. jak wyjdzie uczulenie to wlasnie na buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
250 ml zupki 4-ro miesięczne dziecko? No trochę dużo, a nawet bardzo trochę. A gęste to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryz napewno można. przeciez kaszki ryżowe sa dla 4 miesiecznych bobasków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.osesek.pl/jadlospis-doskonaly/ Poszperaj sobie po tej stronie. Jest w niej chyba wszystko i jest na prawdę super. Tak , ryż można ale bardzo dokładnie przemielony, dlatego czasem warto kupić słoiczek:) Mój synek do tej pory zajada się zupką marchewkową z ryżem z BoboVity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
Mamani, no tak, racja :) jam to jest taka w miare gesta, nawet dziurke poszezylam w smoczku od butelki zeby lecialo bo nie chcialam mu robic takiej wody. No maly autentycznie tyle zjada, do konca. I przypuszczam ze jak bym miala wieksza butelke to tez by wszamal. No ale co?? mam mu nie dawac jak tyle chce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
dziek za link, zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn wiesz co mój Mały odkąd je zupki (takie proste oczywiście) - a miał niecałe 4 miesiące, jadł łyżeczką:) Więc jeśli leci przez butlę to chyba aż takie gęste nie jest:) Ja nie mówię, żeby dziecku jeść nie dawać, tylko weź pod uwagę to że taki maleńki żołądeczek bardzo szybko się poszerza, a wtedy dziecko będzie chciało więcej i więcej... no i możesz sobie potem nie dać rady np. z jego otyłością - ale to baaaaardzo dalekosiężne myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tez pila z butelki. łyżeczką nie chciala jeść. a jak przyszedł na nią czas to sie ślicznie nauczyla jeść z łyzeczki :) przeciez 4 miesieczne dziecko wypija 250 ml mleka na raz wiec dlaczego nie moze 250 ml zmielonych warzyw? to podobna ilosc kcal. nic sobie tym nie rozepcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś oglądałam fajny program gdzie występowała mama, która uważała, że jej dziecko je zawsze zbyt mało. Taka Pani, nazwijmy ją "instruktorką" wzięła woreczek foliowy, wlała do niego porcję jaką zwykle ta matka podawała dziecku i przystawiła ten woreczek do brzuszka dziecka. Wyobraź sobie, że nie dało rady by go tam wcisnąć, nawet gdyby żołądek zajmował cały brzuszek - a jest przecież jeszcze tyle innych narządów w środku. Zrozumiała, że przekarmia dziecko. Zapytaj najlepiej lekarza czy może tyle jeść. A ja postaram Ci się zaraz wkleić najnowszy schemat żywienia niemowląt. Oczywiście to są bardzo ogólne wartości, no ale jednak układane przez lekarzy więc można je wziąć delikatnie pod uwagę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
ojej, to juz sama nie wiem. Dawac tyle czy nie?? no mowie, to jest takie w miare geste, na tyle zeby przelecialo przez smoczek. Lyzeczka tez je, np jabluszko lub kaszke, ale zupke wole dawac butelka. To dawc tyle?? przestraszylyscie mnie ta otyloscia????? Ranyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani - 250 ml 4 miesieczne dziecko wypija mleka? Nie moja sprawa ale jak dla mnie to duzo. Ja dorosla zjadam szklanke zupy... Moja mala zjada 130-150 ml mleka, a gestej zupki z lyzeczki ( nie powinno przyzwyczajac sie dziecka do picia zupek z butelki bo dlugo nie bedzie chcialo jesc z lyzeczki) zjada ok 100 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
ale z lyzeczki je tez laadnie. To co, mam mu zmniejszyc ta porcje zupki??? a jak bedzie glodny nadal to przetrzymac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdz sobie na etykietce mleka dawkowanie. mój 2 miesieczny wypija 180 ml mieszanki. przeczytalam wlasnie na nutramigenie. dziecko powyzej 4 miesiaca powinno wypijać 230 ml mieszanki. to jest wszuystko w normie. jeśli twoje wypija 150 ml mieszanki co 4-5 godz to wydaje mis ie ze to niewiele (mowie o 4 miesiecznym dziecku) bo to porcja dla miesiecznego dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualny (2007) schemat sztucznego żywienia niemowląt: pierwsza liczba to ilość miesięcy druga to liczba posiłków w ciągu dnia no a dalej są rodzaje tych posiłków i ich pojemności: 1 7 x 90-110ml mleko początkowe 2 6 x 110-130ml mleko początkowe 3 6 x 30ml mleko początkowe 4 6 x 150ml mleko początkowe 5 5 x 180ml - 4 x mleko początkowe - 1 x zupa – przecier jarzynowy(2) skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy) – 50-100 g 6 5 x 180ml - 4 x mleko początkowe - 1 x zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (pół łyżeczki, czyli ok. 2-3 g na 100ml + 10g gotowanego mięsa (bez wywaru) lub ryby (1-2 razy w tygodniu) - przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) – nie więcej niż 150g 7 5 x - 1 x 180ml – mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3g na 100ml) - 2 x 180ml – mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3g na 100ml) - 1 x 200ml zupa – przecier jarzynowy z 1 żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem(3) (10g) lub rybą (1-2 razy w tygodniu) - 1 x 150g kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy przecier owocowy lub sok – nie więcej niż 150g 8 5 x - 1 x 180ml – mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6g na 100ml) - 2 x 180ml – mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6g na 100ml) - 1 x 200ml zupa – przecier jarzynowy z 1 żółtka co drugi dzień i z gotowanym mięsem (10-15g) lub rybą (1-2 razy w tygodniu) - 1 x kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy - przecier owocowy lub sok – nie więcej niż 150 g 9 5 x - 1 x 200ml – mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej - 1 x 200ml – mleko następne z dodatkiem kaszki bezglutenowej - 1 x 200ml – kaszka na mleku następnym - 1 x 200ml zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem 1 żółtka i z gotowanym mięsem(3) (10-15 g lub rybą (1-2 razy w tygodniu) - 1 x 150g – owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) + biszkopt 10 4-5 x - 3 x 220ml – mleczny posiłek łączony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki) Posiłek obiadowy: - 1 x zupa jarzynowa z kaszą glutenową - 1 x jarzynka z gotowanym mięsem3 (15-20 g) lub rybą (1-2 razy w tygodniu) i 1żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu, - przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) – nie więcej niż 150g 11-12 4-5 x posiłki jak w 10 miesiącu życia zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu(4) (1) Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od łaknienia i zapotrzebowania. Różnice mogą również dotyczyć liczby posiłków. (2) Składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy. (3) Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu. (4) Tylko naturalne składniki; bez konserwantów, z ograniczeniem cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja sie spotkalam z tym schematem powyzej i normalnym jest to 180 ml na karmienie. Moja nie je co 4-5 h, bo tyle nie wytrzyma, wiec pewnie na dobe zje tyle samo co by jadla 250 na raz co tyle godzin. Ale zoladek nie ma rozepchany az tak, by zmiescic tak duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani ja nie wiem skąd Ty masz takie dane ale są one błędne. 150ml mieszanki jest dla 4-miesięcznego dziecka! Oczywiście mówimy tutaj zawsze o średniej. Mój Mały też jadł dużo więcej niż do swoich miesięcy, ale to nie chodzi o to, żeby dziecku dać na raz 250 a potem nie karmić przez 5 godzin. Ja dawałam mu jeść co 2-3 godziny góra i tak jest do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może nie do końca co 2 godziny bo odkąd skończył 3 miesiące nie jest już w nocy, a wcześniej w nocy jadł tylko 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisuje tabelke z nutramigenu wiek dziecka ... liczba karmień...woda...ilosc miarek...objętość 0-2 tyg...........6-7..................90..........3...............100 2-4 tyg...........6...................120.........4.................130 1-2 misiace......5-6.................150.........5................170 2-4 mies.........5.....................180........6................200 powyżej 4 mies...4-5................210.......7.................230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze kazde dziecko jest inne i ma inne potrzeby zywieniowe. Na pewno inczej ( wiecej) jedza chlopcy od dziewczynek. Moja mala zawsze jadla malo w jednym posilku. Na szczescie przybiera na wadze. Karmie ja co 3-4 godziny, w nocy przesypia 8h bez jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No być może na tym mleku jest tak napisane, ale ja nie przypominam sobie, żeby na Bebiku tak było (i na NANie też nie - bo raz kupiłam jak nie było akurat Bebika). Było tak jak w tej tabelce: 1-2m.......90ml........3miarki 3m........120ml........4miarki 4m........150ml........5miarek 5-6m.......180ml.......6miarek pow.7m.......210ml.......7miarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Mamani to Twoje mleko jest jakieś mniej gęste, mniej zapychające czy coś - nie wiem:O Ale to jest dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×