Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saasds

czy moge podac 4- miesiecznemu....

Polecane posty

julka: ja też jestem taka dość skrupulatna co do karmienia i stosowania się "zasad" i "przepisów":P Też było regularnie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym liczy sie tak : kg dziecka *150 to jest norma dzienna dziecka moj wazy 7kg *150=1050 150/ 7=150 7 to 7 posilkow w ciagu dnia Zgadza sie :D Wiadomo normy normami, jednego dnia zje wiecej a innego mniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
no dobra, ale co z moim pytaniem?? to co mam robic??? moze ten jeden posilek ta zupke podziele na dwa razy??? W nocy wstaje tez bardzo czesto, ogolnie ma duzy apetyt, ale nie jest jakis gruby, wzy niecale 7 kilo, to taka srednia norma. Tez staram sie dawa mu jesc co 2-3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że jeśli nie boli go po tym brzuszek, nie ma twardego , nie ma kolki, nie zrzędzi to mu tak zostaw. Zawsze tak jak mówiłam możesz podpytać lekarza. Albo jeszcze spróbuj tak zrobić, że np. podaj mu na razie 200 zamiast 250 i zobacz czy się rozpłacze jak się skończy (czy będzie wołał o jeszcze). Jak zawoła to mu daj, a jak nie to nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebilonu i bebiko nie mam ale z ciekawosci znalazlam puszke enfamilu i sprawdzilam i jest doklądnie identyczna tabelka jak na nutramigenie ... po coś te tabelki chyba sa... ale swoją droga każdy karmi po swojemu. Mój zjada 180 ml mieszanki mimo że powinien zjadać na raz już okolo 200 ale mu nie zwiekszam bo nie widze takiej potrzeby. zjada to co ma i nie domaga się wiecej. karmie go co 4 godziny, a w nocy ma przerwe 8 godzinną na spanko. co do zupy to ja bym dawala tak jak dajesz bo jesli dziecku pasuje to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
ok, dzieki. Dalyscie mi do myslenia. A jutro do zupci dorzuce ryz, ale mniejsza porcyjke mu zaserwuje. pozdrawiam i dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
no a jak z nockami?? budzi sie co 1,5 godzinki na mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
nie ma mowy zeby pezspal 8 godzin, nigdyyyyy. Moze ze trzy razy udalo mu sie przespac 4 godziny i tyle, teraz sie budzi co godzine nawet na mleko>> ic o mi radzicie?? na wieczor daje mu kaszke manne ale to nic nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka nie wiem dokladnie ale myśle ze okolo 6 kg i ma coś z 65 - 66 cm bo ciuszki mu kupuje na 68 i są na styk już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzams ie z julka daj wody albo herbatki- budzi sie z przyzwyczajenia a nie z glodu. ja tak manie oduczalam :) raz w nocy mozesz jeszcze dac mleko ale reszta herbata albo woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
daje mu mleko i czasem tez wode, ale i tak sie budzi. Rano to ja jestem nieprzytomna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tak w szpitalu uczyli liczyc, babka z biura laktacyjnego i w mojej ksiazce tak jest. MaMani wg tego powinien wypijac 900 ml dziennie. Podziel to na ilosc karmien i zibaczymy ile wypada na jedno karmienie. Oczywiscie jesli wazy 6 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
chmmm,to mleko mam odpuscic?? i tylko piciu dac??? no nie wiem, a jak dalej bedzie sie domagal mleka to dac mu?? ja juz wszystko wyprubuje byle by pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawaj mu wode ... to troche potrwa az sie nauczy ze nie ma po co wstawac bo i tak dostanie co najwyzej wode... i zacznie przesypiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie wydaje ze sie dziecko po prostu przyzwyczailo. A z ta herbatka ta tak ze dawac ale taka bez cukru czy glukozy bo to zle na zeby. Dawaj wode. Kurcze moje dziecie wypije o 19 mleko i spi do 6-7 rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dawaj mleka daj mu pić. jak wypije to pewnie pójdzie spać. pewnie 20 min poźniej sie obudzi ale znow daj mu pić... niestety kilka nocy zarwiesz ale później bedzie lepiej. raz w nocy mozesz mu dać jeszcze mleko powiedzmy o 2 w nocy, bo ja jestem za tym że takie maluszki jeszcze czasem w nocy musza sobie zjesć. ale do reszty herbata. musisz byc twarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka :D:D ja tam myśle ze oni doskonale wiedzą ile mają zjesc żeby nie czuć sie glodni :D i zeby brzuszek nie bolał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasds
o jejuuu, jak ja ci zazdroszcze.... ja i tak na codzien daje mu pic tylko sama wode bez niczego, zadko nawet herbatke luz soczek. To dobra, dzis bede tylko mu dawac wode. Ale jak nie bedzie chcial zasnac po niej to mleka i tak nie dawac?? myslicie ze to go oduczy wstawania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze bedzie chcial zasnąc :D tylko ze szybko sie obudzi ale wtedy znów dasz mu sie napić... i tak w kółko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne. tylko ze przekarmia sie jak sa jakies objawy tego- boli brzuszek, dziecko nadmiernie ulewa, wymiotuje, ma zatwardzenie albo biegunkę. a jesli wszystko jest ok to znaczy ze jest dobrze :) pozatym mam tez swoją opinie na ten temat że "niemowlaków się nie odchudza". ale to moja prywatne teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka trzymamy chyba jeden front:) Mój Konradek właśnie gdzieś o 19 wypił 210ml mleka z kaszką brzoskwiniową i śpi:) Obudzi się pewnie ok. 6-7 rano Co prawda wierci się (chyba dlatego, że stukam;) ), ale śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×