Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bobi budownicza

Budowa domu bez kredytów

Polecane posty

Gość gość
no nic to, można sobie na to pozwolić, ale z własną działką, i najlepiej jeszcze wkładem własnym z dziada pradziada. Ja inaczej sobie tego nie wyobrażam. Nawet powiem więcej...sama wynajełam sprzęt budowlany żeby maż mógł cos porobić w naszym zakresie zeby wyszło taniej http://www.cm-construction.pl/oferta ale i tak bez kredytu się nie obeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniellka
Przeraża Cię spłacanie kredytu przez tyle lat, ale jeśli nie masz środków to za co chcesz skończyć budowę, no i przede wszystkim zacząć? Moi przyjaciele również wyszli z takiego założenia jak Ty, mało zarabiali, kredytów bali się jak ognia, marne oszczędności pozwoliły im postawić dom do stanu surowego otwartego...i od tamtego czasu minęło już 5 lat, zdążyło urodzić się im dziecko, a środków na ukończenie domu brak i wizja wprowadzenia się jest daleka. Moja rada to jeśli Cię nie stać na dom to go nie buduj. My również wzięliśmy kredyt na budowę domu, jednak brakowało nam ok 40% potrzebnej kwoty, a najgorzej nie zarabiamy, więc mam nadzieję (odpukać) że uda nam się wszystko spłacić i już w przyszłym roku będziemy cieszyć się pięknym nowym domem (wierzymy w wybraną przez nas ekipę, Moltom) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barcysiak
Odsyłam tutaj - http://www.arpro.net.pl/ Kwestia tego ile możecie na ten cel wydać pieniędzy, ale generalnie dom wymaga tych ponad 200 tysięcy, aby materiały były jakościowe. Najlepiej pytać w firmach o różne możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zafascynował jakiś czas temu ogród znajomych, ale nie zwyczajny ogród, tylko ZIMOWY.Tak bardzo mi się spodobał, że zdecydowaliśmy się na taki wg projektu winter-gardens.pl. Teraz to miejsce jest idealne na spotkania przy kawie, na relaks po ciężkim dniu. Na dodatek to miejsce całoroczne, więc wielofunkcyjne. Często rozkładam tam matę i ćwiczę jogę hormonalną - w zimie to nieocenione wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo, w takich przypadkach po prostu trzeba oszczędzać i dobrze wybierać firmy budowlane. :) Kiedy budowaliśmy z mężem dom, to też nie musieliśmy zaciągać kredytu - dość szybko wyszło nam budowanie domu z drewna dzięki http://www.partner.szczecin.pl/ , jak na taką jakość usług nie wzięli dużo, a projekt zrealizowali bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to możliwe, pod warunkiem, że potrafi się oszczędzać i dobrze wybiera firmy budowlane. Najlepiej też jak masz własne materiały, tutaj też warto wybierać sprawdzonych producentów. Jak budowałem dom, to zakupiłem drabiny i podnośniki w http://www.rusztowania-sprzedaz.pl/ , sprawdziły się naprawdę dobrze no i nie było drogo jak na taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta, znajomi budowali bez kredytu, zajęło im to 10 lat, w momencie wprowadzania się np w łazience plytki byly przestarzale i ogólnie dom praktycznie nadawal sie do remontu... Dla mnie głupota jak sie nie ma kasy... Albo masz minimum 200tys i budujesz a wykanczasz z bierzachch środków (oczywiście mając działkę), albo bierzesz kredyt na budowe/zakup i wychodzi w sumie podobnie cenowo a chociaż szybciej... Oczywiście budować powoli mogą ci na garnuszku u rodziców bo jak ktos wynajmuje to juz calkiem kredyt wychodzi taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieliśmy wybór – albio mieszkamy z teściami, albo bierzemy kredyt na dom. Czyli wyboru praktycznie zadnego;p kredyt wzięty, splaca się, ale mamy wsłany kąt. Strona offerunt jest ok w tym wypadku. My tak wlasnie ogarnialiśmy nasz kredyt. Wystarczy się tylko zalogowac i wypelnic formularz. Oferty podsylaja doradcy z okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba teraz rzadko kogo stać na budowanie bez kredytu. No ale można na przykład wziąć kredyt i wybudować dom szkieletowy (http://www.its-koszalin.pl/), który jest energooszczędny, można dostać na niego dopłatę oraz jest zdecydowanie tańszy niz taki trdycyjny dom z cegły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed kupnem działki koniecznie skontaktuj się z geologiem - na przykład www.geotest.biz.pl oni pomogą w badaniu gruntu oraz w tym, żeby doprowadzić budowę od początku do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My właśnie zaczynamy budowę domu, tzn. jeszcze czekamy na pozwolenie. Dlatego nie znamy realnych cen. Mamy zamówioną ekipę, materiały, wyceny okien, mebli do kuchni. I tyle. Więc spodziewamy się, że nasz kosztorys może się zmienić. Ale na samą budowę planujemy nie brać kredytu. Odłożone mamy 370 tys i chcemy się zmieścić z budową, wykończeniówkę pewnie skredytujemy, chyba ze sprzedamy mieszkanie. Sporym kosztem będzie droga i ogród, ale to może poczekać. Ze wstępnych planów budowa ma potrwać 1 - 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Bielicki
Pamiętaj o ogrodzeniu wokół domu! Najlepiej zamontować ogrodzenie panelowe Płotbud - jest bardzo dobrej jakości, trzyma się latami, nie niszczeje.Wiem, bo sam je mam już 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedzialam ze w polsce nadal takie socjalistyczne myslenie tyle lat od komuny przecie minelo 333 www.youtube.com/watch?v=_3Ml9TpYjcU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam w takiej sytuacji pomoc tarocistki . Ja systematycznie korzystam w sprawach pracy, uczuciowych a nawet intymnych. Napisala mi o tym gdzie powinnam szukac pracy i znalazlam w tym miejscu o ktorym napisala.Odpowiada konkretnie na pytania i nie musze dlugo czekac na odpowiedzi. Maksymalnie do 24godzin. Jestem megazadowolona tarocistkasofii@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam firmę superdom.pl mają świetne oferty domów i wszystko z nimi jest możliwe, naprawde warto sprawdzić, niegdy nie zaszkodzi popytać i trochę się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo ze bez kredytów lepiej ale nie zawsze tak się da. My już wiemy ze nasza budowa troche potrwa z uwagi wlasnie na to ze wolimy sobie rónomienie rozłożyć koszty a nie pakować się w kredyty, trudno, po prostu rok dłużej pomieszkamy u rodziców. Na wiosne zrobiliśmy wykopy pod fundamenty i media , prace ziemne, a teraz już budowa idzie coraz szybciej . ta firma nam sporo pomogla i zaoszczędziliśmy ddzieki nim sporo czasu http://koparkoladowarka.ostroleka.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w planach mieliśmy taką budowę domu bez kredytów, ale niestety musieliśmy zmienić nasze plany:) Potrzebujemy mieć gdzie mieszkać jak najszybciej to możliwe, ponieważ za niedługo urodzi się nasze dziecko. Postanowiliśmy kupić mieszkanie i trafiliśmy na stronkę http://www.mapanieruchomosci.pl/ i niestety, ale musimy dobrać kredyt. Taka budowa na pewno potrwała by kilka lata a my nie możemy tyle czekać, a u rodziców też nie będziemy tyle pomieszkiwać w jednym małym pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podczas budowy domu potrzebne będą zgrzewarki doczołowe albo warsztatowe które oferuje http://dezet.eu/ z Warszawy. Urządzenia służą do polifuzyjnego zgrzewania rur PCV i PP. Potrzebne będą do zgrzewania rur kanalizacyjnych i przesyłowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcecie mieć dobre, porządne i dobrze wykonane ogrodzenie, to weźcie sobie takie jak ja mam. Palisadowe z Płot Bud. Mam już kilka lat i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWEka
Nie taki diabeł straszny itp. Kredyt może okazać się lepszy np. w przypadku wynajmowania mieszkania. Bierzesz kredyt na dom, budujesz wprowadzasz się i tak naprawdę finansowo nic się nie zmienia, bo kwota, która szła na wynajem teraz idzie na raty ;) No tylko teraz płacisz już na swoje. Do tego można postarać się o lepsze warunki kredytowe, jeśli tylko ma się pozytywną historię płatniczą i wiarygodność finansową. O budowaniu wiarygodności i historii płatniczej w biurach informacji gospodarczej można poczytaj tutaj: https://infopozytywni.pl/. Polecam takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak macie ograniczony budzet to radze zrobic dokladna wycene, żeby pozniej nie było wtopy, sprawdzcie tutaj www.ekspertyzy.waw.pl sprawdzona firma od tego typu rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budowa domu z własnych oszczęności jest świetnym pomysłem. Zmniejszyć koszta budowy można także wykonując wiele prac samodzielnie, można samodzielnie go wykańczać, malować, wykonać niektóre meble, lub przerobić stare. Można też próbować robić inne rzeczy, w zależności od umiejętności. Pamiętajcie jednak, ze do podnoszenia ciężarów na pewno przyda Wam się www.suwnicabramowa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to wykonalne, ponieważ my tak zrobiliśmy. Po 10 latach się udało. Teraz jesteśmy już na wykonczeniu, robimy właśnie ogrodzenie Płotbud i już za niedługo będziemy się wprowadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez planuje budowac dom bez kredytu i tu Pojawia się pytanie, ile potrzeba pieniędzy. Myslicie, ze taki rzeczoznawca www.ekspertyzy.waw.pl pomoze mi wycenic dokladnie inwestyc je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne, żeby nie zapomnieć o dobrej jakości ogrodzeniu na lata. Ja mam z Płot Budu już 5 lat - sprawuje się bardzo dobrze, nie niszczeje, a cena też była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez kredytu tez mozna
My mamy dom bez kredytu! 2 lata budowy. Normalne zarobki, 2 dzieci. Praca w PL. Odkładaliśmy 4 lata, potem przez 2 lata budowy. Na "ostatki" dot. ogrodzenia, kostki i ogrodu sprzedaliśmy działkę (którą kupiliśmy tez sami, ale ponad 10 lat wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chcecie wybudować dom bez kredytów musicie się liczyć z wykonaniem duzej ilości prac samodizlenie. Na początek może po prostu zdecydujcie sie na kupno najważniejszego sprzętu przy pomocy którego częśc rzeczy wykonacie bez problemu. Suwnica bramowa www.suwnicabramowa.pl to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×