Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bobi budownicza

Budowa domu bez kredytów

Polecane posty

Gość gość
Teraz wybudować coś bez kredytu to nie taka prosta sprawa i niewiele osób jest na to stać. Natomiast można trafić na takie firmy budowlane jak chociażby ja na Ribet www.ribet.pl które mają bardzo fajne programy w ramach dostania rabatu. Przykładowo my z mężem skorzystaliśmy z tego „Ribet dla młodych” dzięki któremu dostaliśmy 20 000 upustu na budowę. Jak dla nas to było na tamtą chwilę bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebix33
Fajne promocje jeśli chodzi zwłaszcza o takie towary jak izolacje, pianki, maty i tak dalej można wyłowić na stronie www.esklepypsb.pl. Mają szeroką gamę asortymentu od sprawdzonych marek, nie jakąś tanią chińszczyznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybudować dom bez kredytu jest ciężko aczkolwiek nam z mężem się udało. Wszystko dlatego że dostaliśmy dofinansowanie z MDMu. Do tego trafiliśmy na taką firmę budowlaną (Ribet www.ribet.pl) gdzie dali nam rabat 20 000 w ich programie obejmującym ludzi do 30. Inaczej pewnie musielibyśmy iść do banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z naszych wyliczeń wynika, że dom z działką to koszt 550 tys. Jest to ogromna kwota, i jak chcemy miec na to kasę to musimy zarabiać i nie da rady robić samemu czy wciąż pilnować budowy. Być moze dzieki pracy własnej udałoby sie oszczędzić, ale w naszym wypadku nie ma na to czasu. praca, dzieci absorbują! Na dom oszczędzalismy 5 lat, jestesmy na etapie wykanczania, budowa trwać będzie 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podziwiam i rozumiem. Bez kredytow, wolniej, w duzje czesci samodzielnie, ale dach lepiej oddac w dobre , doswiadczone ręce. polecam http://martpol.net.pl Nie tylko doswiadczeni,ale zyczliwi i terminowi wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihamud
nie zapomniajcie o tym, ze przy okazji remontu , czy budowy trzeba posprzatac... najlepiej wtedy kupic materialy w hurtowni http://higienahandel.pl przystepnosc cen i jakosc srodków jest gwarancja dobrych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kirkaam
Po paru latach pracy za granica postanowilismy z mezem wybudowac dom w Polsce zeby myslec o powrocie. Mielismy fundusze i wiele udawalo sie zalatwiac mailowo i podczas przyjazdow. Skorzystalismy wtedy z naprawde solidnej firmy designoff.com.pl ktora wybudowala Nasz dom od A do Z, warto bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co mają zrobić ludzie którzy pracują w Polsce, nie mają możliwości odłożyć 5 tys miesięcznie. Nie mąja działki muszą rozpocząć wszystko sami od początku więc nie ma innego wyjścia biorą kredyt. Rata wynosi ok 1500zł, tyle jeszcze można odłożyć ale przeliczajac możnaby było dopiero po 20 latach coś postawić. Biorąc pod uwagę wciąż rosnące koszty można odkładać w nieskończoność. A do tej pory co wynajmować? Chciałbym zapytać osoby które wzięły kredyt, czy mają problemy i narzekają na coś? Jak wygląda wypłata transzy na każdy etap budowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygass33
Regularnie sobie poczytuję poradniki z serwisu knaufmag.pl. Można tutaj znaleźć porady na każdy temat z szerokiego spektrum – budowa, remont i urządzenie wnętrz. Dużo z ich porad wykorzystałem przy dociepleniu, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie szarego styropianu. Fajne rozwiązanie jeśli ktoś szuka czegoś bardziej wydajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja marzyłam o własnym mieszkaniu, ale ciągle brakowało mi pieniędzy. Ciągle odkładałam, ale zawsze było mało. Za mało. Na szczęście jest coś takiego jak MDM - czyli program dofinansowania do kupna mieszkania i to dzięki niemu dostałam pieniądze na kupno. I to mniej więcej- a właściwie więcej- niż potrzebowałam. Warto zapoznać się z warunkami programu: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macieklove
poczytaj na temat domów, budowy na forum http://liderbudowlany.pl - to jest prawdziwa kopalnia wiedzy. duzo ciekawych informacji i nowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mOniaOna
Do osoby która dostała ofinansowanie z MDMu na budowę domu, możesz udzielić mi więcej informacji na ten temat? My z mężem też planujemy postawić dom bez kredytu. Działkę już mamy a to połowa sukcesu. Będziemy budować niedużą parterówkę a nie willę z basenem :) obydwoje zarabiamy trochę więcej niż najniższa krajowa, mamy gdzie mieszkać więc jakoś bardzo nam się nie spieszy. Mam nadzieję, że obejdzie się bez pożyczki, ewentualnie jakaś niewielka na wykończenie. Wizja kredytu na 30 lat to coś strasznego... ale różnie to w życiu bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można też zadbać oszczędzając w trakcie budowy. Zamiast kupować wszystkie narzędza można postarać się o ich wynajem co zdecydowanie zmniejszy koszta. Ja tak robiłem przy budowie swojego domu. Wynajmowałem sprzęt budowlany taki jak betoniarki czy rusztowania od www.ramirent.pl i wszystko jakoś szło bardzo dobrze a grosz po groszu wpadał dodatkowo do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie da się bez kredytów! Ja przez całe życie myślałem, że taka budowa domu wraz z wynajęciem firmy budowalnej i zakupem towaru to wydatek rzędu 500 tysięcy. Okazało się, że dzięki firmie Domy Dla Ludzi http://domydlaludzi.pl mogłem kupić już gotowy dom, za cenę trzykrotnie niższą. Nigdy bym się nie spodziewał, że takie coś może być możliwe. Mieszkam już w moim lokalu od pół roku i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Nie miałem większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mężem zastanawiamy się nad kupnem działki budowlanej www.dzialki-szczecin.com w Kobylance bo marzy nam się własny dom z pięknym ogrodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyda Wam się namiar na www.gz.com.pl, gdzie kupicie ogrodzenia, chemie budowlaną, narzędzia i inne rzeczy potrzebne przy budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CO do firmy budowlanej to mogę Wam polecić www.gresan.pl ze śląskiego budową mojego domu pod klucz. Sprawnie pracują, mają duże doświadczenie i nie zdzierają z klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem narazie tez bez kredytu budujemy. Stan surowy zamkniety juz powoli sie konczy. Planujemy jeszze zrobic elektryke w srodku wod kan i tynki a potem pewnie juz kasy braknie ale i tak dobre i tyle:) ewentualnie na wykonczenie zaciagniemy kredyt ale to sie jeszcze okaze gdyz narazie pieniazki jeszcze sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiakn
Wiem, że niektórym to może nie wydawać się tak ważne, ale pomyśl o kupnie odpowiednich kabli. One jednak trochę kosztują jakby podliczyć wszystkie, w całym domu. Najlepiej kupuj hurtowo przez neta, np. na http://www.multikable.pl/. Tam też mogą Ci pomóc w wyborze. I wiesz, że kupujesz jednak dobre kable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mOniaaa90
My też budujemy się bez kredytu, działkę dostaliśmy od rodziców, domek nie duży do 100m2 parterowy, spełniamy warunki zwrotu z MDMu, ekipa budowlana znajomi, materiały załatwiane po kosztach jak się da, mąż mnóstwo rzeczy robi własnymi rękoma, co sprawia, że prawie go nie widuję (coś za coś). Moje i męża dochody to na miesiąc ok 5tys. zł netto, dodam, że mieszkamy u rodziców którzy zwolnili nas z opłat, wydajemy na dojazdy do pracy, na córkę i zakupy dla siebie. Dajemy radę. Ale bez pomocy ze strony rodziców byłoby ciężko, a pożyczkę i tak rozważamy np. na wykończenie, ale raczej będziemy się starali pożyczać po rodzinie, nie w banku. W banku ewentualnie jakąś mniejszą sumę. Branie 300tyś kredytu w banku to czyste szaleństwo (chyba, że ktoś nie ma wyjścia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hawayii
Bardzo dobrze, że nie chcesz kredytów, nie rób tego samego błędu co ja ;) my budowaliśmy dom w 2 lata, ale to tylko dzięki gotówce, którą pozyskaliśmy. Normlanie ludzie potrafią się budować nawet po 10-20 lat… Podpowiem, że jeśli chcesz jakieś dobre narzędzia do wykończenia wnętrza, polecam te firmę http://eko-olkusz.pl/ . Maja chyba wszystko co potrzebne w naprawdę konkurencyjnych cenach. To bardzo się przydaje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja sie podziele moim doswiadczeniem. 2 lata zajelo mi zebranie kasy na sama dzialke, 3 rok to pozwolenia, ogrodzenie itp. czwarty rok stan zero, 5ty rok SSO, kwota wydana lacznie 200tys zl, i teraz jeszcze 250tys na wykonczenie. Juz nie mam sily sie bawic w to (pojawila sie zona i dziecko na 3 roku), i chyba jeszcze z 2 lata 100tys zainwestuje, i ostatnie 150tys to bedzie kredyt. to sie wyrobie na rowne 35 urodziny :) mieszkac mam gdzie bo zona ma mieszkanie wlasnosciowe, ale zostawiamy je na wynajem i jako zabespieczenie jakby sie noga powinela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli będziesz poszukiwał przydomowej oczyszczalni lub szamba ekologicznego to mogę polecić Ci firmę http://oczyszczalnia.net/. Mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości i szeroki asortyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim się zabierze za jakiekolwiek działania dobrym rozwiązaniem byłoby zadbanie o właściwe zagospodarowanie przestrzeni. Dużo na ten temat można znaleźć w internecie, chociażby tutaj: http://www.podzielizarabiaj.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszczedności, oszczędności, oszczędności. Poza kupnem możesz też rozważyć wynajem. Moim zdaniem to ciekawe rozwiązanie, które ma sens przy takich pracach. Kosztuje to naprawdę niewiele a sprzęt, który otrzymujesz jest najwyższej klasy. Sam korzystam z takiego rozwiązania współpracując z wypożyczalnią sprzętu budowlanego www.ramirent.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×