Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JolaBe

Czym myjecie panele- mopy

Polecane posty

Gość JolaBe

Mam pytanie, czym najlepiej przecierać panele. Przecieram wilgotną szmatką i ciągle są smugi. Słyszałam ,że najlepsze są mopy. Może ktos doradzi, bo już męczą mnie te poprawki, ciągle biegam ze scierką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim...
kup sepcjalny płyn do mycia paneli lub do drewna firmy pronto lub ajax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim...
specjalny :-) przepraszam za literówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lileaa
A na moich panelach właśnie ten pronto do paneli sie zupełnie nie sprawdził-nie robił smug, ale nie było żadnego połysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela132..
nie znam nazwy, ale stosuję płyn który nabłyszcza powierzchnię, nie widać kurzu na podłodze. Mam mop viledy, nie wykręcam go, fajnie się go wyciska, jest delikatny do powierzchni, zero smug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim...
dziwne, ja stosuje płyn do mycia drewna pronto i jestem z niego zadowolona. Może to zależy od samych panel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolaBe
Dziękuję za pomoc, bo już byłam u kresu wytrzymałości. Popytam o mopy, wybiorę jakiś i przy okazji jakiś dobry płyn do mycia. Może w końcu będą wyglądały idealnie bez poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lileaa
Moze nie piszemy o tym samym płynie? bo wiem, ze inny jest do paneli a inny do mycia podłóg drewnianych. Mi chodzi o taki zielony. Może i zalezne od rodzaju paneli i gatunku. U mnie w każdym razie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lileaa
Ps. a mopy viledy są zdecydowanie najlepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też zawiodły wszelakie płyny do paneli -wypróbowałam wiele najlepiej sprawdza się kropelka puru do mycia naczyń do wiadra i heja po podłodze, potem samą wodą a na końcu froterka suchą szmatą błyszczą się jak psu jajka na wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolaBe
do Lilea mam prośbę, możesz mi podpowiedzieć w jakiej są cenie te mopy viledy i czy można je kupić w marketach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim...
być może zależy od płynu, ja stosuje taki do mycia podłóg drewnianych (parkietu) i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lileaa
Bez problemu kupisz w super markecie. Zależy jaki chcesz? najtańsze są od 20zł, ale dobrze dokupić tech ich wiadro. Ogólnie często widze fajne promocje Viledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lileaa
Ja ostatnio sobie kupiłam taki mop płaski gdzie nie potrzeba wiadra i jest super, ale on sie zdecydowanie bardziej sprawdza przy większej powierzchni zmywania-bynajmniej moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myję zwykła szmatką i nie używam specjalnych płynów bo po nich zostają smugi więc do wody wlewam trochę płynu do mycia naczyń, a później już samą wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myję mopem takim prostokątnym płaskim (żadnych sznurkowych!! badziewie jakich mało! i zostają smugi :)) z włókna z mikrofibry np. Spontex. Myję wilgotnym mopem, potem na mopa płyn do paneli - Sidolux połysk i ochrona - podłoga błyszczy się jest gładka i żadnych smug n apewno nie zobaczycie. Pod warunkiem równomiernego nakładania mopem, raz za razem (tylko ni esznurkowym, błagam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna heja
wszystko zależy od rodzaju i powierzchni panel, czy struktura jest porowata czy nie. Sama boję się cudować z przeróżnymi markami płynów specjalnych do tego zadania. Woda + płyn do naczyń, jak już tu ktos pisał. I sprawdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moppinka
ze względu, że w całym mieszkaniu mam panele używam płaskiego mopa. Kupiłam go w internetowej hurtowni chemicznej to-ma http://www.to-ma.com.pl/. Zawsze wszystko u nich kupuje, mają nie tylko atrakcyjne ceny, ale również posiadają w ofercie produkty, które nie są dostępne w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkwizytorka
Ja od października zeszłego roku mieszkam na nowym mieszkaniu, gdzie były już położone panele i powiem Wam, że mi też ręce opadały przy ich myciu... Wypróbowałam Sidolux i Pronto, ale mam ten sam problem co koleżanka - nie nabłyszczały wcale :/ Ostatnio poszłam do zwykłego osiedlowego sklepu i zaczęłam na spokojnie czytać składy poszczególnych środków do pielęgnacji paneli. Okazało się, że większość ma nabłyszczacze/woski wyszczególnione na końcu albo w ogóle, czyli w ilościach śladowych. I tak wpadłam na płyn Mati :) Kosztował 6,20 zł i na pierwszym miejscu ma naturalne woski (chyba pochodzenia roślinnego, nie pamiętam, bo teraz z pracy piszę) i jeszcze jakaś substancję antybakteryjną czy dezynfekującą). W każdym razie podłoga wygląda o niebo lepiej i ślicznie pachnie pomarańczami, w takim kolorze też jest płyn :P A latam na zwykłej szmacie, bez mopa i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdfgdg
Ja myje AJAXEM, który zostawia śliczny zapach, mam też płyn do mycia paneli z biedronki, taki zielony za pare zł, żadnych smug !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdfgdg
Ja myje AJAXEM, który na długo pozostawia śliczny zapach oraz płynem do paneli z Biedronki, taki zielony za pare złotych - żadnych smug !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszemputel
zwykły mop i płyn do paneli, jakikolwiek. No i przed myciem trzeba dokładnie odkurzyć podłogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×