Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dominika lublin

bóle pleców w ciąży

Polecane posty

Gość dominika lublin

czy to normalne ze juz od tygodnia bola mnie plecy tak ze nie moge spac na nich?jestem dopiero w 10tc wiec chyba za wczesnie na bole tego typu juz tak by mi dziecko uroslo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To hormony tak działają, ja miałam podobnie....;( Jeżeli aż tak mocno Cię bolą to możesz pozwolić jedynie sobie na paracetamol (apap) ale nie wiem czy lepiej nie zaczekać aż 3 miesiące skończysz, apap można w ciąży. Mi pomagał, chociaż starałam się nie brać ;( Pocieszę Cię, że napewno będzie Cię bolał do końca ciąży....ja jestem przed końcem i mam straszny ból ;( chociaż tylko nocą i teraz nie co noc...Staraj się nie spać na plechach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej to ja
znam ten ból .Jestem już w 24 tc ale bolą mnie plecy od kiedy skończył się 8tc.poprostu nie leżę na plecach tylko układam się na bokach.Czasem kiedy położę się na plecach by np poczytać książkę to nie mogę potem wstać tak strasznie boli.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika lublin
to dobrze ze nie tylko ja tak mam bo juz sie przestraszylam ze cos nie tak ze mna niepociesza mnie fakt ze tak moge miec do konca ciazy!jezuuuuuuuuuuuuu jeszcze 30 tygoni!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kładź się na plecach, staraj się tego nie robić po prostu... Widocznie masz jakieś zmiany w kręgosłupie co wymaga ortopedy. I teraz w ciązy to wychodzi tak mi powiedziała ginekolog.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś chodziłam do ortopedy i zawsze powtarzał mi, że w ciąży będę miała takie bóle, że pewnie ledwo będę wytrzymywała. Jestem w 9 MC i bóle kręgosłupa miałam bardzo rzadko, tylko jak się porządnie przemęczyłam. Ale jeśli masz je już w 10 TC to radziłabym pójść na kontrolę do ortopedy, może zaleci większy odpoczynek albo cosik takiego, żebyś sobie nie zaszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika lublin
nie leze na plecach bo sie nie da chyba wychodzi trenowania w mlodych latach sportow mocno wysilkowych dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też cierpiałam na silne bóle zwłaszcza w okolicy krzyzowej.O dziwo teraz będąc w 30tc już nie jest tak żle:) Niestety nie wolno używać żadnych maści na tego typu dolegliwości w ciąży. Ja byłam u neurologa i polecił mi wiszenie na rękach. Dosłownie. Mam przywiązane sznurki do szafy i się na nich wieszam odciążając kręgosłup. Nie sprawia to całkowitego ustąpienia bólu, ale bardzo pomaga w tych najgorszych momentach. Ja czasem mogłam tak wisieć z pół godziny i byłam w niebie hehe. A te bóle podobno są spowodowane lekkim rozchodzeniem się kręgów w czasie ciąży- takie przygotowanie do dżwigania ciężaru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megasupermenka
Mnie bolały plecy od ciężaru brzucha. Kupiłam sobie w sklepie internetowym ortopedyczny pas belly up i od pierwszego założenia odczułam ulgę. Na noc go nie zakładam, bo w nocy mnie nic nie boli, może dlatego ze w dzień się nie przemęczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też przez jakiś czas czułam lekki ból w plecach, w okolicy krzyżowej. To było mniej więcej tak 3-5 miesiąc ciąży. Teraz zaczynam 7 miesiąc i o dziwo nie czuję już tego bólu - może organizm się już przystosował do tego, że środek cięzkości się znacznie zmienił i wyregulował to jakoś, a może to jeszcze powróci natomiast zauważyłam, ze ciężej mi się oddycha, szybciej dostaję zadyszki i jak coś porobię, to puls od razu się podnosi (ciśnienie dalej jest niskie) - ehh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie bolały plecy od początku ciąży, straszny ból :( czasami Mąż mnie do łóżka zanosił bo nie byłam w stanie nogą ruszyć :( teraz jestem juz na finiszu i nadal mnie bolą, ciężko się przekręcić z boku na bok taki ból no ale niedługo to sie skończy :) pomagał mi scopolan - mozna go brać nawet we wczesnej ciąży pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek91011
Jestem w 16tc i od dwóch dni strasznie bolą mnie plecy, nawet wtedy kiedy leżę na boku.. Czy to jest normalne, czy powinnam zacząc się martwic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowkaa25
leż na boku z poduszką miedzy nogami - dużo wypoczywaj - chodź na basen - nie dźwigaj nic bez potrzeby i zażywaj magnez - mnie to pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff czyli to normalne dziwne, ale ja taki bol czulam po 3 dniach od zaplodnienia i dlatego mialam przeczucie, ze sie udalo. Potem byl spokoj, teraz jestem w 10tc i znowu mnie zaczyna bolec :( Dla dzidzi zniose i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikiu
mi w ciązy na bóle pleców i kręgosłupa baaardzo pomagały masaże w rehabilitacji mobilnej patmedik. Takie bóle mogą być spowodowane zbytnim napięciem mieśni, co masaż w swietny sposób pomaga zniwelować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy bólach pleców bardzo często sie okazuje, że to dzidzia nas gdzieś naciska. Moja położna pleca proste ćwiecznia, które są skutecznie albo robimy tzw. koci grzebiet lub na stojąco kołyszemy się lekko zgodnie ze wskazówkami ruchu zegara, najpierw pochylamy sie do przody, potem w lewo, do tyłu i w prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj miałam taki silny ból w części krzyżowej, musiałam usiąść aż zrobiło mi się słabo i do tego doszły zawroty głowy. Na szczęście ból szybko przeszedł, ale zastanawiam się czy jest wszystko w porządku - jestem w 15tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne. ja jestem w 14 tc i w nocy przezywam katorge a moj partner razem ze mna :P za dnia poki sie ruszam to jest ok ale w nocy gdy sie poloze zaczyna mi krzyz tak promieniowac ze szok ;/ krece sie z boku na bok(choc wiem ze powinno sie spac tylko na lewym boku), wierce nogami poki nie zasne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszka1
Mąż kupił mi w 4 mscu ciąży piłkę do aktywnego siedzenia, wystarczy już 2 h dziennie by ból przeszedł, nie jest ona droga na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie to normalne - hormony tak dzialaja :) ja w 11-14tc tez to przezywalam. bol nasilal sie szczegolnie w nocy w okolicy krzyzowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha156
Ostatnio znalazłam siedzisko BackJoy Czy ktoś się może wypowiedzieć na temat tego urządzania? cena jest dość spora ale czy faktycznie pomaga na bóle pleców i miednicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haj
Martuszka a co to za piłka? Bo ja się męczę z bólem w górnej części kręgosłupa, a ginekolog mi powiedział, że będzie jeszcze gorzej..dziś zaczęłam dopiero 25tc, więc 15tc jeszcze tak się męczyć to trochę boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko przemawia za tym, zeby w ciaze nie zachodzic, bo to meczarnia.......no ale faceci przeciez uwazaja ze to nie choroba....to skad te bole, kroplowki I szpitale! Strasznie jest byc kobieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U MNIE PRZESZŁO
W 23 tygodniu nie mogłam spać. Którejś nocy bóle były takie, że wyłam przez cały ranek. Żadne pozycje, rogale nie były w stanie zmniejszyć tego bólu. Poszłam do masażysty, który mi te plecy trochę "poluźnił". W domu robiłam takie ćwiczenie: położyłam się na twardej podłodze, nogi na stołek, kolana zgięte 90 stopni (tak jak bym siedziała na krześle tylko, że w poziomie). Głowa na płasko!!! I tak leżałam po pół godziny 3 razy dziennie. Do tego plecy w łuk: ręce splecione na dolną częścią pleców+łopatki ściągnięte i w drugą stroną: ręce splecione z przodu na wysokości klatki piersiowej wyciągnięte mocno do przodu. Do tego skręty głową: przód/tył i boki (żeby poluzować mięśnie karku). Wszystko trzeba robić powoli i z umiarem. Masaży na plecy miałam trzy w sumie, każdego dnia rano po jednym. Bardzo mi pomogły a niewiele kosztowały bo to zabiegi półgodzinne. Teraz normalnie śpię..uff.. A było naprawdę dramatycznie...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam z własnego doświadczenia 2 podstawowe rzeczy- odpowiedni materac i poduszkę ortopedyczną. Materac najlepiej odpowiednio, indywidualnie dobrany- ja mam Viscotherapy z pianki oddychającej. Jakości spania nie da się do niczego porównać- po prostu przynosi ulgę. No i ruch, bo w ciąży nie można go zaniechać, ponieważ potem może być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może trzeba zmienić materac na porządny i poduszkę ortopedyczną do tego? Ja mam materac Viscotherapy i sprawuje się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry na bóle kręgosłupa jest motylek Clearblue, który można zakupić przez internet. Ja osobiście kupiłam miesiąc temu taki motylek, i od razu poczułam się lepiej. Jak wam ćwiczenia nie pomagają to kupcie, warto. Tylko niestety troche drogi, nie pamietam ile za to dałam chyba ok 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba troche cwiczyc badz chodzic dzien w dzien na spacery wiem cos na ten temat .. jestem 31 tc .od poczatku bolal mnie tak kregoslup ze wstawac nie moglamm balam sie usiasc zeby moc sie podniesc,.nic nie robilam poza domowymi porzadkami ..teraz od jakiegos miesiaca robie sporo wiecej i lchodze duzo i boli przez chwile ale w nocy spie normalnie chyba ze sie poloze na plecy to wiadomo ciezko wstac ale spie na lewym boku tak lekarz kazal .. I sama juz wiem kiedyz mala cos nie tak jak zmienue pozycje ..bo sie wierci powodzenia w donoszeniu ciazy ..i szczesliwym rozwiazaniu ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×