Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierścioneczek_29

Czy oryginalny pierścionek może nie mieć próby???

Polecane posty

Gość pierścioneczek_29

Moja koleżanka wróciła ostatnio z wycieczki do Egiptu, przywiozła z niej min. "oryginalny pierścionek z białego złota za 500 euro". Wszystkie laski z pracy jej go zazdroszczą ale... Przyjrzałam się bliżej temu pierscionkowi, niby wygląda normalnie i NIE MA NIGDZIE PRÓBY! Czy jest możliwe, że jubiler nie wybiłby próby na tak drogim pierścionku? Czy po prostu koleżanka kupiła badziewie z metalu ze straganu dla turystów za 5 euro a teraz nam wciska ciemnotę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 500 E pierścionek w Egipcie! TO ile on waży? 15 g? No chyba, ze była na tyle głupia, ze sie nie targowała a oni jej wcisnęli badziew. Faktem jest, ze w Egipcie jest złoto 18k i jest nieco droższe od popularnego 14 K, ale w życiu nie dałabym Egipcjanom 500 E!!!!!! Ja bym u nich za to miała cały komplet biżuterii łącznie z bransoletką na nogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno. Próba musi być, choćby na najmniejszym wyrobie złotym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flowercio
ja kupiłam w Grecji srebrny pierścionek - nie miał próby. U jubilera juz w Polsce powiedziano mi że nie wszędzie te próby się wybija. ale co do Egiptu - to możliwe, że się nie targowała i wcisnęli jej bubel ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyliczyłam, ze 500 E to ok. 600 dolców ( i tą walutą w Egipcie lepiej obracać). Za 600 dolarów to mozna po ich cenach kupic jakies 20 gram złota licząc max. 30 dolców za gram (choć można wytargować nawet 25 $/gr) To sobie wyobraź teraz ile Twoja naiwna kolezanka zapłaciła. Chociaz wierzyc mi sie w to nie chce, zeby dała za pierscionek 1900 zł skoro w Polsce dostałaby z białego złota ze dwa za tą kasę. Ja przymierzałam ostatnio w YES kolczyki ok. 6 gr z cyrkoniami za 748 zł (białe złoto oczywiście) wychodzi to jakies 120 zł za gram - co prawda to złoto tylko 14 K a nie 18K jak w Egipcie, ale co mi z tego. Przepłaciła jak nic. W Turcji za 5,8 gr kolczyki modelu Bulgari z białego złota z cyrkoniami zapłaciłam 170 $ (510 zł) a uwierz mi, ze Turcy mają sto razy ładniejsze wyroby niż Egipcjanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chuj cie to obchodzi zajmij sie soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×