Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xenienia

PLUSYpowtarzam plusy zycia w Polsce!!!!!!

Polecane posty

Gość SD
jest lepeij niz np. w Somalii, to duży plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tam z tymi plusami
:D koniec juz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkhurew
plusy zycia w Polsce 800 zlotych emerytury brud. smrod .. nie przyjemni urzednicy i Handlowcy. brak wlasnego mieszkania lub trzeba mieszkac w wynajetym . a angielskie plusy w tyum kraju panuje totalna inwigilacja ...prawie jak komuna , kraj ludzi ktorzy swoich obywateli ma za idiotow ( emigrantow ) tez. paraceta,ol - lek na raka, glupote, i zlamana noge/ Ale maja funty ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiuuuuuuuuuuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Pl nie ma kryzysu
Podobno. tak czytalam na onecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA nie wracam do Polski
PLUS- funt juz stoi 5.20 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzina jezyk znac sie wszys
tko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gsgggsgsyy

Dzieki temu ze polska ma niskie zarobki nikt nie chce tu przyjezdzac do pracy. Wiec nie zjezdzaja nam sie wyznawcy islamu itp dzieki temu nie mamy zamachow i atakow terrorystycznych ti niewatpliwie ogromny plus. Kolejny to roznorodnosc geograficzna mamy i morze i góry. Dobre jedzenie. 4 pory roku. Czysto na ulicach. W innych krajach smierdzi szczochami na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza

- lepsza i tansza opieka medyczna, nawet prywatnie, badania czy USG nie sa drogie

- lepsza opieka dentystyczna, prywatne gabinety pieknie wyposazone, fachowi dentysci

- zwolnienie 100% platne w ciazy

- dlugi urlop macierzynski

- mozliwosc urlopu wychowawczego

- czyste zlobki i przedszkola

- wsparcie kazdej rodziny z dziecmi (pisze to z perspektywu USA, gdzie moje podatki ida na food stampy i opieke medyczna dla czarnych, a ja z tego nic nie mam)

-lepsze i tansze jedzenie

- blisko wszedzie do roznych krajow europejskich mozna polecic tanimi liniami za grosze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza

Dodam jeszcze:

-powszechne ubezieczenie zdrowotne (tak wiem jak dziala NFZ, ale w przypadku wypadku, hospitalizacji, nie zadluzy sie na  grube $)

-zwolnienia lekarskie w przypadku choroby

- 26 dni urlopu plus sporo swiat w ciagu roku, dlugie weekendy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwqa

Jezeli sie odnosicie glownie do Anglii to moze widzicie ze plusem jest pogoda czy sluzba zdrowa;

Ja mieszkam na poludniu Europy- sluzba zdrowia 100 albo i wiecej raza lepsza od polskiej, pogoda rowniez.

Chyba wiekszosc nie  byla gdzies dalej skoro nie wie ze przyroda itd jest w wielu miejscach podobna i ladniejsza; Podobnie z  jedzeniem/ Nieprawda jest ze w Polsce jest jedzenie naturalne; W Polsce uzywa sie mnostwa chemii.
Plusem dla mnie zycia w Polsce moze byc latwosc porozumiewania sie, oraz bliskosc rodziny.

Ale te plusy niestety przyslaniaja minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 24.04.2019 o 08:52, Gość wwwwqa napisał:

Jezeli sie odnosicie glownie do Anglii to moze widzicie ze plusem jest pogoda czy sluzba zdrowa;

Ja mieszkam na poludniu Europy- sluzba zdrowia 100 albo i wiecej raza lepsza od polskiej, pogoda rowniez.

Chyba wiekszosc nie  byla gdzies dalej skoro nie wie ze przyroda itd jest w wielu miejscach podobna i ladniejsza; Podobnie z  jedzeniem/ Nieprawda jest ze w Polsce jest jedzenie naturalne; W Polsce uzywa sie mnostwa chemii.
Plusem dla mnie zycia w Polsce moze byc latwosc porozumiewania sie, oraz bliskosc rodziny.

Ale te plusy niestety przyslaniaja minusy.

No waśnie dla mnie to jakieś dziwne te plusy. Równie dobrze można napisać, że w Polsce są asfaltowe drogi i kanalizacja, bo gdzieś tam na końcu świata nie ma.

Mieszkam na Zachodzie i również tutaj służba zdrowia wypada lepiej, przyroda także (góry, morze, do tego przepiękne zabytki i pewniejsza dobra pogoda). Jedzenie...no cóż, z jakiejś przyczyny walczymy w UE o zniesienie "podwójnych standardów" w żywności.

Jak dla mnie plusem jest rozwój technologii w Polsce. Polacy bardzo lubią nowości i szybko przyzwyczajają się do nowinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polak Mały

Każdy kraj ma mase plusów i minusów. Nie ma raju. Przestańcie go szukać. Przestańcie też psioczyć na własny kraj czy na kraj w którym siedzicie, bo to NIC nie da. Polak zawsze na coś będzie narzekał bo taka natura polaka, nawet w raju by narzekał że jest za idealnie. Wada narodowa. Przestać chlać i do roboty się brać i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dss,ss,

Swiete slowa- Polak zawsze bedzie narzekal.

Dla mnie plusem w odniesieniu do mojej sytuacji zyciowej jest w Polsce to ze bez problemu moglam pracowac w zawodzie

tu gdzie mieszkam nie, ale mimo to bym nie chciala wrocic, bo przerasta mnie polityka Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza
2 godziny temu, Gość dss,ss, napisał:

Swiete slowa- Polak zawsze bedzie narzekal.

Dla mnie plusem w odniesieniu do mojej sytuacji zyciowej jest w Polsce to ze bez problemu moglam pracowac w zawodzie

tu gdzie mieszkam nie, ale mimo to bym nie chciala wrocic, bo przerasta mnie polityka Polski

temat mial nie byc o narzekaniu, tylko plusach zycia w Polsce 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza
5 godzin temu, Gość gość napisał:

No waśnie dla mnie to jakieś dziwne te plusy. Równie dobrze można napisać, że w Polsce są asfaltowe drogi i kanalizacja, bo gdzieś tam na końcu świata nie ma.

Mieszkam na Zachodzie i również tutaj służba zdrowia wypada lepiej, przyroda także (góry, morze, do tego przepiękne zabytki i pewniejsza dobra pogoda). Jedzenie...no cóż, z jakiejś przyczyny walczymy w UE o zniesienie "podwójnych standardów" w żywności.

Jak dla mnie plusem jest rozwój technologii w Polsce. Polacy bardzo lubią nowości i szybko przyzwyczajają się do nowinek.

Mieszkam na Zachodzie, czyli gdzie?

Ja mieszkam w USA i tu nie ma 'sluzby zdrowia' tylko biznes, bardzo kosztowny.

Przyroda tez jest piekna i roznorodna, aleto wymaga juz lotu samolotem, do tego dluzszych wakacji.gdzie czasem Amerykanie maja ich tylko tydzien na rok (zalezy od pracodawcy, moga wogole nie miec dni wolnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u,s,,s,

Mieszkam we Francji- sluzba zdrowia tu jest bardzo dobra i nei zamienie na polska. Krajobrazy i zabytki tez sa super

nie da sie nie narzekac na Polske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myk

Jest jeszcze jeden bardzo wazny argument jezeli chodzi o PL. Tutaj wszystko jest bajecznie tanie a czasem nawet lepsze niz zagranica. Wiem, ze pensje sa nizsza, ale to kwestia czasu, bo i one ida caly czas w gore. Chcesz zyc tanio, wygodnie, wsrod swoich to wez sie do roboty i pokaz co potrafisz. W PL nie wszyscy sa biedni, ci, ktorzy cos potrafia i chca pracowac zyja dostatnio. Druga alternatywa to wyjazd na zachod. Przez najblizsze dziesiec, dwadziescia lat bedzie tam latwiej zyc ale i to sie zmienia. Czy chcesz zaplacic ta cene zalezy od ciebie. Jak to sie mowi: baba z wozu, koniom lzej. Jedz albo zostan na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 godzin temu, Gość myk napisał:

Jest jeszcze jeden bardzo wazny argument jezeli chodzi o PL. Tutaj wszystko jest bajecznie tanie a czasem nawet lepsze niz zagranica. Wiem, ze pensje sa nizsza, ale to kwestia czasu, bo i one ida caly czas w gore. Chcesz zyc tanio, wygodnie, wsrod swoich to wez sie do roboty i pokaz co potrafisz. W PL nie wszyscy sa biedni, ci, ktorzy cos potrafia i chca pracowac zyja dostatnio. Druga alternatywa to wyjazd na zachod. Przez najblizsze dziesiec, dwadziescia lat bedzie tam latwiej zyc ale i to sie zmienia. Czy chcesz zaplacic ta cene zalezy od ciebie. Jak to sie mowi: baba z wozu, koniom lzej. Jedz albo zostan na jedno wychodzi. 

Niby co jest tanie? Ciuchy, elektronika, żywność (importowana) - ceny takie same jak w Zachodniej Europie. Nawet jak kupisz taniej krajowe ziemniaki czy marchewkę to i tak nie wyrówna różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjjdjdj

W Polsce jest jeden duuuzy plus- jest duzo ...i i ludzi ktorym wszystko mozesz wmowic , wiec zawsze jak tam jade to czuje sie jak krolowa! No mozna sie tam dowartosciowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha
1 godzinę temu, Gość jdjjdjdj napisał:

W Polsce jest jeden duuuzy plus- jest duzo ...i i ludzi ktorym wszystko mozesz wmowic , wiec zawsze jak tam jade to czuje sie jak krolowa! No mozna sie tam dowartosciowac.

No to musisz mieć smutne życie, skoro musisz kłamać innym o swoim życiu i się dowartościowywać. Mega słabe, potem przez takie osoby, jak Ty, normalni Polacy żyjący poza granicami Polski mają taką, a nie inną opinię... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felga

Zdecydowanie jedzenie. Czy to typowo polskie czy zdrowe opcje. Świeży chleb, pomidory, miód...to coś co zupełnie inaczej smakuje w PL. I jest bardzo tanie, a porcje ogromne. 

W Anglii np pomidory mają konsystencję gąbki ogrodniczej i nie mają smaku. Chyba, że się płaci £9 za kilogram. Ale to nie to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjsjjs

Tak, to prawda w Polsce jest tylu ludzi zmanipulowanych ze szok. Mozna sie na tym tle dowartosciowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugi
Dnia 26.04.2019 o 13:58, Gość myk napisał:

Jest jeszcze jeden bardzo wazny argument jezeli chodzi o PL. Tutaj wszystko jest bajecznie tanie a czasem nawet lepsze niz zagranica. Wiem, ze pensje sa nizsza, ale to kwestia czasu, bo i one ida caly czas w gore. Chcesz zyc tanio, wygodnie, wsrod swoich to wez sie do roboty i pokaz co potrafisz. W PL nie wszyscy sa biedni, ci, ktorzy cos potrafia i chca pracowac zyja dostatnio. Druga alternatywa to wyjazd na zachod. Przez najblizsze dziesiec, dwadziescia lat bedzie tam latwiej zyc ale i to sie zmienia. Czy chcesz zaplacic ta cene zalezy od ciebie. Jak to sie mowi: baba z wozu, koniom lzej. Jedz albo zostan na jedno wychodzi.

bajecznie tanie?, to raczej iluzja, prosty przykład

https://m.youtube.com/watch?v=_OiiTz3EZO0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjjdjdj
Dnia 29.04.2019 o 18:35, Gość aha napisał:

No to musisz mieć smutne życie, skoro musisz kłamać innym o swoim życiu i się dowartościowywać. Mega słabe, potem przez takie osoby, jak Ty, normalni Polacy żyjący poza granicami Polski mają taką, a nie inną opinię... 

A gdzie ja napsialam ze sie musze dowartosciowac?? Smutny to jestes ty skoro tak wszystko widzisz

jest pelno wlasnie przyglupow i to jest plus, kazdy komu sie udalo moze sie dowartosciowac, bo podjal dobra decyzje o opuszczeniu tego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kir

Gdyby nie to, że PL jest najtańszym krajem do życia wśród wszystkich krajów UE to już dawno bym stąd wyjechała w pogoni za normalnością. Ale na szczęście mamy taniutką komunikację, niskie ceny za ubezpieczenie, nieruchomości, telefonię i względnie tanią żywność. A zarobki mamy przecież coraz lepsze bo pensje idą bezustannie w górę. W PL da się tanio żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myk

To prawda że komunikacja, nieruchomości i ubezpieczenia są trzy do pięciu razy tańsze niż na zachodzie. Żywność też mamy tańszą, ale nie zawsze najwyższej jakości. No i pensje bardzo się ostatnio poprawiły. Niestety kosztem pracodawców, którzy też przecież chcą żyć dostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio?

tanio? https://m.youtube.com/watch?v=_OiiTz3EZO0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w,w,w,w,w,
13 godzin temu, Gość Kir napisał:

Gdyby nie to, że PL jest najtańszym krajem do życia wśród wszystkich krajów UE to już dawno bym stąd wyjechała w pogoni za normalnością. Ale na szczęście mamy taniutką komunikację, niskie ceny za ubezpieczenie, nieruchomości, telefonię i względnie tanią żywność. A zarobki mamy przecież coraz lepsze bo pensje idą bezustannie w górę. W PL da się tanio żyć!

Wiesz co. Bylam w Portugali. Ceny jak w Polsce, jedzenie podobne a zarobki wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjsjs

Jedyny plus to ze mozna sie czuc jak u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×