Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baaaaaalbinkaaaaaa

dziewuszki podajcie przepis na jakieś pyszne ciasto proszę

Polecane posty

Gość baaaaaalbinkaaaaaa

muszę upiec dwa ciasta na ślub siostry, ale nie mam pojęcia jakie :( pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaaalbinkaaaaaa
proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaaalbinkaaaaaa
no nie bądźcie takie :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta
biszkopt przekładany masą kawową i płatkami migdałów- może być? Masz przepis na biszkopt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaaalbinkaaaaaa
nie mam ( bo ja całkiem zielona jestem jeśli chodzi o ciasta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta
zaraz Ci podam przepis na biszkopt, nie mam go przy sobie, ale już chyba kiedyś podawałam tutaj na kafe, może odszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsyłam Ci przepis na biszkopt. Mnie zawsze się udaje :-) 4 jajka 1 szk cukru 1 łyż proszku do pieczenia 2 łyżki octu 1/2 mąki pszennej 1/2 mąki ziemniaczanej Białka ubijasz na sztywną piane z cukrem. Żółtka mieszasz z proszkiem do pieczenia i octem , aż wytworzy się piana i delikatnie połącz z pianą z białek. Następnie delikatnie dodawaj mąkę. piec ok 40 min w temp 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta
jednak nie podawałam tutaj przepisu na biszkopt, ale chyba dobrze pamiętam. 6 jaj pół szklanki mąki ziemniaczanej pół szklanki mąki pszennej 3/4 szklanki cukru 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 torebka cukru waniliowego Białka miksujesz na sztywną pianę, dodajesz po jednym żółtku i łyżce cukru,miksujesz i tak aż do wykończenia zółtek/ cukru. Później wsypujesz cukier wan. mąkę z proszkiem do pieczenia. Jednolitą masę przekładasz do tortownicy wysmarowanej tłuszczem i obsypanej bułką tartą. Pieczesz około 45-60 minut (w zależności od piekarnika) w 180 st. Grzanie góra i dół. Pamiętaj by nie otwierać piekarnika podczas pieczenia, a po zakończeniu pieczenia uchylić delikatnie piekarnik i zostawić ciasto do przestygnięcia. Jak wyciągniesz gorący biszkopt- to opadnie i będziesz miała zakalca. To jest porcja na biszkopt który można przekroić na dwa placki, tortowy robię z 9 jaj i odpowiednio większej ilości składników. Masa kawowa. budynie waniliowe mleko masło/margaryna 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej cukier migdałowy płatki migdałowe i mielone migdały (po 100 gr.) Gotujesz 2 małe budynie waniliowe w 700 ml. mleka. Dodajesz ilość cukru zalecaną na opakowaniu.Budyń ma wyjść gęsty aż łyżka stoi :) Studzisz. 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej rozpuszczasz w łyżce zimnej wody. Miksujesz masło z cukrem migdałowym i łyżką cukru kryształu, dodajesz budyń, miksujesz chwilę. dodajesz kawę i mielone migdały. Biszkopt kroisz na dwa placki nasączasz każdy z placków kawą rozpuszczalną z wódką. Przekładasz masą obsybujesz płatkami migdałów.Następny placek i znów nasączanie, masa, płatki migdałów. Wstawiasz do lodówki by się wszytsko przegryzło. Najlepiej smakuje drugiego dnia. Przepraszam, że tak chaotycznie ale się spieszę. Muszę uciekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta
jeszcze jedna sprawa- jak ugotujesz budyń w zbyt dużej ilości wody lub za krótko będziesz go gotowała, ewentualnie jeśli później zbyt długo będisz miksowała masę to nie będzie ona wystarczająco gęsta i ciasto się rozpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta
mleka oczywiście. Uciakam. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta
pyszny jest też przepis na rafaello, które można zrobić w formie tortu. ale może ktoś poda, ja niestety nie mam dzis czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaaalbinkaaaaaa
normalnie dziewuszki dziękuje Wam jak nie wiem :):) teraz to chyba ze cztery ciasta zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikołakowaaaaaaaaa
na jaką wielkośćtortownicy ten przepis???? czy na 21 cm wystarczy? czy większa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×