Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Ja już po obiadku (sosik i mizeria) zaraz idę pomalować krzesła kolejny raz (po 4 razy z każdej strony trzeba) i zbieram się na działkę trochę w ziemi pogrzebać i poleżeć. Szcześliwa gratuluję synka, Wracając do ZUSu to po 30 dniach zawsze ZUS płaci, tylko jak jest powyżej 20 pracowników (tak jak pisała kiteczek9999...) wtedy płaci zakład i sobie to odbija w nastepnym miesiącu ze składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłam brzuszkowe foty na pocztę. Mi ZUS przesyła pensję taką jak mam na umowie, a na umowie mam najniższą krajową, więc jestem w plecy, bo dostawałam więcej wypłaty. Ale za nic nierobienie może być:) Alidżi mizeria mniam mniam! U mnie dziś drożdżowe racuszki z bananami i jabłkami:) Na forum prywatnym się w ogóle nie znam.. Jak zadecydujecie tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka.........................dziewczynka Asiaaaaa....................dziewczynka Bebe B...................... dziewczynka Koteczek19833............dziewczynka kiteczek999999999.......dziewczynka Alidżi.........................dziewczynka nici1980,10..................dziewczynka GaGa_.......................chłopiec Jogi11.......................chłopiec Majka15181................chłopiec NiLLi.........................chłopiec Iwoneczka..................chłopiec kapucha171.................chłopiec lolcia26......................chłopiec Marzenie1508..............chłopiec issima........................chłopiec ruda2828....................chłopiec kropelkaaaa................chłopiec Kamila19_2908.............chłopiec monika1987.................chłopiec Spajk.........................chłopiec MoniaM P....................chłopiec Polusia86....................chłopiec freckled11..................chłopiec Pikle.........................chłopiec szczęśliwa..................chłopiec Tupa80........................?? Sylwinka25...................?? zelka_86......................?? Monika26sz..................?? RedHairMama................?? małaHPW.....................?? anytram......................?? Agula125......................?? Figlarna.......................?? Sympatyczna79.............??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny które prosiły i kwarantanna mineła (sprawdziłam), wysłałam wam namiary na skrzynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wróciłąm własnie ze spacerku i taka się jakas zmęczona czuje jakbym sie niewiadomo jak narobiła , chyba dopadło mnie przesilenie wiosenne ech, chyba sie musze połozyc na małą chwileczkę Jogi:)slicznego masz brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki! Nie3 doczytałam do końca, ale odpowiadam co w kwestii mojej wypłaty. Otóż oczywiście średnia z 12 ostatnich miesięcy, ja mam umowe na czas nieokreśl. i pracuje od 6 lat w tej samej firmie i zadzwoniłam do księgowej skąd różnica - ona że nie wie o co mi chodzi bo ona dobrze policzyła i że po 33 dniach to płąci zus a ona sobie nie ma nic do zarzucenia. Ja mowie, że ok, że ZUS tylko dlaczego dostałam tak mało, bo miesiąc temu było OK a teraz nie? ale się z kobita nie szło dogadać. Szefowa się pyta co jest i czemu ja taka zdenerwowana, powiedziałąm a ona mówi siadaj i zadzwoniła do swojej koleżanki, księgowje i mi kobitka wytłumaczyła jak krowie na granicy że: pracodawca wypłacił mi tylko tę część, którą płaci on, a reszte dopłaci mi ZUS, tylko to może potrwać, ale na pewno dostanę. W kazdym razie babka bardzo rzeczowa i policzyła wszystko ze mną jeszzcze raz i wszystko się zgodziło. UFF. Poszłam tylko do ZUSu po takie zaswaidczenie żeby mi kasę na konto przelewali, ale oni kurna pracują sobie do 14:45!! szok. Aha, i dowiedziałąm sie przy okzji, że po poł roku zwolneinia trzeba iść na kontrole do ZUSu - lekarska kontrola czy coś, żeby dalej wypłacali zasiłek ale już tzw rehabilitacyjny. I trzeba pójść wcześniej wziąć kwity do wypełnienia, i dołaczyć do tego historię \"choroby\" i opinie lekarskie. I potem wzywają na komisję i mówią czy przyznają czy nie. A teraz będe was doczytywac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to chaotycznie wcześniej opisąłam, ale się śpieszyłam Aha, jeszcze mi się przypomniało, żeby pamiętać, że jak któraś chce iść na wychowawczy po macierzyńskim, to teraz trezba pracodawcę poinformować 30dni przed końcem macierzyuńskiego, bo inaczej może on się nie zgodzić, a tak nie ma wyjścia. a na wychowawczym zwolnic nie może, chyba że likwidacja firmy albo dyscyplinarka. Fajny wózek Bebe. a teraz idę grzac obiadek. U mnie dzisiaj potrawka z kurczaka z warzywami i ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny ja tez
mam termin na sierpien 2009, sama koncówka. mam do was pytanie co do ruchów dziecka. dzujecie je czesto, mocno i wyraznie czy raczej od czasu do czasu? ja czuje je moze od kilku dni i to z raz dziennie tak słabiutko! prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin na 8 sierpnia i malenstwo raz kopie mocno a innym razem słabo!!!ale codziennie!!! masz jakies 2 tyg do tyłu wiec cierpliwosci napewno bedzie kopac mocniej gdy przyjdzie na to czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny ja tez
a co do tych bakterii w moczu to radze zrobic posiew. ja zrobilam w poprzedniej ciazy i wyszla w posiewie bakteria, leczyłam ją antybiotykiem, nie zginęła przez kilka miesięcy, dopiero w 9 miesiacu, w miedzyczasie od antybiotyku - oslabil tak wszystko - złapałam grzyba, grzyb szybko zniknął, mówili ze dziecko na 100procent nie bedzie miało tej bakterii bo przez pecherz nie da rady przejsc. mała urodzila sie z tą bakterią. żadnych badan nie miała, dopiero na moją prosbe po 2 dniach. dostawała przez 10 dni antybiotyk dozylnie 3 razy dziennie. posiedziałysmy w szpitalu 2 tygodnie, tragedia, lepiej wczesniej zdiagnozowac i wyleczyc, bo czas z malutkim dzieckiem osłabionej kobiecie w szpitalu bardzo sie dłuzy,mimo ze rodzina odwiedza codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrzemnęłam się i wcale mi nie lepiej... głowa ćmi. pewnie wiosenne przesilenie:( trochę poćwiczyłam i jakoś dociągnę do wieczora. nudzi mi się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) A ja mam dobrą wiadomośc:) Jak obiecałam tak was podczytywałam:) A teraz sama mam termin na 26 listopad:):):):):Teraz nie dopuszcze żeby cosik sie stało:) Pozdrawiam wszystkie :) Igratuluje reszcie co dołączyła do tego topiku:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo pracy...ja tez swoją pracę lubię,ale teraz wolę pobyczyć się w domu...:) a co...:P anytram-->ile trwa kwarantanna? :D rhm-->początek okej z tym się zgodzę,ale od 1 stycznia zmieniły się przepisy i do ZUSu nie trzeba iść po upływie 182 dni,ten okres wydłużono do 270 dni i nigdzie chodzić nie trzeba...:) na żadne komisje :) przynajmniej jedną, mądra rzecz,którą wymyślili....:D chwała im za to :D cytat ze strony którą podam : Wydłużenie okresu zasiłkowego dla pracownicy w ciąży Okres zasiłkowy dla kobiety w ciąży wynosi 270 dni. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy zasiłkowej, zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby lub nie­możności wykonywania pracy z przyczyn okre­ślonych w art. 6 ust. 2 tej ustawy - nie dłużej jednak niż przez 182 dni, a jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana gruźlicą lub występuje w trakcie ciąży - nie dłużej niż przez 270 dni. Zatem kobiety w ciąży po wykorzystaniu 182 dni zasiłkowych nie muszą już ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. http://www.czasopisma.gofin.pl/index.php?action=temat&id_pismo=1941&id_temat=103869 koteczek-->jak dobrze pamiętam Ty polecałaś wózki x-lander? dzisiaj byłam oglądać wózki i mam straszny mętlik....polecasz ten wózek?wg mnie jest dosyć,dosyć......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwoneczko dziękuje:) Też byłam na tym topicu...ale niestety puste jajo płodowe....nie mineły 3 miesiące i sie udało:):):):) jestem taka happy i przynajmniej teraz mam mdłości,bóle pleców i wogole wiem i czuje że tam w środku cos sie dzieje:):) Wam też wszystkim gratuluje i już nie długo bede zaglądac zeby sie dowiedziec jak tam wasz maluszki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bakterii w moczu: ja też mam i tez kilkakrotnie robiłam posiew, bakteria mi została po przeziębieniu i jeżeli w moczu ogólnym nie wychodzą leukocyty w moczy tylko same bakterie, to nie ma co robić rabanu. Dwóch lekarzy gin oraz internista powiedzieli mi, że w ciąży z uwagi na zwiększone wydzielanie śluzu w pochwie może dochodzić do zanieczyszczeń w moczy i nie zawsze jest to objawem chorobowym. Jeżeli nie ma leukocytów i erytrocytów, tylko samam uwaga bakterie, to nie zawsze zachodzi konieczność leczenia antybiotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freckled11 - masz rację z tymi 270 dniami, i mówisz, że to wystarczy i ta komisja jest zbędna? Czuję się spokojniejsza, bo wiedziałam o tyvh 270 dniach ale nie skojarzyłam, że to juz wyklucz komisję. Widzisz, nie ma to jak rozmawiać, od razu człowiek sięmądrzejszy robi :) Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Tylkaa gratulacje🌻. Wkoncu i Ty sie doczekalas. Dzieczynki gratuluje poznania plci. Co do prywatnego forum jestem za. Nie jest zle, mozna miec avantarki, wklejac fotki na forum. Pisze z dziewczynami z wrzesniowek i jest ok. A ja jakis czas temu wrocilam z miasta. Kupilam sobie fajna tunike. Patrzylam na ciuszki dla malego, ale sie powstrzymalam. Bede pewnie kupowac dopiero jak paki z Pl mi przyjda, zeby zobaczyc czego mi jeszcze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylka - gratulacje w takim razie!!! Trzymaj się i niech zdrowa i duża dzidzia Ci rośnie :) super wiadomość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo GaGa witaj:) Ajak u Ciebie maleństwo sie dobrze rozwija?? Dziękuje Wam wszystkim bardzo:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie sliczne brzuszki. Anytram dosc duzy brzuchalek :) Nir czuje sie osamotniona ;) Mam nadzieje, ze te dziewczyny co dostaly dostep do skrzynki nie beda tylko ogladac, ale i podesla zdjecia swoich brzuszkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylka--->gratuluje :D:D rhm-->nigdzie chodzić nie trzeba na szczęście,bo ten okres 270 dni...to nasza ciąża....:) także bardzo fajnie się złożyło,że trafiło na nas,bo przepisy weszły w życie od stycznia....zresztą poczytaj jeszcze te materiały z tej strony,którą podałam :D mnie też nie uśmiechało się włuczyć po ZUSach i w ogóle oni przychodzą do domu i sprawdzają Cię czy w domu jesteś,dlaczego nie pracujesz (po upływie tych 182 dni jak do tej pory)i w ogóle sajgon.....ale teraz mamy luz i jest 270 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylkaa no u mnie bardzo dobrze. Syn bedzie :) W ostatecznosci okazalo sie, ze powinnam byc na lipcowkach, bo zaszlam o cykl wczesniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylka gratulacje:) ja wlaśnie wróciłam z zakupów kupiłam materacyk do łóżeczka, przewijak , butelkę aventu i dr Brown\'s- specjalna antykolkową z taką rureczką- słomka w środku. Troszkę pieluszek tetrowych tez kupiłam i smoczek do ssania z aventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiteczek mialam ta butelke. Ale moja i tak miala kolki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×