Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuzynka Marty

kapusta dla Marty

Polecane posty

Gość kuzynka Marty

przepis Asegi także z kafeterii i potwierdzam - najlepsza kapusta jaką jadłam :D \"Ja znam przepis na kapustkę dość specyficzny w przygotowaniu , ale za to zdecydowanie najlepsza jaką jadłam w życiu Najlepiej wychodzi z młodą kapustką albo włoską ale biała też może być. Kapustę szatkujemy i gotujemy w niewielkiej ilości wody. W osobnym garnku gotujemy około 5 średnich ziemniaków(zależy jak duża jest kapusta) Jak ziemniaki się ugotują odstawiamy do ostygnięcia po czy ubijamy na gładką masę , stopniowo wlewając śmietanę(mały kubeczek) Odlewamy wodę z kapusty , dodajemy dwie kostki warzywne bądz inne przyprawy jeśli nie uznajecie chemii , pieprz sól itp. Do kapusty wrzucamy uprzednio podsmażoną dużą cebulę a następnie masęz ziemniaków i śmietany.Na końcu koperek. I niech się chwilę dusi. Smak niesamowity!!\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeny, ale to musi byc pyszne! juz wiem, co jutro zrobie, bo mialam pustke w glowie :D (a do tego pieczone schaboszczaki z czosnkiem i ziolami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka Marty
to jest przepyszne :) ja mogę to jeść non stop :) i mam nadzieję, że moja kuzynka znajdzie ten przepis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja wiem, nie koniecznie, glowka kapysty po ugotowaniu traci troche na objetosci ... mysle, ze tego bedzie na 4-6 porcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka Marty
masz rację konczito wychodzi 4-6 porcji, my z mężem jemy tą kapustę przez 2 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam na to smaka, dzieki za przepis :) mam andzieje, ze twoja kuzynka marta tez go znajdzie ;) brakuje mi tylko kapusty, (+zamiast kostek warzywnych dam sol i pieprz),koperek mam mrozony, ale mysle, ze nie bedzie najgorzej, moze kupie swiezy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wprowadzilabym tylko mala modyfikacje dla leniwszych ;) w celu zaoszczedzenia patelni i osobnego smazenia cebuli, moznaby cebule podsmazyc w garnku, po czym dorzucic kapuste i dusic ... ale moze sie myle, moze taka osobno usmazona cebula bardziej sie 'odznacza', bo razem ugotowana z kapusta moze sie zmieszac smakowo ... jak myslisz autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka Marty
kapustę robiłam kilka razy i myślę, że jednak niestety cebulka musi być dodana pod koniec, ja dodaję jedną dużą cebulę lub dwie mniejsze i bardzo podoba mi się ten cebulkowy posmak w potrawie, a boję się, że jeżeli zaczniemy od celubli i będzie się ona dusiła z kapustą, to nie będzie jej czuć :) aha ja jem to "coś" samo, a dla męża robię schaboszczaka zwykle a w drugi dzień jajko sadzone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, na pewno masz racje z ta cebulka :) ja mysle, ze to \'cos\' mozna jesc samo, ale jednak organizm potrzebuje bialka, a w tej potrawie jest go bardzo malo ... tak wiec jakas rybka, miesko, jajo - jak w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe/
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabkkkkkoooooooo
A jakby jeszcze boczek z ta cebulka podsmazyc, jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
do wszystkiego boczki, szynki i schaby, a potem wygladaja jak spasione wieprzojady odzywiane niczym innym nim kotletami i kartoflami. po cholere robic wszystko na jedno kopyto? tu masz okazje zjesc cos smacznego bez dodatku trucizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka Marty
a ja myślę, że i boczek raz na jakiś czas nie zaszkodzi :) cieszę się Marta, że znalazłaś :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmm
robiłam kiedyś tą kapustę :D rewelacyjna jest, chyba mam obiad na dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam wczoraj ta kapuste i jest wspaniala :D co do boczku, to zdecydowanie odradzam, bo danie ma juz bardzo bogaty posmak od duzej ilosci smietany. a boczek, choc sam w sobie pyszny i raz na jakis czas raczej nie zaszkodzi (szczegolnie, jak jest w towarzystwie duzej ilosci zieleniny), zabierze tej kapuscie cala delikatnosc smaku :) naprawde, nie spodziewalam sie az takiego efektu. ogolnie bardzo lubie takie prosto z mostu dania a la chlopskie jadlo, ale to jest jeszcze lepsze :) cebula faktycznie musi byc na koncu, a jako przyprawy dodalam sol, pieprz, ziarno selera i wedzona ostra papryke. do tego zrobilam upieczone kurze mieska zamarynowane w \'ziolach do drobiu\', oliwie i occie balsamicznym. niebo w gebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka Marty
mogę tylko z dumą napisać, A NIE MÓWIŁAM :D cieszę się, że smakowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a te mase z
ziemniakow i smietany to mieszacie z kapusta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka Marty
no właśnie na tym to polega :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobilam iiiiii....
chyba przesolilam...a fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a te mase z
dzieki, zrobie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesolilas, albo przyprawilas glutamianem sodu zamiast normalnymi przyprawami. popieram, ze takie cos to bedzie fuj :P pozwolilam sobie ten przepis (w formie parafrazy) zareklamowac kilku osobom, bo warto :) w przyszlosci sprobuje to zrobic z kapustopodobnym ziemnozielonym jarmuzem, bedzie jeszcze zdrowsze, no i z mniejsza proporcja ziemniakow (jakkolwiek zimniaki kocham calym sercem, to jednak zdrowe niestety nie sa, chyba, ze na surowo, dla swinek ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To takie poznanskie
Pyry z kapusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie chce
wyprobowac owy przepis,czt ta kapucha długo ma sie gotowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie chce
a wiec zrobiłam ta kapustke dla mnie potrawa zjadliwa choc nie jakas specjalnie dobra,zobaczymy co reszta rodzinki powie jak wroci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo to nie jest jakas wikwintna potrawa, tylko takie zwykle mniamniusne jedzonko na zimowy wieczor ;) ale tez zaelzy jak sie przyprawi, moja wersja przyprawienia wyszla rewelacyjnie, no i trzeba konkretnie polac tlustej slodkiej smietanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaloryczne
I obciazajace watrobe.po co ta smietana?a nie mozna bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×