Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy to prawda że

Domowe ptasie mleczko-galaretka rozpuszczona w mleku?

Polecane posty

Gość czy to prawda że

Słyszałyście o takim przepisie?Znalazłam taki chyba w ostatniej Oliwii.Pierwszy raz sie z czymś takim spotałam.Ciekawa jestem czy to jest dobre i czy w ogóle stężeje na mleku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też o tym gdzieś czytałam w necie, ale nie próbowałam także nie wiem;) ale skoro w wielu źródłach o tym piszą, to musi coś w tym być;) pzdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojojj
ciekawe- ktoś to wypróbował? piszcie bo jestem ciekawa!! ja znam ptasie mleczko ale robione tak: ubija się śnieżkę, galaretkę rozpuszcza w szklance wody, miesza i jak się wystudzi (musi być naprawde chłodna) to wtedy wlewa się ją do śnieżki - ubija jeszcze troche: na ciasto i do lodówki.. słyszałam również o wersji że zamiast śnieżki ubija się śmietane 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdk
Przecież to musi być paskudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka robiła takie cudo z mleka skondensowanego. Ależ to było pyszne! -Zosiu, pozdrawiam...! 🌼 (Kobitki, jeśli chcecie, poszukam przepisu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam galaretke na jogurcie (zwyklym i owocowym), uzylam tego jako masy do tortu, niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadłam ostatnio u znajomych sama jeszcze nie robiłam ale było pyszne:) 1 opakowanie biszkoptów 1 puszka mleka skondensowanego 1 szklanka cukru 3 galaretki w proszku(o tym samym smaku) owoce do wyboru np.banany,brzoskwinie co kto lubi - - Biszkopty ułożyć na dnie średniej tortownicy -2 galaretki rozpuścić w 1 szklance wrzącj wody- - mikserem ubic skondensowane mleko+ cukier .Po ubiciu zostawic do stężenia. -Następnie połączyć ostudzona galaretkę(tą z dwóch paczek)+ubite mleko -gęstniejąca masę wlać na biszkopty i poczekać aż całkowicie zastygnie(można włożyc na kilka minut do lodówki) -na wierzchu ułozyc owoce i zalać wcześniej przygotowaną trzecia galaretką. - włozyc na godzine do lodówki smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też robiłam z mlekiem skondensowanym, ale moim zdaniem to nawet \"nie leżało\" obok ptasiego mleczka. Może i nie złe, ale dla mnie nie bardzo podobne :P Po za tym dla mnie ptasie mleczko to powinno być śmietankowe, albo czekoladowe no a z galaretką to zawsze owocowe wychodzi. Ciekawy efekt daje rozpuszczenie w gorącej galaretce tabliczki czekolady (biała, albo mleczna czy gorzka, co kto woli) jak wystygnie ubijamy nie przejmując się tym że takie jakby gluty się robią. Ubije się :) Do tego dodajemy bitą śmietanę i do lodówki. Bardzo smaczne chociaż też niezupełnie jak ptasie mleczko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam z serkiem homogenizowanym i sniezką, ale jako masę do biszkoptu z owocami. Rodzinie smakowało, mnie tak sobie, zdecydowanie wolę samą galaretkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to prawda że
To co ja napisałam nby jest pyszne,tak pisali w gazecie.I nie było nic zeby ubijać,po prostu rozpuscic galaretkę w proszku w mleku.To pewnie ma stężeć tak jak normalnie.Spróbuję jutro i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co ........
A więc zrobiłam tą galaretkę i powiem Wam że byla wstrętna :O Nie wiem dlaczego dali przepis na takie paskudztwo w gazecie :O Proszek nie chciał sie do końca rozpuscic i w efekcie na wierzchu była taka puszysta pianka,bardzo niemiła w jedzeniu bo jakas taka ziarnista,a na dnie sztywna galaretka tyle że taka mętna i niezbyt smakowa.Zjadłam 2 łyzeczki i wyrzuciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptasie mleko
2 galaretki rozrabiasz w takiej ilości wody jak na jedną galaretkę. Mleko skondensowane niesłodzone (1 puszka) ubijasz miksrerm, zrobi sie obfita piana, połączyc z wystygnięta galaretką i do lodówki. To jest przepis na ptasie mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA LOVELOVE
Owszem, jest takie coś, co prawda nie robiłam tego nigdy sama, ale nie raz to jadłam, i muszę powiedzieć, że jest przepyszne!!! :D Z tego co wiem, to do mleka dodaje się jeszcze śmietanki 36% i żeloatyny, więc to z pewnością powinno zgęstnieć... Polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×