Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monia9229

wszystko, co trzeba wiedzieć o rybkach i akwariach

Polecane posty

Gość sandi13
jak wyjedziesz nad morze to lepiej sobie kup ten dozownik albo daj klucze do swojego mieszkania komus zaufanemu i powiedz zeby dawal niewielka ilosc pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
sprubuje sie dowiedziec jeszcze czegos wiecej o rybkach bo mam o noch ksiazke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
niestety nic mi sie nie udalo znalesc ale mam akwarium od pieciu lat wiec jak by co to mozesz pisac.postaram sie udzielic odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia9229
Dzięki za wszystkie rady:). Za kilka dni będę miała akwarium:). Mama czytała forum i się zgodziła- szczególnie dzięki Ewie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia519
Jeśli mam kule 12 l. to co ile musze zmieniać wodę? [ mam jedną welonke, pompke do napowietrzania wody, uzdatniacz kamyczki i myszelki na dnie] Ile welonka może wytrzymać bez jedzenia? Wiem że kula jest nie odpowiednia ale dostałam już tą welonkę w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham rybki...
Ja za kilka dni, tygodni....będę mieć akwarium. Chcialam się tylko zapytać jakie roślinki (żywe) są najlatwiejsze w hodowaniu? i nie przeszkadzają rybkom. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham rybki...
Czy aby rybka zlożyla ikrę musi ona mieć jakieś "schronienie"? np. kokos, czy specjalny kotnik? Bo rybka chyba nie zloży ikry tak normalnie na dnie co nie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy, jaka rybka prętniki np. zakładają sobie gniazdo pływające po powierzchni z brudków róznych i piany, które same robią (samce) rózne ryby róznie się rozmnażają, ale te dla początkujących są w większość żyworodne z tym, że potem zjadają młode, więc po to jest ten kotnik, żeby stare małych nie wyżarły, a nie ogólnie do rozmnażania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuoiuoiuoi
wg kazdego normalnego akwarysty kula to narzędzie tortur :(raz tylko trafiłam na artykuł w magazynie akwarium co robic jak ktoś już ma to nieszczęście w postaci kuli: co ok. trzeci dzień odlewa się ok. 1/3 -1/4 wody, i daje nową, o tej samej temperaturze. Woda musi byc odstana min. 24 godziny. Z roślin to polecam gałęzatki- niewymagające i pełnią częściowo funkcję filtra. a już szczwególnie tragiczną ryba do kuli jest welon, który wydziela sluz, i woda zawsze wydaje się brudna w kuli- w normalnym akwa - nie. Welony nie nadają się wg specjalistów do akwarium ponizej 100 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W akwarium jest tak: zawrze któreś rybki bedą sie od czasu do czasu kłucić. Nigdy nie będzie "idealnie" czyste. Musisz wiedzieć ( gdy będziesz już kupować rybki ) które mogą ze sobą razem być a które nie ( bo ja gdy kupowałam sobie aquarium to kupiłam rybki kture mi sie podobały i podem jak mi sie gupiki (moje ulubione rybki ☺️) rozmnożyły to taki jeden skalar odgryzł głowę mojej małej kturą jako jedyna urodziła sie żywa (nie wiem od czego to zależy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synonek
ja mam bojownika syjamskiego i dopiero ma kilka miesięcy jest samiczką ma piękny długi ogon i fioletowy tułów jej akwarium jest w kształtcie kuli ma 3 cm długości i 1 wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam bojownika syjamskiego i dopiero ma kilka miesięcy jest samiczką ma piękny długi ogon i fioletowy tułów ktoś ci nieźle naściemniał :) to niemal na pewno jest samiec; samice bojownika syjamskiego (Betta splendens) są raczej niewyjściowe i nie mają długich płetw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kiedyś myślałem,że bojownik,który ma dłuższy ogon to samiec.Jednak widziałem u kolegi tarło tych ryb.Myślałem,że to dwa samce bo miałe długie ogony,dopóki nie zobaczyłem ikry w gnieździe.To zależy po prostu od ryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też planuje założyć akwarium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu. Jest ono niezbędne dla życia rybek. Ja niedawno zamówiłam lampę z www.aqua-light.pl i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józef Kalewski
Podczas tworzenia akwarium koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wszystkie akcesoria i dodatki jakie mogą być potrzebne dla danego rodzaju ryb czy innych zwierząt morskich. Na szczęście można praktycznie wszystko znaleźć w sklepie akwarystycznym Plantica. Ja ostatnio wyposażyłem dodatkowo akwarium w roślinność invitro, technikę CO2 oraz nowe oświetlenie, także przybiera już coraz fajniejszego stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×