Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a tak pytam

Co na deser zamiast ciasta i kawy?? Podajcie coś fajnego.

Polecane posty

ostatnio ide na latwizne i jako deser zawsze podaje male owocki, typu truskawki, jagody, jezyny, maliny itp. z galka lodow. z bita smietanana tez moze byc ;) zauwazylam, ze ludzie bardzo ochoczo do takich deserow podchodza :) gospodyni nie musi sie trudzic wypiekami, a goscie jesc na pelne zaladki zapychajacych i niezdrowych ciast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajauen
nalesniki! zawsze sie sprawdzaja. sery to raczej na starter sie nadaja a nie deser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sery najczesciej sa podawane jako starter, ale tak naprawde bardziej nadaja sie na deser. a to dlatgo, ze mikroby i enzymy serowe pomagaja zaladkowi trawic to co sie zjadlo ;) sery po posilku praktykowane sa na pewno we francji i anglii, nie wiem jak w innych krajach. ja z reguly sery traktuje jako zajecie czasu i przekaske przed posilkiem glownym, bo tak naprawde 'po' to raczej nikt nie jest glodny. ;) chyba, ze ze 2-3 godz po .... moze. nalesniki do dobry pomysl, byle byly lekkie i cienkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita błagam
ŻOŁĄDEK, a nie zaladek, nawet jak nie masz polskich znaków, to przyjmij do wiadomości, że po Ż jest O a nie A. Ja jako deser po jedzeniu często podaję tylko świeże owoce, ale to raczej w sezonie. Trzeba tylko zapewnić gościom odpowiednie narzędzia do ewentualnego obierania i krojenia. Ponieważ u mnie zazwyczaj nie piecze się ciast często do kawy podaję rozmaite czekoladki, orzechy, suszone (ale nie kandyzowane!) owoce, "szaszłyki" ze świeżych owoców, lody, sorbety z dodatkiem owoców, posypek, sosów owocowych. Od wielkiego dzwonu piekę tartę, jest mnóstwo sposobów przyrządzenia, podania, dekoracji, moje ulubione to szarlotka z lodami, z rabarbarem i lodami, albo z kremem budyniowym i świeżymi owocami (truskawki luba malizny z jeżynami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita błagam
lub maliny z jeżynami miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLOIU%&amp?=)
najlepsze ciasto lub tort owocowy pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( wybacz ... mimo, ze zdarza mi sie robic literowki zdecydowanie za czesto (mam nadzieje, ze nie wygladam jeszcze na calkowita dyslektyczke :o ), nie chcialam nikogo wprawic w az tak blagalny nastroj ;) czekoladki i orzechy - to jest to! u mnie nie bylo ciasta w domu chyba z 5 lat ... ew. cudze ... tez wole takie desery, co od razu juz sa (bez pieczenie i specjalnego robienia) i sa do tego zdrowe, nie maczno-cukrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhuhuhu
a ja tam najbardziej ucieszyłabym się z kawy mrożonej z lodami i bitą śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita błagam
Hehe, no rozumiem - literówki ;) Ale przy drugim wymiękłam. Kawa mrożona z bitą śmietaną i jeszcze podana w fajnej szklance, z jakimś syropem smakowym itp. to fajny pomysł, ale jak masz przy stole 12 osób, a ekspres na raz jest w stanie zrobić na raz 2 kawy, to doliczając przygotowanie reszty deseru kawowego zeszłoby się zdecydowanie za długo... Zanim ostatnia osoba by dostała swój, to po pierwszych nie byłoby śladu :p Dlatego takie smakowitości rezerwuję sobie na odwiedziny przyjaciółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhuhuhu
niekoniecznie. ja robie bardzo smaczną kawę mrożoną bez ekspresu i to w dużej ilości. wystarczy mleko, kawa rozpuszczalna, lód, cukier i blender :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkawa
O tak kawa mrożona to jest to ja robię ją w blenderze :) mieszam wszystko i wychodzi bardzo dobro. Chociaż to nie to samo jak wyjdzie się do klimatycznego miejsca na taką kawusię. Ja bardzo lubię w Krakowie na Kazimierzu w Le scandale wpaść na taką kawę i porządny kawałek szarlotki. :) Dobrze jest czasem sobie pozwolić na taką przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogą byc jeszcze wafle
ryżowe posmarowane miodem lub polane czekoladą lub sosem do lodów. Albo wafle suche przełożone jakimś kremikiem, sosikiem słodkim, ew. miodem lub nutellą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może dobrym pomysłem byłby talerz schłodzonych owoców z sorbetem? Niedawno jadłam taki deser w restauracji Le Scandale na krakowskim Kazimierzu i do tej pory czuję ten pyszny smak. Dlatego jestem przekonana, że coś takiego posmakuje każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja :) gruszki dokladnie myjemy obieramy ze skorki przekrawamy na cwiartki w kapieli wodnej rozpuszczamy gorzka czekolade podlana odrobina czerwonego wina ( wytr lub polwytr) dajemy szczypte chilli dokladnie mieszamy polewamy tym gruszki galaretki teczowe super pomysl mozna je jeszcze w kostke pokroic przelozyc do salaterek taka fajna teczowa kostka wyjdzie lody np pistacja i cytryna posypac starta gorzka czekolada udekorowac plasterkami jakiegos owocu np pomaranczy i polozyc cieniutkie plasterki np galaretki owocowej :) sa tez te rurki waflowe wetknac w loda pyyycha sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czesto robie czekolade na
goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo kruche babeczki wypelnione galaretka i owocami pyszota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem co:)) Pieczone jabłka - takie robiła moja babcia - ja trochę unowocześniłam Kilka jabłek najlepsza reneta ale z braku laku bywał i inne: scinamy górę z korzonkiem i wydrążamy srodek tj pestki - wkładamy orzechy migdały rodynki i wszystko zalewamy płynnym miodem i przykrywamy odkrojoną górą jabłka z korzonkiem - można dodac do środka cynamon - całość zapiekamy w piekarniku - jabłka układamy na polii aluminiowej. Pieczemy do miekości ok 0,5 godz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delti dot jest ok
ja kupuje wafle (rozki) w lidlu, 3 litrowe opakowanie lodow grycana (chalwowe, likier pomaranczowy, caffe latte), 2 sosy do deserow schwartau albo z lidla (toffi i czekolada), bita smietane w sprayu obojetnie jakiej firmy (ostatnio z lidla) taka zwykla biala i... ...biore rozek, polewam go od srodka polewa czekoladowa, mocze lyzke do kolek lodowych w cieplej wodzie, nakladam od 3 do max. 5-6 kolek, polewam je polewa toffi, nastepnie czekoladowa (tak zeby byla na toffi, ale jej nie zakrywala calej, tylko byla troche wyzej), i następnie robie na polewie czekoladowej (ale tez wyzej, zeby nie zakrywala calej) masywna spirale z bitej śmietany i serwuje w serwetce (mozna dodac rowniez malutkie lyzeczki). moi goscie to uwielbiaja (szczegolnie dzieciaki maja frajde). wariant dla najmlodszych: miedzy kolejne kulki od lodow wkladam po 1 piance (marshmallow), dalej jak w opisie wyzej (ewentualnie mozna dac polewy o smakach owocow albo bialej czekolady i inne smaki lodow (bez kawowych i likierowych), a na bita smietane sypie male zelki (miski) albo kolorowa posypke (rozne ksztalty). polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyocera
delti dot jest ok niezle zyganko po takim deserze sie szykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem na optymalnej diecie
galaretka z owocami np , tak żeby było kontrastowo , normalną galaretką zalać w salaterkach trochę malin ,jagód, jeżyn czy nawet jakieś owoce z puszki , albo truskawki czy kilka plasterków banana, winogron nawet słodkie jabłka albo gruszki(jak są z zalewy albo syropu to jeszcze lepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiczanka
deser stracciatella albo mus czekoladowy z tej serii 'desery swiata' firmy Dr. Oetker robiłam nie raz obydwa pyszne, jak ładnie przystroisz np. rurkami waflowymi i starta czekoladą to zaskoczysz gości na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
A ja niedawno smakowałam w Scandale Royal w Krakowie pysznego deseru - kremowej tarty jabłkowej z cynamonem na ciepło podawanej z lodami waniliowymi. Musze przyznać, że tego rodzaju słodkości należą do moich ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj sobie lobby
kafe afogato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciaaa
cielecina w zasmazce rowniez nada sie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitfxfdxcvgbhnjm
owoce zalane galaretka i pokryte bita smietana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×