Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezdecydowana 293u7182

imie Bruno - ladne?

Polecane posty

Gość myślę
Teraz mąż stwierdził, że imię dla syna brzmiałoby Brunon, a ja myślałam, że on chce, żeby miał w dowodzie Bruno. mamy nazwisko kończące się na ski, więc może jednak forma Brunon byłaby lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woro
Mój 10 letni syn ma na imię Bruno/nie Brunon/ jest znany w całej szkole. Cieszę się,ze ma takie imię bo nie jest oklepane i brzmi męsko. Córka ma na imię Kinga i to tez jest mało popularne imię,ale wracając do Bruna powiedzcie je parę razy głośno a zobaczycie jak brzmi. To imię z charakterem mile Panie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mi sie podoba
...ale dla dużego psa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 21 pierwszym tygodniu ciazy i spodziewam sie syna, dla którego wybralismy wlasnie imię Bruno!!!! Bez zadnych sugestii, skojarzeń ,podpowiedzi, poprostu bardzo nam sie spodobalo. Uwazamy ze to bardzo piekne, oryginalne i bardzo meskie imię!!! Mamy corke Matylde wiec braciszek Bruno bardzo bedzie do niej pasował :) Pozdrawiam wszystkich rodziców małych i tych wiekszych chłopców o imieniu Bruno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klepatra2011
Bruno to piekne imię ale wg mnie pasuje tylko do krótkiego nazwiska...jak bym miła krótkie to tak bym nazwała, a sama zastanawiam sie nad Maksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Bruna
Bardzo ladne imie. I wlasnie Bruno, a nie Brunon. Zdrobnienie - Brusio, Brunek. Brunku, zrob to. Daj cos Brunkowi/Brunowi. Z innych imion, podoba mi sie tez Hugo, Gabriel, Jeremi, Jonasz. Mysle ze nie mozna patrzec tylko przez pryzmat czy sie spodoba innym dzieciom. Nawet przy imieniu pospolitym jest duza szansa ze w klasie znajdzie sie ktos kto bedzie probowal dokuczyc naszemu dziecku, nawet bez powodu jakim jest dziwne imie :) Gdy przyjrzec sie imionom slawnych ludzi czy politykow, wychodzi na to ze nietuzinkowe imie czy nazwisko moze pomoc przy zrobieniu kariery. Moze dlatego ze latwiej zapada w pamiec. Szczegolnie wiec przy nazwiskach typu Nowak czy -cki polecalalabym imie Bruno. Slawny serialowy Bruno mial na nazwisko Walicki i moim zdaniem sie to dobrze komponowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, bardzo mi sie podoba imie Bruno. Wcale nie smieszne, brzmi oryginalnie, nie przesadzone. Czemu by mieli smiac sie z malca w szkole. Spojrzcie na mase imion slowianskich ktrore brzmia wprost komicznie: Twardosz, Dlugosz, Mscislaw, Gniewosz, Bozydar itp.:D To imie pochodzenia germańskiego: jak znany Bruno Schultz, z krotkim nazwiskiem takze ladnie brzmi. Mysle ze nie ma sie co zastanawiac. Zawsze znajdzie sie jakis malkontent co mu sie nie spodoba. Lepiej niz oklepane imiona;) A wybor imienia to oczywiscie rzecz gustu. Czesto wybieramy te ktore np. kojarza nam sie w pozytywnie z osobami ktore przewinely sie w naszym zyciu lub zwyczajnie imiona ktore maja to cos w sobie;) A to imie naprawde jest fajne i oryginalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plapla
Mój synek ma na imię Brunon- żeby była bardziej polska forma, no i ładnie to pasuje do nazwiska. Jeszcze w ciąży słyszałam różne komenatrze (a to imię szybko wybrałam), teraz cała rodzina za nim przepada i imię już nie zwraca uwagi. Ale fakt, że mówimy Bruno bo bardziej pasuje do takiego malutkiego :) Też mi się podoba znaczenie no i imię mi się dobrze kojarzy. Nie znam innego Brunona. Co do wyboru- lepiej nie pytać na forum, masz własne zdanie a zawsze Ci tu ktoś napisze: "Bruno nie, lepiej Piotruś/Stasiu" albo "Krzysiu nie bo znałam jednego i był głupi...". A może jak się dziecko urodzi to imię samo do Ciebie przyjdzie? Teraz dla kolejnego synka chodzi mi po głowie Leon albo Borys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak mam być szczera
to kojarzy mi się z przygłupawym kundelkiem mojej sąsiadki:).bruno tylko dla psa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaszanka
Mnie sie nie podoba, nie cierpie imion meskich, ktore sie koncza na 'o'. Uszloby, gdyby to byl BrunoN Ale i tak nie byloby to moje ulubione imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko recznie i bez wirowania
a w reklamie: "mój piesek Bruno jest zdrowy i robi ładną kupkę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama B&B
Mój syn ma na imię Bruno. Zdrobienia: Brunio, Brunko, Brunik,Bruncio,Brunoslaw. Imię dobrze przyjelo sie w przedszkolu,a teraz w zerowce. Mój Bruno ma brata Borysa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuigigi
Mi się podoba imię Bruno, nawet rozważałam czy nie dać swojemu dziecku (ale te okazało się dziewczynką). Nie ma jednak do niego zdrobnienia. Poza tym ostatnio kupuję psu karmę Bruno. (To przykład ryzyka związanego z nadawaniem imion mniej popularnych.... Choć z drugiej strony ja jestem Ola i są też takie podpaski :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamy zastanawiające się nad imieniem dla maleństwa: Nie pytajcie się na forum czy takie albo takie imię jest ładne, modne czy oryginalne, bo to indywidualny wybór rodziców dziecka czy dane imię im się podoba czy też nie. Najlepiej wybrać samemu imię, które będzie nosiło Wasze potomstwo i nie dzielić się przed narodzinami swym wyborem przed rodziną, znajomymi, a już zwłaszcza na forum, gdzie są zupełnie obcy ludzie, których opinie nie powinny nas w ogóle obchodzić, a mogą tylko sprawiać przykrość. Jak można prawie zdecydowanej na dane imię mamie, powiedzieć że jest ono beznadziejne, zbyt mocne, budzące kpiny w klasie dziecka, czy (co najgorsze tu padło) kojarzące się z psem !??!! Ja znam psa Filipa, Krzysia, Maksia, Kubusia i Franka itd, ale czy to znaczy, że Wy też musicie znać psy o takim imieniu i że z nimi te imiona mają się Wam wszystkim kojarzyć? NIE! Każdy zna kogoś o jakimś imieniu i wspomina go dobrze lub źle, każdy kogoś z czymś kojarzy, ale nasze skojarzenia nie są takie same, więc zatrzymajcie komentarze typu: imię dla psa - dla siebie, bo są przykre i po prostu głupie! Brunko to śliczne imię, zresztą jak każde inne, bo wybrane z troską i miłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem jak BRUNO
A ja na każdego pas mówię Tomek Tomek do nogi. Tomek - jak lokomotywa. Najlepiej nagadać na kogoś bo się nie miało pomysłu na fajne imię. Poniżej krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak! mój przyjaciel ma tak na imię i bardzo je lubię jak będę miała 3 synów to jeden z nich będzie Brunem, bo to moje trzecie w kolejności ulubione ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Njggv
Znajomi nazwali tak synka,zdrabniaja Brunio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plapla
Widzę że ktoś odgrzebał stary temat :) Teraz już nie wyobrażam sobie żeby synek miał na imię inaczej niż Brunon. Tak na marginesie, obie formy, Bruno i Brunon, odmienia się tak samo: Brunona, z Brunonem itd. Ostatnio podsłuchiwałam dzieci na imprezie rodzinnej- bardzo pozytywnie zareagowały :) Na szczęście, chyba od nikogo z dorosłych nie słyszały że to głupie imię albo "jak dla psa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plapla - nie zgodzę się z Tobą, tych imion nie odmienia się tak samo. Bruno, to nie Brunon. Kiedyś imienia Bruno nie odmieniano, dziś słowniki zalecają odmianę, np. "nie ma Bruna", "o Brunie", "dla Bruna". Odmiana dla imienia Brunon wygląda tak: "nie ma Brunona", "o Brunonie", "dla Brunona". Sama jestem mamą Bruna (nie Brunona), zdrobniale wołamy "Bruś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molly27
mi sie kojarzy jakoś z rumunem :| moze dlatego ze na znajomego tak mowili,a byl zawsze brudny,smierdzacy itp :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaiokolice
www.olgaiokolice.blogspot.com Bruno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz tutaj pisałam jak byłam w ciazy. Mój synek Bruno w lipcu bedzie miał 2 latka. Przez ten czas ani razu nie usłyszałam abyś ktos krytykował imię mojego syna. Wręcz przeciwnie!!! A Bruno tak jak oznacza jego imie - brunatny niedzwiadek - kojarzy sie z siła !!! Jest bardzo silny - wygrał z sepsą!!! Pozdrawiam wszystkich kochanych Brunonków i ich rodziców !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruno, ale Brunonowi!!!
kobiety.. Jak już decydujecie się dawać dziecku imię Bruno, to miejcie świadomość, że prawidłowa odmiana to: Brunonowi, Brunona itp. Tak.. Bruno i Brunon to dwa różne imiona, ale odmieniają się tak samo.. http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=388

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama fajnej corci
Bardzo mi sie podoba gdybym miala syna to bylby Bruno na razie urodzila mi sie corcia Karolina . Moze kiedys bede miala Bruna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imię dla PSA!!!!
ja tak chicałam psa nazwać.. było nawet w reklamie pedigree : i bruno robi zdrową kupkę" :) dla mnie katasrofa nazwać tak synka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do odmiany... Zamieszanie robi brak "-n" na koncu i nietypowe na koncu imion "o", ale pomyslcie jak odmienia sie imie Mieszko... Mieszkona?? Z Mieszkonem??? Polacy dodali "-n" i zrobili zamet spolszczajac germanskie imie Bruno, ale to inne imiona i odrebna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że nie taki był zamysł tego forum , aby uczyć kogos polszczyzny, odmian czy tym podobne. Nie jest to tez miejsce na obrażanie kogokolwiek. Mój syn ma na imie Bruno i uważam jest to imię jak każde inne!!! Mnie sie podoba, mojej rodzinie też, moim znajomym też!!! A co inni o tym myslą to mnie nie obchodzi!!! Owszem słysze ze takie imię ludzie nadaja psom ale to mnie raczej bawi niz irytuje. Mój syn mimo iz ma dopiero 2 latka jest niesamowita osobowościa i jak tak na niego patrze to nie wyobrazam sobie zeby mial inaczej na imie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze sie stalo
mojej ciotki kot byl bruno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjbkdfj
a mnie nie dziwi wpis rownie innej osobliwosci, jak ty...kto daje na imie komus JOWITA?? bruno, borys, iga, kajtek, kuba...aha i zuzia, czeska- to sa imiona, ktore nadaje sie psom. spotkalam sie tez, ze kundel mial na imie stasiek. ja na pewno nie dalabym takich imion, ale kwestia gustu. poza tym co innego masz napisac, ze znajomym i rodzinie podoba sie? myslisz, ze powiedza prawde?? nie sadze, bo nie chcieliby robic tobie przykrosci. moja znajoma daje corce na imie julia mimo ze mowilam, ze teraz to co 3 dziewczynka ma tak na imie, a sama znam ich juz 5:D ale nie moja brocha...najwyzej zawola na dworzu julia, a odwroci sie 5 dziewczynek:):) bruno, borys to ta sama kwesia, ale tak to jest, ze chce sie byc modnym albo robi sie krzywde dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×