Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lelkaaaaaa

GRzyby suszone, mrożone..... i co mam z nich zrobić?

Polecane posty

Gość lelkaaaaaa

Mam dużo suszonych grzybów i mrożonych. Robiłam pierogi, uszka, dodawałam do gulaszu. Robiłam raz zupe, ale jakos mi nie wyszła. Mąż mnie nudzi, ze zjadłby zupe-krem z borowików, ale po ostatniej nieudanej próbie nie mam pojęcia jak ja zrobic. Co jeszcze mozna zrobic z tymi grzybami? Mrozone mam surowe i smażone. Głównie prawdziwki i troche mieszanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelkaaaaaa
Moze jakaś doświadczona gospodyni mi cos podpowie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bigosu do barszczu ukraińskiego do zupy - z pieczarkami na spółę (mi zawsze szkoda tylko suszone dawać) do sosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULEBIAK Z KAPUSTĄ I GRZYBAMI ciasto : 250 ml mleka 500 g mąki żółtko 20 g drożdży łyżka masła 2 łyżkioleju po łyżece soli i cukru farsz: 500 g kisoznej kapusty 100 g suszonych grzybów cebula sól,pieprz drożdże zalewamy ciepłym mlekiem i gdy ,,ruszą" mieszamy z roztopionym i ostudzonym masłem,olejem,cukrem i solą.Dodajemy przesianą mąkę i wyrabiamy ciasto.Gdy odchodzi od rąk przykrywami ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. Grzyby moczymy wodzie (najlepiej na całą noc),następnie gotujemy do miękkości i odcedzamy i drobno siekamy.Kapustę odciskamy i duśimy wywarze z grzybów.Cebulę kroimy w drobną kostkę i smażymy ,dodajemy wraz z grzybami do kapusty i dusimy razem.Na koniec doprawiamy do smaku. Wyrośnięte ciasto wałkujemy w prostokąt i i układamy wysmarowanej blaszce do keksa tak żeby brzegi zwisały.Na cieście układamy farsz a następnie zlepiamy wierzch z pozostałego ciasta.Ciasto smarujemy żółtkiem i pieczemy ok 45 min w tem 180 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie brzmi ten przepis Princpolo. Kulebiak- pierwszy raz słyszę, u mnie w podobny sposób robi się paszteciki z grzybami, lub właśnie z kapustą i grzybami tylko ciasto wałkuje się i kroi w kwadraty i się zwija w rolony. A tego kulebiaka podaje się krojonego w plastry? Nie ma problemów przy krojeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuchta -----Na Podlasiu to jest tradycyjna potrawa regionalna która musi być na Wigilijnym stole :D Ja akurat z stamtąd nie pochodzę ale przepis jest naprawdę fajny.Nie ma problemu przy krojeniu,kroi się jak ciacho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Princpolo, jestem z podlasia i nie znam tej potrawy :D :D Tak jak pisałam u mnie są paszteciki, właściwie taki sam farsz, ciasto tylko to są małe roladki :) Ale popytam wśród znajomych, może rzeczywiście serwuje się to w regionie :) Ale skoro mówisz, że fajny ma smaczek to może się skuszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
EWA33-do barszczu ukrainskiego grzyby?nie żartuj,jestem ukrainką,i coś takiego słysze po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samaEwusia-lat44 ------Alez mnie rozwaliłaś na łopatki z tą Ukrainą :D:D:D:D Barszcz ukraiński jest w rzeczywistości potrawą polską a jednak jego nazwa wskazuje na zupełnie inne miejsce pochodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×