Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ladny wlosek

Świerk - żywa choinka ...

Polecane posty

Gość ladny wlosek

Chciałabym z tym roku miec zywa choinke ale świerk czy ktoś sie moze orientuje jak długo on postoi w domu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważaj na picea pungens - świerk kłujący - jest okropny tak na marginesie - 90% \"choinek\" to świerki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladny wlosek
wiesz dla mnie świerk to świerk a jodła to jodła:) wiem ze sa jeszcze jodły i one na pewno długo stoją a mi chodzi o taki zwykły świerk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi szkoda żywych drzewek na 2 tygodnie przyjemności zabijać, mam sztuczne u rodziców świerk "zwykły" ") czyli pospolity picea alba stoi ze 2-3 tygodnie, zależy, kiedy został ścięty, a tego nigdy nie zgadniesz, kupując gdzieś na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu rodzinnym co roku musi byc zywa choinka, raz chyba byla sztuczna i mielismy kijowe swieta :D :D co do wycinania, mamy kawalek wlasnego lasu i trzeba czasem cos wyciac, zeby zrobic wiecej miejsca innym drzewkom, jak jest za gesto to nie rosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosieńkaaa
najlepiej wykopac choinke i wsadzic w donice, wtedy dluzej postoi i mozna ja spowrotem wsadzic do ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile osob ma wlasny las, bo pisze tylko o sobie, jesli chodzi o wycinanie i ped na zywe drzewka, to tez chyba nie jest to do konca takie zle, bo sa plantacje gdzie rosna grzewka przeznaczone do wyciecia wlasnie i nikt raczej nie karczuje cennych lasow, zeby tradycji stalo sie zadosc, tak mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie każde drzewko jest cenne ale tylko wtedy, kiedy rośnie i przerabia dwutlenek węgla na tlen, a nie takie, które usycha w salonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez przesady.-
na plantacjach choinki trzeba wycinac aby zrobic miejsce innym drzewkom. sztuczna choi nka to zadna ekologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wolałabym, zeby na miejscu tej plantacji rósł normalny las...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantacje choinek często zakładają rolnicy na gruntach ornych . "Normalny las" sadzą zwykle leśnicy i on również podlega zasadom gospodarki leśnej - po wejściu w wiek "rębny" las się wycina do zera, karczuje pnie , ale zaraz robi nowe redliny i wiosną sadzi nowe sadzoneczki. No, chyba , że mówimy o Parku Narodowym, gdzie niczego się nie ścina - co się przewróci, to ma się samoistnie rozłożyć, ziemię użyźnić i gdzie jest praktycznie nieprzebyta dżungla z samosiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale taki "normalny" las jest dużo bardziej wartościowy dla środowiska niż plantacja świerków ma większą masę zieloną, jest róznorodny, co powoduje powstanie naturalnej biocenozy, a nie jakiś sztuczny jednorodny twór typu plantacja "choinek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie, ze tak, chociazby ze wzgledu na warunki jakie stwarza faunie i florze, ale ten \"sztuczny jednorodny twór typu plantacja \"choinek\" tez przerabia dwutlenek węgla na tlen, wiec nie ma tylko celow komercyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpetna nie jest
ewa , a wiesz ile bedzie sie rozkladała zywa choinka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpetna nie jest
TZN SZTUCZNA OCZYWISCIE :D , przepraszam za pomylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, Ewo - masz absolutną rację. Tylko że choinki można ściąć i sprzedać po 10-ciu latach, a na las czekają pokolenia. Rolnicy traktują plantacje choinek czysto utylitarnie , licząc na szybki ( w miarę) zysk. No i jeszcze kwestia przeznaczenia ziemi pod zalesienia - taką decyzję można podjąć raz i nieodwołalnie. Jest praktycznie wyłączenie ziemi z użytkowania rolniczego...do końca świata . Decyzja zatem poważna... Na terenie naszego Nadleśnictwa widziałam plantacje choinek sadzone pod trakcjami elektrycznymi . Tam niestety nic wysokiego rosnąć nie może. My tradycyjnie przed świętami jedziemy do naszego ulubionego szkółkarza i kupujemy drzewko w donicy . Gatunki różne - świerki kłujące, serbskie, jodły koreańskie, kalifornijskie . Tuż po kolędzie wystawiamy delikwenta do chłodnego ganku, bądź od razu sadzimy w ogrodzie - jeśli się przez święta nie obudził, no i pogoda pozwala. Sumienie czyste i kawałek ogrodu zagospodarowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w miejsce wycietych chinek sadzi sie nowe na plantacjach a sztuczna sie rozkłada kilkaset lat. Najpierw poczytaj o ekologii a potem sie udzielaj. A z tym ze 90% chinek to swierki to tez walnełaś. Wogóle weź na wstrzymanie bo jestes arcyniesympatyczna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Choinka żywa to inny klimat, bardziej tradycyjna jest ;-) Mój tata zamawia choinki pod firmę w dużych ilościach - greenstyl.pl/?-h2-choinki-z-dowozem-!!!-h2-,55 Wtedy jest taniej, a będziemy mieli taką usługę full wypad - dowiozą na miejsce, ustawią i jeszcze ubiorą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świerk wytrzyma dwa tygodnie zanim zacznie się sypać. Zależy tez, gdzie go postawisz, czy w pomieszczeniu będzie mocno cieplo i czy nalejesz wody do stojaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariolaB
Żywa choinka w święta to coś fenomenalnego. Chociaż ja zdecydowanie wolę jodłę. Według mnie ładniej wygląda i chyba nawet dłuzej będzie się trzymać. W tym roku nię będę chodziła po targu za choinką bo pewnie większość przed świętami będzie przebrana. Chce zamówić choinkę tu https://choinkapoddrzwi.pl/ , by dostarczyli mi ją do domu. Widziałam że mają przepiękne okazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BenekB
A co myślicie o takich http://ogrodolandia.pl/choinka-christmas-tree-M dekoracyjnych choinkach. Spokojnie mogą stać na dworze jak i w środku. Mi bardzo sie podobają, a przy okazji świąt trzeba pamiętać też o dekoracjach. W koncu one dają taki urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
yyyy, a nie lepiej już kupić choinkę lechbet? sztuczna, bo sztuczna, ale za to się utrzyma ile będziesz chciała, a wyglądem zaskoczy nie jednego gościa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaa1984
Nie wyobrażam sobie świąt bez aromatu, zapachu żywej choinki. Pamiętajcie aby kupować od sprawdzonych dostawców! http://choinki-lukas.pl/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnego rodzaju iglaki oraz wiele innych znajdziecie na www.iglaki.agro.pl . Może akurat coś uda się znaleźć w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedaż żywych choinek z przedsiębiorstwa AleChoinki http://alechoinki.pl rozpoczyna się już 1 czerwca. Wtedy można się zaopatrzyć w sadzonki drzewek, np. świerka pospolitego, który w okresie Świąt Bożego Narodzenia będzie się pieknie prezentował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoLkaZ
Fajnie jest wybrać sobie rosnącą choinkę na plantacji i zamówić jej wycinkę kilka dni przed Wigilią - tak robimy co roku a - na Plantacji w Rezerwacie Bobra , ale możliwość wyboru dopiero kiedy kończą kontraktowanie choinek dla hurtu. Jest z tym sporo zabawy, bo już, już mamy tę jedyną, wymarzoną... a tu nagle okazuje się, że już zaznaczona zawieszką dla hurtu! Spacer po plantacji trwa co najmniej pół godziny, ale na miejscu jest parking i otoczenie warte spaceru - nie ma błota, bo plantacja jest eko - nie pryskana herbicydami - sami zobaczcie czy nie warto: http://ochoinki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×