Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ja mam caly domek do ogarniecia, moj Łukasz umyl okna i powiesil firnaki , no czasami tez pozmywa naczynia , jak narazie daje rade, mam duzo energii wiec nie jest tak zle , ale w 3 trymestrze to na pewno tak skakac nie bede ;) Miłego Dnia ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emce u mnie tez byla robiona w tamtym tyg przeziornosc karkowa. Przy CRL 54 mm (12 tc) przeziornosc wyszla 1 mm. Ginek mi wyjasnil ze norma jest do 2,5 mm. Dopiero potem trzeba sie obawiac. Wiec jak nahbardziej znajdujemy sie w normie:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U mnie w pracach domowych na razie przejoł obowiązki mąż wczoraj nic mi nie pozwolił robić tylko leżej, a mnie się chce troszkę ruchu no ale niemam wyjści:) Jutro się wybieram do mojej gin i zobacze co ona na to wszystko i jakie zalecenia dan. Na razie się oszczędzam i do pracy już nie wróce :( dopiero po macieżyński i już szukają kogoś na moje miejsce :( Żyrafko biorę jesczcze Luteine dopochwowo możesz mi coś więcej napisać o tym leku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ewelkajew ja też biore luteine dp od samego początku ciąży to jest progesteron który gdy nie jest się w ciąży wywoluje miesiączkę a jak się jest w ciązy to ją podtrzymuje tak w skrócie.... pozdrawiamy :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobietki:-) Cieszę się, że u wszystkich wszystko ok. Moje maleństow ma 51mm i termin z USG wychodzi już na 23.09, ale nie zmieniam. Ja się urodziłam z wagą 2700, ale od strony moje męża on był najmniejszy i miał 3600, reszta w okolicach 3800-4500, a jest ich pięcioro. W sumie to mi lekrarz wpisał w książece, że z USG wychodzi tydzień do przodu, bo niby to był 11. Wziełam mojego mężczyzne na USG. Dzidziusz pomachał rączkami i nóżkami, po czym zrobił fik i pokazał nam 4 litery.... Zobaczymy co zniego wyrośnie. Tętno 140, więc wszystko z dzidzią ok. Lekarz mi już wpisuje wysokość macicy, ale nie wiem jak on to liczy... Żyrafko: większość kremów jest od 4 miesiąca, ale od którego tygodnia liczyć ten 4 misiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofola a ile razy dziennie bierzesz tą Luteinę bo ja 3. I jak długo ją jeszcze będziesz brała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
na początku brałm 2 potem 2 tyg 3 dziennie a teraz znów 2 a jak dlugo to nie wiem ale coś mi się obiło o uszy ze czasem się bierze do 16 tc lub 20 ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa - jeżeli na kremie jest napisane, że można stosować od 4 miesiąca, to zapewne chodzi o rozpoczęty 4 miesiąc ciąży - tak się domyślam, bo większość tego typu rzeczy można stosować po zakończeniu I trymestru ciąży (po skończeniu 3 miesiąca ciąży) - to samo tyczy się np. farbowania włosów. ewelkajaw - co więcej o luteinie? to jest progesteron. stosuje się ją, gdy wystąpiło zagrożenie poronienia na tle obniżenia poziomu progesteronu. jest to hormon, który utrzymuje ciążę, więc jego braki (lub mniejsze stężenia) powodują zagrożenie poronieniem. luteinę można przyjmować do 18-20 tygodnia, ale o tym jak długo trzeba ją przyjmować decyduje leakrz. odstawianie dokonuje się przez zmniejszenie dawek - tak, aby działanie hormonu w leku ustawało stopniowo. a ja dziś śmigałam po kraju :) zrobiłam trochę ponad 100 km :> taki ze mnie kierowca bombowca, hehe 2 miesiące po odebraniu prawka :) bardzo ładnie mi się jechało bo pogoda dziś była piękna - niebieskie niebo, sucha szosa i słoneczko :) teraz już się zachmurzyło, ale liczę na to że śnieg już nie wróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jakiego wczoraj wieczorem dostałam stracha... Nigdy w życiu coś takiego mi się nie zdarzyło i mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz. Całe popołudnie i wieczór kiepsko się czułam, niby to przejedzenie, ale obiad jadłam po 16 a później już bez kolacji.. Żołądek stał mi gdzieś delikatnie poniżej gardła wiec położyłam się spać. Mąż jeszcze siedział przed telewizorem. Po jakimś czasie obudziłam się i czuję - nadal mi ciężko. S. już stoi nade mną i prawie blady pyta co mi się stało, że tak ciężko oddycham. A mnie zaczęły swędzieć dłonie (? pierwszy raz w życiu!) i powoli dekolt, pachy i stopy... wszędzie tam, gdzie jest cienka skóra. Do tego zbrzękły mi śluzówki w nosie i oddychałam jak przy katarze. Do tego to uczucie żołądka bezpośrednio pod gardłem. Pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy: cholestaza. No ale w 15 tygodniu? Nie... Więc uczulenie. Już dawno nie miałam takiego dziwnego ataku. Wypiłam wapno i czekałam aż przejdzie. W głowie już miałam potencjalną drogę na pogotowie, dzwonić do swojego gina o 23 czy nie...? Usnęłam i więcej już się nie budziłam. Przeszło... Mąż dość mocno się zestresował, skakał nade mną i pytał jak jeszcze może pomóc. I co chwila pytał, jak się czuję... Kochany ten mój mąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa biedaku niezłego stracha musiałaś mieć. apropos cholestazy, od którego tyg ona może się pojawić, moja siostra miała, wyszła jej chyba około 30tyg ale zastanawiam się czy może wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholestaza najczęściej pojawia się w III trymestrze, ale zdarzają się rzadkie przypadki choroby przed 20 tygodniem. pierwszym objawem jest świąd głównie dłoni i stóp wieczorem i nocą, po 1-4 tygodniach od rozpoczęcia świądu pojawia się zażółcenie skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.Napiszcie czy ta cholesteza jest grozna dla dziecka i matki??niesie ze soba jakies zagrozenia?Apropo rozstepow ja w poprzedniej ciazy uzywalam kremu Vishy i nie mam ani jednego.Teraz tez go stosuje i goraco polecam bo jest naprawde dobry a do tego ma przyjemny zapach i szybko sie wchlania.Co prawda jest dosc drogi bo ok 100zl ale czasami pieniadze nie graja roli wazne aby nadal pozostac atrakcyjna kobieta i nie wstydzic sie pokazac na plazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitka, jasne że mogę opisać, ale po co? miałaś taką chorobę albo ktoś z Twoich bliskich? nie zmieniajmy się w hipochondryczki. jeżeli którejś z was będzie to bezpośrednio dotyczyć - nie ma problemu, ale pisanie o chorobach na zaś tylko spowoduje niepotrzebny strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Zyrafko:) nie chce Cie tu meczyc,bo wiem ze mnostwo osob powiedzmy wykorzystuje twoja wiedze,wiec jak nie masz ochoty to zignoruj moje pytanie. jestem w 15tym tyg ciazy.wczoraj caly dzien sprzatalam mieszkanie,wzielam ciepla ale nie goraca kapiel i wieczoram dostalam takich miesiaczkowych boli,delikatnych skorczy,po nospie mi przeszlo,ale dzis mam dziwne uczucie w dole brzucha,jakby za kilka dni miala przyjsc @.mieszkam w Londynie i kolejna wizyte w szpitalu mam w 20stym tygodniu.myslisz ze to poprostu macica mi sie rozciaga i stad te \'\'skurcze\'\'? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto, myślę że troszkę się przeforsowałaś i do tego ta ciepła kąpiel.. nie masz powodu do zmartwień, jeżeli ból przechodzi po no-spie i odpoczynku. możesz przez kilka dni brać profilaktycznie no-spę 2 lub 3 razy dziennie lub pić rumianek i koniecznie się oszczędzaj. a takie skurcze z rozciągania macicy mogą występować w prawie całej ciąży i dopóki nie ma przy nich plamień wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Ci:) jestem wdzieczna za Twoja opinie:) tak tez zrobie,na wszelki wypadek wezme dzis jeszcze nospe. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie. U mnie nic się nie dzieje więc tylo czytam co piszecie. Za 3 dni mam pierwsze Usg. Nie mogę się doczekać. Co do rozstępów to ja w 1 ciąży nic nie robiłam i nie miałam żadnych rozstępów natomiast w 2 ciąży stosowałam fissan i jescze inny a i tak cały brzuch mi popękał więc chyba nie ma reguly. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze słowo na temat rozstępów.. ja w poprzedniej ciąży użyłam mustelii może z 5 razy, bo byłam za leniwa...i używałam z reguły po wizycie na basenie jak miałam suchą skórę.i nie miałam nawet jednej kreseczki.. a teraz nawet brzuch mam jędrny i napięty jakbym nigdy nie rodziła.. więc myślę że oprócz kremów to jeszcze kondycja skóry jej rodzaj i genetyka... więc ktoś może używać vichy czy mustelli i mieć rozstępy a inna kobieta może używać oliwki najtańszej na rynku i ich nie mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam jeszcze na temat rozstępów - ja osobiście mam rozstępy po dojrzewaniu - na kolanach i pośladkach, od szybkiego rośnięcia, są białe i widoczne dopiero po przyjrzeniu się. rozstępy powstają z powodu uszkodzenia białek skóry (kolagenu i elastyny), które są spowodowane rozciąganiem skóry. wpływ na ich powstawanie ma bardzo wiele czynników - oczywiście genetyka, i codzienna higiena życia, a dbanie o elastyczną skórę za pomocą balsamów - ma najmniejszy wpływ na to, czy powstaną czy nie. kobiety, które mają elastyczną skórę, dbają o prawidłowa dietę i gimnastykują się, nie mają problemów związanych z rozstępami. Aby uniknąć powstania rozstępów należy: * prowadzić zdrową dietę * codziennie gimnastykować się * stosować codzienny chłodny prysznic (z hartowaniem raz ciepłą raz zimną wodą) * stosować codzienny bardzo delikatny masaż - na polepszenie ukrwienia skóry * dbać aby zbytnio nie utyć * po każdej kąpieli można delikatnie wmasowywać bezzapachowy balsam do ciała - poprawi to elastyczność skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie! Właśnie nadrobiłam zaległości w czytaniu tego co nadrukowałyście :) Troszke się nie odzywałam, nie było mnie - mąż musiał wykozystac urop i tak sobie wyjechalismy na kilka dni a weekend spedziłan na uczelni..... Tez ostatnio czuje sie nienajlepiej.. Myslałam że to z przejedzenia mój zołądek fiksował ale chyba jednak to nie to.... Do tego od wczoraj boli mnie gardło i nic nie chce pomóc :( ewelkajaw - cieszę sie już u Ciebie wszytsko oki :) malinka8888888 - serdecznie gratuluje Co do kosmetykó to ja tak jak juz wczesniej pisałam uzywam tych roossmanowskich- wieczorem olejku a rano balsamu. Zobaczymy jak to stosowanie sie zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
apropo cholestazy...od kilku dni - nie potrafię tego przypisać ani kosmetykom, ani diecie - swędzi mnie koszmarnie brzuch i łydki...na oko nie ma żadnej wysypki - ale pod światło widać - takie maleńkie krostki jak przy zapaleniu mieszków włosowych - na łydkach nie ma nic...staram się nie drapać ale to jest silniejsze - wczoraj cały dzień chodziłam z rozpalonym do czerwoności brzuchem - nie wiem czy to powód do niepokoju??? czy poprostu zwykłe potówki np...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Cześć dziewczyny :) Koliban czy chodziłaś regulalrnie na basen ,jeśli tak to ile razy w tygodniu .Mam wizyte jutro u swojej p.ginekolog jeśli nie bedzie żadnych przeciwskazań to od czwartku też śmigam na basen:) :) Miłego dnia :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo, na moje oko to może być po prostu alergia, pewnie na jakiś balsam (może używasz oliwki? oliwka Jonsohns bardzo uczula). spróbuj nie stosować tych kosmetyków przez kilka dni, jeżeli to alergia to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.justa140283...26.........25.11......1.09.......k/Łodzi .............7KG 5.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 6.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 7.MamaIzia........22........27.11......3.09......Libi ąż...............-3kg 8.nitaanita.........24.......27.11......05.09......Lubli n...............0kg 9.zyrafa-dluga...24........28.11......05.09......Białys tok..........3 kg 10.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambrdge..........0kg 11.cleo123...........27........03.12......08.09......War s z aw a...... 12.small size.......23........03.12......08.09......Sztum............ .. 2kg 13.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory .... ...........3kg 14.Rudka...........31........05.12......10.09......Wawa. ..............1g 15.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no.........0kg 16. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa....... 2kg 18.malinka888.....24........17.12........15.09......Lesz no...........2kg 19.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 21.chochlik_.......29.........07.12.....18.09.....K/Krak owa...........? 22.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 23.Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzba rk W........0kg 24.agraweczka.....26.......09.12.......16.09......k/Olsztyna.......1kg 25.cytrynka77...25.........11.12.......18.09......Irlan dia...........0kg 26.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 27.Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierni ewice.. ..2kg 28.agunda........27........07.12.......22.09........wroc law.........2kg 29.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 30.Anulka1988....21.........15.12......22.09......Warsza wa.......-6kg 31.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 32.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica ............1kg 33.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 34.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 35.agamycha......27.........13.12......26.09......Szczec in.........0kg 36.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 37.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 38.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław.....2kg 39.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów..........-3kg 40.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Br zeg...........0kg Czesc dziewczyny.Dawno nie pisalam tutaj.mialam nic nie pisac,ale jednak chce wyjasnic moje wykreslenie z tabelki. Dzis bylam na wizycie ,mialam zobaczyc mojego kochanego Maluszka zobaczylam,ale sie nie ruszal,nie bylo juz bicia serduszka.......... moje malenstwo zasnelo i juz sie nie obudzi........kochane malenstwo!!!moj kochany anioleczek malenki zasnal... Boli mnie brzuch,kluje,ale serce bardziej boli. Jutro bede miala zabieg o 9.30 cala sie trzese,zimno mi. Moj Maluszek zasnal w 13 tyg. Zycze Wam i Waszym Maluszkom duzo zdrowia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boże..... Dora, dziewczyno, trzymaj się.... nie wiem co powiedzieć... to straszne... jestem całym sercem z Tobą :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy kto tak jak ja słyszy takie bulgoty w brzuszku? bo ja tak mam od 2 dni... i to takie głośne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×