Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

czy kto tak jak ja słyszy takie bulgoty w brzuszku? ja słysze takie chlup chlup... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unduraaaa
ja slysze od 12 tc ale też nie wiem co to sory ze się wcinam w topik ale czasem was czytam termin mam na wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie skończony 16 tc. :) i czekam z niecierpliwością na ruchy i kopniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko wybacz ale ja pierwszą ciążę miałam podobno naprawdę ciężką, tak mówiła moja lekarka i tak samo się zakończyła paskudnym porodem.. i przechodziłam naprawdę sporo począwszy os infekcji wirusowych , po nawrót astmy i alergii, problemy z ze skracaniem się szyjki i rozwarciem i jeszcze parę innych i po prostu wiem że stres działa jeszcze gorzej. Kilkakrotnie w ciąży miałam zagrożenie pobytem w szpitalu i zresztą ostatecznie leżałam też przez tydzień na patologii. I teraz wiem że stres jest najgorszy i powoduje kolejne komplikacje, oczywiście że każdy stan inny niż fizjologiczny jest w ciąży niebezpieczny ale nie siejmy paniki... Ty masz ogromną wiedzę, w co nie wątpię ale książkową czy praktyki w szpitalach czy opinie koleżanek.. ja sporo sama przeszłam... więc dziwnie się czuję jak podważasz moje wypowiedzi pisząc suchą teorię... ona nie zawsze jest "prawdziwa" musisz zrozumieć że super że masz wiedzę ale doświadczenie też jest ważne, bo czasem mi się po prostu tu nie chce pisać przez te encyklopedyczne podejście.. Wydaje mi się że lekarz prowadzący jest w dużym stopniu od tego żeby pacjentkę prowadził bo zna ją osobiście, widział, badał... czasem celowo lekarze mówią mniej żeby się ciężarne nie denerwowały a czasem powie coś wyolbrzymiając żeby potrząsnąć a czasem po prostu to co jest.. I to lekarz powinien być tu najważniejszy i jego wskazówki ... Wybacz że jest to z mojej strony również na Ciebie forma ataku... może pierworódki są Ci wdzięczne teraz bo niewiele wiedzą a każdą ciągnie do wiedzy.. ale ja nie uważam żeby to tak na 100% był dobry sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ruchy dziecka te pierwsze ja przyrównałabym do tego że coś pływa w brzuchu, albo łaskota a im dziecina większa tym te ruchy są bardziej konkretne i zmieniają się w kopniaczki czy rozciąganie ;) niestety też ciągle czekam na te pierwsze teraz ;) już miałam ze dwa razy takie odczucie szczególnie w nocy że czuję dzidzię ale nie chcę się nakręcać ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koliban - a jak teraz uCiebie z astmą? jestem ciekawa, bo ja teraz nie biorę żadnych leków, gin powiedział że w ciąży zwykle astma właśnie ustaje i tak też jest u mnie. ale czy do końca ciąży, jak u Ciebie wyglądała astma w ciąży? (ps ja mam astmę oskrzelową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pyta do Ciebie, czy rodzisłaś naturalnie czy ze względu na astmę od razu było wiadomo że będzieszmiała cesarkę, chce jutro zapytać gin, ale ciekawajestem jak u Ciebie z tym było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban Ja naprawdę nie chcę się tu licytować, która wiedza jest lepsza. Każda kobieta jest inna, inaczej przechodzi ciążę. A wiem że stres jest najgorszy, nawet jeżeli nie przechodziłam takiego stresu w ciąży - widziałam wiele przypadków stresu w ciąży i mechanizmów, jakie powoduje. Jeżeli ktoś jest pod opieką lekarza - tak ma zostać. Ja nie jestem mądrzejsza od lekarza prowadzącego, który zna wyniki badań i historię pacjentki, a takich pacjentek przeszły mu przez ręce tysiące. I nie jestem za leczeniem na własną rękę. Nie będę też wyliczać, jakie mam doświadczenie, bo po co? Zresztą już kiedyś o tym mówiłam i nie mam potrzeby żeby to powtarzać. Nie jest to wiedza czysto teoretyczna. Co do osobistej praktyki - jestem w ciąży i moje osobiste doświadczenia jeszcze przede mną. Taki lekarz ginekolog mężczyzna nigdy nie był w ciąży, ale nikt nigdy nie podważa jego doświadczenia. A jeszcze chciałam zauważyć, że wszystko na forum jest suche i teoretyczne, bo nie widzisz drugiej osoby, nie pomożesz jej wykonując jakiś zabieg czy też pokazując jak coś manualnie wykonać. Moja jak i Twoja rada jest tak samo sucha. A w medycynie wszystko jest względne, więc co się tyczy jednej kobiety, dla innej będzie szkodliwe. Dlatego ja nie podważam niczyich doświadczeń, chyba że ktoś pisze totalne bzdury - ale wtedy mówię wprost \"to bzdura\". Masz swoje doświadczenie i nikt Ci tego nie zabierze, to jest Twoją mądrością. Ja mam swoje doświadczenie, znam wiele ciężarnych i widziałam je w najróżniejszych sytuacjach. To tak, jakbym przeszła wiele ciąż. Jak chcesz możesz nie ufać moim słowom. Po raz setny powtarzam, że nikt mi nie płaci za to, że tu jestem i udzielam rad. Jestem tu z potrzeby pomocy, ale nie muszę tu być. I jeżeli jestem czegoś pewna będę się upierać przy swoim. Natomiast, jeżeli nie jestem potrzebna - mogę nie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek9 - ja tez mam astmę oskrzelową a właściwie miałam.. Wyleczyłam ją medycyną tybetańską ;);) 2 lata przed ciążą i to jest tak że upraszczając a nie pamiętam procentów część kobiet ma nawrót, część nie ma żadnych zmian a u części objawy zanikają.. Mi nawróciła po ostrej infekcji, miałam wtedy zapalenie oskrzeli i przyplątało mi się zakażenie mycoplazmą stąd prawdopodobnie zbyt duże obciążenie organizmu.. Ale było to w 2 trymestrze więc miałam czas żeby się ogarnąć dostałam leki i walczyłyśmy przez prawie 3 miesiące.. miesiąc przed porodem sytuacja była opanowana.. A ja nie chciałam cesarki więc ustaliłam z moją gin prowadzącą, która pracuje w szpitali w którym rodziłam żeby opinię wyraziła moja alergolog-pulmonolog więc szczęśliwie po ustąpieniu objawów astmy wpisała że wyraża zgodę na poród SN ale jeśli by się przedłużał wskazanie do CC. Urodziłam ostatecznie SN poród trwał od 8 do 17 i bardzo się z tego cieszę i teraz też chciałabym SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to chyba jałowa dyskusja... bo ja się jakoś nie obrażam tylko piszę co mi leży.. ale spoko nie uważam że nie mam tu miejsca dla każdej z nas.. to Twoja decyzja co chcesz pisać i kiedy - ja tylko Cie prosiłam o niepodważanie moich wypowiedzi to wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczułam pierwsze ruchy zupełnie inaczej niż Koliban. U mnie było to jakby \"pękanie baniek mydlanych w brzuchu\" wiem że to głupio brzmi ale tak najtrafniej mogę to opisać :) Takie \"pyk\" \"pyk\" pyk\" bardzo delikatne. Czułam to przez tydzień, mysląc że to gazy póki się nie zorientowałam że to właśnie ruchy dziecka. Zaczęło sie w 16tym tygodniu. Wtedy właśnie macica zaczęła być wyczuwalna przez powłoki brzucha. Potem to \"pykanie \" stawało się coraz bardziej intensywne aż wreszcie poczułam już takie typowe ruchy, jakby pływanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila to też fajniutkie odczucia hehe ja już się strasznie nie mogę tego doczekać ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki koliban. ja właśnie miałam niby lekkie przeziębienie, troszkę pokaszlałam i czuję jakby leciutkie duszności, ale nie przeszkadzają mi w niczym więc po leki nie sięgam. oby tak pozostało. mi leki przepisuje ogólny lekarz, i to on stwierdził astmę. szczerze mówiąc nie byłam nigdy u pulmonologa, tzn byłam raz na początku ale tak jak piszę ogólny mi leki przepisuje. ale teraz myślę, że może w ciąży warto by było możesz jeszcze tylko w wolnej chwili napisać nieco więcej o tej medycynie tybetańskiej? jak? gdzie? itp. z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitaanita ja tez wlasnie takie dziwne chlupanie w brzuchu czuje:) Czasem sie zastanawiam czy to z jedzenia czy dzidzi cos szaleje:) Co do zyrafki i kolibana to dziewczynki- kazda moze wyrazac swoja opinie, na tym polega forum. Oczywiscie wypowiedzi kolezanek nie nalezy podwazac, kazda ma przeciez doswiadczenie. Ja uwaznie czytam posty kolibana- w koncu jest juz po pierwszej ciazy i wie jak jest naprawde, jak rowniez posty zyrafy- mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy. Takze kochane, spokojnie. A u nas wlasnie zaswiecilo sloneczko pomimo halnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek9 - hmm medycyna tybetańska jest super ale to leczenie ziołami a tych w ciąży nie wolno i w okresie karmienia też.. więc musisz to odłożyć w czasie ewentualnie, ja wiem gdzie jest punkt w Warszawie więc jak coś tu mogę Ci dać namiar na maila tylko pamiętaj że to dopiero po okresie karmienia.. i ewentualnie maila pi podaj ;) A do pulmologa radziłabym iść jeśli coś tam się dzieję i to najlepiej do alergolog-pulmonolog postawi trafniejszą diagnozę niż lekarz rodzinny bo to bardzie wyspecjalizowany lekarz, i warto wszystko jednocześnie konsultować z ginekologiem będziesz spokojniejsza ;) no i może się okazać że to wcale nie astma ;) i wtedy bez sensu brać na nią leki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila ale ci zazdroszcze, ze juz czujesz ruchy! Nie moge sie doczekac:) Jeszcze nigdy nie doswiadczylam tego uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa 140283
DZIĘKI ZYRAFKO:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojć dziewczyny jak ja się nie moge doczekać tych ruchów bejbika :) szok..... Wiem, ze to jeszcze za wczesnie ale jakiś czas temu poczułam cos jakby motylka w brzuchu. Trudno mi to opisać ale uczucie bylo niesamowite. Tak jakby ten motylek \"fikał koziołki\" hihihi.... wiem ze to śmieszne i pewnie nie bardzo mozliwe zeby juz czuła bejbika ale było to bardzo przyjemne. A tak swoją drogą to juz sie nie mogę doczekać tych konkretnych kopniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) jesli moge to chcialabym sie do Was przylaczyc:) mam termin na 15 wrzesnia:) a czy takie dziwne pobolewanie tzn nawet nie bol jakby rozciaganie brzucha to normalne? troszke mnie to niepokoii. Widze ze rozmawiacie o ruchach dzidziusia ja tez nie moge sie doczekac az je poczuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
nie raz jeszcze będzie zmeczone tymi ruchami :) sama z pierwszym dzieckiem nie mogłam się ich doczekać, a pozniej pod koniec ciazy marzyłam aby w koncu przestała się mała tak rozpychać i mnie kopać... same zobaczycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie masz racje bo tez to slyszalam od kilku mam:) no a z tymi niby bolami brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Basia19g fajnie, że do nas dołączyłaś. Wpisz się do tabelki. Im nas więcej tym lepiej :) A teraz do Żyrafki i Kolibana. Kochane, jeżeli o mnie chodzi to zgadzam się ze szczesliwaaą w 100%. Rady każdej z was są dla mnie (i myślę, że nie tylko) bardzo cenne. I każda z was posiada ogromną wiedzę. A każda wiedza jest nam potrzebna - zarówno ta teoretyczna jak i praktyczna. Także Kochane nie obrażajcie się tylko piszcie jak najwięcej bo ja to czytam z ogromnym zainteresowaniem. Dodam jeszcze, iż każda dziewczyna ma tu na pewno coś ważnego do napisania i każda może udzielić porady innej. Po to tu jesteśmy, żeby się wzajemnie wspierać :) A jeżeli chodzi o ruchy to już też nie mogę się ich doczekać, ale ja jestem dopiero w 14 tyg. więc muszę jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu wydaje mi się, że te bóle brzucha są normalne. Macica się rozciąga. Mam tak samo i z tego co się orientuje to inne dziewczyny też. Także głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Basiu! Ja mam takie bole od 6 tyg i zazywam no-spe bo dziala rozkurczowo i lagodzi dolegliwosci:) A co do ruchow dzidzi, moja bratowa jest w 18 tyg i juz czuje swoje malenstwo:) Zazdroszcze jej troszke ale pocieszam sie faktem, iz niedlugo sama je poczuje:) Jesli chodzi o rady i osobiste odczucia podczas ciazy, uewazam ze sa one bardzo potrzebne nam wszystkim:) Wiec nie stresujmy sie:D Ja dzisiaj czuje sie troszke lepiej, wiec mysle ze obejdzie sie bez podania sterydow. Pozdrawiam Brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczynki za odpowiedz i ciesze sie ze mnie milo przyjelyscie:) ja to boje sie kazdego bolu podbrzusza przez moj poczatek ciazy (najpierw wysoka goraczka z przeziebieniem a pozniej pobyt w szpitalu przez plamienia) no i dlatego tak panikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczynki za odpowiedz i ciesze sie ze mnie milo przyjelyscie:) ja to boje sie kazdego bolu podbrzusza przez moj poczatek ciazy (najpierw wysoka goraczka z przeziebieniem a pozniej pobyt w szpitalu przez plamienia) no i dlatego tak panikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj basia19g! Cieszę, sie że jesteś - im nas wiecej tym lepiej :) Dopisz się do tabelki (ostatnia jest na 67 stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.justa140283...26.........25.11......1.09.......k/Łodzi .............7KG 5.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 6.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 7.MamaIzia........22........27.11......3.09......Libi ąż...............-3kg 8.nitaanita.........24.......27.11......05.09......Lubli n...............0kg 9.zyrafa-dluga...24........28.11......05.09......Białys tok..........3 kg 10.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambr dge..........0kg 11.cleo123...........27........03.12......08.09......War s z aw a...... 12.small size.......23........03.12......08.09......Sztum............ .. 2kg 13.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory .... ...........3kg 14.Rudka...........31........05.12......10.09......Wawa. ..............1g 15.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no.........0kg 16. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa....... 2kg 18.malinka888.....24........17.12........15.09......Lesz no...........2kg 19.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 21.chochlik_.......29.........07.12.....18.09.....K/Krak owa...........? 22.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 23.Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzba rk W........0kg 24.agraweczka.....26.......09.12.......16.09......k/Olsz tyna.......1kg 25.cytrynka77...25.........11.12.......18.09......Irlan dia...........0kg 26.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 27.Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierni ewice.. ..2kg 28.agunda........27........07.12.......22.09........wroc law.........2kg 29.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 30.Anulka1988....21.........15.12......22.09......Warsza wa.......-6kg 31.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 32.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica ............1kg 33.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 34.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 35.agamycha......27.........13.12......26.09......Szczec in.........0kg 36.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 37.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 38.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław.....2kg 39.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów..........-3kg 40.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Br zeg...........0kg 41. basia19g......23..........10.12......15.09......Zgorzelec........3kg no to sie dopisalam:) rowniez witam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie spodziewalam sie ze zostane tak milo przyjeta:) naprawde i prosze piszcie jakie Wy macie bole podbrzusza bo ja sie tym ciagle martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Basia! Fajnie ze z nami jestes. A co do tabelki to pewnie powinnas sie wyzej znajdowac jak na 15-tego masz termin:) Goraco pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×