Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Hej.Byłam dziś u lekarze od godziny 8:30 do 14. masakra ile się wysiedziałam ale niestety musiałambo skończyło mi się L4 i trzeba było przedłużyć gdyby nie to to bym przyszła w inny dzień. Z dzidzią wszystko w porządku serduszko bije :) więc bardzo się ciesze bo fajnie tak posłuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ewelkajew a to prywatnie byłaś na wizycie , czy państwowo bo tyle siedzieć to przesada no chyba , że nie umawiają na godzinę :) Fajnie , że z twoim dzieciaczkiem wszystko ok A miała któraś z was kontrole l4 bo u mnie 2 tyg temu byli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala ja nie miałam kontroli ani teraz ani w poprzedniej ciąży a wtedy byłam od 5 iesi aca na l4, tylko sie zastanawiam co będzie jak przyjdą a ja z dzieckiem na spacerze :P:P:P a swoją droga to ciężarnym powinni odpuścić bo przecież nie udajemy tej ciąży :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja ogólnie byłam spokojna o to gdyby mnie nie zastali bo mam wpisane , że mogę chodzić więc mogli nie zastac mnie w domu ale pewnie musiałabym się wtedy do nich zgłosić Ja myślę , że ogólnie nie kontroluja w ciązy może im chodzi o to , że w grudniu podpisałam jeszcze umowę na zastępstwo a w styczniu byłam już na l4 i teraz muszą mi płacić z obu umów tzn do czasu końca tej na zastępstwo ale ja się tym nie przejmują nie podjełam pracy dodatkowej tylko po to aby mieć wiecej kasy Byłam tylko ciekawa czy taka \"wspaniała\" wizyta spotkała tylko mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pracy o kontrolowaniu ciężarnych na L4 legendy krążą :) Generalnie kontrolują często, jednej znajomej kontrola nie zastała w domu, kazali jej potem przynieść zaświadczenie ze była w tym czasie u lekarza (jedyne usprawiedliwienie), nie przyniosła i jej wlepili karę a L4 cofnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja mam wpisane na l4 \"2\"i nie pamiętam czy to oznacza że mogę chodzić czy że leżeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Witam Brzuszki! W nocy przyjeli mnie na patologie, dostalam kroplowke przeciwwymiotna, dzisiaj rano zemdlalam:/ Na USG wszystko z dzidzia ok, lekarz potwierdzil ze dziewczynka:D Mam obkurczona macice, wiec musze lezec w szpitalu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, z tym żłobkiem to faktycznie masakra ale ja bym poszła osobiście pogadac z dyrektorka powiedziec jaka sytuacja itp napewno inaczej z toba bedą rozmawiać niż przez tel będzie dobrze dasz rade :) :) :) ja w ten weekend miałam szkołe i nie poszłam mialam okropne bole głowy pilam kawe bo mam niskie ciśnienie przeszło na 15 min i dalej dopiero dziś było troche lepiej moj mąż znowu w delegacji więc spie dziś sama :( a tak u mnie bez zmian pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
NICK............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........25….......?...........17.08..... ..Gdańsk.... 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów........6kg 3.aguchaaa......34.........?...........1.09........Lubli n .. .... 4.justa140283….26.........?...........1.09…. . ...k/Łodzi..........7KG 5.mamamadrid...34.........?...........3.09.......Madrid. . .........2 kg 6.mamabelgie…...32.........?...........3.09....... Belgia. ..........0kg 7.MamaIzia........22..........?..........3.09......Libią ż...........-3kg 8.nitaanita........24..........?..........04.09….. . Lubli n...........3kg 9.zyrafa-dluga....24......córcia.......05.09......Biały st ok...... +4kg 10.evka81.........27.........?...........06.09…... . Cambrdge.......0kg 11.cleo123........27.........?...........08.09......Wars za wa........1 kg 12.small size......23.........?...........08.09…....Sztum...... .. ...... 2kg 13.ruthles.........23.........?..........10.09.......Żor y .... ..........3kg 14.Rudka..........31.........?..........10.09.......Wawa . .............1g 15.ewelkajaw.....25.........?..........11.09......Jaworz n o.........-2kg 16. Trąbka........23.........?...........11.09.....Wawa......... .....1,5 kg 17. Koliban........28.........?...........12.09…….Wa rszawa........2kg 18. basia19g......23.........?...........15.09.....Zgorzelec.... ......3kg 19.Sytofala........22.........?...........16.09….. .D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........?..........16.09.....Świno ujście.... 21.chochlik_.......29.........?..........18.09.....K/Kra k owa.......? 22.misha85 ........24.........?..........16.09.....Warszawa........ 23.Sylwunia83.....26.........?...........16.09....Lidzba rk W........0kg 24.agraweczka...26.........?...........16.09.....k/Olsz tyna.......1kg 25.cytrynka77....25.........?...........18.09…..Ir landia.............0kg 26.dalena..........35.........?............19.09....Poz nań.............3 kg 27.Puchatek22...24.........?............20.09.....Skiern iewice.....2kg 28.jadzia4........31..........?............20.09...Aleks andrów Ł......1,5kg 29.ewela1777.......19........?...........20.09.......Pio trkow.........0kg 30.agunda.........27.........?............22.09.....wroc ław...........2kg 31.nerwi...........26.........?............22.09.....Wro cław...........0kg 32.Anulka1988....21........córka?......22.09…... Warszawa........-6kg 33.*akna**.........25.........?............22.09......By dgoszcz........1kg 34.szczesliwaaa..26.........?............23.09…... Dębica .............1kg 35.Karila...........27.........?............24.09.....Wr ocław...........+1kg 36.szkrabek9.....26.........?............25.09......Śląs k ..............3kg 37.Malinka88888..24........?.............25.09.....Leszn o.............3kg 38.agamycha.....27..........?...........26.09......Szcze cin.........0kg 39.Mal_g..........34......aniołek.....14.02 .....Brisbane 40.figa84.........25..........?............29.09.......B - B................2kg 41.mamuśkaaa3.33..........?............29.09.......Wodzi sław…....2kg 42.Iza339.........29..........?...........29.09........P iastów........-3kg 43.Stelka.........28...........?...........30.09........ Brzeg............0iiii 44.Aniabuu23....27...........?...........30.09........Ka lisz.............2kg Lekarz na USG powiedzial: "z Małą wszystko dobrze", nawet nie pytalam sie o plec:D Jestesmy bardzo szczesliwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 2 na L4 oznacza że można chodzić, więc nie trzeba plackiem w domu siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytofola byłam na kasę chory ale moja lekarka wróciła z Urlopu i to pewnie dlatego tyle ludzi było :) Kontroli nie miałam ale teraz niewiem czy nie lepiej siedzieć w domu :) Żyrafko mam do ciebie pytanko :) Moja lekarka kazała mi odstawić \"duphaston\" i w czoraj rano wziełam jeszcze 1 tabletkę ( brałam 2 razy dziennie) wieczorem już nic a teraz się zastanawiam czy jest ożliwe że po odstawieniu mogą mi wrucić plamienia bo zapomniałam spytać się lekarki i co wtedy robić jakby wruciły te plamienia czy zacząć znowu łykać?? na razie zchodzi mi taki żółty śluz ale tak miałam też jak brałam tabletki :( i co mam robić nie chcę do niej dzwonić bo byłam wczoraj ?? odpowied :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka, po odstawieniu duphastonu nie powinnaś plamić, ale bywa różnie i gdyby to się zdarzyło dzwoń do lekarza :) wiecie, chyba zaczyna pojawiać mi się produkcja w piersiach ;) rano mam zaschnięty proszek na brodawce w miejscu ujścia gruczołów odprowadzających. mam nadzieję, że nie będę miała mlekotoku już w 2 trymestrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. U nas ze zlobkami to tak jest, przedszkola to samo. Na razie sie tym nie martwie bo biore pozniej wychowawczy ale o przedszkole bede musiala juz walczyc. Co do kontroli z ZUS-u to tez jestem na L4 i troche sie jej obawiam. Mieszkam w innym miejscu niz jestem zameldowana ale mam na to wszelkie papiery. Na wszelki wypadek jednak zadzwonilam do nich i zapytalam czy mam wyslac jakies pismo ze mieszkam gdzie indziej w razie kontroli to babka mi powiedziala ze jedynie kiedy bym miala podane rozne adresy na zwolnieniu i w pracy i oni nie wiedzieliby gdzie kase wyslac. Podobno na L4 kontroluja gdy ma sie krotki okres zatrudnienia. Ja mialam wczesniej ponad pol roku. Poza tym mam L4 chodzone wiec nie siedze przykuta. Wymioty juz minely, wiec moge w koncu wychodzic z domu i nie pilnowac kibla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
trabka ja mam 2 lata pracy więc tez myślałam , ze kontroli nie będzie a tu niespodziewanka tylko ja tak myslę , że to własnie przez ta drugą umowę bo przeciez ,po co mieli by płacić dwa razy jak by im się udało cos zawiesić??? ale nic mi narazie z tego bo mój drugi pracodawca twierdzi , ze nikt nie dostał jeszcze wypłaty i tak zalega mi z wypłata od stycznia ale w kwietniu już mu nie odpuszczę bo już od jakiegoś czasu kase na mnie dostaje z zus-u wiec dlaczego ma mi jej nie oddać . W sumie to śmieszne bo przyjeli mnie na zastępstwo za kobietę w ciązy a ja za 2 miechy przyniosłam l4 no i chyba dlatego teraz oddelegował Facete z Rzeszowa :) :) :) :) Także dziewczyny spokojnie raczej kontroli nie powinnyscie mieć a zreszta przeciez zadna nie udaje że jest w ciąży :) Pozdrawiamy :) :) :) :) 3pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
anulka gratuluję córci a ty skarbie leż grzecznie i spokojnie no przecież bedzie wszystko dobrze!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
hej dziewczynki! ale się rozpisałyście - musiałam nadrabiać zaległości ;)...ja odliczam dni do "wylotu" - i mam stracha czy ten wypad nam nie zaszkodzi... w każdym razie potwierdza się u mnie fakt, że każda ciąża jest inna - w pierwszej niemal sielanka...a teraz...głowa dalej boli, do tego zaczęły mnie łapać skurcze w stopach, osłabienie makabryczne a najgorszy refluks - normalnie powala mnie na łopatki...może powinnam bardziej selekcjonować posiłki i jeść mniej a często - ale mam wrażenie, że niezależnie od tego co jem i ile jem - poprostu cofa mi się jedzenie i to koszmarne przeżycie...jak dojdzie do tego zgaga to chyba się zapłaczę...dzisiaj zaczęłam wypełniać posiłki siemieniem lnianym - jak to nie pomoże to będzie źle... no a jeśli chodzi o ubranka to ciągle słyszę " nie kupuj za dużo rzeczy" - jest jeszcze czas...niby tak ale czas leci a i tak kiepsko u mnie z energią ;) - kupiłam kilka ubranek i gadżetów o neutralnych kolorach - i jak coś fajnego wpada mi w ręce to biorę to - bo w sumie nigdy nie mamy pewności - nawet jak odczekamy do 9 co to zmieni?? a ja lubię to robić - uwielbiam trzymać w rękach te małe, śliczne rzeczy - już zapomniałam jakie to fajne... ale wiecie co - fakt, że źle się czuję, jestem rozkojarzona - jakoś mnie przygnębia...ostatnio chadzam jakaś smutna - myślę o tych wszystkich ograniczeniach, o zmianach...i tak jakoś...może to depresja...? z jednej strony się cieszę a z drugiej - potrafię nic nie czuć...buuu help...może urlop pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
cleo123 ja tez nie umiem się powstrzymac jak widze takie piekne malutkie ciuszki ciągle coś dokupuje zaczełam od pieluch tetrowych a teraz to już konkrety, choć w rodzinie jest trochę dzieci ale raczej już wszystko po nich po rozdawane więc nie mam co liczyc na jakiś \"spadek\" ale mam frajdę z zakupów i ogłądałabym te ciuszki po kiklanaście razy ale już wywiozłm je do rodziców bo tam planuję rodzić więc ostatnie msc będę u nich... Boje sie tylko , żebym nie przecholowała z ilością :) :) :) :) Jeszcze na urlopie dostaniesz takiego power-a , ze łohoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala u Ciebie nadmiar ciuszków nie zaszkodzi, przy dwójce będą szły jak woda :P:P:P ale fakt że nie za duzo bo dzieci szybko wyrastają, a w razie czego można dokupić, ja przesadziłam zilościa ciuszków na 3-6 miesiąc, ale później dokupowałam już mniejsze ilości, zresztą im dziecko starsze tym częściej trzeba przebierać, może to dziwne, no ale jak zaczynasz karmić zupkami to wszytko w około brudne, później dziecko raczkuje itp :P:P:P \ Koliban mam pytanka, jak oglądałaś wózki te bliźniacze to w jakich cenach były, chodzi mi o zestawienie jak dla dzieci rok p roku czyli dwie spacerówki i jedna gondola dla noworodka???? mam mozliwość kupienia takiego wózka używan3go ale cena to ok 1700 zł więc mi to trochę drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
sytofala bo ja już muszę iść na zwolnienie - mam za dużo na głowie ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja jestem od 5 tc i uważam , że jeżeli tylko k w ciąży chce być na l4 to powinna nabierać sił na przyszłe wydarzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no i jeszcze tydzień przed byłam na zaległym urlopie także w sumie regeneruje siły od 4tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
no ale ja nie chcę palić mostów a mam trochę spraw do załatwienia - ale myślę, że max do końca kwietnia...i spadam...muszę prawko skończyć, mam co robić...a teraz to młyn - nie wysypiam się, stresuję, dojazdy, itd...jeszcze kurna refluks...brrrryyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wiesz cleo ja planowałam pracować chociaż do pólmetka ciąży ale realia okazały się inne.... Jak zasłabłam w pracy dzień przed urlopem to chcieli pogotowie wzywać więc musiałam powiedzieć , że raczej jestem w ciązy potem miałam wizytę i okazało się , że mam podwójne szczęście i lekarz od razu mi zabronił pracować a nawet miałam mało chodzić z pracy też dzwonilia kierowniczka żebym lepiej poszła na l4 a oni może kogoś przyjmą . Fakt , że czasem zastanawiam się co będzie potem skoro umowę mam do końca maja czy m,nie potem puszczą na wychowawcze , ale uważam , że są w życiu priorytety i w tym wypadku dla mnie są najważniejsze nasze ktosie dobrze , że trafiłam na ludzkich przełożonych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
z reszta zobaczysz pare dni wolnego i dojdziesz do równowagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
no - mam nadzieję - bo jak narazie nie czuję się zbyt dobrze - psychicznie - bo fizycznie to wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haa jajestem na zwolnieniu w sumie dopiero od 5 marca, ale najpierw byłam na urlopie przez miesiąc, bo gdyby nie to to bym była tak jak syofaja od początku ciąży, ale to dlatego że ja i tak nie pracowałam a byłam na wychowawczym, a jak dowiedziałam się o ciąży to przeszłam na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle piszecie o L4 a ja nie mam mozliwosci pojscia na jakiekolwiek zwolnienie, tutaj ciaze traktuja zupelnie inaczej wiec skazana jestem na prace przez najblizsze 5 miesiecy. Cociaz musze przyznac ze czuje sie dobrze, moze to i kwestia nastawienia psychicznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszlam w 8 tygodniu bo mialam straszliwe wymioty za tydzien konczy mi sie zwolnienie ale chyba je przedluze i powiem w pracy ze to juz do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
wiecie to nie jest kwestia, że ja jestem leniwa czy coś - tylko że moja praca to stres i siedzenie przez conajmniej 8h przed kompem, nikt nie traktuje ulgowo ciężarnych - klima nie wpływa dobrze na mnie, mam beznadziejny dojazd, więc chodze nie wyspana, nie mogę zjeść normalnego obiadu - bo żarcie bufetowe działa na mnie alergicznie - i generalnie jest jazda - nie mam na nic czasu - przychodzę do domu o 18 i padam - a mam jeszcze inne obowiązki...gdybym czuła się dobrze - i nie musiała się stresować pracą to nie myślałabym o zwolnieniu a tak - marzę o tym i czekam na to i uwijam się ze swoimi sprawami, żeby już zniknąć...conajmniej na rok, dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×