Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość aniabuu23
cześć dziewczyny! dawno się nie odzywałam bo w sumie nie miałam co pisać,ale powoli nadrabiam zaległości.. Sytofala, kochana wiedziałam że cię tu spotkam...Ja to tak w sumie na pograniczu września a października,ale czuję że będzie ok polowy września. Co do ubranek to już coś tam kupiłam, nie mogłam się powstrzymać.. W sumie to bardzo chętnie poczytałabym sobie od doświadczonych mamusiek co tak naprawdę potrzebne jest na przyjęcie maluszka.. Brzuszek już duży i swędzący.Czy jest na to jakieś wytłumaczenie? U mnie to już 13t i 4 dzień, więc to już chyba 4 miesiąc.. Pozdrawiam Was dziewczynki, postaram się odzywać częściej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
NICK............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........25….......?...........17.08..... ..Gdańsk.... 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów........6kg 3.aguchaaa......34.........?...........1.09........Lubli n .. .... 4.justa140283….26.........?...........1.09…. . ...k/Łodzi..........7KG 5.mamamadrid...34.........?...........3.09.......Madrid. . .........2 kg 6.mamabelgie…...32.........?...........3.09....... Belgia. ..........0kg 7.MamaIzia........22..........?..........3.09......Libią ż...........-3kg 8.nitaanita........24..........?..........04.09….. . Lubli n...........3kg 9.zyrafa-dluga....24......córcia.......05.09......Biały st ok...... +4kg 10.evka81.........27.........?...........06.09…... . Cambrdge.......0kg 11.cleo123........27.........?...........08.09......Wars za wa........1 kg 12.small size......23.........?...........08.09…....Sztum...... .. ...... 2kg 13.ruthles.........23.........?..........10.09.......Żor y .... ..........3kg 14.Rudka..........31.........?..........10.09.......Wawa . .............1g 15.ewelkajaw.....25.........?..........11.09......Jaworz n o.........-2kg 16. Trąbka........23.........?...........11.09.....Wawa......... .....1,5 kg 17. Koliban........28.........?...........12.09…….Wa rszawa........2kg 18. basia19g......23.........?...........15.09.....Zgorzelec.... ......3kg 19.Sytofala........22.........?...........16.09….. .D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........?..........16.09.....Świno ujście.... 21.chochlik_.......29.........?..........18.09.....K/Kra k owa.......? 22.misha85 ........24.........?..........16.09.....Warszawa........ 23.Sylwunia83.....26.........?...........16.09....Lidzba rk W........0kg 24.agraweczka...26.........?...........16.09.....k/Olsz tyna.......1kg 25.cytrynka77....25.........?...........18.09…..Ir landia.............0kg 26.dalena..........35.........?............19.09....Poz nań.............3 kg 27.Puchatek22...24.........?............20.09.....Skiern iewice.....2kg 28.ewela1777.......19........?...........20.09.......Pio trkow.........0kg 29.agunda.........27.........?............22.09.....wroc ław...........2kg 30.nerwi...........26.........?............22.09.....Wro cław...........0kg 31.Anulka1988....21.........?............22.09…... Warszawa........-6kg 32.*akna**.........25.........?............22.09......By dgoszcz........1kg 33.szczesliwaaa..26.........?............23.09…... Dębica .............1kg 34.Karila...........27.........?............24.09.....Wr ocław...........+1kg 35.szkrabek9.....26.........?............25.09......Śląs k ..............3kg 36.Malinka88888..24........?.............25.09.....Leszn o.............3kg 37.agamycha.....27..........?...........26.09......Szcze cin.........0kg 38.Mal_g..........34......aniołek.....14.02 .....Brisbane 39.figa84.........25..........?............29.09.......B - B................2kg 40.mamuśkaaa3.33..........?............29.09.......Wodzi sław…....2kg 41.Iza339.........29..........?...........29.09........P iastów........-3kg 42.Stelka.........28...........?...........30.09........ Brzeg............0iiii 43.Aniabuu23....27...........?...........30.09........Kalisz.............2kg no i dopisałam się do tabelki,na samym końcu żeby było sprawiedliwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dawno się nie odzywałam ale za to wasz codziennie czytałam. Jutro idę do lekarza i troszkę się boję czy wszystko ok i mam nadzieje że tak jes :) dam wam jutro znać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafa ja tez nie nawiedzę takiego gadania, mój teściu myśli podobnie i tylko pyta kiedy syn, wkurza mnie to na max i ja i mąż powtarzamy że nam nie zależy na płci tylko żeby było zdrowe, na szczęście mój M tak kocha swoja pierworodną córeczkę że stwierdził że może mieć i następna :) witam nowe mamusie:) co do porad to nie ma sprawy, ja tez kiedyś byłam w takiej sytacji i wiem że niektóre rady się przydają:) jedyne czego żałuję wtedy to że nie kupiłąm monitora bezdechu, wile dziewczyn wtedy odradzało bo matczyna intuicja jest lepsza itp. a niestety jak sie jest wykończonym po kilku nie przespanych nocach to czasami nawet płacz dziecka nie obudzi, a moja córcia upodobała sobie prawie od początku spanie na brzuszku, czyli przez pierwszy miesiąc byłam w stresie i tak czy tak nie mogłam dobrze spać, jak bym miała to urządzenia to na pewno była bym 100 razy spokojniejsza, dlatego teraz kupię, ale dopiero po porodzie jak sie okaże że moje drugie dziecko tez lubi spac na brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj jadzia! dopisz się do tabelki wg terminu porodu i pisz jak się czujesz :) aniabuu swędzi Cię brzuś bo skóra się rozciąga. smarujesz się czymś? jeżeli skóra będzie dobrze nawilżona nie powinna swędzieć. mama powiedziała mi dziś, że już coś kupiła dla małej :) myślałam, że jakiś kaftanik lub sukienkę, a jak zaczęła mi wymieniać: kocyk, rożek, body, sarafanik, kaftanik i wszystko różowe... myślałam że padnę! :P nie ma 100% pewności, że będzie córcia, chciałam pierwsze rzeczy kupować w kolorach neutralnych, a ona z tym różem już wypaliła ;) no trudno. powiedziała, że najwyżej ubranka poczekają na córkę u mojego brata ;) powiedziałam jej żeby więcej sama nic nie kupowała i że na następne zakupy pójdziemy razem, ale w wakacje... mama troszkę zaczyna mi świrować, chociaż trudno jej się dziwić, bardzo się cieszy... :) jej mąż jest już dziadkiem 3-letniego chłopczyka, a jej tak marzy się wnuczka... mam w rodzinie podzielone strony ;p teść wczoraj powiedział, że przegrał zakład z moją mamą... dom wariatów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko,to znowu ja.tym razem z innym problemem.moze wy tez tak macie??? Dzis w nocy obudzilo mnie bardzo wyrazne twardnienie macicy(wyraznie po lewej stronie.Brzuch stal sie twardy,wypiety i bolesny w dotyku.To odczucie (trudno to nawet nazwać bólem) było tak dotkliwe, że nie umiałam sobie znaleźć miejsca. obawiam się czy wszystko jest w porządku i czy takie twardnienia mogą grozić dziecku. miewalam juz takie napiecia w ciagu ostatnich kilku dni,ale nigdy tak uciazliwe jak dzis w nocy. czy to cos powaznego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA miałam twardnienia macicy w poprzedniej ciaży od 25 tyg do końca co 15 min i nic a nic nie zaszkodziły dziecku ale podobno byłam wyjatkiem, zwylkle takie skurcze prowadzą do przedwczesnego porodu, oczywiście jeśli sa tak częste jak ja miałam. Angioletto jeśli masz takie twardnienia kilka razy dziennie to nie jest nic groźnego ale wspomnij tym ginekologowi na nastepnej wizycie. Muszę coś powiedzieć na temat kładzenia na brzuszku - nie powinno się tak kłaść niemowlęcia do spania! Tylko gdy dziecko nie śpi i mamy je na oku. Wszędziesie teraz o tym słyszy, na szkołach rodzenia, na porodówce, na portalach, pediatrzy tez ostrzegaja. Owszem są monitory oddechu ale nie są niestety w 100% skuteczne. Nie warto ryzykowac tylko dlatego że dziecko lepiej w tej pozycji śpi. U nas w Polsce jedno niemowlę na tysiąc umiera w wyniku nagłej smierci łóżeczkowej. A spanie na brzuszku zwiększa dwukrotnie ryzyko tej tragedii, ja miałam wśród rodziny i znajomych dwa takie przypadki więc jestem wyczulona i nie potrafię się powstrzymać żeby tego nie powiedzieć... Ostatnio zmarła we śnie córeczka koleżanki, miała 8 miesięcy, wprawdzie nie wiadomo w jakiej pozycji dziecko umarło bo matka je znalazła a do tej pory nie można rozmawiać o okolicznościach śmierci dziecka, jest w bardzo złym stanie psychicznym. No i drugi przypadek, synek mojej cioci znaleziony rano w łóżeczku martwy, leżał na brzuszku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) nie oddywalam sie przez weekend bo bylam w szkole:( Angioletto ja tez mialam twardnienie brzucha raz jak lezalam to czulam ale takie chwilowe jutro ide do lekarza i zobacze czy wszystko ok, moze mam czesciej takie twadniecie ale nie dotykam ciagle brzucha wiec nie wiem a jesli chodzi o seks to ja potem mam klocia jajnikow:( i nie wiem czy to normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje,bede sledzila wasze wypowiedzi,moze dowiesz sie czegos u lekarza,Ja w londynie niestety niczego sie nie dowiem:( a do pl dopiero w maju lece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Z moim uchem się nie poprawiło. zaraz mam wizytę u laryngologa. Miałam już kiedyś zapalenia uszu ale nie miało się kiedy to paskudztwo przyplętać tylko jak jestem w ciąży. Ogólnie czuję się bardzo źle przez ten ból i nie mam na nic siły. Boję się że będę musiała brać antybiotyki a nie chciałabym zaszkodzić maleństwu. Witaj Jadzia. Mamy taki sam termin. Wpisz się do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku wspolczuje zapalenie ucha bardzo boli:( ale nie martw sie lekarz bedzie wiedzial co Ci moze przepisac w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila ja to niestety wszytko wiem, ale teoria swoje a praktyka swoje, jak mała płakała po 2 godziny i tylko pozycja na brzuszku pozwalała jej spać to nie miałam większego wyboru:P:P:P to było aż dziwne bo jak zasypiała nawet na plecach to budziła sie co chwilę a jak na brzuchu ją kładłam to jak by baterie z niej ktoś wyjął:P:P zresztą odkąd nauczyła się sama przewracała na brzuszek, a było to dość wcześnie to i tak nie upilnowałam w nocy :P a monitor lepszy niz nic :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
PUCHATKU22- ja często miałam zapalenie ucha... Nie pomagały nawet antybiotyki. Wiem co to jest za ból... pomagał mi...ziemniak... Surowy plaster ziemniaka przykładam do ucha. Naprawdę mi to pomogło... polecam!!! I trzymaj się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że monitor lepszy niż nic, nawet jak dziecko śpi na wznak może dojść do bezdechu, ja się teraz też zastanawiam nad zakupem tego sprzętu. Ja jestem z tych przewrażliwionych mamuś :) Dziś mi stuknęło 15 tygodni ciąży a moja córeczka za 3 dni skończy 15 miesięcy :) Jupiii !!! Co tam dziś w was na obiad? Ja produkuję pierogi leniwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe wrześniówki :) Karila ale mam smaka na leniwe. Ja dzis na obiadek serwuje makaron cannelloni nadziewany mięskiem mielonym i zapiekany z sokiem pomidorowym. U mnie dziś w końcu zaczęło świecić słoneczko :) Ja we czwartek idę na badania krwi a potem na usg! Juz sie nie mogę doczekać. Dopiero drugi raz podejrze mojego bejbika :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno to masz tak jak ja:) tez sie nie moge zawsze doczekac wizyty:) ja koncze jutro 16 tydzien:) i ide do lekarza... na obiad zrobilam zupke z brokułków(maja niby duzo zelaza nam potrzebnego) oraz kotlety mielone z ziemniaczkami:) tylko drugie danie robie dopiero na 17 jak wraca moj maz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banda wszawców
trąbka- nie chodzi moze o przesądy ale o to ze ty na poczatku ciązy jak kupisz ubranka i wózek, łózeczko oliwke itp to moze sie odpukac okazac ze bedziesz wszystko na allegro sprzedawała. dzieci czesti rodzą się żywe, ale niestety sa i inne przypadki. Moja znajoma kupiła wszystko dla dziecko- dziecko zyło, było wsio Ok i jak sie rodziło było tak juz okręcone pępowinna ze nie dało sie uratowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto jeżeli masz no-spę to łykaj i staraj się jak najwięcej leżeć. takie skurcze nie są groźne, o ile nie są częste, a wysiłek może je potęgować. domyślam się, że to w nocy musiało być przerażające... dziecku na pewno nic się nie stało, jeżeli to przechodzi i nie masz plamień wszystko jest z nim dobrze. koniecznie powiedz o tym lekarzowi na najbliższej wizycie. basia, z kłuciem jajników po seksie - bywa. pewnie tak bolą więzadła, bo w czasie seksu muszą trochę popracować, aby amortyzować cały system z macicą pośrodku. nie martwiłabym się :) starajcie się, aby wasze zbliżenia były jak najbardziej delikatne. ja dziś dowiedziałam się, że brat złapał różyczkę. ma 20 lat. całe szczęście nie mieszkamy razem i można zastosować kwarantannę ;) boję się tylko, że wszyscy w domu po kolei się pochorują i nici ze świąt ... mam nadzieję, że zdążą wyzdrowieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banda wszawcow każda z nas się cieszy z tego, że będzie miała dziecko. nikt nie myśli o tym, że dziecko urodzi się martwe albo że nie przeżyje. można kupić wyprawkę tydzień przed porodem i może zdarzyć się dosłownie wszystko, ale my to wiemy. takie myślenie też może sprowadzić złe zdarzenia. nie rozumiem po co te uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banda wszawców
ja mam coraz wiekszy brzuszek ten wypełniony flakami. samej wystającej macicy jeszcze nie widac u mnie ale niestety chyba posżło w bioderka. Utylam 2 kg, nie ruszam się, wypoczywam, nie ćwiczę, mało piję. Nie wiem jak to sie odbije na dziecku. jestem w 4 iesiącu już.Coraz mam większe jakby ciagnięcia w brzuszku i jakies skurcze w prawym boku. Myslałam ze sie nadal rozciaga macica ale to takie pulsacyjne i nagle skurcze i przestaje. Myslałam ze to kopnięcia ale chyba za wszesnie.czy nadal sie macica rozszerza w jednym boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banda wszawców
wiesz bo ja wolę nie zapeszac w sumie , nie informowałam tez rodziny bo nie wiadomo co sie wydarzy jeszcze. powiem tak dopiero w 6 miesiącu, ale nawet wtedy nie kupię nic dla dziecka. Teraz wszystko jest dostępne w sklepach i chyba nie ma sensu kupowac juz kocykków i oliwek, czy kapelusików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie lubie czytac takich wypowiedzi, choc wiem ze tak sie moze zdarzyc:( teraz takie wiadomosci to najgorsze co moze byc... wole czytac o przyjemnych rzeczach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banda wszawców no sorki, ale trochę przegięcie z ta wypowiedzią!! zgadzam sie z Żyrafa, nawet jak nic nie kupisz do porodu to i tak nigdy nic nie wiadomo, oczywiście każda z nas robi jak ona uważa najlepiej, al,e to nie powód żeby pisać o takich strasznych rzeczach, brrr aż mnie ciarki przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........25….......?...........17.08..... ..Gdańsk.... 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów........6kg 3.aguchaaa......34.........?...........1.09........Lubli n .. .... 4.justa140283….26.........?...........1.09…. . ...k/Łodzi..........7KG 5.mamamadrid...34.........?...........3.09.......Madrid. . .........2 kg 6.mamabelgie…...32.........?...........3.09....... Belgia. ..........0kg 7.MamaIzia........22..........?..........3.09......Libią ż...........-3kg 8.nitaanita........24..........?..........04.09….. . Lubli n...........3kg 9.zyrafa-dluga....24......córcia.......05.09......Biały st ok...... +4kg 10.evka81.........27.........?...........06.09…... . Cambrdge.......0kg 11.cleo123........27.........?...........08.09......Wars za wa........1 kg 12.small size......23.........?...........08.09…....Sztum...... .. ...... 2kg 13.ruthles.........23.........?..........10.09.......Żor y .... ..........3kg 14.Rudka..........31.........?..........10.09.......Wawa . .............1g 15.ewelkajaw.....25.........?..........11.09......Jaworz n o.........-2kg 16. Trąbka........23.........?...........11.09.....Wawa......... .....1,5 kg 17. Koliban........28.........?...........12.09…….Wa rszawa........2kg 18. basia19g......23.........?...........15.09.....Zgorzelec.... ......3kg 19.Sytofala........22.........?...........16.09….. .D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........?..........16.09.....Świno ujście.... 21.chochlik_.......29.........?..........18.09.....K/Kra k owa.......? 22.misha85 ........24.........?..........16.09.....Warszawa........ 23.Sylwunia83.....26.........?...........16.09....Lidzba rk W........0kg 24.agraweczka...26.........?...........16.09.....k/Olsz tyna.......1kg 25.cytrynka77....25.........?...........18.09…..Ir landia.............0kg 26.dalena..........35.........?............19.09....Poz nań.............3 kg 27.Puchatek22...24.........?............20.09.....Skiern iewice.....2kg 28.jadzia4........31..........?............20.09...Aleksandrów Ł......1,5kg 29.ewela1777.......19........?...........20.09.......Pio trkow.........0kg 30.agunda.........27.........?............22.09.....wroc ław...........2kg 31.nerwi...........26.........?............22.09.....Wro cław...........0kg 32.Anulka1988....21.........?............22.09…... Warszawa........-6kg 33.*akna**.........25.........?............22.09......By dgoszcz........1kg 34.szczesliwaaa..26.........?............23.09…... Dębica .............1kg 35.Karila...........27.........?............24.09.....Wr ocław...........+1kg 36.szkrabek9.....26.........?............25.09......Śląs k ..............3kg 37.Malinka88888..24........?.............25.09.....Leszn o.............3kg 38.agamycha.....27..........?...........26.09......Szcze cin.........0kg 39.Mal_g..........34......aniołek.....14.02 .....Brisbane 40.figa84.........25..........?............29.09.......B - B................2kg 41.mamuśkaaa3.33..........?............29.09.......Wodzi sław…....2kg 42.Iza339.........29..........?...........29.09........P iastów........-3kg 43.Stelka.........28...........?...........30.09........ Brzeg............0iiii 44.Aniabuu23....27...........?...........30.09........Ka lisz.............2kg Witam dopisałam się do tabelki !!!! W środę mam wizytę u genetyka i właśnie wtedy dostanę wyniki testu PAPA ?! mam lekkiego stracha ! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chwilowo zmienie temat.. własnie dopadl mnie szał... zadzowniłam do złobka żeby sie dowiedziec jak wyglada kwiestia zapisow..mam na mysli panstwowy.. i powiem krotko..w tym zas...kraju nie da sie nic załatwic.na złobek czeka sie rok,i mozna papiery złozyc dopiero po porodzie.wiec jak mam sobie poradzic po porodzie kiedy skonczy mi sie macierzynski i musze isc do pracy zeby nas utrzymać,ale nei bede miala co zroic z dzieckiem a na opiekunke nie bedzie mnie stać.żłOBEK nei patrzy na sytaucje zyciowa..nei wazne ze nei mam faceta,ze nie mam rodzicow ani nikogo kto moglby mi pomoc..no i ciekawe co zrobie..niby kraj w ktorym namawia sie do rodzenia dzieci a pomocy pozniej nie ma żadnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy Wy macie jakies problemy ze spaniem na ktoryms boku. W wiekszosci przypadkow niemoge zasnac na prawym boku, jakby mnie cos siagnelo w dole brzucha, nie jest to jakis przerazliwy niepokojacy bol ..... misha85 ---- no to Cie zalatwili, badz silna i dzwon dalej jak nie ten to moze nastepny...teraz napewno nerwy nie sa Ci potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dam rady sie nei denerwować,dzowniłam do zespołu panstowywch w Warszawie,czyli w kazdym panstwowym ta sama sytuacja.. nie mam pojecia jak soie poradze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha85 u nas tez się czeka rok, ja akurat wiedziałam że z córka zostanę przez rok w domu, ale te co muszą do pracy wrócić to koszmar, jest tyle dzieci a żłobków jak na lekarstwo, ja w styczniu zapisałm małą do żłobka a tu telefon że od kwietnia może iść, jakiś cud, ale to wyjątek, u nas tyle lepiej że można zapisywać dziecko nieurodzone i ja moje wrześniowe już zapisałam i jest 111 na liście :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam podobny problem tyle że z przedszkolem dla mojej starszej córeczki i jedna rada na brak miejsca.... znajomości !!:) Radzę przejść się do żłobka i pogadać z dyrekcją osobiście. Trzeba mieć nadzieję że trafi się na dobrego człowieka ,który zrozumie i pomoże !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Faktycznie fatalnie z tymi żłobkami!!!! Ja planuję zostać w domku ile się da, ale realia mogą być rózne też nie miałabym zostawić z kim dzieci no chyba żeby mój mąz poszedł na wychowawcze ale u nas to nawet żłobka nie ma a z przedszkolem chyba też lipa gmina niby musi zapewnić dziecku opieke ale jak to zrobić gdy na kilka lub kilkanaście wioch 1 przedszkole????? ale chyba trzeba szukać kontaktów no bo co ...... pozdrawiamy:) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×