Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

o ty puchatek i sie nie podzielilas?! nieladnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puchatek co miałaś dobrego na śniadanie że sama zjadłaś?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki zapraszam na śniadanko. Miałam kalafiorka gotowanego z zasmażką i do tego bułeczki z masełkiem :) Jak ktoś ma ochotę to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piątek byli u nas znajomi i zaprosili nas na wesele. Będzie ono 29 sierpnia czyli 3 tygodnie przed moim terminem. Powiedziałam, że jak nie urodzę to będziemy ;) No i mam problem z sukienką. Potrzebuje czegoś typowo ciążowego bo brzuch będzie naprawdę duży. Czy może macie jakieś godne polecenia sklepy? Może same kupowałyście teraz sukienkę elegancką w miarę, ale raczej letnią bo będzie pewnie gorąco i możecie mi coś polecić. Będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ja nie pomogę przez wzgląd na odległość:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek co do uszycia chusty to łatwiejsze niż samo motanie:P to przecież tylko długi pasek materiału o określonych wymiarach:) tylko jeszcze musze podpytać jaki materiał najlepszy:) co do kikuta pępka, to nie wiem jak uczą w angli, ale mnie mówiono ze zaniedbanie tak banalnej sprawy jak przemywanie spirytusem może prowadzić do niepotrzebnych komplikacji, przecież tam ropa się gromadzi, to nie wyobrażam sobie nie dbac o to:) a Żyrafka jak sie odezwie to wyjaśni pewnie szczegóły:) a my dopiero kończymy remont, jutro jedziemy wybierać i kupować farby i wykładzinę na podłogę, miały byc panela albo coś podobnego, ale wiem że przy małym dziecku lepszy dywan:) no i za tydzień zacznę dopiero sprzątnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ci nie pomoge:( ale moze na allegro cos znajdziesz. a moze sponie w kant i do tego elegancka bluzeczka. niewie pokobinuj napewno na allegro bys cos znalazla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jestem i ja!!! Byłam na wynikach i panie strasznie jakieś zaspane i nieprzyjemne. a co to ma być za hbs, a po co antyciała, a nie napisał gin jakie badanie moczu? no nic jak zrobią dobrze, jest mi już wszystko jedno. potem poszłam na targ , do miasta i ledwo się na autobus dowlekłam. kupiłam oliwkę, jakieś mydełka, mydełka w płynie+szampon do włosków, patyczki do uszu, myjkę. i oczywiście parę śpioszków, kaftanik, spodenki i jeszcze coś ale nie pamiętam, bo wrzuciłam już do pralki idę robić śniadanie bo strasznie jestem głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój M też twierdzi, żebym załozyła spodnie i elegancką bluzkę ale ja sie zaparłam na sukienkę. A tydzień wcześniej mamy chrzciny u mojej siostry więc będzie jak znalazł :) No i teraz szukam i przeglądam w internecie. Może coś znajdę ale wolałabym przymierzyć :( A u nas w Skierniewicach to są chyba dwa sklepy z ubraniami ciążowymi i tak raczej nic ciekawego nie znajdę. Dzięki za chcęci. Jak co czekam jeszcze na odzew pozostałych wrześniówek. Może one coś pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka74
Witam pisze dopiero teraz i mam nadzieje ze sie uda bo tekst nie chciał wejsc na strone. mam termin na 2 wrzesien i pojawil sie problem cukrzycy nnorma jest 140 po godzinie glukozy 50 g. a ja mialam 158 mam nadzieje ze bedzie ok w piątek powtazam badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUCHATEK22 ja jak bylam jakis czas temu na tego typu imprezie to tez nieźle sie nałaziłam za sukienką. Wszytsko wydawało mi sie takie jakies workowate.... W końcu kupiłam czarną sukienkę, odcinaną zupełnie pod biutem i bardzo rozkloszowaną. I kupiłam ją w zwykłym sklepie tzn nie ciązowym :) My tez dostalismy zaproszenie na slub i wesele ale w pierwszy weekend wrzesnia i tak sie zastanawiam co odpowiedzieć bo termin niby mam na 22 ale sama juz nie wiem..... A sukienke i tak pewnie musiałąbym kupic nową bo w tamtą za taki szmat czasu pewnie juz nie wejde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Akna masz termin tego wesela tydzień po mnie a termin porodu 2 dni po :) Ja sie na wesele chętnie wybiorę (jak nie urodzę). Jak sobie troszkę potańczę i dobrze pojjem to maleństwu na pewno nie zaszkodzi :) Znalazłam coś takiego. Co sądzicie o tej? Tylko że kurcze wolałabym przymierzyć: http://www.happymum.pl/sklep3/?kod_pr=d237

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puchatek: fajna ta sukienka:) a nie myślałaś o krawcowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka witaj :) Wprowadziłyśmy taką zasadę na forum, że nie tolerujemy pomarańczy więc zaczernij swój nik. Zrobisz to w preferencjach. I pisz z nami bo my bardzo miłe jesteśmy :) i mamy fajny topik :) A jeżeli chcodzi o cukrzycę to już kilka dziewczyn też ma ten problem. Możesz sobie o tej chorobie poczytać na stronce Żyrafki. Linka znajdziesz u niej w stopce. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nic nie szyłam u krawcowej i nie wiem czy bym znalazła jakąś dobrą. No i czy by mi potrafiła coś typowo ciążowego uszyć, żeby to nie wyglądało jak worek :) A i zupełnie nie wiem jak cenowo wychodzi szycie sukienki u krawcowej bo nie chciałabym wydawać majątku. Myślę, że do 150 zł to już max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela ta którą podałaś jest śliczna. Tylko nie wiem czy nie będę do niej za gruba tzn. ona jest taka obcisła a ja już tak seksownie nie wyglądam :( Ale sukienka urocza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głodomory - już mi na śniadanie, a nie będziecie Puchatkowi żałowały!!! :P Ja jestem dawno po śniadaniu, wysprzątałam mieszkanie, wykąpałam się, zaraz będę prać i prasować, a na 15 na spotkanko ;) Babskie ploty to to co tygryski lubią najbardziej ;) Gdyby Basia nie była dziewczyną, brzuch wystawiłabym za drzwi :P Jeśli chodzi o pielęgnację pępka - są jak widać różne szkoły i każda mama która miała noworodka powie coś innego na temat swoich doświadczeń. Ale to co najważniejsze w pielęgnacji: - przemywać pępek spirytusem 70% lub fioletem gencjanny na spirytusie kilka razy dziennie (ja proponuję przy każdej zmianie pieluchy i po każdej kąpieli, ale same zobaczycie jak wam to wyjdzie) - przemywamy go dokładnie, odchylając z każdej stronie (przemywamy przede wszystkim miejsce, w którym kikut łączy się ze skórą). Zwracamy przy tym uwagę, czy nigdzie nic się nie sączy i jaki jest zapach ewentualnej wydzieliny - jeżeli coś się dzieje i nie ustępuje w ciągu doby warto to skonsultować. - nie ma przeciwwskazań do moczenia pępka podczas kąpieli - nie trzeba go niczym zakrywać, chronić przed wodą ani wywijać z dzieckiem nad taflą wody żeby nie dał się zamoczyć - kąpiemy dziecko razem z pępkiem, ale po każdej kąpieli dokładnie go osuszamy i przemywamy spirytusem. A jeśli Angielki nie przemywają pępka niczym i odpada - ludzie przed rozwojem medycyny też nie przemywali i kikuty same odpadały. Czy to dobrze czy źle - takie są realia w innym kraju. Cała opieka jak widzicie różni się od naszych przyzwyczajeń. Jak widzicie nikt im nie mówi że Coli podczas karmienia piersią się nie pije, widać wielu rzeczy im nie mówią. Co kraj to obyczaj. A o angielkach Wam powiem, że wszystkie są brzydkie, nie to co My, Polki :P Mają brzydkie zęby i pokrzywione zgryzy - czyżby wychodziły złe nawyki z okresu niemowlęcego? Może to dlatego, że nie dbają o siebie w ciąży i po porodzie. Hehe, taka mała złośliwość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku, ta sukienka wygląda ładnie niestety tylko na tej modelce.... Mierzyłam ją (mam ten sklep u siebie w mieście) i niestety materiał opada i układa się na każdej fałdce - a do tego połyskuje i widać wszystko co chciałoby się ukryć. Wyglądałam w niej strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek mnie sie bardziej podoba ta Eweli, w jednokolorowej ciemnej wygląda się w ciąży lepiej. ta Twoja mam za duże wzory i będziesz się optycznie wydawać wielka. to moje zdanie:):) Pożarłam śniadanie. tak byłam głodna. Dziewczyny czy kupujecie na początek do łóżeczka pościel czy rożek, bo je tez można rozłożyc i Dzieciątko przykryć. chcę się poradzić, bo mężuś zabiera mnie dzisiaj na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafko: bardzo wiernie oddałaś wygląd przeciętniej angielki:) tutaj jeszcze jedna rzecz mnie dziwi: mianowicie w zimie widzi się małe dzieci w wózkach bez skarpetek z gołymi nóżkami. matki chodzą w kurtkach a dzieci w cieniutkich ubrankach. szok!! a na starość w wieku 35 lat jeżdżą na wózkach bo reumatyzm wykręca im nogi. bardzo mądry ten kraj!! ostatnio w autobusie dziecko płakało 15 minut i rodzice nic nie robili. dopiero jak zobaczyli nasze miny( moją i męża) ruszył się tatuś. a mówią że to my polacy jesteśmy dziwni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko dzieki za informacje. Tego się właśnie obawiałam, że sukienka choć nie wydaje się być obcisła moze więcej pokazać niż ukryć. A moze masz jakąś godna polecenia z tego sklepu? Ja w sumie i tak musze się chyba do Warszawy wybrać i przymierzyć sama bo kupowanie przez internet sukienki na 9 miesiąc ciąży to chyba nie jest dobry pomysł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co piszecie o Angli, opiece medycznej w tym kraju, angielkach, ich metodach wychowawczych itp. to mi si e w głowie nie mieści. Zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, że tak to wygląda. A mówią, że Polska to zacofany kraj i że tu wszystko do d. To ja już wolę żeby on pozostał zacofany i nie szedł do przodu upodobniając się np. do Angli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×