Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

żyrafa - to prawda angielki to paszczaki :) puchatek - ja też szukam czegoś na wesele. idę 8 sierpnia. ale nie kupuję już kreacji osobnej chyba. tzn mam spodnie lniane kolor ecru i chyba dokupię bluzkę do tego. ale te sukienki są śliczne, tylko portfel cienki już się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda,że nie widzicie mojego brzucha. faluje, Mała się przewraca na wszystkie strony:) nie znam się na angielkach ale niemki są dopiero paskudne( choć zdarzają się wyjątki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ladna ladna ale chyba bardziej na plaze lub miasto niz na wasele:( to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek - ta sukienka w rzeczywistości nie leży tak ładnie jak na modelkach, ja bym Ci jej nie polecała... Zastanów się czy nie lepiej założyć jakieś np białe lniane spodnie kupione w zwykłym sklepie(widziałam w promod) z niskim stanem - tak żebyś mogła i po ciąży nosić.. a do tego jakaś tunika albo sukienka tego typu: http://sklep.pepekswiata.com.pl/product/1015 tylko do niej jaśniejsze rajstopki i podobna jak na zdjęciu w wielkości ozdoba na szyję żeby odwracać uwagę od brzuszka .. śliczne też mierzyłam sukienki z dzianiny wyglądały bardzo ładnie bo podkreślały brzuszek a pod nim przylegały do sylwetki więc nie wyglądałam jak szafa tylko jak kobieta z brzuszkiem... tylko nie mogę nic znaleźć teraz w necie.. a mierzyłam w sklepie stacjonarnym w warszawie więc raczej nie podjedziesz no i nie wiem czy jeszcze mają tak na marginesie... a u mnie: Jeśli chodzi o samopoczucie czy fizycznie to właściwie dobrze ale jeśli chodzi o ciążę to niestety się posypała troszkę, Ostatnio byłam na konsultacji u mojej ginki i ostatecznie mam rozwarcie jakoś na 1-1,5 cm i taką samą szyjkę jeśli chodzi o długość. Więc przez najbliższe 3 tygodnie bezwzględne leżenie, zero dźwigania itd.. a potem wizyta Usg i pomyśli się co dalej, Niepokoi mnie tylko to że nie czuję kiedy robi się rozwarcie i skraca szyjka więc nie mogę właściwie robić nic tak na wszelki wypadek. Wagowo mam na plusie około 9 kg więc w porównaniu do córci to bardzo mało jak na ten etap :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi sie ta bluzeczka podoba ale jest w sumie mało weselna :( To zależy co kto lubi. Na plus jst to że na pewno bys jej nie miała na jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban dzięki za radę. Już upewniłam się w przekonaniu, że jadę do Warszawy (nie daleko ode mnie) na zakupy i nie kupuje nic bez przymierzenia :) Na modelkach wszystko wygląda pięknie, bo one są zgrabne, do tego odpowiednia obróbka i efekt powalający. Ja niestety nie przytyłam tylko na brzuszku ale cała od pasa w górę i nogi też trochę więc musze zamierzyć. Koliban to nie dobrze, że pojawiło się to rozwarcie i szyjkę masz skróconą. Dbaj o siebie i postaraj się "wytrzymać jak najdłużej". Musi być dobrze. Ja trzymam kciuki. A te problemy pewnie przez to, że nabiegasz się za Laurą bo od niej sobie przecież l4 nie weźmiesz. Trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak coś to fajny sklep jest w Galerii Mokotów - tylko niestety drogi.. ale teraz są wyprzedaże więc można coś fajnego dużo taniej kupić. Nazywa się "Pępek Świata" Jak będziesz chciała inne sklepy to popytam koleżanek czy polecają coś jeszcze tak konkretnie.. to jak coś to daj znać.. a do Laury mam nianię tak na 3 godziny dziennie albo teściowa pomaga w w weekend mąż więc jakoś to leci no i jeszcze dosyć dużo śpi co jest dla mnie błogosławieństwem na ten moment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero teraz jem sniadanko, najpierw posprzatalam w domku, a teraz platki wcinam a maly buszuje po calym brzuchu :) Co do Angielek to faktycznie z uroda u nich ciezko, ale najgorsze jest to ze sa bardzo zaniedbane, oczywiscie wlosy i paznokcie zrobione ale reszta, jak zeby czy skora, wyglada fataknie... To sa zupelnie inne kobiety, jak moj maz mowi (a sam jest Angolem) ze to kobiety czolgi, one sa bardziej agresywne od facetow, niczym sie nie przejmuja, zazwyczaj po porodzie wracaja do pracy po 2-3 tygodniach (nie znam angielki ktora bylaby dluzej na macierzynskim), rzadko karmia piersia, nie maja kompletnie wiedzy co sie dzieje z nimi w ciazy czy o noworodku, co jest wina systemu edukacji tutaj, polozne nie za wiele wiedza, wiec coz sie dziwic. Poza tym prawo ktore tutaj funkcjonuje, aborcja do 6 miesiaca, i traktowanie malenstwa jako nie czlowieka do 20tyg ciazy daje tym kobieta takie a nie inne podejscie pozniej do dzieci. Polska przez to ze jest krajem katolickim jest bardziej moralna, a dziecko i rodzina sa najwazniejsze, a tu niestety ale liczy sie tylko pieniadz...bardzo smutne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku a co do wyboru sukienki to nie pomoge bo odleglosc, no nie jestem z tych sukienkowych kobiet, uwielbiam spodnie w kazdym wydaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban to zapytaj jak mozesz tych koleżanek. Będę wdzięczna. Ja na zakupy i tak wybiorę się dopiero na początku sierpnia zeby nie było że zakupie teraz sukienkę a na wesele juz w nią nie wejde. Raz jeszcze dziękuje Wam za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale naprodukowałyście od rana dopiero was nadrobiłam :) Byliśmy z M na targu dzisiaj i zamówiliśjmy komodę :) głęboka na 45cm, wysoka na 90 cm, a ddługa na 1,2 cm będzie miała 4 szuflady wysówane i jedną z 2 półkami otwieraną i dalismy za nią 450 zł. Będzie w piątek. Już się niemoge doczekać bo wkońcu popiorę ciuszki i będe miała jegdzie poukładać. Dziewczyny mam pytanie z jakiej firmy kupujecie kosmetyki dla dzieci i jakie. Bo ja za bardzo niewiem co wybrać tyle tego wszystkiego. podajcie co potrzeba i jak jest najlepsza. Nivea, bambino, czy może coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajaw: ja wybiorę na początek Johnsons baby. mam nadzieję że nie uczuli. oliwki nie zamierzam wcale stosować bo Robert był na nią uczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba zdecyduje się na Oilatum. Podobno są dobre dla potencjalnych alergików a że mój m jest alergikiem to Hania ma spore szanse odziedziczyć po nim tą dolegliwość. Oilatum są drogie ale pobobno dobre. Nie wiem. Tak tylko słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki! Nie pisałam parę dni, bo nie było mnie w domku przez weekend. Za to już nadrobiłam czytanie. Basiu, cieszę się z mężem ok. Koliban, współczuję tego leżenia. Ja musiałam leżeć do12 tyg, to było zimą, więc dało się przeżyć. A wstawać mogłam tylko do toalety. Najważniejsze żeby dzidzia jeszcze posiedziała w brzuszku. Stelka, Ty mierzysz sobie cukier, więc może coś doradzisz. Wczoraj kupiłam sobie glukometr Accu-Chek, paski do niego dostałam na receptę, ale lancetów do nakłuwacza było tylko 12. Przy mierzeniu 4 razy dziennie, to mam tylko na 3 dni.Ja mam nakłuwacz Multiclicks. Powiedz mi jakiego Ty nakłuwacza używasz i czy nie ma problemu z dokupieniem lancetów? Ja do mojego nakłuwacza widziałam w jakiejś aptece internetowej 200szt za 90zł. Może znasz jakieś tańsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zdecydowałabym się na Oillatum ale tutaj nie widziałam nic z tej firmy i obawiam się że sprowadzenie z polski wyjdzie za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie balneum i oilatum wychodzi w tej samej cenie - z tą różnicą, ze oilatum jest na allegro :) ja tez jakoś do oliwki nie mam przekonania i na początek kupie balneum oraz J&J 3w1: do ciałka i do włosków ... jest tak gorąco,że juz padam wczoraj wyszłam na zakupy dla małego i rozczarowałam się na dobre : pieluszki na allegro flanelowe po 3,15 a w sklepach po 9 pln !!! już nie wspomnę o innych rzeczach jak smoczuś, wkładki laktacyjne, szczoteczka i grzebyczek .... wróciłam siadłam na allegro i udało mi się znaleźć 1 sprzedającego który ma to wszystko co jeszcze potrzebuję : http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4222926 został wózek tako jumper x 1200 pln i monitor oddechu 500 pln ale to przy następnej wypłacie :P acha kupiłam wczoraj koszule nocne - jedną rozpinaną pod szyją a druga z przecięciami pionowymi na piersiach - tej drugiej nie polecam - założyłam i obydwie piersi wyskoczyły mi na zewnątrz - dobrze, ze miałam takie zatrzaski do przyszycia więc po 3 z każdej strony wczoraj wszyłam ale NIE POLECAM koszuli z takimi rozcięciami !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kosmetyków: Jonson uczulał Laurę więc już tych kosmetyków nawet nie będę testować: z kremów do natłuszczania to linomag, bephanten i nivea baby na odparzenia bo jest rewelacyjny. Oliwkę mam na początek ale tylko tak na 2 tygodnie max miesiąc bo potem już więcej złego niż dobrego robi... Do mycia w zależności od tego jaką będzie miał skórę: jeśli suchą to Oilan (to połowę tańszy odpowiednik Oilatum a wg mnie lepszy bo go używamy sporadycznie nawet teraz jeszcze do kąpieli córci) jeśli skóra będzie normalna to żel do mycia ciała i włosków z hippa, albo nivea zależności który będzie lepiej tolerował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban a co jest z oliwką nie tak, że tak krótko będziesz używać? ja kupiłam wszystkie kosmetyki z nivea baby, oliwką smarowałam całą ciąże brzuch i rewelka, zero rozstępów. strasznie żałuję, że nie robiłam masażyku piersiom, bo tam mam kilka pręg..wszystko hipoalergiczne.. mam wujka dermatologa i jak mąż miał uczulenie polecił balneum do kąpieli. super środek i jeśli Mała będzie miała jakieś problemy skórne na pewno kupię... pytałam o rożki, kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream ja wczoraj tez sie przekonałam o pieluchach i ich cenach w normalnym sklepie :( Szok. Co prawda są rzeczy które wychodzą w sklepie taniej niz na allegro ale pieluchy do nich nie należą. Przynajmniej w miejscach w których ja o nie pytalam. Co do kosmatyków to ja na początek mam wszytsko z nivea. Mam też ze szkoły rodzenia próbki kosmetyków z Johnson Baby, Oilatum, hippa i jakieś tam inne. A gdyby cos ze skorą maluszka było nie tak to wtedy bedę szukałą jakiś specjalów. A i na odparzenia sudocrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka- oliwka była ok u mojej córci ale jakoś jak miała miesiąc to nagle zaczęła zatykać pory i robiły się krosteczki i po wyeliminowaniu oliwki wszystko powróciło do normy. a rożek mam po córci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 1978 ja mam zamiar kupić rozek. Tylko nie wiem czy taki z usztywnieniem kokosowym czy bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama też kupi mi rożek a pościel też kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny. przedtem nikt mi nie odpisał:( Wiecie schodziłam dzisiaj pół miasta za pościelką do łóżeczka i powiem Wam, że tragedia. jak się nie kupi dobrej firmy(też drogiej) to lipa. jakaś ta bawełna kiepska i nie wiem co robić. dzisiaj jadę na zakupy ale trochę mi szkoda 200 zł na pościel z drewexu. chyba rozejrzę się za dobrą bawełną i uszyjemy same z mamą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łozeczko mi przyszlo:) piekneeeeee:D ale trzeba materacyk dokupic bo ten jest taki jaki dziwny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela1777: super że łóżeczko jest takie jak chciałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki :) alez wy produkujecie tych stron :) dobrze ze poruszacie tematy kosmetykow bo zamierzam w przyszlym tyg kupic no i nie wiedzialam na co sie zdecydowac, mama mowi ze bambino, a ja ze nivea, wiec kupie i to i to. w przyszlym tyg juz zakupie wszystkie rzeczy ktore mi brakuja, (posciel, kosmetyki, pizama , laktator itp.) troche mam jeszcze do kupienia. wszystko raczej z allegro bo w miescie obok ceny sporo wyzsze. a tu kurier do domu przywiezie :) moj Ł. kaze mi torbe pakowac, bo boi sie ze nagle mnie zlapie , i co on biedny zrobi.a tak bedzie w szafie, wiec dle swietego spokoju jak juz wszystko bedzie kupione spakuje i wstawie do szafy. on chyba bardziej odemnie przezywa, hihi. ide cos zjesc . maly dzisiaj fika niesamowicie, z kazdej strony brzucha cos wystaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream ja zamawiałam z tego sklepu co ty na allegro w niedziele i dzisiaj mi dzwonili że paczkę pakują. I resztę chyba też u nich zamówie bo jeszcze pare żeczy mi brakuje ale takich głównie dla mnie ale to po wypłacie :P Wruciłam właśnie od lekarza mam bakterie w moczu, i ciśnienie za wysokie przepisała mi tabletki, ale niema ich już w aptece i niewiem co robić bo babka powiedziała że ich nie produkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×