Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Hej. Nie zagladałam kilka dni, bo nie miałam czasu. Starszy syn sie rozchorował, boje się żeby mały sie nie zaraził. Dziewczyny, nie odchodźcie z forum!!! To normalne,ze nie piszemy teraz po 10 stron dziennie. Jak ja usiądę na chwile do kompa, to odpisze tylko na to co mnie tez dotyczy. A pomarańcze niech spadaja z tego forum. Misha, trzymam kciuki! Co do chust to nie uzywam i nie mam zamiaru. Zawsze wychodzę z małym na zakupy z wózkiem i przynajmniej moge duzo zakupów pod nim schowac. Ja mam wózek Jumperx i jestem bardzo zadowolona. Co prawda nie musze go dźwigać bo jest winda, ale prowadzi sie super. Mój Michaś wypija z butelki około 120ml, przewaznie 6 razy dziennie. Przybiera ładnie. Wczoraj skończył 2 miesiace i waży 5 kg. Przybrał 2 kg od urodzenia. Zdarza sie czasem ze przesypia w nocy 5,6 godzin, ale akurat dzisiaj budzil sie co 3 godziny. Za to w dzień wychodze z nim na dwór koło południa i wtedy śpi przeważnie 4 bite godziny. I wtedy mam czas na gotowanie, sprzatanie itd. Teraz tez właśnie śpi, a ja idę rozwiesić pranie. Obiadek został z wczoraj. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mój mały też ma spłaszczona główke z jednej strony. Niedawno to zauważyłam. On śpi na pleckach, ale główka skierowana w prawą stronę. Jakos tak lubi. Martwie sie,że ma taką zdeformowaną główkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie położyłam małego na drugim boki i tak jakby wypił kubek espresso - oczy jak spodki i zero spania a był już usypiający:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha...moze powinnas zainwestowac w chuste..nam to zycie uratowalo...ja tez calymi dniami jestem sama,a Lenka to taki model,ze tez chce byc na rekach..wiec zanim znalazlam inna pozycje dla niej-pionowa-byla caly czas na rekach..i nie to,ze mozesz stac,trzeba chodzic!!!! a teraz jest super...mala w chuscie usypia(wlasnie spala 3godz.)i nie drze koparki ;) Moze Pawelek potrzebuje sie tulic,nie rozpiescisz go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zajrzałam do łóżeczka i co zobaczyłam?? mój mały już na plecach i z głową w lewą stronę smacznie sobie śpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) jesli chodzi o splaszczona glowke to przez to ze przednie ciemiaczko jeszcze nie zaroslo i trzeba dziecko ukladac w roznych pozycjach, bo jedna moze znieksztalcic glowke. ja dzis bylam na pierwszym szczepieniu, wzielam 5w1 a kolezanka mnie dzis nastraszyla ze slyszala ze moga one spowodowac padaczke... mam nadzieje ze to tylko glupie plotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria spi na pleckach i glówke ma w lewą strone, ale jak ja kłade na wersalce to w taka stronę że musi sobie obrucić główkę w prawo :) i na brzuszku jak śpi to sama sobie przewraca raz w lewo, a raz w prawo. A jak wasze dzieci podnoszą główki jak leżą na brzuszku?? Bo moja to jal leży to rączki układa w zdłuż ciała i do gury idą nogi i pupa, a główka sobie leży :) zato jak się chyci naszych palców to podnosić się chce do pozycji siedzącej:) Ale jak leżu u mnie na brzuchu to główkę potrafi świetnie podnieś i już niewiem jak ja zachęcić żeby na brzuszku normalnie ją podnosiła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Jestem mamą ośmiotygodniowej Poli, mieszkamy w Irlandii. Do tej pory Was tylko podczytywałam, ale teraz od czasu do czasu coś napiszę, jeśli nie macie nic przeciwko temu. Nawet założyłam sobie nicka przed chwilą ;-) Angioletto: moja mała też jest karmiona (tylko) SMA gold, je 7-8 razy dziennie, średnio 120-140 ml. Ale z niej to jest kawał kobity, dziś była zważona - równe 6 kg! Przeczytałam, że w grudniu lecisz do Polski, ja również. Wiesz może jakie polskie mleko jest najbardziej zbliżone do Sma? Wiem, że niestety nie ma odpowiednika, chyba będę się tarabanić z zapasem puszek, hehe. Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) Nie zaglądałam tu kilka dni bo Majka była chora- ciągle ma katar i doszedł do tego kaszel.wczoraj byliśmy u pediatry jest wszystko ok, osłuchowo jest czysta. Waży już 5,50 fajnie przybiera mimo że karmię tylko jedną piersią. druga mnie strasznie boli, nie wiem co jest ale jakby mi ktos igłe wbijał... dzisiaj byłyśmy u ortopedy i z prawą nóżką jest ok ale lewa wygląda jakby ją troszkę wyrwali przy cc. mamy nadal pieluszkować ... nooo i Majka gada jak najęta, śmieje się i ciągle guuu i giiii....super! pediatra twierdzi,że świetnie się rozwija:) A odnośnie pomarańczy to mają dużo racji... kiedyś naprawdę dużo nas pisało. wiem że nie wszystkie mają czas ale odezwijcie się!!! Angioletto nie ma się co obrażać ale ja pamiętam wiele dziewczyn które tu już nie zaglądają a podobno piszą gdzieś indziej.. ja sama zaglądam tu tylko dla tych które wiele mi pomogły i wspierały... Ja także czuję się czasami odsunięta bo rozmowa na forum wrze ja coś piszę i nikt mnie nie zauważa... smutne ale tak to już jest.. Jednak podziękuję Żyrafce, Basi, Mamabelgie i Fidze za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bede przez kilka dni mniej pisac, bo mi komp i net pada:-( i musze to naprawić, ale czasu brak:-( Co do spania, to moja mała śpi jak się jej podoba. I niestety potrafi wędrować po łóżku, a ja miałam nadzieję, że to tak po 2 miesiącu... Trąbka a ile macie wzrostu? Ja chce kupić Grecje Nati, ale nie wiem ktorą długość:-/ Basia z tą padaczką to lekka przesada. ewelkajaw: moja ma rączki blisko ciała i tak jak u Ciebie pupa i nóżki tez idą do góry, choć nie zawsze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) ja też apeluje : NIE ODCHODŹCIE Z FORUM mój mały przesypia na moim brzuszku i piersiach pół nocy na brzuszku a później pół na plecach i staram się aby główkę miał raz w jedną a raz w druga stronę ... ale dziś po kąpieli dokładnie sprawdzę jutro szczepienia (MAGDAKATE - dałam Samuelowi te 2 kulki Thuyi) jeszcze nie wiem co wybiorę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jeden temat czy możecie napisać ile wasze maluchy ważą teraz bo mój strasznie przybiera i się martwię :) ja pierwsza: Samuel 3870g a teraz 6kg (8tydzień) Koteczek - co to za papu na n-k wcina twoje maleństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuje Anie76 "Zawsze wychodzę z małym na zakupy z wózkiem i przynajmniej moge duzo zakupów pod nim schowac. " TY nie chowaj tylko kupuj :) ps. też mam ten wózek ale kółka w 8 mi biegały na pierwszym spacerku i reklamowałam - przysłali nowe nie wypatrzone :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelkajaw moj maly podnosi glowke i nozki, ale glowke tak wysoko i na ok 2 min ze kazdy jest w szoku jak to widzi:) Asiu ten bol piersi nie chce straszyc ale moze oznaczac jakies zblizajace sie zapalenie, lepiej dbaj zeby nie gromadzilo sie tam duzo pokarmu, szwagierka 2 tyg temu przez to przechodzila mowi ze bol nie do zniesienia a tez zaczynalo ja kluc. Mnie kuje zawsze jak maly ciagnie jedna piers to wtedy delikatnie kluje druga:) Figo mam nadzieje ze to przesada ale wiadomo jak to uslyszalam troche sie przestraszylam ale w necie jest wiekszosc pozytywnych opinii nt tych szcepionek... moj synus po szczepieniu spi ciagle wiec nadrabiam pisanie pracy:) maz jak wroci to wezme sie za sprzatanie bo ostatnio zaniedbalam dom bo maly jak nie spi to ciagle krzyczy a jak zasnie to po 15 min sie budzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już pisałam ale napisz e jeszcze raz: Allan 3300 a w 7 tyg. 5440.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synus jak sie urodzil wazyl 3250 jak wychodzilismy ze szpitala waga spadla do 3120 a teraz dokladnie dzis:) w 8 tyg wazy 4760 i urosl 4 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to jak czytam to Wasze dzieciaczki po ponad 2 kg przytyly a moj poltora... mam nadzieje ze to wporzadku waga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! ja nie wiem ile wazy moj synek szczepienie i wazenie mamy w sobote to napisze . Ja tez karmie tylko jedena piersia bo w drugiej nie mam pokarmu ,znaczy sie mam ale malo .Napelnia sie raz dziennie .Probuje ja pobudzac podajac ja malemu zawsze przed ta pelna ale nic z tego . Smiesznie to wygalada jeden cyc jest gigantyczny a drugi flaczek . Wydaje mi sie ze maly niezle przybiera na wadze bo roznie w oczach .Przy porodzie wazyl 2550 miesiec temu 4200 . Ciesze sie ze na forum znowu sympatyczna atmosfera .Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, waga urodzeniowa 4760, 8 tygodni 6 kg (chociaż mogłabym przysiąc,że 2 x tyle ;-) MDream - też mam jumper x i koła też się ósemkują, będę musiała reklamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Green Bottle :) Aska, możesz skonsultować się z poradnią laktacyją? Masz w piersiach guzki zastojów czy nie? Może weszło do piersi jakieś zakażenie? Musisz się skonsultować z kimś kto się na tym zna. Ja miałam w piersi nadkażenie grzybicze, pierś piekła mnie w środku po każdym karmieniu. W poradni szybko mnie zdiagnozowali i udało się szybko mnie wyleczyć :) U mnie z karmieniem jest bardzo dziwnie. Basia jest całe dnie nienażarta, je nawet co 1,5 godziny, a piersi mam przez całe dnie miękkie. Karmię na zmianę, ona je najwyżej 10 minut i więcej nie chce. No ale przybiera i rośnie, bo widzę po ubraniach. Dawno jej nie ważyłam, jedziemy ją ważyć dopiero w poniedziałek, kiedy mąż będzie mógł nas podwieźć do przychodni w godzinach pracy pielęgniarek. Moja Basia też gada jak najęta, tak jak Majka Aski, po prostu nie mogę się nią nacieszyć :D Ale z trzymaniem główki jest jak u Ewelki - na rękach ślicznie sztywno trzyma głowę, a położona na brzuszku kręci się, podnosi nogi i pupę, a głowa tylko troszkę idzie do góry i zaraz bach! nosem w podłoże ;) Kładę ją na brzuchu codziennie, musi się ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero 3 tygodnie przed porodem powiedziano mi że mam cukrzycę ciążową - stąd ta waga. Ech, ta wyspiarska opieka medyczna... Za to w szpitalu było już super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grenn jestem pełna podziwu a jak ja urodziłas sn czy cc... moja 4,100 tez mi sie duza wydawała a miała wazyc 3,600:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×