Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Witam! Zyrafko, Mamabelgie- jak milo widziec Wasze wpisy:) Ja juz jestem po wizycie u lekarza. Mam jakas infekcje drog moczowych ale nie jest zle. Hemoglobina wzrosla o 0.3 takze sie bardzo ucieszylam. Gin powiedzial, ze porod to u mnie kwestia czasu i ze raczej urodze przed 22 wrzesnia. No a mi jakos sie wierzyc w to nie chce. Pozyjemy, zobaczymy:) Szczerze to zaczynam sie bardzo bac "tego" momentu. Moj K. pojechal w delegacje i wraca dopiero jutro poznym wieczorem:( Akna- a Ty sie kochana nie zamartwiaj i nie nakrecaj! Bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz mi zalecił S na wywołanie :) No ale męza cały dzień nie ma, a jak wieczorem wraca, to mnie szyjka boli i tak już 3 dzień. Cały dzien nie boli, tylko dopiero o tej porze zaczyna- kłucie, skurcze, ściski.. i jak tu "działać"! Nie ma mowy, by to było przyjemne w takim stanie. Ech... będą mi w końcu wywoływać ten poród w szpitalu :( Masażem szyjki oczywiście. Wielokrotnym... :( Tak bardzo bym chciała urodzić w ten weekend, najlepiej w niedzielę. Gdzie można złożyć taki wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) ja już w domu:) aż się zdziwiłam jak wypisali mnie po 48 godzinach od cc:) poród miałam taki sobie ale za to komplikacje okropne:( straciłam dużo krwi ale na szczęście nie musieli mi nic przetaczać. a później wymiotowałam przez 6 godzin prawie non-stop:( myślałam że żołądek wypluję:( nie życzę nikomu. ale za to pierwsze minuty z Allanem były cudowne:) a co dziwne to nie miałam pokarmu:(:( dopiero dzisiaj po wczorajszym kompocie z jabłek coś się poprawiło!! naprawdę polecam tym które mają problemy z barkiem pokarmu:) dziękuję każdej z was za gratulacje i kciuki:) i przzepraszam ale będę was nadrabiała stopniowo i postaram się częściej udzielać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wszystkie chodzimy z miękkimi szyjkami. Ja dziś zauważyłam, że mi się w końcu brzuch obniża. Piszę w końcu bo był cały czas wysoko. Może teraz ta moja szyjka zrozumie, że ma już tego dzieciaka puścić;-) Luby mi odebrał badanie moczu. Na szczęście białka nie ma;-) Tylko mi bakterie wyszły - jestem mocno zdziwiona, bo nie ganiam wiecznie do WC. Już mi się częściej zdarzało. Orange: petycje do dzidziusia napisz - może posłucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angieletto wspolczuje takiego porodu, ale ostatnie zdanie jest super, JESTEŚ WIELKA!!! Mi wszyscy mowia ze brzuch mam jeszcez wysoko i mi tez sie tak wydaje tylko dzidzus tak sie wiercie ze az mnie prostuje. Niech jeszcze przeczeka weekend bo kolo poniedzialku ma przyjsc wozek fotelik i materacyk i niech wyskakuje. Co prawda moja mama mu kazala do 23 czekac zeby juz byla waga ale dla mnie to moze te 2 dni wczesniej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do mam po cc: w jakiej pozycji spałyście przez pierwsze kilka dni??? w szpitalu miałam twardsze łóżko a w domu normalnie nie mogę się położyć żeby mnie nie ciągnęły szwy:( mój mały ma jakąś dziwną przypadłość:( dzisiaj jakby zwiększyła mi się ilość pokarmu i jego jakość chyba też a odkąd wróciliśmy do domu mały załatwia się co pieluchę a przed chwilą Ł zmienił mu pieluchę i teraz znowu musi:( do tego ja mam bóle typowo miesiączkowe. dostałam środki przeciwbólowe lae jakoś nie chcę ich brać pomimo iż są bezzpieczne dla małego. najważniejsze że mója pchełka jest już z nami i jesteśmy w domu a resztę niedogodności jakoś uda nam się przezwyciężyć:) trzymam kciuki za mamy które się szykują do rozpakowania:) gratuluję tym rozpakowanym:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto: dostałam twojego meila:) śliczna ta twoja córcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej porannie! Próbuje Was nadrobić bo mnie praktycznie wczoraj nie było znowu cały dzień. Angioletto - przykro mi że taki miałaś poród i ,ze wspomnienia nie są ani trochę przyjemne - no poza momentem zobaczenia córeczki:) magdakate witaj spowrotem! no i wszytskie nierozpakowane mamusie też witajcie:) Ja byłam wczoraj zwiedzać porodówkę i ....popłakałam się tam..ze wzruszenia i jakiegoś takiego ogólnego rozemocjonowania. Połozna myslala że się wystraszyłam:) A do mnie po prostu dotarło, że to już tuż tuż, ale to tak naprawdę dotrze jak ja tam trafię już rodizć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana🌼 Ja dzisiaj miałam dobrą noc tylko śniło mi się, że miałam taki bolesny poród aż się wybudziłam i swojemu K. to wszystko opowiadałam;) Magdakate fajnie, że już masz maluszka w domku ja też już bym chciała, no ale niestety nie chce jeszcze przyjść na ten świat. Ja dzisiaj muszę iść do swojego internisty żeby mi zwolnienie przedłużył bo jestem już po terminie, a ginekolog prowadzący nie może wystawiać po terminie:( kurde same problemy:) No ale nic trzeba to załatwić i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga - te sny o porodach są przekleństwem:) mi też już się śniło, że czop mi odpadł i cała akcja się zaczynała:) albo, że urodziłam maluszka, pokazują mi go a on ma wszytskie zęby !!!!!!! a jeszcze inny , że zaglądam do wózka jak byłam na spacerze z małym a on m twarz mojej mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 1.Majunia79.......29....Lenka.........01.09 ....Małopolska.....10 2.Mamamadrid…..34...Emilia...........02.09....Mad rid ..........5 3.Evka81.........27....córa............05.09....Hunti ngdon....13 4.Small size......23....synek...........08.09....Sztum.......... 15 5.Zawadka-......28....?.................09.09....Oleś nica........0 6.Ruth.........23....Lenka..........10.09....Żory .............15 7.Rudka..........31....?.................10.09....Wa wa ...........1 8.Ewelka0612....28...chłopak.........13.09....Wa wa.. .........3 9.Isia156..........29...Maciek..........13.09...Łódź... ...........12 10.Magdulenka....28....córcia..........15.09....Łódź.... .... .....11 11.Sytofala.........22….synuś i córcia..16.09….D-ka Wisłocka...7 12.Sylwunia83.....26....?..................16.09....Li dzbarkW.....0 13.Agraweczka...26....?..................16.09....k/Olsz tyna......1 14.Doris_kk.......21...syn Kubuś........12.09...Kędzierzyn-Koźle.11 15.Aga86...........23....dziewczynka...16.09...Nasielsk. ..........8 16.Cytrynka77....25....córcia...........18.09.... Irlandia..........5 17.Kasia1182......27....chłopak..........19.09....Ostres zów......1 18.Kajojcia........20....Antosia...........19.09....Kiel ce...........1,5 19.Marusia.........27.......?................20.09....P ionki...........8 20.Puchatek.......24....Hania.............20.09....Skier niewice...12,5 21.Jadzia4.........31....?...................20.09....Al eksandrówŁ..1,5 22.Nerwi............26....Córeczka........22.09....Wrocł aw.........7 23.Anulka1988.....21....chłopak..........22.09....Warsza wa...... 7 24.*Akna**..........25.....córcia...........22.09....Byd goszcz.......13 25.Karila............27....córka.............24.09....Wr ocław.........5 26.Agaigi27.........27....?...................24.09....C hoszczno......3 27.0range...........29....Basia.............24.09....Ski erniewice....10 28.Szkrabek9.......26....Olafek............25.09...Jastr zębie......19 29.Malinka88888...24….Nikola.............25.09.... Leszno...........15 30.Agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin.........0 31.Mal_g............34....aniołek 14.02 ...........Brisbane 32.Made83.........26....?....................27.09....Kr aków..........2 33.MamaNikolki...22....Nikolka...........28.09......Si edlce........11 34.figa84...........25....Jagienka..........29.09....B-B ..............10 35.Mamuśkaaa3...33....córeczka.........29.09....Wodzisła w.....7 36.Iza339..........29....dziewczynka.....29.09....Piastó w........1,5 37.Kasienka123...29....synek..............29.09. ...Krosno.........15 38.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n..........9,5 39.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg............3 40.Aniabuu23......27....Adrianna.....…...30.09.... Kalisz...........9 41.Goge79.........30.....?...................30.09....Ka towice........12 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM 1. Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 2. Koteczek ....... 5.08 ....... 39 ..... Majka ........ cc ........ 4100/57 3. Nitaanita.......21.08.......39…......Emilka.. ...sn............2900/52 4. Ewelkajaw......24.08 ..... 37+6 ... Wiktoria ..... cc ........ 2450/54 5. NikaP............24.08.......35........Bartuś......... .cc.......1980/51 6. Oles..............28.08........40.....Sebastianek. ..cc.........4600/59 7.Figlarna..........28.08.......41...Maciej Józef.....sn..........3700/55 8. Żyrafa-dluga...29.08.......40.........Basia..........s n.......3800/59 9. Ania Mała.......30.08.......??..........Filipek..........sn...... .3700/?? 10. Mamabelgie.....30.08......40........Lenka......... sn........3690/50 11.Aśka1978.......31.08.....40+3.......Majka........ .cc........2880/54 12.Kobra78.......31.08......40.........Krzyś......... cc........2980/54 13.Ania76.........03.09......40........Michaś.........cc ....... .3080/54 14.Koliban.........06.09......41.......Alanek..........s n...... ...3870/55 15.Anka74........06.09.......41........Emilka.........cc ....... ..3610/54 16.Justa140283..06.09.......41........Dawid.........sn.. .......4400/59 17.Sylwinka25.....07.09.....38 ........Dominika......cc.........3440/55 18.Ewela1777.....07.09…....39.........Liwia.... .....cc.........3450/54 19.MDream.........07.09.....39.........Samuel....... .sn.........3870/57 20.Agunda.........07.09.....38........Borysek........sn. ....... .2550/46 21.Emce.........09.09....39/40......Marek..........cc... ...... .3280/52 22.Cleo123........10.09......41.........Ala............sn...........2710/51 23.Aska.osa.......10.09......41.......Tomasz.........sn. .........3740/?? 24.Angioletto.....11.09.......40.......Natalka.......sn. .........3615/51 25.chochlik_......11,09.......39.......Matylda.......cc. .........2580/51 26.Trąbka........12.09.......41.......Michałek.......sn...........3100/53 27.Basia19g......12.09.......40........synek.........sn............?????/??? 28.MamaIzia......14.09…....42.......Roksanka..... ??????........3650/57 29.Aggie.sept....14.09.......42........???.............. cc........3641/53 30.Magdakate....14.09.......40........Allan..........cc. .........3300/50 31.Misha85......15.09........40.......synek..........sn..........3700/55 32.Szczesliwaaa..15.09......39......Adaś...........cc... ........3370/56 Hej, Wczoraj nie mogłam być z Wami ale dzisiaj nadrobiłam. Dla nowych mam GRATULACJE!!! Mamusie fajnie, że opisałyście swoje porody choć widzę że lekko nie było. Ale nagroda jest :) Wkleiłam wersję tabelki z uzupełnionymi danymi odnośnie porodów. Teraz jak mamy ją znowu pod ręką to może by się jakaś mamusia nowa ujawniła i od razu byśmy ją dopisały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja PUCHATKU ja już podejrzewałam że Ty w trakcie porodu jesteś :) A tak poza tym to u mnie noc była bardzo kiepska - pobudka co 2h, przechadzka do wc i spowrotem spanko........ Zazdroszcze tym dziewczyna które mają maleństwa po drugiej stronie brzuszka, bo pogoda jeszcze jak na końcówkę lata przepiekna.... I weekend ma byc słoneczny i ciepły.... A potem ma sie zacząć psuć..... Wiec ze spacerkami gorzej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) **Puchatku- ja tez myslalam ze u Ciebie cos sie zaczelo, no ale jestes jeszcze 2 in 1:) U mnie nocka taka sobie bo bez mojego K.:( Ogolnie czuje sie tak jakos niemrawo, pogoda kiepska. Zaczynam sie stresowac porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :) u mnie noc tez byla kiepska. pobutka co 2h, odwiedziny w toalecie do tego mocny bol brzucha i krzyza :( na dodatek bez meza... moze dzisiaj bedzie lepiej chcociaz jak narazie sie nic nie zapowiada. zaraz jade na ktg bo slabo czuje ruchy dziecka i od raza znowu boli :( do tego mam opuchniete krocze. polozna na pocieszenie dodala, zebym nastawila sie psychicznie, ze moge zostac w szpitalu :/ zalezy co powie lekarz, bo od razu ma mnie zbadac. chociaz wam zycze milych dzionkow :) pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka1988 ja to się chyba zacznę stresować porodem jak cos zacznie się u mnie dziać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! U mnie też noc taka sobie- zresztą ostatnio to normalka.... Wczoraj byłam z mężem na baaardzo długim spacerze... I NIC!!!!!!!! A dwa tygodnie temu już mi gin mówił, że szyjka miękka na maksa skrócona, rozwarcie na 1,5 cm, i że na dniach urodzę.....Jutro jak zobaczy mnie na wizycie to chyba nieźle się zdziwi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka8888 to pocieszające jest...skoro Ty chodzisz już tyle z szyjką skróconą i rozwarciem lekkim...:( Ja nie wiem jak Wy liczycie wyjścia do toalety..ja rao budzę się i wiem że wstawiałam ale nie mam pojęcia ile razy:) Ja od dwóch nocy śpię jak człowiek..męczę się żeby zasnąc ale zasypiam przed północą - szok!!! MamaNikolki - dobrze jakby się coś chociaż u Ciebie rozkeciło i gdybyś została dziś na oddziale - bo jak mówi Puchatek trzeba kogoś wpisać w końcu znowu do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**MamaNikolki- trzymam kciuki, powinnas sie cieszyc ze u Ciebie sie zaczyna:) Czekamy na wiesci:) **Akna- a ja sie stresuje bo chce miec Dzidzie przy sobie ale nie chce rodzic! Ciekawe, czy jest cos takiego jak depresja przedporodowa? bo jesli tak to ja ją na pewno mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ja też sie dzis rano zastanawiałam nad depresją przedporodową... Tylko że ujeląbym to bardziej jako depresje oczekiwania na poród.... Czekanie, czekanie i nic...... Jakby nie mozna było wiedzieć tak do końca ile jeszcze zostało..... Prawda?? I każdy miałby sytuację jasną :) Zbieram sie na poczte, mam nadzieje ze dzis olbrzymiej kolejki nie będzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.... magdakate ja spałam na płasko i spie do tej pory, problemow z wstawaniem nie miałam zadnych... maja dzis idzie na 1 szczepionke... ja wieczorem zaczełam krwawic zywa krwia, w ryk ze znowu szpital, nagle poczułam parcie do dołu wiec poleciałam do wc i wyszlo ze mnie cos wielkosci 15 cm , była dzis polozna i mowi ze najprawdopodobniej czesc lozyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niewiem mi polozna powiedziała ze z opisu to na czesc lozyska wyglada i ze prawdopodobnie podczas cc zle wyczyscili....a jak ja mialam cc to sie spieszyli bo lasce tetno plodu zanikalo i czekali az mnie załatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka - nie wiem czy nazywa się to depresja przedporodowa, ale napewno jest przed porodem taki stan gorszego sampopczucia. Pewnie wiąże się to z hormonami, strachem przed porodem, opieką nad nowym i niewiadomym... Postaraj się myśleć pozytywnie i nie denerwować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek - dobrze, że Cię czyści, ale kurcze jesli zaniedbali Cię przez pospiech to chyba nie świadczy dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny niemoge nadrobić was jestem na 558str i znów mały sie budzi meczy sie od wtorku z kolka mąż pojechał właśnie po cherbatke z kopru włoskiego może ona cos pomoże :) Jak wy sobie radziłyscie z kolka u maleństwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki! Jestem w końcu i ja. Też dzisiaj pierwszy dzień sama w domku. Wczoraj mama wyjechała. Była u nas półtora tygodnia. Bardzo nam pomogła. Gotowała obiadki, sprzątała, chodziła po syna do szkoły. Udało mi sie przeczytac tylko 3 ostatnie strony i szybko piszę, bo Michaś śpi już 1,5h i może się lada chwila obudzić. Gratulacje wszystkim mamusiom i życzenia szybkiego i łatwego porodu wszystkim ciężarówkom! Angioletto, współczuje porodu. Ja się cieszę,że miałam cc. Nie mam takich traumatycznych przezyć. Fakt, bolało przez 3 dni jak cholera, szwy ciągnęły, ale ogólnie, to czuę sie lepiej niz po naturalnym porodzie. Magdakate, ja spałam na plecach przez pierwsze noce, a później na boku,żeby maluszka przytulać. Mnie trzymali w szpitalu 5 dni, bo podejrzewali infekcję u małego. 3-ego dnia juz mnie szwy dużo mniej bolały. Teraz jest 2 tyg po cięciu i blizna mnie tylko swędzi, a ja sie czuje naprawdę super. No, jestem trochę niewyspana, bo mały daje czasem popalić. Michaś ogólnie mało płacze, kolek na razie nie ma. Aha, karmię butlą, bo było mało pokarmu i powoli zaczął zanikać. Poza tym chyba byłam teraz mniej zdeterminowana,żeby karmić piersią niż za pierwszym razem. Nie mogę sobie pozwolic na to,żeby Michaś mi wisiał na cycu godzinami, bo mam jeszcze starszego syna i wiecej obowiazków niz 9 lat temu. Poza tym Michas jest słodziutki i chyba lubi sie kapać. Tylko za pierwszym razem płakał w wanience. Teraz płacze jak go wyciągam. A w czasie kapieli lubi polewanie cieplutka wodą. Chodzimy sobie codziennie na spacerki, bo pogoda dopisuje. Śpi wtedy jak suseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa, na kolki są kropelki dostepne w aptece. Jest też dobry środek o nazwie Infacol. Podaje się przed kazdym karmieniem. Na córcie mojej siostry podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×