Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taksiaraaaa

Czy Child Tax Credit moze otrzymac osoba, ktorej dziecko jest w Polsce?

Polecane posty

Gość gość
Wiem ze musze zadzwonic do revenue ale chcialabym wiedziec co mnie czeka za nienzgloszenie tego faktu w terminie, ps. Nic nie naklamalam p. Gosc wiec nie wysuwaj pochopnych wnioskow a jak nie potrafisz pomoc to sie lepiej nie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zglos ze wyjezdzasz a nie ze wyjechalas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie beda tego sprawdzac, boje sie ze jak nacyganie to bedzie jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm no nie wiem , ale w sumie jak maja to sprawdzic ? Chyba ze dzieci masz w wieku szkolnym no to moze mogliby speawdzic kiedy do szkoly przestaly tu chodzic . A kiedy wyjechalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A konsekwencje tylko takie ze bedziesz musiala oddac co sie nie nalezalo , dlatego ze sama zglaszasz ze nie wiedzialas ze nie wolno tego pobierac jak dzieci w UK nie ma i ze zglaszasz dlatego teraz . Nawet kary Ci nie nalicza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziekuje za pomoc:) troche mnie to na duchu podnosi a dzieci mam w wieku szkolnym i tego sie wlasnie boje, zreszta mam dosc juz tych benefitow , najchetniej bym z tego zrezygnowala :( niestety wina lezy po stronie ksiegowej ktora pomagala mi zlozyc aplikacje i nie poinformowala mnie ze trzeba zglosic powrot do polski, zreszta w momencie skladania aplikacji juz planowalam powrot ale bylam caly czas przekonywana ze pomimo to nadal benefity nam sie naleza bo maz zostal, pracuje i podatki odprowadza...z drugiej strony to pretensje mam sama do siebie ze sie niedoinformowalam...polak madry po szkodzie jak mowi polskie przyslowie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak naprawde nie wiem czy Ci sie naleza czy nie , najpierw zadzwon do Inland Revenue i sie dowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko jest w Polsce to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Panem Pawłem lepiej żebym się już nigdy nie spotkał. Ten człowiek bierze makabryczne pieniądze źle wypełnia aplikacje. Po jego "pomocy " dostałem 1730 £ kary za próbę wyłudzenia working tax. Wszystko źle wypełnił. Na szczęście prostuja to teraz profesjonalni księgowi. Panie Pawle przekazalem pańskie dane do odpowiednich służb. Będzie mial pan kłopoty z tutejszym prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
az rzygac sie chce jak czytam niektore wpisy... jedni potrzebuja pomocy.. ktos tam chce im pomoc.... inni sa wdzieczni za pomoc... ...ale i tradycyjnie jak to bywa wsrod narodu polskiego- pojawiaja sie takze i zlosliwce, ktorzy najprawdopodobniej z zazdrosci wszystkich i wszystko krytukyja na okolo i maluja tylki... wstyd wam ludzie.. .....mieszkam w niemczech, i tu jest tak samo... hamstwo trafia sie wszedzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CHAMSTWO - jeśli już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorki..... mieszkam w niemczech od 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.. Zobaczyłam temat I poczytalam co tu ludzie pisza... az w glowie sie kreci ;-/ Nawet ktos sobie robi reklame ..a jeszcze ktos inny go obsmarowuje.. ...Od 5 lat pracuje w sekcji Tax Credits w Preston i nigdy sie nie spotkałam z tym, ze urzad daje komus kare pienieżną za zle wypełnioną aplikacje. Taka aplikacja jest poprostu odrzucana...badz urzad kontaktuje sie z wnioskodawca w celu sprostowania bądz uzupełnienia danych. Zatem jeden Pan, ktory smaruje drugiego mówiac ze dostał kare pienieżną opowiada bajki, badz jest poprostu złosliwy mowiąc bardziej kolokwialnie... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabiiiiiii
my tez mielismy problemy po powrocie do polski, rok temu . TCO kazl nam zwracac nie mala kwote.. pan P. nam pomogl. ...coz moge powiedziec, zaplacilismy 40f za napisanie dwustronicowego listu. jednakze wyslalismy mu plik dokumentow do sprawdzenia...zatem zakladam ze troche nad tym posiedzial... wiec mysle ze 40 to nieduzo. pomogl nam sprostowac sprawe.... a z urzedu dostalismy na koniec list potwierdzajacy, ze nic nie musimy oddawac. mysle, ze facet sie zna, bo jak z nim rozmawialam, to byl dobrze zorientowany w tych sprawach... i wszystko zakonczylo sie dobrze. zatem my dajemy mu dobra opinie. ......ktos u gory chyba jest odrobine zlosliwy i chce mu popsuc reklame ;-/ pozdro dla odwiedzajacych ta stronke. G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oooooo! pan P. sam o sobie pisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potrzebuje pomocy..... mam problem z zasilkami. ktos moze pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potrzebuje pomocy..mam problem z zasilkami-moze ktos pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do pracy to nie będziesz miała żadnych problemów z zasiłkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cala ochyda polakow na tej stronce wychodzi.. podlosc i zloslowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cala ochyda polakow na tej stronce wychodzi.. podlosc i zlosliwosc.. .....takim powinni zabronic sie wypowiadac tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie masz problemy z zasilkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ohyda to jest jechac na zachod i doic panstwo z zasilkow, nie wplacajac ani grosza do budzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur1
z Pawlem zawsze mialem dobry kontakt, niestety tutejsza administracja duzo namieszala i wyszlo nieporozumienie. Wszystko sobie wyjasnilismy. Tak czy inaczej, POLECAM Pawla jako konkretnego i znajacego sie na rzeczy ksiegowego. Pozdrawiam Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedlugo bedziecie zakladac topiki, czy dostane Housing Benefit na miszkanie lub dom w PL....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pan pawel sam pisze listy sobie i sobie pochlebia przeciez to widac ze ta sama osoba pisze ludzie nie dajcie sie wkrecic sam sobie reklame robi to zlesamemu idzie zalatwic wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NUSKA1
Ludzie, spokojnie, prawo w Uni Eurpejskiej jest takie, że UK musi wypłacać póki co Child Benefit I Child Tax Credit na dzieci w Polsce, jesli powiedzmy Ojciec pracuje w Uk a matka z dziećmi wróciła do Polski i ona nie pracuje, to powiadamia się o tym urząd na piśmie ( najlepiej listem za potwierdzeniem odbioru). Pracowałam jako ksiegowa w UK ponad 5 lat, teraz mieszkam w Polsce, od 1,5 roku, nie pracuję a mąż pracuje w Uk prze okolo 8 m-cy w roku, o wszytkim na bieząco powiadam HMRC I benefit mam wypłacane w odpowiedniej wysokości. NUSKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ha ha ha ha księgowa, która wróciła do Polski żeby żyć z zasiłków! ha ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek37
Mieszkam w uk ok 6m-cy,samozatrudnienie,zona i dzieci w polsce. zona prowadzi działalnosc gospodarcza,ryczałt,niskie dochody,nie pobiera zasilku - zadnego,dzieci sa w wieku przedszkolnym.Stad moje pytanie , czy przy dochodach dosc niskich jakie mam moge starac sie o jakas pomoc finansowa dla 2-ki dzieci?...Jesli ktos moze pomoc ...?prosze o kontakt na emaila...marektatara@yahoo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek37
w/w... marektatara@yahoo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ex partner pobiera child benefit z Anglii wiec mi sie nie nalezy w Polsce.Do tego uzyskalam na dziecko grupe niepelnosprawnosci czy moge starac sie o zasilek pielegnacyjny w Polsce. Czy to wiaze sie z tym abym najpierw on zrezygnowal z zasilku w Anglii. Dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×