Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiooolllllaaaaaiiipraca

Pomóżcie mi-ASYSTENTKA W DZIALE HANDLU ZAGRANICZNEGO-czego mogę się spodziewać?

Polecane posty

Gość wiooolllllaaaaaiiipraca

Proszę Was o pomoc, bo właśnie zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjna na stanowisko Asystentka w Dziale Handlu Zagranicznego. Do wymagań na pierwszym miejscu jest podana biegła znajomość języka angielskiego, ja oczywiście bardzo dobrze znam angielski, bo studiuję filologię angielską. Myślicie, że rozmowa kwalifikacyjna będzie po angielsku? Chcę się do niej bardzo dobrze przygotować i dobrze wypaść, ponieważ szukam pracy już 4 miesiące, a ta firma jest dla mnie idealna. Dajcie mi jakieś rady o co mogą spytać na takie stanowisko, czego mogłabym się spodziewać. Może ktoś z Was jest Asystentem/ Asystentka w Handlu Zagranicznym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
Może powinnam nauczyć się po angielsku opowiadac czym zajmuje sie ich firma??? oni produkuja opakowania do żywności i moze powinnam nauczyc sie tych slowek np.folia aluminiowa po ang itp...... tak mi zalezy na tej pracy, musze dobrze wypasc, chce ja dopstac, a kandydatow jest duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
Aha, jeszcze wygląd, bo nie mam teraz pieniedzy,zeby kupic sobie cos nowego, czy moge ubrac sie w takie czrne spodnie na kant i paseczkami siwymi, ale do tego najgorzej nie mam bluzki, bo jak ostatnio probowalam ubrac na inna rozmowe biala bluzke, to bardzo mi ise to nie podobalo, bo wygladalo to jakbym szla na egzamin lub mature. a moze wlasnie pasuje taka biala b;uzeczka???? doradzcie mi, prosze. bo mam tez ladna bluzke ale na krotki rekaw, a teraz jest zimno, wiec wymyslilam i pod ta bluzke ubralam czarna i one dwie razem tworzyly niby taki komplet, bo ta na krotki rekaw jest czarno-biala w takie male wzory, na tomiast wystawaly tylko czarne rekawy z tamtej drugiej bluzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badziew
czy to ogłoszenie z Poznania? tez chciałam pisac ale angielskiego nie mam biegłego... co do stroju to oficjalny ubiór "jak na mature" nie wydaje mi sie zły, a rozmowa może byc czesciowo po angielsku skoro to ważne narzedzie tej pracy. poza tym standardowe pytania moga byc "dlaczego nasza firma, co Pani o nas wie", "Pani mocne i slabe strony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badziew
mogą też pytac o umiejetnośc pracy w zespole , beda chcieli sprawdzic twoja komunikatywnośc i umiejetności interpersonalne skoro jako Asystentka bedzies musiała wciąż miec kontakt z ludźmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
Nie ogłoszenie jest w okolicach Wrocławia. Ja jestem dopiero na 1 roku filologii angielskiej, ale mysle, ze sobie poradze. wlasnie tych rzeczy dlaczego ta firma itd chce sie poduczyc po angielsku, zeby potem na rozmowie nie wywmyslac na nerwowo. a jeszcze jedno male pytanie, wczoraj na rozmowie na stanowisko sekretarki zapytala sie mnie pani dlaczego nie zostalam w banku, w ktorym odbylam roczny staz, co powiedziec na takie pytanie, zeby nie wyszlo,ze mnie nie chcieli czy cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ujujujujuj
zaproponowali ci warunki finansowe jakie ci nie odpowiadają albo.... że cie chcieli ale na innym stanowisku które ci nie odpowiadało, albo że staż traktowałaś jako nauke pracy biurowej a chcesz robic to co proponuja w tej firmie ( w tej u ktorej jestes na rozmowie)... itp. ściemniaj, ale staraj się brzmiec wiarygodnie, mów to na luzie , bez emocji to złapią haczyk. lepiej mówic że ty zrezygnowałaś niż że oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
badziew, myslisz, ze taki typowo maturalny stroj bedzie dobry, to znaczy te spodnie i biala bluzka, bez zakietu, bo zle sie w nim czuje? nie wiem ,ale gdzies chyba czytalam-w jakims poradniku dla szukajacych pracy :-) ze nie za bardzo taki stroj pasuje. ale zobacze jeszcze raz i moze sie tak ubiore, lepiej tak schludnie, bo nie mam pieniedzy, zeby kupowac sobie cos ladnego, gdybym pracowala na takim stanowisku to po pierwszej wyplacie kupie sobie kilka ladnych eleganckichrzeczy, bo do tej pory to nie hcodzilam tak ubrana, tylko dżinsy i sportowe rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
Z tym bankiem to jest tak,że oni nie chcą stażystow przyjmowac potem na stale, tylko po stazu jednym dziekuja, a biora nowych na kolejny roczny staz i tylko dlatego tam nie zostalam, bo oni nie potrzebnuja nowych pracownikow, bo maja starsze panie, ktorym brakuje np. rok cz dwa do emerytury i nikit z mlodych tam teraz predko nie znajdzie zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
A co odpoweidzieć np. na pytanie dlaczego chce pracowac wlasnie na takim stanowisku, a studiuje filologie angielska???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ujujujujuj
bo lubisz prace z ludźmi i masz takie to a takie cechy które wg ciebie sa niezbedne na tym stanowisku ( wypisz se na kartce przed rozmowa) a chcesz robic coś co ci sprawi satysfakcje.... a filologia angielska ? po prostu Twoją pasją są języki obce , literatura obca , zamierzasz jeszcze sie dokształcic innych jezykow a dodatkowo daje ci to niezbedne narzedzie w pracy. takie tam pierdoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
Bardzo dziekuje za rady, nie mam doswiadczenia w rozmowach kwalifikacyjnych, poniewaz staz byl moja pierwsza praca, natomiast teraz szukam wlasnie pracy biurowej, jako sekretarka i asystentka. wszystko tez bedzie zalezalo od osoby, ktora bedzie prowadzila ta rozmowe, bo wczoraj bylam na takiej rozmowie, gdzie 3 osoby z firmy obsiadly mnie ze wszystkich stron i praktycznie atakowaly, bo najstarsza pani byla naprawde bardzo niemila. po rozmowie bylam zalamana, ale dzisiaj wstalam z lepszym nastawieniem i jak tylko zadzwonil tel. od tej firmy na asystentke od razu postanowilam, ze sie nie poddam. gdyby ktos jeszcze pracowal na takim stanowisku, to prosze jeszcze o porady, poniewaz rozmowe mam dopiero w poniedzialek, a do tego czasu staram sie nastawic pozytywnie na to co moze mnie tam czekac. dziekuje jeszcze raz tym co juz sie wypowiadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiooolllllaaaaaiiipraca
Do Amaleta, znam angielski, dogadam się w tym języku i ciągle uczę się nowych sów, jednak w szkole nie mieliśmy zajęć o producencie opakowań artykułów spożywczych :-) więc powinnam podszkolić słownictwo tego typu jak serwetki gastronomiczne, rękaw do pieczenia, folia dla gastronomii....... nie wiem czy Ty od razu byś znała takie słownictwo, ale ja przyznaję się do tego, że nigdy nie uczyłam się tego po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×