Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dfffffffff

czy nalkeży mi się urlop

Polecane posty

Gość dfffffffff

pracuje od 1.10.2008 na umowę na czas określony do 31.12.2008 w zwiazku z czym mam pytanie czy należy mi się urlop jeżlei tak to w jakim wymiarze i kiedy mogę go wykorzystać, a jak z urlopem z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem? ile dni? i czy mi sie nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Należy Ci się urlop w wymiarze 3 dni.A co do opieki nad dzieckiem,jeżeli nie wykorzystałas jej w poprzednim zakładzie pracy i masz to na świadectwie pracy,możesz zrobić to w obecnej firmie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Opieka nad dzieckiem to dwa dni robocze w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilośc dni urlopowych jest zależna od Twych lat pracy(szkoła średnia i studium i studia tez się wliczają) -do 10 lat jest 20 dni urlopu /rok,powyżej 10lat-26 dni urlopu,więc sobie to podziel przez 12 miesięc Jednak jeśli się nie mylę to było tak,że jeśli podejmujesz swoją pierwszą pracę możesz otrzymać urlop po przepracowaniu pół roku Opieka na dziecko-należy się 2 dni na rok-u mnie jest 1 dzień na pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze jest co s takiego jak urlop na żądanie-4 dni na rok(to nie są dodatkowe dni urlopu) taki urlop masz prawo wykorzystać bez podania przyczyny i pracodawcę masz prawo poinformować o chęci wykorzystania tegoż urlopu nawet 5 minut przed rozpączeciem pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Mylisz się.Ja zatrudniając się 19.11 miałam do wykorzystania 3 dni robocze urlopu(umowa była na czas próbny 3 m-ce)A co opieki nad dzieckiem możesz wykorzystać ją dowolnie,a nie jak pisze poprzednik,jedną na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Sorry ..jedną na pół roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym że urlop możesz wykorzystać przy podjęciu pierwszej pracy po pół roku nie mam pewności-tak było kiedyś i nie wiem czy jest dalej jeśli chodzi o opiekę na dziecko to pisałam ,że u mnie w zakładzie pracy było 1 na pół roku nie na rok ,więc i tak jest 2 dni na rok-ja miałam 1 na pół roku,ponieważ na dziale pracowało 40 dziewczyn i tak zarządziła szefowa moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
U mnie nie robili takich problemów.Opiekę nad dzieckiem wykorzystałam jedną po drugiej.Autorka postu może uzyskać wszystkie informacje w kadrach,albo bezpośrednio u pracodawcy.Ja napisałm co wiem ,ale może się mylę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem,masz rację-dni opieki na dziecko jest 2(tak jak też pisałam) ja tylko podałam przykład w jaki sposób szefowie moga coś zmieniać ,więc tak jak mówisz lepiej zawsze zapytać np. w kadrach Jeśli chodzi o to czy przy podjęciu pierwszej pracy urlop mozna wykorzystać dopiero po pół roku to już wiem ,że się pomyliłam(poczytałam w necie) ,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×