Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

b) lim= 5*3 do potegi 2n - 1/4*9 do potegi n +7 5 * 3^(2n) - 1/4 * 9^n +7= 5 * (3^2)^n - 1/4 * 9^n + 7= 5 * 9^n - 1/4 * 9^n + 7= 4 i 3/4 * 9^n + 7= 4,75 * 9^n + 7 hmm, wydaje mi się, że był jakiś sposób ze zrobieniem pierwiastka n tego stopnia ale nie pamiętam w tej chwili o co w tym chodziło dokładnie i czy to napewno tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b) lim= 1+2+3+...+n/(n +1) do potegi 2 (1+2+3+... + n)/ = u góry mamy ciąg arytmetyczny, trzeba wykorzystać sumę na niego = / (n^2 + 2n +1)= (1/2n + 1/2 n^2)/ (n^2 + 2n +1)= 1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka19_matematyka
dziekuje Ci baaardzo :):) ten przyklad to tak jak napisalam an = n +3/n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takjaklubisz
a ja tak troche z innej beczki mam do Ciebie małe pytanko. Uczę się matematyki podstawowej a w tym roku chce zdawać rozszerzoną, myślisz że mam jakies szanse zdać w miare przyzwoicie rozszerzenie? Dodam że mam z majcy same 5, no ale to podstawa wiadomo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tak troche z innej beczki mam do Ciebie małe pytanko. Uczę się matematyki podstawowej a w tym roku chce zdawać rozszerzoną, myślisz że mam jakies szanse zdać w miare przyzwoicie rozszerzenie? Dodam że mam z majcy same 5, no ale to podstawa wiadomo?? powiem tak, sama ocena nigdy o niczym nie świadczy, znam osoby które mialy 3 a wiedzę mają naprawdę sporą (po prostu popełniają "głupie" błędy więc lecą im punkty) i osobę która miała nawet 6 a później sobie poradzić nie mogła z wieloma rzeczami... poza tym nie wiem tak naprawdę co robicie w szkole, ile wymaga nauczycielka... a co do tego rozszerzenia to jeśli odpowiednio się przyłożysz to możesz mieć szansę, ale zwróć uwagę, że z tego co słyszałam to matura z podstawy ma byc dość prosta by ludzie ją pozdawali a matura z rozszerzenia ma być na poziomie jak była w poprzednich latach zatem pytanie : czy masz na tyle czasu by przerabiać cały rozszerzony materiał? tzn najlepiej przerobić rozszerzenie z książki, zadanie po zadaniu, a potem dopiero brać się za zadania maturalne po drugie, zanim zdecydujesz czy napewno chcesz zdawać rozszerzenie zrób trochę testów przeróżnych z podstawy i zobacz swoje wyniki tam bo to, że na bieżąco nawet ktoś umie dany materiał nie oznacza, że potem te informacje będzie umiał wykorzystać, zatem najpierw sprawdź czy dostatecznie dobrze mogłoby Ci pójść na maturze z podstawy by brać się za rozszerzenie, bo tam nie dość że musisz nadrobić braki to zadania wymagają o wiele więcej logicznego myślenia i nie są już to tak proste zadania jak na podstawie(które w wiekszości są typowe i schematyczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. obliczyc granice ciagu: a) lim= (1/pod pierwiastkiem n do potegi 2 +1 +1/pod pierwiastkiem n do potegi 2 + 2 +...+ 1/ pod pierwiastkiem n do potegi 2 +n) to zadanie można zrobić z twierdzenia o trzech ciągach z lewej strony możemy to ograniczyć poprzez : n * 1/pierw(n^2+1) i liczym tego granicę : n/pierw(n^2+1)= n/[n * pierw(1+1/n^2)]=1 z prawej strony możesz to ograniczyć poprzez : n * 1/pierw(n^2+n) i liczymy tego granicę : n/pierw(n^2+n)= n/[n * pierw(1+1/n) ] =1 zatem z twierdzenia o trzech ciągach granica Twojego ciągu to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika1112334467890
oblicz wartość ciężaru samochodu dostawczego o masie fizyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika1112334467890
oblicz wartość ciężaru samochodu dostawczego o masie 2t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu pomagam rozwiązać zadania z matematyki, a nie fizyki no ale ok wzór F=m * g F- ciężar m - masa w kg g - przyśpieszenie grawitacyjne ziemi m=2t=2000kg g- 9,81 m/s^2 F=2000 * 9,81=19620 jednostka : kg * m/s^2=N F=19620 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzwyczajnaaa
Studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzwyczajnaaa
dlaczego? z tego co czytam to jestes po liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzwyczajnaaa
a szkoda, bo widac, ze umiesz matematyke i to na nieprzeciętnym poziomie i widac, ze lubisz to co robisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa mam zadania
rozwiazesz? niektóre przykłady zrobilam sama ... tu pisze te za które nei iwem nawet jak sie zabrac... zadanie5 mieszkanie kosztuje 80 tys.zl brutto (z vat) . Stawka vat wynosi 7 % . Ile kosztowalo by to mieszkanie , gdyby stawka vat wynosila 22 %? mogla bym Ci wysłac przykładny na poczte? bo na forum ciazko bylo by mi je zapisac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka19_matematyka
jeszcze raz dzieki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadanie5 mieszkanie kosztuje 80 tys.zl brutto (z vat) . Stawka vat wynosi 7 % . Ile kosztowalo by to mieszkanie , gdyby stawka vat wynosila 22 %? mieszkanie kosztuje z vat, czyli do 100% wartości mieszkania trzeba dodać 7% czyli 107% gdyby stawka vat wynosiłaby 22% to byłoby to 100%+22%=122% 107% - 80 000 122% - x x=80 000 * 122/107= w przybliżeniu 91 214, 95 zł Możesz wysłać zadania na maila, jak zawierają jakieś rysunki albo ciężkie do zapisu tutaj rzeczy, ale odpowiedź dostaniesz tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takjaklubisz
dziekuje bardzo za odpowiedź. Powiem tak, że podst zdaje zazwyczaj na ok 90% więc idzie mi to nawte nieźle, no a rozszerzenie zaczęłam przerabiac od 1 klasy. Wydaje mi się, że umiem myslec logicznie, a co do zad to niektóre wydają się być łatwe a inne juz trochę bardziej skomplikowane. Chciałam znac Twoją opinię i co o tym myslisz z twojego punktu widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasaaaaa
Punkty A=(4;5), /b=(-5;1) i C=(-2;-7) to wierzchołki równoległoboku ABCD a) Znajdź współrzędne punktu D. b) Oblicz długości przekątnych tego równoległoboku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×