Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość nie wiem dlaczego mi ucinaaa
w rzykładzie b jest przed n to: a w przykładzie l jest taki znaczek"\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrcze sorry
mogęCi to jutro wyslac na p[oczte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucina Ci zapewne gdy używasz symbolów < lub > jak używasz tego symbolu to zrób przed nim spację i za nim tez spację i normalnie dalej pisz wtedy nic nie ucina ;) a poza tym jak coś to wyślij mi to na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wysle CI na piszczteee
ok ale juz raczej jutro ... bo musze zejsc na chcwile z kompaaa dzieki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj przez cały dzień można pisać zadania, conajmniej raz na godzinę będę tu zaglądąć ;) ale wiadomo im wcześniej napiszecie zadania tym szybciej je wytłumaczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taką wodą być
dzięki za pomoc! jesteś wielka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyslalammmm
na poczte... zadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajrzyj tam proszeee
e wczoraj próbowalam je na forum dac ale ucianlo mi caly czas ... zrobilam zdjecia.. jezeli sa nie czytelne napisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhjklpoiuj
x+3 /mianownik 2 - x+1 /mianownik 3 = 1 cała 1/2 może pisemnie x +3 kreska ułamkowa w mianowniku 3 minus x+1 w mianowniku 3 = 1 i jedna druga dziękuje serdecznie Może tak : x+3/2 - x+1/3=1 cała1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x+3 /mianownik 2 - x+1 /mianownik 3 = 1 cała 1/2 może pisemnie x +3 kreska ułamkowa w mianowniku 3 minus x+1 w mianowniku 3 = 1 i jedna druga dziękuje serdecznie Może tak : x+3/2 - x+1/3=1 cała1/2 jak masz coś więcej niż jedną liczbę w liczniku albo mianowniku to używaj nawiasów, bo inaczej zrozumiem to inaczej (x+3)/2 - (x+1)/3 = 1 i 1/2 (x+3)/2 - (x+1)/3 = 3/2 /* 6 3(x+3) - 2(x+1)= 3 * 3 3x+9 - 2x -2 =9 x + 7 =9 x=9-7 x=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrókw kolego/koleżanooo..
nierówność..? (x-3)(x+4)-2(3x-2)_>(x-4)do kwadratu _> -nie wiem jak napisać ani nazwać znaczek większości z kreseczką u dołu baaaaardzo wielkie dzięki pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zadań wysłanym mi na pocztę : zadanie 4 na osi liczbowej zaznaczono zbiór liczb. Zapisz do jakiego zbioru należą liczbyrzeczywiste nie należące do tego zbioru. a) ( -nieskończoność, -1 > u ( 2, nieskończoność ) b) (-nieskończoność, -2) u ( 0, 1 > u < 3, nieskończoność) c) < 0, 10 ) d) {-10} e) (5, 10) f) ( -1; 0,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zad. 1 zaznacz podany przedział na osi liczbowej. Opisz za pomoca nierówności zaznaczony zbiór liczb. rysunki zrób samodzielnie już, zapiszę tylko nierówności b) 3 < x < 7 c) -12 < x < = -8 d) 0 < = x < = 6 f) x > = 2 g) x > -6 h) x < = -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadanie 3. ZApisz w prostszej postaci: Przykład: b) < 3 ; 10 > n ( - 6 ; 1 ) = zbiór pusty pozniej jest zdjecie to przyklad e , f , i h ( bez g ) Jezeli zdjecia sa dosc nie czyrelne moze uda mi sie rozbic lepisze... e) (-nieskończoność, 3) u < 0, 6 > = (-nieskończoność, 6 > f) (-10, 4) u (-7, 7 > = (-10, 7 > h) (3, nieskończoność) u < -2, nieskończoność) = < -2, nieskończoność) i jeszcze l) ( 2 ; 7 ) \ ( 2 ; 5 )= < 5, 7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nierówność..? (x-3)(x+4)-2(3x-2)_>(x-4)do kwadratu _> -nie wiem jak napisać ani nazwać znaczek większości z kreseczką u dołu baaaaardzo wielkie dzięki pozdrówka (takie coś nazywa się większe bądź równe) ^2 będzie oznaczać do kwadratu (x-3)(x+4) - 2(3x-2) > = (x-4)^2 x * x + x * 4 - 3 * x - 3 * 4 - 2 * 3x - 2 * (-2) > = x^2 - 2 * x * 4 + 4^2 x^2 + 4x - 3x -12 - 6x + 4 > = x^2 - 8x + 16 x^2 - 5x - 8 > = x^2 - 8x +16 x^2 - 5x - x^2 + 8x > = 16 + 8 3x > = 24 x > = 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaniaaa
bardzo Ci dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaniaaa
bardzo Ci dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona2677877
ja potrzebuje : (x- pierwiastek z 2) (x+2 pierwiastki z 2)=x do kwadratu + 1 x do kwadratu (skreslone) + 2 pierwiastki z 2 x = pierwiastek z 2 x razy pierwiastek z 2 razy dwa pierwiastki z 2 = x kwadrat (skreslone) + 1 1 pierwiastek z 2 x - 2 pierwiastki z 4 = 1 pierwiastek z 2 x = 4 = 1 / +4 pierwiastek z 2 x = 5 / podzielic na pierwiastek z 2 x= 5 / pierwiastek z 2 wydaje mi sie , ze cos tu jest nie tak. Prosze o pomoc ;) i jakbys mogla/mogl to o wytlumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja potrzebuje : (x- pierwiastek z 2) (x+2 pierwiastki z 2)=x do kwadratu + 1 x do kwadratu (skreslone) + 2 pierwiastki z 2 x = pierwiastek z 2 x razy pierwiastek z 2 razy dwa pierwiastki z 2 = x kwadrat (skreslone) + 1 1 pierwiastek z 2 x - 2 pierwiastki z 4 = 1 pierwiastek z 2 x = 4 = 1 / +4 pierwiastek z 2 x = 5 / podzielic na pierwiastek z 2 x= 5 / pierwiastek z 2 wydaje mi sie , ze cos tu jest nie tak. Prosze o pomoc i jakbys mogla/mogl to o wytlumaczenie (x-pierw2)(x+2pierw2)=x^2 +1 najpierw musimy przez siebie przemnożyć oba nawiasy, pamiatając by każdy element z pierwszego nawiasu został przemnożony przez każdy elemend z drugiego nawiasu x * x + x * 2pierw2 - pierw2 * x - pierw2 * 2pierw2 = x^2 +1 x^2 + 2pierw2 x - pierw2 x - 2pierw4 = x^2 + 1 x^2 + pierw2 x - 2 * 2 = x^2 +1 x^2 + pierw2 x - 4 = x^2 +1 teraz przenosimy wszystko na jedną stronę x^2 + pierw2 x -4 - x^2 - 1=0 pierw2 x - 5=0 liczby przenosimy na prawą stronę pierw2 x = 5 obie strony dzielimy przez pierw2 x=5/pierw2 i usuwamy niewymierność z mianownika x=5/pierw2 * pierw2/pierw2 x=(5pierw2)/pierw4 x=(5pierw2)/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona125454
wynik mia l wyjsc x = 5 / pierwiastek z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona213231
wynik mial wyjsc x = 5 / pierwiastek z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagu
wynik mial wyjsc x = 5 / pierwiastek z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagybio
wlasnie ze rozwiazanie jest x = 5 na pierwiastek z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona1212431
wlasnie niby ma wyjsc 5 na pierwiastek z 2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynik mia l wyjsc x = 5 / pierwiastek z 2 jeśli w takiej postaci masz podany wynik w odpowiedziach to jest to źle podany wynik, gdyż nigdy nie zostawiamy niewymierności z mianownika i należy ją usunąć : 5/pierw2=(5pierw2)/2 to są te same liczby ale drugi zapis jest prawidlowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×