Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość Ania54784
"dziedzina to zbiór liczb rzeczywistych z wyłączeniem 3" To błąd. Dziedzina to (mówiąc językiem potocznym) zbiór wszystkich możliwych liczb, które można podstawić pod x, żeby wyrażenie (ewentualnie równanie) miało sens. W tym przypadku dziedziną będzie zbiór liczb rzeczywistych z wyjątkiem -3 (minus 3). PONIEWAŻ W mianowniku mamy x+3, czyli jesli podstawimy pod x "-3" to otrzymamy w mianowniku 0 a przez to dzielić nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania54784
"BŁAGAM POMOCY pomoże mi ktoś rozwiązać równanie wielomianowe? Nie mam o tym zielonego pojęcia smutas.gif 4x^3+8x^2-9x-18=0" Połącz w pary i następnie z pierwszych dwóch jednomianów wyłącz przed nawias 4x^2, a z pozostałych: -9. :-) Nie rozwiążę za ciebie ale na przykładzie pokażę ci, jak to zrobić. Masz np.: 9x^3 + 27x^2 -4x -12 =0 9x^2(x + 3) - 4(x+3) = 0 Teraz w obu nawiasach masz to samo: x+3 i teraz to wyrażenie włączasz przed calość: (x+3)(9x^2 - 4) = 0 Rozkładamy drugi nawias ze wzorów skróconego mnożenia i mamy: (x+3)(3x-2)(3x+2) =0 Przyrównujemy każdy nawias do 0 i rozwiązujemy równania liniowe: x+3=0 lub 3x-2=0 lub 3x+2=0 x=-3 lub 3x=2 czyli x=2/3 lub 3x=-2 czyli x=-2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania54784
"1)Sprawdź bez rysowania ile punktów wspólnych ma prosta o równaniu y=2x-1 z okręgiem o równaniu (x-4)*+(y-3)*=25.Uzasadnij." Traktujesz oba równania jak układ równań. Podstawiasz za y do drugiego równania 2x-1 i masz: (x-4)*+(2x-1-3)*=25 (x-4)*+(2x-4)*=25 Podnosisz nawiasy do kwadratu i przenosisz 25 na drugą stronę. Masz: x*-8x+16+4x*-16x+16-25=0 Upraszczasz wyrazy podobne. Zostaje: 5x*-24x+7=0 Jest to równanie kwadratowe więc liczysz deltę, żeby sprawdzić ile będzie rozwiązań. Delta wychodzi równa chyba 435. ważne że jest większa od zera czyli równanie ma dwa rozwiązania. Czyli masz dwa różne x i do nich możesz policzyć dwa różne y. CZyli masz dwa różne punkty - to są punkty przecięcia prostej z okręgiem. Jeśli nie chcesz znajdować tych punków przecięcia, to wystarczy wykazać że delta>0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhggg
"Proszę o pomoc.. nie mam pomysłu jak się za to zabrać 1) Zbuduj kąt wypukły alpha, wiedząc, że a) tg alpha= 3/5 b) sin alpha= 2/3 c) cos alpha= -1/3 d) ctg alpha = -2" Kąt wypukły ma nie więcej niż 180st. Ja bym szukała po prostu w tablicy funkcji trygonometrycznych: tg a=0,6 tzn a=31stopni (zależy jak dokładne weźmiesz tablice - czy z minutami...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania54784
5. Wycinek koła o promieniu 4 i kącie środkowym 90 stopni zwinięto w powierzchnię boczną stożka . Oblicz pole powierzchni całkowitej tego stożka. Najpierw bierzesz na tapetę ten wycinek i liczysz, jaka jest długość łuku odpowiadająca kątowi 90st. tj: 90/360 *2pi * 4 = 2*pi Teraz z tego wycinka zwijasz stożek. Ta długość łuku teraz będzie ci robić za obwód podstawy czyli 2pi = 2pi*r czyli wychodzi ci że stożek będzie miał promien podstawy równy 1. Natomiast promień wycinka będzie teraz odpowiadał tworzącej stożka l. A dalej to już jestes w domu, bo masz r=1 i tworzącą stożka =4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
|x-5| wieksze badz rowne 6 |x-5| >= 6 rozbijamy na dwie nierówności x-5 >= 6 "lub" x-5 <= -6 x >= 11 "lub" x <= -1 mamy na środku znacznik "lub" czyli robimy sumę obu nierówności x należy (-niesk, -1> u <11, niesk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexa 11
Czy nadal rozwiązujesz zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexa 11
Mam problem z jednym zadaniem. Przekątna przekroju osiowego walca jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem 45 st. Objętość walca jest równa 18 pierwiastek 3 Pi. Oblicz pole powierzchni bocznej walca. Proszę o jakąś podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Widzę, że jesteś świetny/a w matematyce. Ja niestety mam umysł humanistyczny i potrzebuję pomocy. Zapłacę za pomoc w matmie na egzaminie na odległość. Jeśli Cię to interesuje i w ogóle czytasz jeszcze zamieszczone tutaj posty to napisz, proszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej rozwiązujesz jeszcze zadania z matematyki? Mam problem z zadaniami i chciałabym Cie prosić o pomoc mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zad1. Wyznacz rownaniw prostej k przechodzacej przez punkt A = (-10,2). prostopadłej do prostej l o rownaniu : 3x - 4y - 5 = 0 zad2. wyznacz rownanie prostej k przechodzacej przez punkt A = (8. -5), rownoleglej dp prostej l o rownaniu: 4x - 5y = 0 zad3. napisz rownanie okregu, ktorego srednica jest odcinek AB o koncach odpowiednio : A = (1, -4) i B = (-7,2). zad4 wyznacz odleglosc miedzy srodkami okregow opisanych rownaniami (x -4)^2 + (y + 7)^2 = 9 i (x + 3)^3 + y^2 = 7. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwiązujesz jeszcze ?? potrzebuje pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
Kulisty balon o r20cm po dopompowaniu powietrza promień balonu zwiększył sie o 25% o ile wzrosła objętość balonu??? Ktos cos Jutro mam mate z Andrzejem pomoże ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla jakich całkowitych wartości b rozwiązaniem danego układu równań jest para liczb całkowitych? bx + y = -10 x - y = 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Zoolander 2 (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://ma0.pl/r/sFZoolander-2 >>>http://ma0.pl/r/sFZoolander-2 >>>http://ma0.pl/r/sFZoolander-2 >>>http://ma0.pl/r/sFZoolander-2 >>>http://ma0.pl/r/sFZoolander-2 Zimne, stalowe spojrzenie, drapieżne oko tygrysa… tylko on potrafi strzelać spojrzeniem z siłą magnum. Powraca Derek Zoolander, największa, jedyna taka gwiazda modelingu. Piękno wcielone. Kiedy ostatnio widzieliśmy największe gwiazdy męskiego modelingu Dereka Zoolandera (Ben Stiller) i Hansela McDonalda (Owen Wilson), byli u szczytu sławy, szefując „Centrum im. Dereka Zoolandera dla dzieci, które nie potrafią dobrze czytać i chcą nauczyć się innych fajnych rzeczy”, a Mugatu (Will Ferrell) znajdował się za kratkami. Od tego czasu zmieniło się wszystko, Centrum im. Zoolandera nie istnieje, a Derek i Owen żyją w upokorzeniu poza głównymi wydarzeniami świata mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×